pindakaas

Regisztráció dátuma: 2015. február 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. február 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Maybelline Dream Wonder Nude Fluid-Touch Foundation

Maybelline Dream Wonder Nude Fluid-Touch Foundation
2015. április 29.

(csak egy visszafogott vélemény, mert egy picike reklám-tesztert kaptam egy magazin mellé, egy használat meg nem is igazán használat :P )
Munka után kentem fel korrigálás gyanánt, nagyon szép volt a fedése, olyan pont jó, a színe természetes, kis finom púderes hatása van, tapintásra sem rossz, de eléggé szárított... Igazából kedvem lett megvenni következő alapozónak, jól aláhidratálni, stb...ha több tapasztalatom lesz vele, megosztom azt is.

L'Oreal Paris Casting Sunkiss Jelly

L'Oreal Paris Casting Sunkiss Jelly
2015. április 17.

(Háhá! Mikor legutóbb kerestem itt, még nem volt fenn :) külföldön találtam, azért nem akartam felvenni...)

Jó kis cucc, festett barna, amúgy világosbarna hajamra tettem, csak kicsit akartam világosítani, nyomokban, és ezt teljesítette :) olyan, mintha a nap szívta volna ki kicsit...Egy nagyon picit macerás a használat (felkenegetni itt-ott a hajra a ragadós gélt aztán megszárítani), de a szőkítéshez képest extrém módon megéri, mert nem roncsol, természetes a hatás.
Aki elsőre látványos különbséget akar, azért ne ebben keresse...türelmet igénylő, pár hetes folyamat, festetlen hajon biztos látványosabb.

Manhattan Endless Stay Eyeshadow Pen

Manhattan Endless Stay Eyeshadow Pen
2015. április 17.

Kékben és fehérben vettem meg, mert a kezemen nagyon szép színük volt, és tényleg jól megmaradtak sokáig.
Szemceruzának használom inkább (lehet, hogy szemhéjfestéknek kéne inkább tekintenem), és hidratálót használok a szememre, így sajnos maszatolódik és estére lekopik, szóval az 'endless stay' egy kis költői túlzás :P
De a színek szemen is szépek, és szerintem még nem tapasztaltam ki a legjobb használatukat, szóval majd update-elek.

Essence Eyeliner Pen

Essence Eyeliner Pen
2015. április 17.

Ezt nagyon benéztem :D Elképzelni nem tudom, hogy hogyan lehet értelmesen használni, nem jött belőle szinte semmi anyag (pedig tuti bontatlan/használatlan, vízállós darabot vettem). Párszor megpróbáltam, de hiába...ki is száradt azóta, pénzkidobás :(

Manhattan Zselés Szemhéjtus

Manhattan Zselés Szemhéjtus
2015. április 17.

Eddigi legjobb tusom: ecsettel meg kell tanulni felvinni, hagyni megszáradni, de ha ezeket betartja az ember, akkor nincs hibája :) Fennmarad, nem kenődik, nem töredezik, szép matt színe van, igazából kicsit nehéz is leszedni, de maradéktalanul lejön a megfelelő lemosóval. Én szoktam azt a figyelmetlenséget elkövetni, hogy akkor is sajnálom kidobni, amikor még van benne, de már nagyon öreg és kicsit beszáradt...ilyenkor fájó szívvel, de meg kell válni tőle, mert azért a minősége nem ugyanolyan, mint egy frissen kibontott darabnak.

Babylove Wind & Wetter Gesichtscreme (régi)

Babylove Wind & Wetter Gesichtscreme (régi)
2015. április 17.

Éjszakára kenem be néha az arcom vele, ha nagyon száraznak vagy érzékenynek érzem. Amilyen testes krém, szerintem reggelre szívódik be :P De reggel nagyon jó érzés, ár-érték arányban nagyon-nagyon jó krém. Kicsit nehéz felvinni, talán enyhén nedves arcra könnyebb.

UPDATE: újonnan használom olyan alapozók alá, amik amúgy szárítanák az arcomat (tudom, merész :P), és nagyon jól interaktálnak! Azóta nincs gondom a furán lemászó alapozókkal, beolajosodó arcbőrrel...

Essence Sun Club Bronzosító

Essence Sun Club Bronzosító
2015. április 17.

Szeretem, mert olcsó, jó a színe, nem csillogós (természetes), stb-stb....egyetlen negatívum nálam talán, hogy elég hamar lekopik, de ez valószínűleg alapozó/hidratáló függvénye is, szóval 4,5 csillag lenne :P

Catrice All Matt Plus Alapozó

Catrice All Matt Plus Alapozó
2015. április 17.

Először nagyon tetszett, erős a fedése, de nekem eléggé fulladt alatta a bőröm, ki is jöttek tőle pattik :( Nap végére ráadásul furán, foltokban (néha kukacosodva) kopott...szóval abbahagytam a kísérletezgetést, de majd még egy esélyt adok neki valamikor, hogy ne menjen teljesen kárba...

UPDATE: adtam neki még egy esélyt: aki nem tudta miért nem válik be neki, annak ajánlom, hogy erős hidratálót kenjen alá, hagyja beszívódni, és utána ecsettel vigye ezt fel! Így eszméletlen jó alapozó lett belőle, egész nap fennmaradt (pedig elég meleg volt), 1-1 nap után nem is pattogtam ki, nagyon jól fedett, de nem maszkos... Mostantól ez lesz az alkalmakra viselt alapozóm, remélem megtartja jó szokásait :)

Yves Rocher Raspberry EDT

Yves Rocher Raspberry EDT
2015. március 27.

Ajándékba kaptam, csak az üvegcsét szagolva valami édeskés, művies málnát éreztem rajta...viszont ha bőrre fújja az ember, akkor egész sok illat kibontazik, mintha fahéjas/szegfűszeges lenne (annyira nem értek hozzá, de a lényeg, hogy fűszeres, jól harmonizál).
Elsőre nem imádtam, de valamiért télre kifejezetten jó mindennapi illat...nem a kedvencem, de egészen szerethető, szerintem tartós a ruháimon, hajamon. (4,5-et adnék, de teljesen szubjektív, szerintem nagyon sokaknak 5-ös termék :) ).

Yves Saint Laurent Opium EDP (2009)

Yves Saint Laurent Opium EDP (2009)
2015. március 27.

Hűha, Barbuska90 és még sok Krémmániás itt mennyire jól és szépen leírta ezt az illatot! :) Nem tudom, hogy mindig ilyen szépen írsz-e Barbuska, vagy csak ennyire megfogott ez az élmény, igazából egyiken sem lepődnék meg, engem is ennyire el tud bűvölni az Opium...
Úgy adódott, hogy tinikoromban volt otthon egy Opium testtej/ápoló (?), könnyed, nyári, csillámos verzió volt, ajándékba kaptuk. Anyukámnak nem is tetszett, én mámorosan szagolgattam... (nem lehet, hogy hormonokat is raknak bele? :D Tényleg csak kevés embernek, de annak nagyon hatásos, gyanús :D).
És persze, hogy fel is tettem néha, csakis az alkaromat kentem be vele, mégis nagyon-nagyon erős illata volt, szinte napokig érződött...Egyáltalán nem illett a külsőségeimhez és a koromhoz, szörnyű lehetett kívülről nézve, mégis imádtam. Nagyon érzéki, erős, nőies.
Általában nem tudom megkülönböztetni az utcán a parfümök 90-95%-át, de ha Opiumot érzek, biztos vagyok benne, mindig a nő után fordulok, és tényleg: bölcs dámák (nem feltétlenül idős, de tuti nem fiatal), egyenes háttal, extravagáns, de elegáns ruhákban....
Talán majd egyszer :)