rafi

Regisztráció dátuma: 2014. november 10.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. november 10.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Crystal Nails 3 Step Crystalac

Crystal Nails 3 Step Crystalac
2020. június 8.

Kezdő otthoni géllakozó vagyok (a karanténhelyzet megkívánta, aztán maradt hobbiként), és egyelőre nem próbáltam más márkák géllakkjait, mert nekem a CN 3 step géllakkjai teljes mértékben beváltak. Megfelelően pigmentáltak (a leghalványabb színekből esetenként 3 réteg is kellhet, ha megfelelően vékony rétegekben visszük fel, de a legtöbb árnyalatból elég 2 réteg is), jó az ecsete, nem csíkoz, jól terül de nem folyik meg, sok színben kapható. No buffer scrub-bal készítem elő a körmeimet (de bufferelek előtte), CN compact base gel, 3 step szín majd cool top gel, így pattogásmentesen kibírja a 3-4 hetet nálam, sosem volt még gondom vele. A 48 wattos UV/led lámpámban másfél perc alatt simán megköt. Azt is szeretem, hogy nem fixálásmentesre kötnek, így baromi egyszerűen lehet transzferfóliát vagy különböző effekt-porokat használni hozzá, anélkül, hogy ehhez plusz termék kellene. Picit lehetnének olcsóbbak, de igazából amekkora mennyiség van bennük, ez nekem csak itthoni használatra baromi sokáig elég lesz. (főleg a 8ml-es változatok).

Biobaza Green Tea Sensation Női Deo Roll-On

Biobaza Green Tea Sensation Női Deo Roll-On
2020. május 4.

Az eddig próbált alumentes deók közül abszolút kedvenc. Az esetében érvényes a 'kevesebb néha több' elv, én nagyon keveset szoktam felvinni, majd a karom mozgatásával oszlatom el a hónaljam egész felületén, így hamar szárad és egyáltalán nem hagy ragacsos érzetet (többet felkenve valóban eléggé tud ragadni még száradás után is), viszont így nem veszít a hatásából sem. Az illata nagyon kellemes, elég erős ahhoz, hogy minden szagot elfedjen, de nem túl tolakodó, hogy bezavarjon mondjuk egy parfümbe. Az izzadást nem gátolja, de nem is ez a feladata, ennek ellenére nálam minimálisan mérsékli az izzadás mértékét. A szagokat ellenben teljes mértékben képes elfedni. Ha viszont délután/este is megy valahová az ember, egyszer érdemes újrakenni a nap folyamán, ez viszont szerintem abszolút belefér az összetevőiért és hatásáért cserébe (azt vettem észre, hogy nagyjából addig maximális a hatása, amíg erősen érződik az illata, ha kezd tompulni, lassan ideje újrakenni). Borotválás/epilálás után minimálisan csíp, de nem durván és hamar elmúlik, viszont ennél hosszabb távú irritációt nálam abszolút nem okozott, pedig baromi érzékeny a bőröm. Igen, létezik ennél olcsóbb deo is, de ár-érték arányban szerintem abszolút megéri, mert sok nála drágább társát is veri. :)

The Beauty Mask Company Detox Kendőmaszk

The Beauty Mask Company Detox Kendőmaszk
2020. május 4.

Impulzusvásárlás volt, de még többször újra fogom venni. Az alakja elég széles, de több helyen perforált az anyag, így elszakítva azt egymásra lehet lapolni a rétegeit, így végül abszolút megfelelően passzolt az arcomhoz. A szemnek kialakított luk valóan lehetne valamivel nagyobb, de annyira nem zavaró, nem ment a szemembe az anyag. Használata a többi fátyolmaszkhoz hasonlóan frissítő, hűsítő, viszont emellett éreztem, hogy ez tényleg használ! Sokkal tisztábbnak, frissebbnek éreztem az arcomat a használata után, viszont nem szárította közben. És egész sokáig érezhető is volt a hatása, nem csak ideig-óráig, irritációt sem okozott. Az illata kellemes almás, de nem túl tolakodó, az összetevői sem rosszak. Sok szérum maradt a tasakban is, így visszatettem és fel tudtam használni még egyszer. És ami a legfontosabb, vegán, és LEBOMLÓ bambuszból készült! Végre használhatok újra fátyolmaszkokat lelkiismeretfurdalás nélkül a felesleges szeméttermelés miatt. Ja és mindez 600 forintért (hasonló tudású fátyolmaszkokat 1000 forint felett szoktak leginkább árulni). Mindenképp ajánlom kipróbálásra. :)

invisibobble Sprunchie Hajgumi

invisibobble Sprunchie Hajgumi
2020. április 20.

Imádom!! Már két színem is van, de tervezek többet beszerezni. Sokkal jobb minőségű, mint a hagyományos, márkátlan és nem spirálhajgumi-belsőjű változatok. Sok, derékig érő hajam van, tökéletesen megtartja, akár kontyban, akár copfban hordom vele a hajam, közben mégsem töri meg (csakúgy, mint a "meztelen" változata). Viszont nagyon könnyen ki lehet szedni még a kócolódó hajból is. Emellett iszonyat cuki és kényelmes viselet. Nem a legolcsóbb, de hosszú távú partner, úgyhogy a hajunk egészsége érdekében szerintem megéri befektetni rá.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2020. január 8.

Most már hosszabb ideje az arcápolási rutinom része. Esténként szoktam használni hidratáló alá. Érdekes állaga van, kicsit sűrűbb, ha túl sokat rakok belőle, fehéren "felhabzik" mielőtt beszívja a bőröm, sokszor nem sikerül eltalálnom a megfelelő mennyiséget belőle (de még így is maradéktalanul beszívja az egész mennyiséget). Viszont közel fél éve (majdnem) minden este használva még nem tartok az üvegcse felénél. Sokáig kitartóan használgattam, nem vettem észre különösebb változást, de amikor egy ideig elhagytam, akkor vettem észre igazán a különbséget, és azt kell, hogy mondjam, tényleg használ! Sőt! A pattanásaim gyorsabban gyógyulnak vele, egységesebbnek látom a bőrképemet, szerintem a mitteszereimen is segített (bár azt lehet, hogy a kémiai hámlasztásnak köszönhetem). Én egyáltalán nem érzem illatosnak/büdösnek, irritációt abszolút nem okozott, de érdemes figyelni rá, hogy a frissen kinyomkodott pattikat vagy kisebb sérüléseket hajlamos csípni. Illetve eléggé fényes lesz tőle az ember arca, ezért érdemesebb este használni, mint sminkelés előtt. (Nem olyan zsírosan fényes tőle a bőr, inkább mintha egy átlátszó lehúzható maszkot kent volna az ember a bőrére). A hidratálómmal is jól működik.
Nem is tudom kiemelni egyesével a hatásait, de a rutinom részeként nagyon jól működik, nagyon szeretem, és ahhoz képest, hogy mennyi ideig elég, nagyon jó áron van. :)

Kneipp Kényeztető Argánolajos Bőrradír

Kneipp Kényeztető Argánolajos Bőrradír
2020. január 8.

Ajándékba kaptam a tasakos kiszerelést, de be fogom szerezni a nagyobb változatot is. Kellemesen radíroz, tényleg segít eltávolítani az elhalt hámsejteket (bár érdemes finoman a bőrbe masszírozni, mert durvák a szemcséi, hajlamos karcolni, ha nem vigyáz az ember). A benne lévő olajok hatása pedig fantasztikus. Kombinált bőröm van, de ilyenkor télen a száraz területek nagyon ki tudnak száradni. Ezt nagyon jól ellensúlyozza az olajok ápoló hatása, pihepuha lesz tőle a bőröm, de a zsírosabb részek sem válnak fényessé tőle. Emellett az illata is nagyon finom! Ár érték arányban szerintem kiváló termék.

Foreo Luna Mini 2

Foreo Luna Mini 2
2019. október 13.

Ha van csodaszer, akkor ez az! Régóta szemeztem vele, végül befektettem rá, és milyen jól tettem, imádom. Az egyébként kombinált, pattanásos bőröm állapotán sokat javított. A T-zónám kevésbé fénylik nap végére, az arcom kevésbé szárad ki, az egész arcbőröm pedig sokkal egységesebb, a pattanások száma minimálisra redukálódott. A pórusaim kisebbek lettek, mitteszerek kevésbé alakulnak ki, vagy ha vannak is, nem sokszor gyulladnak be. Mintha az arcszérumomat és az arckrémemet is sokkal jobban beszívná a bőröm a használata után. Már egyáltalán nem is szoktam sminkelni, mert ezzel tisztítva az arcom nincs is rá szükségem. Bármelyik habzó arctisztítóval kiválóan működik, bár én Bioderma Sensibio-val szoktam használni.
Az első pár hétben bár kellemes érzés volt és sokkal tisztábbnak éreztem tőle a bőrömet, de kellett neki egy kis idő, mire látványos hatást értem el vele és mások is észrevették a változást, érdemes türelmesnek lenni.
Az akksija nekem fél évet bírt napi használat mellett.
Utólag belegondolva nem tudom mennyivel lehet jobb, mint a Play Plus, mert nem hiszem, hogy annyival, mint amennyivel drágább. (Én például egy optimális rezgési fokozaton használom, sosem állítgatom át, a hátsó kefét sem olyan gyakran használom, bár a mérete és az alakja ennek sokkal praktikusabbnak tűnik.) Lehet, hogy ha most vennék, azt választanám inkább, ennek ellenére nem bántam meg, hogy megvettem (sőt!) és semmi pénzért nem cserélném másra.

Equilibra Extra Aloe Dermo-Gél Aloe Verával 98%

Equilibra Extra Aloe Dermo-Gél Aloe Verával 98%
2019. szeptember 25.
(!)

Én is tesztelésre kaptam. Az illata nem olyan kellemes, de tipikusan hagyományos aloe vera, érezni, hogy nincs telenyomva mindenféle kemikáliával. Elég univerzálisan fel lehet használni, napégésre, pattanások/sebek gyógyításához,a legjobban epilálás utáni kipirosodás megelőzésére szeretem használni. Nagyon kevés elég belőle, de vigyázni is kell vele, mert hajlamosan sok cucc folyik ki belőle, úgy pedig gyorsan tud fogyni. Közvetlen használat után hagy egy furcsa ragacsos érzést maga után, de hamar elmúlik, kellemes a használata. Sok mindenre jó, mindig kell hogy legyen itthon nálunk valamilyen aloe verás termék. Tud annyit szerintem, mint mondjuk például a forever-ös, de dupla akkora és fele annyiba kerül. Szerintem újra fogom venni, ha elfogy, de egy fél nyár alatt még nem is sikerült elhasználni.

Nature Box Avokádó Sampon

Nature Box Avokádó Sampon
2019. május 12.

A SAMPON. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, és remélem még sokáig ilyen felhőtlen lesz a kapcsolatunk. Az illata nekem messze jobban tetszik az összes tesójáénál, és alapvetően szimpatizálok az avokádóolajjal. Nagyon szépen tisztít,sokkal tisztábbnak érzem tőle a hajam, mint eddig bármelyik sampontól, kellemesen habzik és ami számomra meglepő volt, hogy még az én nagyon sok de nagyon vékony szálú hajamat (=iszonyatosan gubancolódik) is segített könnyen kifésülhetővé és puhává tenni. Az összetevői nagyon jók, külön jó pont, hogy nem tartalmaz SLS-t vagy parabént. A hajmosást is ki tudtam tolni vele 1-2 nappal, sokkal lassabban zsírosodik, mióta ezt használom. A samponon kívül ugyanaz a hajápolási rutinom és mostanában sokkal gyorsabban nő a hajam, és hosszabb, mint eddig valaha, úgyhogy úgy gondolom, hogy ő segített benne. A csomagolása is részben újrahasznosított. Mi kell még? Ja, és bár nem a legolcsóbb, de nagyobb kiszerelésű is, mint e legtöbb sampon, akcióban kifejezetten megéri az árát (bár még kétszer ennyiért is megvenném, mert egy csoda).

Nature Box Mandula Sampon

Nature Box Mandula Sampon
2019. május 12.

Az avokádós tesója nagy kedvencem, gondoltam a többi is hasonló hatású, csak illatban különböznek, ezért a változatosság kedvéért kipróbáltam ez. Hát nagyot tévedtem. Az avokádósnál sokkal folyékonyabb, elég nehéz így használni. Az illata kellemes. Szépen tisztít, nem szárítja a hajam, amióta nature box sampon(oka)t használok, gyorsabban nő a hajam, gondolom ez is segít benne azért, nem csak az avokádós, jó az INCI-je. De iszonyatosan gyorsan zsírosodik tőle a hajam. Amíg az avokádóssal pont, hogy kitoltam egy nappal a hajmosást, ezzel még egy nappal hamarabb szükséges mosnom. Így nem éri meg nekem az árát, pedig nagyon akartam szeretni, de maradok az avokádós tesójánál, esetleg más illatokat is kipróbálok még.