Qwerty

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Vera Wang Embrace French Lavender and Tuberose EDT

Vera Wang Embrace French Lavender and Tuberose EDT
2020. július 5.

Levendula? Nincs. Mandarin, tubarózsa? Csak ha erősen odaképzeljük. Semmi más csak édes vanília. Van benne egy leheletnyi karcosság, talán az akart levendula lenni...pedig én nagyon akartam, hogy legyen benne, de tényleg nincs. Aki az ezredik vaníliabombát keresi, talán kedvelheti, de sütifronton vannak tartósabb darabok is. Persze hogy a neve alapján lendületből magamra fújtam, de annyira híg, hogy azt a kis jellegtelen vaníliás édességet egy nedves törlőkendő simán eltüntette.

Giorgio Armani Ocean di Gioia EDP

Giorgio Armani Ocean di Gioia EDP
2020. július 3.

Nem rossz ez, de ha nincs legalább 10 hasonló a környékén, akkor egy se. Olyan gyümikés, enyhén édeskés semmilyenség. A citrus egy pillanat alatt elillan, a körte marad, a rózsa és a jázmin szerencsére nem domináns. Nem igazán hangsúlyos benne egyik jegy sem. Másfél óra múlva már csak az alapjegyeket érezni.
De semmi hűs óceán-jelleg, ahogy ez a színéből meg a nevéből reméltem. Igaz nehéz hűvös női illatot alkotni, hogy az ne férfiillat legyen, de ennek a kihívásnak nem is futottak neki. Biztonsági játék ez, jól illik a most divatos tropikálszmutyi trendbe, de amíg egy párszáz forintos dezodornak vagy tusfürdőnek, elnézi ezt az ember, egy ilyen túlárazott parfüm esetében kevés, hogy annyit tudjon, mint a TBS bármelyik (szintén erősen túlárazott) kencéje.
A három csillagot azért kapja, mert nekem ugyan nem kell, de mégis nagyon hálás lennék azért, ha nyáron a fojtogató szirupok helyett ezt érezném másokon.

Balea Schönheitsgeheimnisse Aloe Vera Sampon

Balea Schönheitsgeheimnisse Aloe Vera Sampon
2020. július 1.

Viszketek tőle. Nagyon. Csodálkozom is, mert a dm sajátmárkás dolgai eddig még nem törtek az életemre. Samponként középsz.r, megy is a felmosóvízbe. Az egy csillagot azért kapja, mert kicsit olcsóbb, mint a tisztítószer.

Trend It Up Ajakápoló Szérum Uborkakivonattal

Trend It Up Ajakápoló Szérum Uborkakivonattal
2020. július 1.

Divatos mostanában mindent szérumnak hívni, még ezt a szájfényszerű guzmót is. Sűrű, olajos-géles, fényes ragacs, ráadásul kicsit szárít is. Az összetevői alapján lehetetlen, de utána mindig cserepes ajkak maradnak, szóval külön ápolás kell vagy előtte, vagy utána. Egy idő után tényleg eltűnik, de szerintem inkább csak bemászik a számba valahogy, úgy vettem észre felszívódni nemigen tud.
De azért legyünk őszinték: ilyen gyönyörű zöld, illatos, ízes vackot nem az ápoló hatása miatt veszünk, hanem mert cuki és lehetetlen ellenállni neki. Nyilván más is így van ezzel, mert szinte képtelenség a polcon érintetlen példányt találni. Meg a dm-ben amúgy is mindig csak 1-2 darabot raknak ki.
Az illata tényleg nagyon jó, az íze is emlékeztet halványan az uborkára, a kenőfej meg nagyobb, mint a nyílás, így egyszer vagy benne szakad, vagy kikenem a falat magam mögött zöld takonnyal.
Nem vagyok maradéktalanul elégedett, de eljátszom vele..

Burberry The Beat EDP

Burberry The Beat EDP
2020. június 23.

Update. Ha nem olvasom az előző véleményt, eszembe nem jut magamra fújni ezt az illatot melegben. Télen megkívántam, de annyira émelyítőnek tartottam, hogy azóta is a kamrapolcon egy dobozban töltötte száműzetését. Az edt-je viszont nagy kedvencem, na az tényleg friss, citromos fűszeres tea. De visszatérve az edp-hez, most éreztem ki belőle a sokat emlegetett mosóporosságot, tisztaságillatot. Sajnos rajtam még mindig túl marcipános, és kevésbé citrusos. A poros púderessége megvan, inkább fűszeresen, mint tisztán, egy kicsit szurkál is, de ennyi még belefér. Meg fogom próbálni melegebb időben is, mert határozottan szerethető darab, annak ellenére, hogy nekem még most is túl édes.

Eddig az egyetlen Burberry, ami nem változik szörnnyé rajtam, édes-krémes-fűszeres meleg illat marad. Nekem kicsit túl édes is és rajtam valami rettenetesen erős. Néha megszagolom a dobozban, de meg kell várnom a télikabátos időt, hogy karácsonyi sütit csináljon belőlem. Nem tudom milyen perverz okból vágyom az élményre, de túl sokat kerülgetem mostanában.

The Different Company After Midnight EDT

The Different Company After Midnight EDT
2020. június 14.

Nincs könnyű dolga annak, aki tartalmasabb illatot keres magának úgy, hogy az ne legyen vaníliás, édes, túl pézsmás, vagy rózsás. Szinte lehetetlen küldetés. Ez az illatház már produkálta az örök kedvencemet, a megunhatatlan nagy Öt, sőt az eddigi legkedvencebb zöld illatomat is. Na, meg sok más édes vagy éppen szélsőséges rémséget, de nem adom fel. Még egy kis "sötétségre" vágyom a magam nem túl drasztikus módján, és azt hiszem teljes lesz a repertoár, egy-két kivétellel kidobhatok minden más rövid fellángolást, amit eddig összegyűjtöttem.
Ezt a lilát ígéretes összetevőkből rakták össze, nagyon vártam a megrendelt mintát belőle. Csak kenegetős volt sajnos, így rendeltem egy marék fújós üvegcsét is és áttöltögettem a mintáimat. Fontos döntést nem lehet fújás nélkül meghozni. Hát, most ott tartok, hogy fújással sem.
Először kis narancsvirág érződik, után az írisz gyantás jegyekkel. Aztán gyantás jegyek jázminnal, itt édesedik kicsit, ez annyira nem tetszik de átmeneti, imádni való borostyános hűvös púderességgel zár. Porosabb púderes, végig hűvös illatnak jobban örültem volna, kár a jázminért, ami egyébként meg nem tart benne sokáig.
Bár melegben is jól viselhető, inkább hűvösebb időre való illatnak érzem, ebből ugyan kissé kifutottunk, majd folytatom a tesztelését ősszel. Valóban nem túl tartós, hatósugara sem fog három emeletet boldogítani az irodaházban, de ezek nekem tetszetős tulajdonságok.
Mindenképp jár neki a maximális csillag, azt még nem tudom, hogy teljes üveg lesz-e belőle. Kipróbálom még éles helyzetben is magamon, általában az eldönti a dolgot.

Yves Rocher Hydra Végétal Intenzív Hidratáló Arcpakolás

Yves Rocher Hydra Végétal Intenzív Hidratáló Arcpakolás
2020. június 10.

Update. Hideg időben tudom csak használni. Valamelyik nap bekentem este a fejemet, ahogy szoktam, de most fuldoklott a bőröm alatta, éjjel ki is izzadta magából, szappannal kellett lemosnom magamról a sok gusztustalanságot reggel. Télen ez a szilikonréteg tényleg védett valamennyit, de nyáron, melegben fullasztó. El is teszem télre alkalmi tunningnak, arra még mindig ez vált be legjobban.

Ajándék volt vásárlás mellé, magamtól sosem vettem volna meg. De kezdem megkedvelni, ami igazán kár, mert elég drága. Szóval elvileg ez egy maszk, le kell törölni a felesleget, na de nekem még olyan nem volt. Ha vakolókanállal adagolom méter vastagon, akkor is mindent beszív a bőröm, nem marad letörölhető felesleg. Igaz, csak akkor szoktam kenni, ha látványosan száraz a bőröm. Ami marad a felkenés után, az egy kis viaszos réteg, ezt először rögtön lemostam, ami hiba, mert akkor tényleg szárít. Viszont zavar, így azóta egy nedves papírtörlővel szedem le, így nem szárít.
Nem olyan szépek ezek az összetevők, de az eredmény látványos. Napokig nem is kell magamra kenegessek semmit a használata után. Gondot egyelőre nem okozott.

Burberry The Beat EDT

Burberry The Beat EDT
2020. június 10.

2019.11.19. Vakvásárlás volt, sehol nem láttam polcra kitéve, így a vélemények és az edp-m tapasztalatai alapján döntöttem úgy, hogy kell. Minden kell, amiről azt állítják, hogy a SD Sea and Sun-ra hasonlít (update: nem is hasonlít). Mivel nekem jóformán csak hétköznapjaim vannak, leginkább a tisztaságillatokra, komfortillatokra vadászom, nagyon is esélyesnek látszott.

Volt kockázata is, a legtöbb Bb vagy naftalinszagú rajtam, vagy túl édes. Az edp változata ennek is túl édes, pedig alapjában kellemesnek találom.
Ha nem állítanák, hogy ez ugyanazok az összetevők, el se hinném, annyira másnak érzem a kettőt. Ez rajtam egy kellemes, könnyed citromos tea, ezt az állapotát tartja is 1-2 óráig. Megjelenik a szokásos borsos szúrósság is elég hamar, de nem veszi magát komolyan. Komoly fás mélységeket nem is vártam tőle, ennek ellenére alakulgat az illat az idő múlásával, fűszeresebb, komolyabb lesz, szerencsére a citromosságból is veszít.
Mióta megvan, nem tudtam leakadni róla, nyilván a szokatlan őszi meleg miatt is.

Update. Egy időre eltettem, el lehet telítődni vele. Most újra elővettem és imádom a fűszeres earl grey illatát. Egyetlen reggeli fújást délutánig érzek, ruhán volt, hogy mosás után is kiszagoltam. A kardamom is nagy kedvencem, ahogy minden más benne, a pézsmát kivéve, de azzal nincs bajom, amíg csak a háttérben vokálozik. Ha megérzem valamiben, akkor annak az illatnak számomra vége. De ebben nem bukkantam a nyomára, csakis fűszerekről szól a dolog és ez nekem most jó.

Origi Hydra Lotion Testápoló

Origi Hydra Lotion Testápoló
2020. június 9.

Nincs sok tapasztalatom testápolókkal, nem tudom mit várhatok, de nyilván ha jobb lesz valamitől a helyzet, akkor az sikeres vételnek mondható. A száraz részeket jól hidratálja, könnyen beszívódik, 1-2 napig érzem a hatását. Bevált láb- és sarokápolónak is szinten tartásra, de kézkrémnek is sokkal jobb, mint a legtöbb drogériás kézkrém. Este bekenem a kezem és másnap is érezhető a hatás, nem szükséges kenegetni nap közben semmivel. Pont azért, mert működik, nem is kell túl sűrűn használnom, egyébként sem vagyok a mértéktelen testápolózás híve. Könnyen beszívódik, nem zsírosít.
Egyedül az illata...vaníliás-narancsvirágos öreg szekrény szaga van. Nem elképzelhetetlen, hogy valakinek ez tetszik, én leginkább rezignáltan veszem tudomásul.

Balea Pórustisztító Arctisztító Gél Gyümölcssavval

Balea Pórustisztító Arctisztító Gél Gyümölcssavval
2020. június 7.

Elég jól teszi a dolgát. Én egy kis szilikon arctisztító párnával használom, azon felhabosítva egy csepp elég az egész arcra. Utána puha lesz a bőr, nem szárít, semmi gondot nem okoz heti 2-3 használat mellett. A szemcséket nem szeretem benne, ahhoz nagyon kevés, hogy bármit is érjen - ahogy én használom totál felesleges is -, csak arra jó, hogy a szemembe meg a számba kerüljön lemosáskor.
Szeretem a friss, zöldes illatokat, de ennek az illata mégse tetszik, van benne valami zavaró. Szép nagy adag, sokáig fog még boldogítani. Egyelőre nem tervezem leváltani, de esélyes, hogy kézmosóként végzi.

Update. Dehogy végzi kézmosóként. Azóta vetem több arclemosót is, de csak ez lett a kedvenc. Még az illatát is megbocsátom, van ennél bőven büdösebb. Azt hiszem kumquat vagy yuzu illat is lehet benne, az zavar.