Qwerty

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. december 8.

Kaptam egy keveset. Én, aki utálom a rózsaolaj szagát. Túl erősen érzem, számomra minden mást agyonnyom egy illatban. Ebben is. Számomra fullasztóan erős, olajrózsa, kicsit édes, kicsit poros, kicsit ózonos. Semmit nem enyhít rajta a többi összetevő. A bergamot és körte könnyítené, a pézsma melegítené de nem találom őket. Ennyi rózsa közt az egyébként erőteljes jázmin is elveszik...az is csak a rózsaolajszagot fokozza.
Ezt nagyon nem nekem találták ki. Két csillag, de csak azért, mert az illat jóindulatú, nem akar bántani, szagoltam már durvábbakat is ebben a műfajban.

Yves Rocher Hydra Végétal Frissítő Arclemosó Tonik

Yves Rocher Hydra Végétal Frissítő Arclemosó Tonik
2019. december 8.

Nem ezt kellett volna venni és nem ott, de akkor jó ötletnek tűnt. Ha ekkora láma vagyok, megérdemlem. Ez egy ragacs, nem tonik. Víz és túl sok glicerin. Lemosóként nem működik. Kicsit az Alverde aqua hydro pflege.essenz-re hasonlít, és már azzal se tudtam mit kezdeni. Pár cseppet belemasszírozhatok néha a bőrömbe, nem árt, de nem is használ.
Ilyenkor mindig ott a kérdés, ha már így elszúrtam, akkor most dobjam ki rögtön, vagy még évekig szenvedjek vele?

Carmex Original Stift SPF15

Carmex Original Stift SPF15
2019. december 4.

Használati utasítás: Csak. Kifelé. Tekerni. 1-2 mm-nyit kiteker, használja, kupak rá. Ha elfogyott, újabb 1-2 mm kiteker. Nem kibetekerészős labelló ez.

Végre egy szájápoló, ami működik. Eddig elég sok végezte a kukában (a nem olyan rosszak csak a hűtőben), de ez végre jó. Az elején nem kicsit utáltam, hogy kámforos, de ezt már valamennyire megszoktam, nem is érzem. A fényvédelemre nincs szükségem, mert csak télen használok ilyesmit. Kinézetre olyan, mint egy ragasztó (így egy év után ragad is kissé). Ezek miatt az apróságok miatt csak azért nem vonok le egy csillagot, mert tényleg nincs jobb.

Cien Nature Organikus Kézkrém Gránátalmával és Goji Bogyóval

Cien Nature Organikus Kézkrém Gránátalmával és Goji Bogyóval
2019. december 1.

Szép összetevők, megvettem. Aztán az első kenésnél rájöttem, hogy lehetett volna annyi eszem, hogy nem teszem. Főleg növényi olajakból áll, hatása rajtam egy az egyben megegyezik az Alverde Naturschön kézkrémével, vagyis semmit nem csinál. Igaz pont fele áron teszi ugyanezt és ez legalább nem büdös, merthogy semmi illata nincs.
Próbáltam nedves kézen is, a tenyeremet olyan mazsolává aszalta, mintha órákig áztam volna vízben, rettentő rossz érzés volt. Száraz kézen nincs ilyen probléma, a bőrt puhítja, de hidratáló hatását nem tapasztaltam. A pókhálósan ráncos, száraz kezeimen semmit nem javított.
Elkenegetem, de csak azért, hogy ne két pont ugyanolyan krémet kerülgessek.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2019. november 24.

Vessenek vadászkutyák közé továbbképzésre, de én ezt már szagoltam régebben valahol. Pont ezt a nyitányt és pont ezt a véget. Azóta is kutatok az emlékeim között és nem ugrik be, de végig annyira ismerős volt, hogy nem lehet messze a megoldás. Végletekig felpuhított levendula alakul át vaníliás borotvahabbá.
Egyébként meg nem rossz. Az eleje különösen kellemeske, de a borotvahabos lecsengés sem lesz igazán férfias a (nekem túl sok) vanília miatt. Lennének napok, amikor hányingert kapnék tőle, de alapvetően tudnám viselni. Mindenképp női illat, pasin elég langyi lenne.
Tartósságáról nem tudok mit mondani, órákon át igen erősen illatoztam tőle, de ez pont az az illat, ami nagyon könnyen megszokható. Az ember magán talán férfiasnak érzi, de mások nem érzik annak. Összességében az eredetiséggel vannak fenntartásaim, egyébként meg tetszik.

Isana Vital Intensiv Szérum

Isana Vital Intensiv Szérum
2019. november 22.

Igazából nem ezt akartam megvenni. Ezek az olajos-géles krémek sok esetben többet ártanak, mint használnak. A L'Oreal Hydra Genius Aloe Water is úgy végezte, hogy elajándékoztam, mert hiába volt száraz, érzékeny bőrre való, a csodás első 10 perc után rosszabb lett a bőröm állapota, mint előtte.
Ez is hasonló állagú krém, viszont legalább illatmentes. Felkenés után ez kevésbé szépít látványosan, viszont azt tovább tartja, és később sem ront. Kétnaponta használom esténként, ez ilyen időben elég is. Éveket ez sem fiatalít rajtam, de puhább és hidratáltabb a bőröm, pattanásokat nem okozott.

Cien Natural Oils Szappan

Cien Natural Oils Szappan
2019. november 22.

Megváltozott kinézet, kevesebb és szimpatikusabb összetevők. A Baba klasszikus szappanja helyett kerestem alternatívát, mert vagy abban változott valami, vagy a kihívások lettek erősebbek, amikkel már nem birkózott meg.
Ez a kis olcsó szappan nagyon jó. Nagy, sokáig elég, nem ázott szét még akkor sem, amikor már alig volt belőle, a bőrt pont annyira szárítja, mint a Baba szappan. Vagyis nálam nem különösebben. Az illata szappanhoz képest tartós és elég erős is...ha parfüm lenne, azt mondanám füge.

Burberry The Beat EDT

Burberry The Beat EDT
2019. november 19.

Vakvásárlás volt, sehol nem láttam polcra kitéve, így a vélemények és az edp-m tapasztalatai alapján döntöttem úgy, hogy kell. Minden kell, amiről azt állítják, hogy a SD Sea and Sun-ra hasonlít (és tényleg, de csak kb. 2 óra múlva). Mivel nekem jóformán csak hétköznapjaim vannak, leginkább a tisztaságillatokra, komfortillatokra vadászom, nagyon is esélyesnek látszott.

Volt kockázata is, a legtöbb Bb vagy naftalinszagú rajtam, vagy túl édes. Az edp változata ennek is túl édes, pedig alapjában kellemesnek találom.
Ha nem állítanák, hogy ez ugyanazok az összetevők, el se hinném, annyira másnak érzem a kettőt. Ez rajtam egy kellemes, könnyed citromos tea, ezt az állapotát tartja is 1-2 óráig. Megjelenik a szokásos borsos szúrósság is elég hamar, de nem veszi magát komolyan. Komoly fás mélységeket nem is vártam tőle, ennek ellenére alakulgat az illat az idő múlásával, fűszeresebb, komolyabb lesz, szerencsére a citromosságból is veszít. Nem lesz belőle lightblue, se greentea.
Mióta megvan, nem tudtam leakadni róla, nyilván a szokatlan őszi meleg miatt is.

Balea Cremeseife Sensitive Krémszappan

Balea Cremeseife Sensitive Krémszappan
2019. november 19.

Húzósra szárítja a bőrt és durván, rondán szétázik napi 3-4 használat mellett. Illata nincs.
Három napig bírtam idegekkel, ma kidobtam.

DKNY Women Energizing

DKNY Women Energizing
2019. november 17.

Vannak dolgok amikre figyelmeztető feliratot kellene tenni. Ennek konkrétan poloskaszaga van. Talán a vodka és valami zöldes dolog áll össze bogárbűzzé az agyamban, esetleg a minta romlott, nem tudom, de magamra nem kenem még egyszer.