random

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Essence Crystal Power Pirosító & Highlighter Paletta

Essence Crystal Power Pirosító & Highlighter Paletta
2019. október 14.

nehéz eldönteni, hogy mennyire éri meg ez a paletta. egyrészt eszméletlen gyönyörű, könnyű vele dolgozni, minőséginek érződik (nem atompigmentált, de azért ott van, vagyis nem vesz fel túl sokat az ecset), másrészt viszont a szín-finish összeállítás kicsit ufó, főleg az az "inner happiness" árnyalat wtf egy kicsit. fényes, mint egy highlight, ezért pirosítónak nem jó, de túl erős az alapszíne, szóval nem is egy highlighter. sötét bőrre való highlightnak sem lehet túl jó, mert tényleg nagyon rózsaszín. na és az a "shine bright" - képen, távolról szép, mintha vizes lenne a bőr, de élőben, kartávolságról meg egyértelműen csillámpor. viszont! a "superpower" nevű bordót imádom így az őszre, egészen enyhe fénye van, ettől csak természetesnek tűnik. jó, a "glowing energy" meg nagyon szép, azt is használnám mindennap, de ez egy nagyon alien szín, abszolút nem mindennapos. mint amilyen trophy wife lehet, csak én azt nem vettem meg mert tuti túl sötét nekem, ez meg jó :) kicsit a négyes manizers paletta Penny-jére emlékeztet ez a sárga. (na azt a palettát is meg kéne venni valamikor :S xD )

183 Days by Trend It Up Universe Milk Eye Shadow Palette

183 Days by Trend It Up Universe Milk Eye Shadow Palette
2019. október 10.

akciósan vettem meg ezt is, meg a galactic juice nevű testvérkéjét is (annak a színvilága közelebb áll hozzám). én meg vagyok elégedve velük, szépek és különlegesek a színek, megfelelően pigmentáltak, egy normális alappal tartósak is. az egyetlen nehézség, hogy a csillámos színeket, illetve a metálosakat is, csak ujjal érdemes felvinni, ecsettel nem szép egyenletes, és kissé hullik is. az viszont jó, hogy ha meg is kopik kissé nap végére, de el nem tűnik, pedig ma alap nélkül van rajtam. egynek elmegy, legalábbis akciósan. ezek után kedvem támadt betámadni a dazzle palettát is.

up: végülis, az universe milk-et elajándékoztam, mert hiába volt szép és jó, nem használtam eleget, így meg minek porosodjon nálam, ha barátnőmnél szeretőbb kezekben lenne? de a galactic juice-ra egyre jobban ráfüggök. először az arany-zöld duokróm waikiki színre sikerült úgy rágyógyulnom, hogy majdnem mindennap azt használtam önmagában egy hónapig. most meg kisebb elfeledés-kihagyás után a kauai-ra kaptam rá, ami egy tök semmitmondó dolog lenne ha azt mondanám hogy fényes nude, de valami álom ez a szín. kár, hogy morzsálódós - amúgy ez az egy szín morzsás a két palettából egyedül.
ja, viszont azt a tényt, hogy a paletta teteje hajlik, na azt megutáltam rendesen. folyton attól félek hogy leejtem, vagy kettészakad a teteje.

Batiste Light&Breezy Fresh Szárazsampon

Batiste Light&Breezy Fresh Szárazsampon
2019. október 9.

ugyan évek óta használok szárazsamponokat, de most vettem először (illetve hát másodszor) Batiste-et, és meg kell mondjam, értem a hype-ot ami körülötte van. a szárazsamponok ugyanis lutrik: vagy szárít, vagy nem, vagy hat, vagy nem, esetleg csak a fél flakon csinál valamit... extrém esetben szárít, de nem hat, esetleg korpát okoz, vagy csak az illata olyan hogy falnak megy tőle az ember. szóval nem egyszerű a választás. de a batiste megbízható, befújom a töveket, kicsit összeborzolom az ötujjú fésűvel, aztán megfésülködök egy rendes fésűvel és kész. ennek a fresh verziónak az illata elmegy, szerencsére nem sok, és viszonylag hamar el is illan (a luxe viszont finom, és még ki akarom próbálni a bare és neon illatokat is). szóval azárt adok csak négy csillagot erre a fresh-re, mert a luxe illata jobb. és igaz, ára is van neki, de cserébe teljesít is. megbízhatóan.

L'Oreal Paris Color Queen Mono Szemhéjpúder

L'Oreal Paris Color Queen Mono Szemhéjpúder
2019. október 3.

van nekem ebből egy almighty árnyalatom, amit még akkor vettem le egy hisztis, fáradt, gyenge pillanatomban, amikor egy bizonyos - már kivont - catrice szemhéjfestéknek kerestem az alternatíváját. és egyébként ez egy nagyon jó szemhéjpúder (szinte krémes, pigmentált, nem potyog, stb), de ha eszemnél vagyok, tuti nem veszem meg. egyrészt az ára miatt, másrészt meg mert olajos szemhéjra az olajos szemhéjpúder nem jó ötlet. szóval nekem ez elég gyorsan összegyűrődik... kivéve ha valami jó száraz szemhéjalapra viszem fel. akkor jó. és vannak izgibb színek is, szóval lehet hogy veszek még - főleg a mattokból, swatchok alapján talán tartósabbaknak tűntek a csillámosaknál. de nekem az a bizonyos régi catrice mono jobban bevált...

Avon Far Away Glamour

Avon Far Away Glamour
2019. október 3.

én hagyományosan nem vagyok oda sem az édes illatokért, sem az avonos parfümökért, de ez valahogy megfogott (és nem csak azért, mert a légrégibb barátnőmtől kaptam). kicsit olyan gyümölcskompót és virágos öblítő (vagy esküvői virágcsokor) keverék. felületesen szagolva kicsit emlékeztet a Creation Lamis Fatal Snake-jére, ami egy Dior Poison kopi, (egyébként csak a vanília közös bennük, és talán a narancsvirág, plusz mindkettőben vannak bogyós gyümölcsök, de másmilyenek, és ennyi), de ha kicsit is gondolkodom, akkor nyilvánvalóan különböznek. ez az avonos cucc sokkal könnyedebb, és viszonylag meleg időjárásban (20 fok felett) sem fojt meg. a hatósugara nem nagy, de azért érezhető (6 óra múlva is érzem, de más nem érzi, csak ha direkt odajön hozzám beszélgetni), a tartóssága meg bőrön tényleg nem az igazi, ruhán viszont nagyon jó. szóval, ez az a fajta parfüm, ami nélkül lehet élni, de örülök neki. lehet, hogy ha fizettem volna érte, pláne ha teljes árat, eggyel kevesebb csillagot kapott volna, de simán jobb mint közepes parfüm.

amúgy csak engem emlékeztet a csomagolása a régi poison üvegére? csak ezen keresztbe a közepén van a hullám, nem a két szélén :D

Balea Koncentrátum Vital Pigmentfoltok Ellen

Balea Koncentrátum Vital Pigmentfoltok Ellen
2019. szeptember 29.

hát, én nem pigmentfoltokra vettem, csak a niacinamid miatt, előre is elnézést, ha a vélményem nem releváns. elég erős az illata, az állaga meg testes, olyan picit olajos, picit szilikonos érzés, de nem különösebben kellemetlen vagy fullasztó, sőt - viszont zsíros bőrűeknek sok lehet. de úgy tűnik, nem tömítette el a pórusaimat, a hosszútávú hatását meg majdmeglátjuk :D eddig jó, csak így tovább!

Nohátakkor update: nem használom mindennap, inkább csak kétnaponta este, de annyira bejött, hogy feltankoltam belőle még kettőt külföldre költözés előtt (itt két dolgot nem találok sehol, niacinamidot meg BHA-t). Szépen feltölti a bőrömet, amióta használom ki se szárad a széltől ahogy szokott, és tényleg nem ütött ki. Tán még a "szeplőimet" (a fele napkárosodás) is halványította valamelyest. Viszont a hegek után maradt foltokban nem látok változást, szóval csillagváltozás nincs. De amint hazamegyek, felvásárlom az összeset amit találok.

Catrice Superbia Vol. 1 Warm Copper Szemhéjpúder Paletta

Catrice Superbia Vol. 1 Warm Copper Szemhéjpúder Paletta
2019. szeptember 12.

na ez a paletta kis híján telitalálat. tetszik, hogy a matt és metál mellett selyemfényű színek is vannak benne, és az is, hogy a színösszeállítás nem csak meleg árnyalatokat, de hűvös-semleges tónusokat is tartalmaz. a selyemfényű- és metálos darabok elég pigmentáltak, a mattok mondjuk nem annyira, viszont könnyű őket satírozni. és ami miatt végülis a legextrábban boldog vagyok hogy ez a paletta az enyém: az egyik szín egy az egyben olyan, mint egy régebben kivont Catrice monó, amit azóta is siratok :D szóval már csak ezért is megérte. ami miatt viszont levonok egy csillagot: egyrészt, szép a paletta dizájnja, de a hatszögletű pan-ek nem épp optimálisak helykihasználás szempontjából, és ez a fura sokszögletű tetejére is igaz. ja, és nincs benne tükör... bár, igazábol ezt nem bánom annyira, mert így legalább könnyebb a paletta.

p2 By Viszkok Fruzsi All Eyes On Me Szemhéjpúder Paletta

p2 By Viszkok Fruzsi All Eyes On Me Szemhéjpúder Paletta
2019. szeptember 12.

háááát... szépek a színek, de sajnos nem elég erősek (főleg a két matt), sokat kell belőlük felvinni hogy satírozás után maradjon színük. és egy jó alap sem árt, mert sajnos hajlamosak eltűnni a munkanap végére. nem is volt a legjobb vétel, mert hiába tetszett a színösszeállítás, rájöttem hogy megvannak már otthon más palettákban vagy monókban. persze ez inkább az én hibám. amúgy a csomagolás sem tetszik nagyon, a fémdoboz oké, de a benne lévő műanyag kiábrándító. pont olyan, mint a bonbonosdobozok belseje... ennél sokkal igényesebb csomagolást és jobb minőséget is lehet kapni ugyanannyiért vagy még kevesebbért. igaz, színekre lebontva azért nem drága.

Essence Melted Chrome Szemhéjpúder

Essence Melted Chrome Szemhéjpúder
2019. szeptember 9.

nekem is a képen lévő copper me 06 van meg, és csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. elég erősen pigmentált, eszméletlen szép fénye van, de nincsenek benne ilyen bumszli glitterek, és érdekes módon rajtam tartósabb is, mint a legtöbb essence szemhéjpúder. simén lehet hogy veszek még :D

Real Techniques Mini Multitask Brush

Real Techniques Mini Multitask Brush
2019. szeptember 9.

nekem még a régebbi design van meg, a sötétebb pink, fekete végű nyéllel. a feje kicsit műanyag... szóval csakis és kizárólag tisztán, csontszárazon szerepel jól, mert ha kicsit is nedves, vagy esetleg sminklerakódásos, akkor már nem lehet vele rendesen púderezni. ez az az ecsetem, amit a leggyakrabban tisztítok... viszont akkor jól szerepel, szépen teríti a fixáló púdert, nem szedi fel az alapozót, és mivel elég nagy a feje, gyorsan végezni lehet a teljes arccal. persze ha van az embernek természetes(ebbnek ható) szőrű ecsete, akkor sokkal jobb eredményt érhet el. pirosítóhoz nem volt rossz, sőt, de ahhoz egyrészt van másik (jobban bevált) ecsetem, másrészt kicsit nagy nekem... máshoz még nem próbáltam. legalább drága nem volt :D (annyira - vagyis az árát megérte)