random

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

YOUTH LAB City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF50

YOUTH LAB City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF50
2022. május 6.

Hidratálónak zsíros vagy kombinált bőrre remek - száraz bőrre inkább használnék alá még egy másik testesebb hidratálókrémet, persze olyat ami beszívódik és nem hagy réteget.
Fényvédőként egy álom: fizikai, de nem fehér, még akkor sem ha sokat viszek fel (mondjuk többet mint fényvédőből kell), a bőröm simán becuppantja. És van benne C-vitamin, ami a lehető legjobb extra.
Két bajom van vele: 1: több mint 1€/ml, ami a lélektani határom felett van, és 2: az UVA logó nincs bekarikázva - broad spectrum-ként így hivatalosan nem igazán értelmezhető. Ha az uva rating megfelelne a szabályoknak, megkapná az 5 csillagot, így legyen 4.

Up.: ráírtam a gyártóra, azt üzenték vissza hogy a bekarikázott uva lemaradt az első batch-ről (viszonylag új termék amúgy, tavaly év végi lehet), a későbbiekben rajta lesz. Ráadásul még mindig ez az egyetlen fényvédő(s arcápoló) amit szívesen felkenek reggelente. Szóval az ára ide-oda, ebből valóban sokat is fel lehet kenni, így biztosan jól véd. Mondjuk úgy hogy ez olyan 9.3/10, így tőlem megkapja az 5 csillagot.

Calvin Klein CK Everyone EDT

Calvin Klein CK Everyone EDT
2022. május 2.

Egyelőre csak mintáim vannak, de jézusatyaúristen - két első kedvenc, már nem kapható parfümre emlékeztet, az oriflame in tune (amit sose kaptam meg) és essence boys&girls edt (amiért képes voltam életemben először külföldről rendelni). Előbbi cseppnyit édesebb, fűszeresebb volt azt hiszem, utóbbi meg mintha levendulás lett volna, ami ebből hiányzik - de az a zöldes, botanikus jegy (talán a gyömbér a cédrussal együtt - kicsit öblítős, vagy talán inkább illatgyertyás, de jó értelemben) szinte egyforma, és a frissesség, meg a citrusos, fás jegyek is nagyon hasonlóak. Vetiverre tippeltem volna egyébként, de elvileg az nincs benne. A tartósságát átlagosnak gondolom, rajtam 6 óra körül lehet.
Az aura egyébként gyengus, de ez nem annyira hátrány - ilyen illatot képzelek egy tiszta, ropogós fehér ingnek valakin aki vezetői pozícióban van, szóval szerény véleményem szerint ezt nem kell kézfogásnyi távolságnál messzebbről érezni.

Up: önmagában végül is annyira nem jött be, mert rajtam egy-két óra múlva a gyömbér marad csak meg, és nem valami jó így. De ha a Juliette Has A Gun Not A Perfume Superdose-ra rétegzem, akkor jó kis kombó marad rajtam, majdnem egész nap. Így se hiszem hogy megvenném, ha rétegezni akarok ott a Zara Vetiever Pamplemousse, de így jobban tetszik.

NYX Professional Makeup Shine Loud High Shine Lip Color

NYX Professional Makeup Shine Loud High Shine Lip Color
2022. május 2.

Nekem a goal getter van meg, ez egy hűvös bogyósabb szín, de nem sokkal sötétebb mint a szám. Meg vagyok győződve, hogy az efféle folyékony tartós rúzsok vékony rétegben jobban tartanak, így szokás szerint alaposan lehúzogatom a felesleget az applikátorról, aztán nyitott szájjal hagyom hogy megszáradjon. Ezen a ponton nem különösebben kellemes érzés, de száradás után a szájfénnyel abszolút semmi diszkomfort nincs. És bombabiztosan tartja magát egész nap, még a maszk alatt is (ezért vettem meg végül, annak ellenére hogy a movie maker árnyalatra hajtottam, de az nem volt). Én a szájfényből egy keveset időnként újrakenek a nap folyamán, de nem kopik tőle jobban. Egyébként ez sem tökéletes, a belső peremen szokás szerint nem bírja egész nap, de a szám nagy részén igen, és összességében jobban tart és kényelmesebb is mint pl. a l'oreal csokis/macaronos vonal, vagy a maybelline matt folyékony rúzsa amiven befürödtem. A lemosás viszont tényleg elég nehéz, de sokat segít ha egy órával előtte valami más szájfényt viszek fel, nem a sajátját, az felpuhítja. De a kategóriájában ennél jobbat még nem találtam, így egye kánya, elnézem neki...

Revox Just Salicylic Acid

Revox Just Salicylic Acid
2022. május 1.

Úgy tűnik, a 2% BHA nekem alappillére lesz az arcápolásnak. Ha következetesen használom, akkor nagyon szép eredményeket tudok elérni vele, főleg az orromon és az orcámon sokkal szebbek, tisztábbak lesznek a pórusok. Egy baja van, hogy még mindig nem találom el hogy milyen gyakran is kellene használni, főleg ha pha-t is használom.
Egyébként nincs rossz állaga, rajtam nem ragacsos szerencsére, és lehet rétegezni, nem pereg. Most kezdem a 3. üveggel, és összességében abszolút hozza amit kell, viszont ezután ki akarok próbálni valami mást is (G&G vagy Nip+Fab lesz, attól függ melyikhez jutok hozzá).

Uriage Xémose Olajtusfürdő

Uriage Xémose Olajtusfürdő
2022. március 30.

Olyan lemosó olajat kerestem (arcra) ami nem habzik, inkább tejes lesz. Hát ez még mindig nem az, de sokkal jobb mint a cerave olajos lemosója (egyik se egy igazi lemosó olaj, inkább egy olajtartalmú habzó lemosó gél). A cerave nekem úgy mossa le a sminket hogy egyáltalán nem szárít, a végén olyan a bőröm tőle mint előtte (kézmosásnál, fürdésnél dettó), ez viszont tényleg érezhetően hidratál is. Na nem annyira hogy ne kelljen bekennem utána, de ráérek vele akár egy órát is, ami nagy szó nálam, főleg télen. Lehet ezzel összefüggésben van az is, hogy kevésbé habzik, illetve "csúszósabb", ami számomra szintén jó pont - ezt fel tudom vinni száraz bőrre egyenletesen, majd nedves kézzel fokozatosan fellazítani. Asszem a cerave-t lefokozom fürdésre/kézmosásra, és ez lesz az arclemosóm. Azért még keresem az igazit.

Avène Eau Thermale Very High Protection Mineral Lotion SPF50+

Avène Eau Thermale Very High Protection Mineral Lotion SPF50+
2022. március 30.

A "vakteszten" túlesett, nem csípte a szememet (még jó, hisz ásványi). Ezen kívül kettő dolgot várok el egy jó minerál fényvédőtől: fel tudjak belőle vinni eleget anélkül hogy vastag rétegként üljön a fejemen, és tudjak rá sminkelni úgy hogy a helyén maradjon a mű. Nos, e kettő viszont nem valósult meg sajnos. Egy: még 2-3 rétegben sem tudok felvinni belőle egy teljes ml-t az arcomra, annyi egyszerűen nem szárad/köt meg rendesen. Örülök ha ebben a hidegben a ⅔-át el tudom kenni annyira, hogy utána mehessen rá a púder - ami még az én tésztaképemen is szükséges, annyira fehér. Viszont így meg, ha aláhidratálok, beleül a ráncokba, csúszkál, kopik, ha meg nem, megül a szárazabb részeken... ennek ellenére a bőröm, úgy tűnik szereti, nem pattogok ki tőle, nem is zsírosít vagy szárít, és nem kell hidratálókrém alá, így elvagyok reggelente egy gyors tonikkal, esetleg egy kis c vitamin szérummal alatta, szóval ez most a "nem megyek sehova" napi fényvédőm, lepúderezve.
Szóval összefoglalva nem rossz, sőt kimondottan bőrbarát - de nem szép, nem néz ki jól sajnos. Sajnos 4 csillagot nem ér.

Blistex Classic Lip Protector Ajakvédő

Blistex Classic Lip Protector Ajakvédő
2022. március 30.

A málnás-limonádést (amit régóta szeretek csak most nem jutottam hozzá) kellemesebb használni az íze miatt, de ez kevésbé viaszos érzés az ajkakon, ami jó pont. Persze kell reggelente a Carmex, esténként meg a radírozás/hidratálás (az én szám folyton hámlik), de napközben megteszi. Sőt, amúgy az átlagosnál (labello, himalaya, etc.) jobb, legalábbis számomra: még ha nem is hidratál úgy ahogy szeretném, de legalább jól véd a további kiszáradás ellen. Tartós is, egy pár korty víz nem szedi le teljesen. Azért az O'Keefe Unscented jobban bejött, szóval legközelebb inkább azt veszem, de szükség esetén ez is megteszi.

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF50 / PA+++

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF50 / PA+++
2022. március 25.

Végülis feladtam a csatát az olcsóbb ásványi fényvédőkkel és megvettem ezt. Persze volt fogcsikorgatás az ára miatt...
Tapintásra nagyon szilikonos, szóval a szemüvegem csúszkál rajta, de legalább fel tudok belőle vinni eleget azt hiszem. Engem nem szárít, de azt se vettem észre hogy hidratálna, szóval szoktam alá tenni egy kis krémet (amit használok, az visszafogja a zsírosodást). Szerencséra a szememet nem bántja, és a színe is jó (legalábbis így nyárra), szóval tökéletes gyorsan feldobni munka előtt, de mivel nem szárad le vagy szívódik fel teljesen, le kell púderezni. Úgy veszem észre, hogy a legtöbb púderrel kijön, és így elég stabil is. Ha nem lenne ilyen drága, tuti újravenném, de azért bár jobb mint amit eddig használtam, ez még sajnos közel sem csodaszer

8 hónappal később. Sajnos kicsit újra kell gondolnom a véleményemet, ugyanis nem csak hogy újra nem vettem, de nem is fogy - szinte csak meetinges napokon használtam, ami nálam ritka. Egyrészt, a kezdetek óta olyan a szaga mint egy húszforintosnak amit azóta fogdosok hogy kijöttem a medencéből (fémes-klóros, szerencsére nem túl erős, bár ragaszkodó). Másrészt, olyan érzés mintha olaj lenne a bőrömön, és a legkisebb érintésre is lejön, plusz a nap folyamán gyűrődik és mászik, akármennyire is púderezem le. (Legalább le lehet mosni könnyen...) De mostanában inkább nyúlok egy meszelősebb fényvédőért a mindennapokra, ha azt rendesen le lehet púderezni valami színezettel.
Szóval most olyan 6.5/10, így kénytelen leszek levenni egy csillagot.

Kiko Long Lasting Color Lip Marker

Kiko Long Lasting Color Lip Marker
2022. március 15.

Mindig elcsábulok ezekre a filcekre, és mindig csalódok. Mondjuk a szám se kooperál, folyton ledobja a színeket, kivéve a belső peremen (onnan meg leimádkozni sem lehet a liptinteket).
2 színben van meg, a 106 Apple red (erőteljes, kissé pinkes vörös), és a 111 Brick red (kissé tompább, de mélyebb, barnás-bordós, ez kissé kevésbé pigmentált - vagy kevesebb színt ad a hegy, nem tudom). Leheletkönnyű, szárítani nem szárít, de az én szám magától is kiszárad a nap folyamán, így szinte biztos hogy kell rá tennem még valamit. Sajnos így csökken a tartóssága, legkésőbb kétóránként mindenképpen frissíteni kell - de legalább nem hagy nyomot a poháron, ez is valami. Remélem legalább kitart sokáig.
Összegezve: az ajakfilcek szinte biztosan nem nekem valók, de ez legalább egy minőségibb darab. Mondjuk ettől még nem venném újra.

Neutrogena Hydro Boost Testápoló Krémzselé

Neutrogena Hydro Boost Testápoló Krémzselé
2022. március 15.

Ha nem lenne annyi gondom a bőrömmel, biztos szeretném, mert nem kell belőle sok, gyorsan és nyomtalanul beszívódik, egész jól hidratál, az illata nem túl erős, de kellemes, és nem ragad. Viszont a lábszáramon messze nem elég, sőt, ott úgy érzem hogy felszívódás helyett valami síkos bevonatot hagy. Gondolom a szilikon teszi... ami amúgy nem lenne rossz, ha segítene, de nem teszi. Akkor már inkább cerave, ducray, vagy ha kapok valahol, a piros barnangen.
Szerintem így marad íróasztali kézkrém, illetve parfüm alá primer. Esetleg kánikulai testápoló térdtől felfelé :D

Szerk.: úgy hallottam létezik illatmentes verziója is (legalábbis amerikában) - ez nem változtat a véleményemen, de gondoltam hasznos lehet