pzs14

Regisztráció dátuma: 2019. február 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2019. február 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó
2020. október 1.

Először is akciós volt + végösszegi kupon + bankkártya-kedvezmény --> 67%-os kedvezménnyel jutottam hozzá :D Miután bevált egy hét tesztelés után, visszaszaladtam még a Rossmannba, és elhoztam az utolsót az én árnyalatomból.

Amikor először megvettem, hazaértem, nem bírtam ki, azonnal fel kellett kennem, és sokkot kaptam: a saját öreganyám nézett vissza a tükörből... nnna, mondom, szerencse, hogy csak ennyibe került, mehet is a kukába, vagy keresek neki gazdát... Szomorú voltam, mert olyan jókat írtak róla itt, de nekem beleült az összes ráncomba, a száraz bőrömön mattul kókadozott, hiába az E-vitamin és a hyaluron benne...

Másnap adtam neki még egy esélyt, és időben nekiálltam reggel sminkelni, hogy legyen időm leszedni az egészet, ha nem jön be, amit kitaláltam:
Az arcomat a szokásos módon előkészítettem - arcmosás Manna Elefántcsont szappannal --> hidratálás és érett bőr ápolása a következő módon: VIZES tenyérbe cseppentek 3 csepp Isana Híaluron Beauty Dropsot & 4-5 csepp Aromax tápláló olajat érett bőrre, ezeket jól belemasszírozom az arcomba (szemem köré is), nyakamba, dekoltázsomba (ugyanez este is) + bekenem a szememet, a szemem alatt, a szájam fölötti részt, ahol esélyes, hogy majd ki fog alakulni mélyebb ránc, és az állam vonalát Estrea intenzív szemránckrémmel (véletlen felfedezés volt ez a csoda, már többször vettem újra).
Utána öltözés, pár perc alatt beszívódik ez a reggeli indítás: eredmény feszes, ápolt arcbőr - de szokás szerint, karikák azért vannak, és nekem alapvetően vannak a régi pattanásokból visszamaradt bőrelszíneződéseim :(
Öltözés után sminkelés:
Víz nélkül!!! 1 csepp a tenyerembe a fentebbi hyaluronos Isanából, 2 csepp a fentebbi Aromax bőrtáplálóból, 1,5 pumpálásnyi az alapozóból --> jól összekeverem, összedolgozom a két tenyerem között --> először a szemem körül alapozok le vele, majd szétoszlatom alaposan az arcomon kézzel - ha pici még marad a tenyerem szélén, az megy szemkarika-korrektornak még egy rétegben :D
Már ebben az állapotában is jó - de mire felkerül a szemfesték, arcpír, rúzs, addigra történik valami az alapozóval, tökéletesen egybeolvad a bőrömmel, egységesíti a színét, kb. visszafiatalít 5-10 évet, mindezt úgy, hogy tkp. nem igazán látszik, hogy van rajtam valami, egyáltalán nincs maszkhatása.
Mindenki csak meghökkenve kérdi: mit csináltam, hogy ilyen gyönyörű lett hirtelen a bőröm? Senki nem mondta még azt, hogy jujjj de jó az alapozód - hanem amikor én szólok, hogy smink, akkor nézik meg újra jobban :)

Ez a hatás a nap végéig egész jól kitart extra fixálók nélkül is - nyilván nem olyan, mint amilyen reggel elinduláskor volt, de vállalható. És akárki, akármit mond, az Estee Lauder Double Wearje sem tart ki estig - a régi kitartott, de időközben változtattak a formulán, és a DW is jócskán veszít a fedéséből estére. Sok üveggel elhasználtam belőle, és egyszer csak az egyik üveg új csomagolásban volt, megreformált összetevőkkel.... :(

Mindennapos alapozónak ez a Bourjois tökéletes lesz :) Ha extrábbat akarok, akkor manapság a Clinique Chubby in the Nude Foundation Stickjéhez nyúlok.

Isana Orvosi Szappan Érzékeny Bőrre

Isana Orvosi Szappan Érzékeny Bőrre
2020. július 20.

A tökéletes alapanyag folyékony kézmosó készítéséhez.
Reszeld le sajtreszelőn kb az 1/3-át! Önts hozzá 1,5 liter vizet. Kis lángon kevergesd addig, amíg feloldódik a szappanpehely.
NE FORRALD!!!!!!!!!!!!!!!
Hagy kihűlni! Kb. olyan állaga lesz, mint a takony... (boccccs...)
Töltsd át egy 1,5 literes palackba, onnan töltsd újra a csini üveg pumpás szappanadagolót, amit a csap szélén tartasz! Ha épp bezselésedett a flakonban, akkor áttöltés előtt jó erősen rázd össze, hogy folyjon!
Minden újratöltésnél cseppents tiszta, jó minőségű, bevizsgált illóolajat a szappanadagolóba! 7-20 csepp elég, attól függően, milyen intenzív az illata.
Nekem bevált a teafa, a levendula, de a legnagyobb kedvenc az édesnarancs.
Ez az adag kb. 2 hónapig elég - magyarán egy 200 forintos szappanból 6 hónapig mos kezet a család... És kb. ennyi hatóanyagot vesz meg a boltban az, aki folyékony szappanért pénzt ad ki...
6 hónap alatt 1 db kis kartondoboznyi hulladékot termelsz vele - az is mehet a szelektívbe. 6 hónap alatt folyékony szappannal kb 6 db flakon vagy utántöltő ürül ki - a koncentráltabbakból is min. 3 db.
Egyetlen szépséghibája a pálmaolaj :(
Ugyanezt a kézmosót mondjuk meg lehet csinálni drága, pálmaolajmentes szappanok pici maradékaiból is. Ha azokból gyűlik össze 1 főzésnyi, akkor azokat szoktam lereszelni.

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa
2020. július 12.

Update: 1 éve folyamatos szerelem. Télen havonta fogy el 1 üvegcse, nyáron 2 havonta.
Sokaknál olvasom, hogy jajjj, borzalom, nem szívódik be, 1 pont.
Emberek! A totál vizes kezetekbe cseppentsetek - oszlassátok el az olajat a tenyeretekben lévő vízben - majd ezt masszírozzátok be az arcotokba / nyakatokba / dekoltázsotokba / kézfejetekbe! Töményen persze, hogy nem szívódik be - ez színtiszta olaj, nem csak egy olajos emulzió.
Először zavart az illata, régebben gyűlöltem a rózsaillatot. Mára megszoktam, kellemesnek érzem.

Telik az idő, és az egykor zsíros, pattanásokkal teli bőröm egyre szárazabb - mindig azon röhögtem, hogy majd eljön az idő, amikor egyszerre leszek ráncos és pattanásos... Hát elérkezett...
Nehezíti a helyzetet, hogy bár gyulladt pattanásokra már nem annyira (megesik azért néha...), de mitesszerekre (ipari mennyiségben..) még mindig hajlamos vagyok, ha mellényúlok az arcápolókban...

Ez az olaj azonban egy csoda.
Itteni ajánlások alapján vettem meg. Azóta, olvasgatva az olajokról, maga ez a mix is csodás - külön-külön beszerezni ennyiféle hatásos olajat nagyon macerás lenne, hát még kutyulgatni, és keresni a hatásos mixet.

Száraz bőrre nem kenném, úgy nem jó érzés (tapasztalatlanként kipróbáltam) - kivéve a legszárazabb részekre, célzottan egy-egy csepp (nekem ez a szemem alatt, az orcákon van).
Amúgy pedig bevizezem a kezemet, abba cseppentek nyáron 2-3 cseppet, télen akár egy egész pipettányit is, és ezzel kenem be az arcom, nyakam, dekoltázsom, de megy a szememre is. Korábban nem mertem a szememre tenni - de sok öko oldalon olajakat, shea vajat ajánlanak szemránckrémnek, akkor mondom, miért ne? :)
1-2 cseppel még nappali krémként is működik - bár még soha nem sminkeltem rá, erről nincs tapasztalatom - de nem csillog jobban a végeredmény, mint egy érett bőrre való, testesebb arckrém / szérum.
Többször is újravettem már.

Mivel nekem a szárazság és kezdődő ráncok ellenére tényleg nagyon hajlamosak a pórusaim eltömődni még így 45 évesen is, reggel-este Manna Elefántcsont szappannal tisztítom, és éjszakára először a Natury's Purificante Sebum-Balancig Serumot kenem fel a bőrömre. Ha ez jól beszívódott, akkor jön az olajos-vizes Alverde vadrózsás masszázs :)

Dove Go Fresh Cucumber Alumíniummentes Deo Spray

Dove Go Fresh Cucumber Alumíniummentes Deo Spray
2020. július 12.

Nem vagyunk egyformák... Elhatároztam, alumíniummentes deóra térek át, mert az alus deók olyan szinten kikészítenek az utóbbi pár évben, hogy pár használat után hetekig gyógyul az ekcémásra felmart hónaljam... nem kellemes... tény, hogy pár fújás azokból úgy eldugítja a pórusaim, hogy hetekre le is áll tőlük az izzadásom...
Sokáig gugliztam a Rossmann és a DM termékei előtt is ácsorogva, mígnem hazavittem a megvásárolhatók közül a Krémmánián a legjobbnak megszavazott Dove uborkás, alumíniummentes deóját... Magammal hordtam, újra is fújtam, mégis pár óra múlva visszafogott állatkert (nem illatom) szagom kezdett lenni... Remek...
Sajnos nekem egyáltalán nem vált be, de szerencsére más gyártónál rábukkantam arra, ami az én kémiámhoz passzol.
Így utólag azt sem értem, hogyan vehettem meg azt, aminek ennyi narancssárga és piros összetevője van + még hajtógázos is... Valószínűleg az vezetett, hogy a legjobb hatásúnak ítélt alumíniummentesért megtettem volna ezeket az engedményeket is, ha beváltja, hogy nem mar fel (ezt beváltotta), és frissen tart (ez nagyon nem jött össze neki...)

Update:
Kérdésben jött, mi az amit vettem, és bevált? Én meg béna vagyok, és nem tudok rá máshogyan válaszolni :D
Manna illatmentes krémdeó. Áll vagy 5 féle összetevőből. Nem csak, hogy nem vagyok büdös - konkrétan száraz maradok. Emiatt van, hogy egyéb hajlatokba is használom, főleg, ha szoknyában vagyok dög melegben - és működik!!! :) Mármint a Manna illatmentes krémdeó működik. Ez az uborkás Dove semmire nem való sajna - legalábbis nekem :(

Manna Elefántcsont Arctisztító Szappan

Manna Elefántcsont Arctisztító Szappan
2020. július 12.

Update: 1 éve folyamatosan használjuk, 2-en együtt, a lányommal. 1 év alatt 3 db fogyott el.
És azóta is szerelem <3.

Krémes, nem habzó szappan, pont, mintha arcmosótejet / emulziót használnék. Aki habzó terméket keres, ne vegye meg, és ne pontozza le azért, mert nem habzik - nem is ígér ilyet.
Nem szárítja agyon a bőrömet - nem is ígér ilyet, pont a száraz, de kombinált bőrre találták ki (a kombinált részekkel is kezdeni kell valamit, így teljesen száraz bőrűeknek jó eséllyel nem lesz jó). Akinek nem ilyen, az ne vegye, és ne pontozza le ezért!
Pálmaolajmentes!! Ha számít a Föld jövője, ez is nagyon fontos. Végignézve a legdrágább szappanokat is, alig-alig találni olyat, amiben nincsen pálmaolaj.
Kevés, egyszerű, de hatékony összetevője van és illatmentes - kevesebb az esély az irritációra - akit zavar az illatmentesség, az ne vegye meg, és ne pontozza le emiatt!

Nem régóta használom, hiszen nem is régen akadtam rá a Mannára. A bőrtípustesztet kitöltve ezt ajánlotta. Utánaolvastam, egyre jobban tetszett.
A vásárláshoz az adta meg a végső lökést, hogy bár 45 éves vagyok, valamiért újra elöntöttek a mitesszerek (szerencsére be nem gyulladtak...) - nagggyon jól mutattak a kezdődő ráncaim mellett...
Nem sűrűn látogatom kozmetikusom, de most nem volt kérdés. Azt hitte túlzok, amikor bejelentkezéskor tinikezelést arctisztítást kértem - a kezelés végén megállapította, hogy sajnos örök kamasz vagyok... A sok mitesszer egyértelmű okát nem tudom, de jó eséllyel a lassan fogyó alapozó lehet az oka, amit ünnepélyesen iktattam is a kukába...
A kozmetikus szerint érdemes kizárólag öko-bio minősítésű dolgokat használni + az alapos arctisztítás után gondoltam, új alapokra helyezem az arctisztítási rutint, és eszembe jutott a mannás bőrteszt, és ez az ajánlás.
Nem is vacakoltam a rendeléssel (bár így nem gyűltek a kedvezményre jogosító pontjaim..), gyorsan bementem a dm-be és megvettem.

Szappan szállítására nem túl szexi, de tökéletesen alkalmasak azok a műanyag dobozok, amik 4 füllel záródnak, azokból egy csepp folyadék sem jön ki. A legkisebbet használva le kell vágni a szappanból - vágódeszkán, nagy késsel ez egyszerű.

A Krémmánia oldalnak nagy szüksége lenne egy olyan vérfrissítésre, amiben egyes termékek értékeléseiben lehet szűrni az értékelőkre. Sokan megvesznek egyáltalán nem a bőrtípusuknak / korosztályuknak / problémájukra javasolt kencéket - kipróbálják őket - nanááá, hogy nem jön be nekik - feljönnek a Krémmániára, és írnak egy negatív értékelést + lepontoznak.
Én meg állok a dm közepén, és egy órát guglizom, hogy megvegyem / ne vegyem??... És próbálom kiguberálni pl. a ránctalanító krémek értékelései közül a 45 év körüliek értékeléseit, és próbálom figyelmen kívül hagyni a 3-4 pontos lehúzásokat, amik tizen-huszonéves lánykáktól érkeztek, kipróbáltam-nem jött be-bár tényleg még nincs is ráncom kommenttel... De az is érdekes, amikor pattanásos kamaszbőrre való termékeket lehúznak száraz bőrrel rendelkezők, azzal a kommenttel, hogy agyonszárította a bőrét...

Kenzo Parfum d'Été EDT

Kenzo Parfum d'Été EDT
2019. december 15.

Egy újabb, már nem gyártott nagy kedvenc :( Parfümkeresőben vagyok, így idézem fel imádatom tárgyait. Ahogyan a Fragrantica oldalon látni vélem, a mai parfümök legtöbbször sokkal kevesebb féle illatból állnak össze. Ha egy gyártó újít egy-egy top darabon, akkor általában "lebutítja". Itt a '91-es verzióban 18 illatjegyből tevődött össze - a 2002-es 7 féléből... "Elveszett" belőle pl. a frézia, nárcisz, barack, rózsa, ylang-ylang stb :(

Versace Versus Donna

Versace Versus Donna
2019. december 15.

Németországi cseregyerekként kaptam egy szórófejes mintát ajándékba. Imádtam, féltett kincsként osztottam be. Kár, hogy már nem lehet kapni :( Ha itt-ott fel is bukkan egy-egy üveg, az aranyáron.

Salvador Dali Dalistyle

Salvador Dali Dalistyle
2019. december 15.

Imádtam, több 100 ml-es üveggel elhasználtam. Szerintem sajnos már nem gyártják, külföldi weboldalakon sem nagyon látom - max. elvétve méregdrágán 1-1 darabot.
Tartós, gyümölcsös-virágos, hozzám nagyon illő illat volt.

Floren Körömvirágos Testápoló

Floren Körömvirágos Testápoló
2019. december 15.

Mostanában kifejezetten kíváncsian keresgélek a 100 forintos boltok termékei között, kezemben a mobilom, és böngészem a krémmániás véleményeket - kincsekre lehet találni!! Ilyennek tűnik egyelőre ez a testápoló is. Ha változik a véleményem a hosszabb használat során, frissítem majd.

Igyekszünk mostanában az öko vonalon mozogni, így tiszta, finomítatlan, bio kókuszzsírt használtam testápolónak 1-2 hónapja. A fűtésszezonban eléggé száraz a bőröm - a szárazságtól pedig viszket is. A kókuszzsír mellett lassan úgy vakaróztam, mint egy bolhás kutya... Volt, hogy alig tudtam elaludni is emiatt. Hiába üveg a csomagolása, hiába bio, hiába 1, azaz egy összetevője van, muszáj volt, hogy testápoló után nézzek...

Tegnap találtam rá erre a körömvirágosra. A bőröm szinte azonnal beszívja. 1 órán belül 2-3-szor is újrakentem. A bőröm teljesen ruganyos lett (45+-osan ez figyelemreméltó!!) + megszűnt a viszketés, pedig az összetevők között elvileg több irritáló összetevő is van. A csomagolás új, így reméltem, új a receptúra is, de nem, a "piros pöttyös" összetevők maradtak. Nekem az illata annyira nem jött be - de nem is kifejezetten rossz, sőt, pár perc után egész kellemesre változik, majd alig észrevehetővé szelidül. Talán a gyerekkori Creme 21-re emlékeztet :)

Az pedig, hogy a 300 ml-es kiszerelés 329 (azaz háromszázhuszonkilenc) forintba kerül, egyszerűen hihetetlen :)

Elgon Get The Color Dolce Ammóniamentes Micropigmentes Hajfesték 6-Os Árnyalat

Elgon Get The Color Dolce Ammóniamentes Micropigmentes Hajfesték 6-Os Árnyalat
2019. november 30.

Nagyon természetes, igazi sötétszőke színe van. Az ősz szálakat is szépen befogja. Már első festésnél is azt a színt adja, amilyen később hetekig lesz. Más festéknél azt tapasztaltam korábban, hogy először sötétebb, majd pár mosás után "bekopik" abba az árnyalatba, amit én szeretek - majd szépen lassan tovább ereszti a színét. Ezzel a festékkel a hajam színe hetek óta ugyanolyan, max. a csillogásából veszített egy picit 1 hónap alatt.