pm2013

1920 pont

Regisztráció dátuma: 2014. július 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

1920 pont

Regisztráció dátuma: 2014. július 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Max Factor Miracle Match Foundation

Max Factor Miracle Match Foundation
2019. május 8.

Csatlakozom Mokusch-hoz. Ebben az alapozóban nincs semmi légies, s nagyon is maszkos! Van olyan, hogy az alapozó nem ad szép képet, ha száraz vagy problémás az ember bőre, de ez az alapozó még hidratált és tökéletesen előkészített bőrön is olyan maszkosnak hat, mintha minimum színházi sminknek tervezték volna. Még az arcon lévő (egyébiránt láthatatlan) szőrpihéket is úgy vonta be, mint csirkecombot a panír!
Nem találtam olyan felviteli technikát, amivel vállalható összképet tudtam volna elérni vele, úgyhogy mindig lemosás lett a vége.
Én is akciós áron jutottam hozzá, de így is merő pénzkidobás volt az egész. Egy forintot nem ér ez az alapozónak mondott szilikonhalmaz.

Yardley English Lavender EDT

Yardley English Lavender EDT
2018. november 29.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem az "igazi" levendula illat mindig is a "hagyományos" - aka francia - levendula illat volt. A Yardley parfümje viszont az ún. "angol" levendulából készül, amit ráadásul még kiegészítettek más illatanyagokkal is; így a végeredmény szagolgatva - amelyből kétségkívül elsőre ez a virágillat emelkedik ki - nekem sosem jutna eszembe sem a molyirtó, sem a temetős néni. :) Szerintem nagyon kellemes illat, de tény, hogy nem mindenkinek ajánlható a viselése. :)

Frissítés 2018.11.29:
Kérem vissza a régi illatverziót!!! Amióta új a csomagolása, az illata sem a régi! Ez az új verzió borzalmas, mesterséges és - most vetek gyorsan egy keresztet magam elé - büdös! RIP régi, kellemes levendula illat! Az új csak a vécébe jó illatosítónak, ha nincs más. :(

Alverde Gel Make-Up

Alverde Gel Make-Up
2018. november 29.

Ez nekem az abszolút Alverdés kakukktojás. Polcon kihelyezve sosem láttam. Mikor először rácsodálkoztam, hogy ez meg mi, már az akciós termékek között volt - szerintem teljesen jogosan - kiárusítandó és hamar elfelejtendő (véleményem szerintem abszolút félresikerült) termékként.
Bevallom vonzott a könnyed, gél állaga a sok olajosabb, olykor számomra túlságosan is nagy fedésű, nehéz textúrájú termékek után. Azt gondoltam, könnyed nyári kiadás lehetett, ami valamiért hozzánk nem jutott el "időben", így már kifutóban lévőként esett meg a "nagy találkozás"...
Hát. Mit is mondjak? Szerintem totális katasztrófa. Hiába akartam szeretni, maga a termék egy totális mellélövés.
A gél állag miatt az elkenése során kapásból csomósodik, az alkotóelemei szétválnak. Egyszerűen nem ad egységes képet. Csak maszatolja az ember, hogy valami egyenletességet elérjen... aztán idővel feladja.
A szaga meg valami iszonyatos!
Csak egyetérteni tudok az előző hozzászólóval. Bármilyen csábító is az ár, csak az vegye meg, akinek a tégelyre van szüksége, mert ami benne van, azt talán még a kuka is kiveti magából...

Alverde Make-Up Professional Serum Foundation

Alverde Make-Up Professional Serum Foundation
2018. november 29.

Ááá. Megjártam a Terra Naturi hasonló jellegű pipettás termékével, ugyanis a tesztereket a kézfejemre kentem fel (az alkarom a meleg öltözékem miatt nem volt szabad) és mivel a mesterséges megvilágítás mellett nem tudtam eldönteni, hogy melyik színárnyalat a megfelelőbb, egy világosabb és egy eggyel sötétebb színárnyalatot is a kosárba tettem. Aztán másnap reggel otthon tapasztaltam megrökönyödve, hogy egyik szín sem jó; de nem a színmélységgel volt a gond, hanem magával az árnyalattal. Iszonyatosan rózsás beütéssel rendelkezett mindkettő! Sürgősen kellett egy gyors megoldás, hogy ne legyen teljes pénzkidobás a vásárlás; így esett a választás az Alverde Noisette árnyalatú alapozójára, ami - a Terra Naturival ellenben - inkább sárgás-barnás árnyalatúnak tűnt.
A három üvegcséből próbáltam valami használható színt kihozni, de végül csak oda lyukadtam ki, hogy a Noisette, úgy ahogyan van, önmagában is megállja a helyét. Úgyhogy maradt végül ez a palack. :)
Amit szeretek benne az a szín, az állag és a végeredmény, ami nagyon természetes.
Amit nem, az maga az üvegcsés, pipettás kiszerelés. Egy pumpás (felrázandó) verzió szerintem könnyebben használható lett volna.
A kezdetben elérhető színárnyalatok egyértelműen a nyári időszakot célozták meg két napbarnított és egy világosabb árnyalattal. A legutoljára kihozott Honey-val (04) igyekeztek lefedni a téli igényeket is, de szerintem az az árnyalat túlságosan világosra sikeredett.
Én, mivel sok olaj van benne, ezt az alapozót mindig primer nélkül használom. Ha valaki tenne alá primert, semmiképpen sem az Alverde Hydro-t tegye, mert az gél alapú primer és csak a vizesebb (nem olaj alapú) alapozókkal kompatibilis. Válasszon helyett inkább krémes primert, aminek az állaga közelebb áll az arckrémekéhez.

Alverde Make-Up Cream To Powder Compact Foundation

Alverde Make-Up Cream To Powder Compact Foundation
2018. november 29.

Igazából a bőröm szereti ezt az alapozót a hidegebb téli időkben, mert a benne lévő olaj tartalom megvédi azt a hideg és szél okozta kiszáradástól, azonban a melegebb időkben kicsit soknak bizonyult, mert olyankor estére már kicsit kifényesedett tőle az arcom. A csomagolását kimondottan jónak találom.
A színei természetesek, a fedése közepes, ami egy átlagos, nem túl problémás bőrre szerintem bőven elég a mindennapokhoz.
Gyanítom, hogy mivel egy jó ideje a DM-ben az akciós termékek közé került ez az alapozó, lehet, hogy hamarosan kivonják a forgalomból (vagy újabb formában hozzák vissza), így akinek bejött, annak érdemes még most beszerezni belőle.

Alverde Cover & Stay Make-Up SPF6

Alverde Cover & Stay Make-Up SPF6
2018. november 29.

Na ez az az alapozó, ami reflektorfényben (pl. yotube-os smink tutorial-oknál) remekül néz ki, de természetes fénynél az ember hátrahőköl tőle, annyi maszkszerű. Én ajándékként kaptam a vásárlásom mellé, s már akkor nem tudtam, hogy mit kezdjek vele, amikor a kezembe nyomták, mert anno a megjelenésekor szinte azonnal kipróbáltam a teszterét és rögtön tudtam, hogy ez a termék nagyon nem nekem való.
Az állaga sűrű, nehezen eloszlatható (rossz pont), viszont ellenben nagyon fed. Nekem túlságosan is. Kapásból a "színházi smink" jutott róla eszembe. Vastag, maszkszerű.. olyan kissé bőrfojtogatós. Csak tökéletesen hidratált, száraz részektől teljesen mentes bőrre lehet úgy felkenni, hogy ne legyen csúnya, mert minden apró egyenetlenséget kiemel.
A színe (cashew) viszont nem rossz, mert rózsaszín beütés mentes, de a maszkos fedése miatt szó sem lehet arról, hogy az arcomra kenjem alapozóként, így csak akkor kerül elő a fiókból, ha valamiért korrektorra szorulok, mert arra viszont tökéletes, hogy apró pötty formában a korrigálandó részre felvíve és finoman beütögetve elfedjen egy kisebb részt. Alapozóként maximum egészen fiatal (normál hidratált vagy enyhén zsírosodásra hajlamos) problémás bőrre merném kipróbálásra ajánlani. A többiek inkább felejtsék el.

Alverde Fixierendes Spray

Alverde Fixierendes Spray
2018. május 30.

Annak ellenére, hogy alkoholtartalmú fixálóról van szó, nekem abszolút bevált; nem szárít (igaz, nekem a sminkkészítés első lépése a bőr hidratálása).
Az egyetlen problémám a kicsi kiszerelés. Jó lenne, ha kapható lenne nagyobb adagban is, mert rendszeres használatkor az 50 ml hamar elfogy.

Terra Naturi Nude Perfection Alapozó

Terra Naturi Nude Perfection Alapozó
2018. május 30.

Nem rossz ez a termék az ősztől tavaszig tartó időszakra, amikor jól jön a bőrnek az olajos táplálás és védelem (azonban ahogy megjönnek a melegebb napok, én az ilyen típusú alapozókat kapásból félreteszem és inkább az olajmentes hidratáló alapozókat preferálom). Szépen, könnyen felvihető, jól eldolgozható, s ha sikerül megtalálni a bőrünknek megfelelő színt (és a bibi nálam itt van), akkor tényleg nagyon szép, természetes hatást tudunk vele elérni. Abszolút tudnám szeretni ezt a terméket, ha lenne a kínálatban számomra megfelelő szín, de sajnos, a jelenlegi palettán nincs. :(
(A natural beige árnyalat mélységében jó lenne, de túl rózsaszínes. Az eggyel világosabb szín már nem rózsaszínű, de túl világos. Csak a kettőt keverve tudtam használni...)

Terra Naturi Multicolour Blush

Terra Naturi Multicolour Blush
2018. május 30.

Anno mindkét árnyalatot beszereztem, mert mindkettőt jól ki tudom használni. Szerintem kicsit porzik és felhordva mindkettő világosabb, mint amilyet ránézésre az ember várna a terméktől; nekem viszont pont emiatt vált be a hétköznapokra, mert ezzel nem nagyon lehet "túltolni" a pirosítást.

Terra Naturi Matt Rúzs

Terra Naturi Matt Rúzs
2018. május 30.

Két színben van (korall és egy málnásabb árnyalat) és a többi általam használt/ismert matt rúzsokkal ellentétben ennek a felvitele után is érzem a számon a termékben lévő olajakat. Tetszik, hogy nem szárad olyan cuppanósan szárazra vagy összeragadósra, hanem megmarad egyfajta krémes érzet. Azonban ennek ellenére is enyhén szárítónak érzem, így nem használom egymás utáni napokon, hanem más - nem matt - rúzsokkal felváltva.