rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Wilkinson Sword Extra Sensitive 2 Eldobható Borotva

Wilkinson Sword Extra Sensitive 2 Eldobható Borotva
2021. november 9.

Botrányosan rossz. Vadonatúj állapotban teljesen életlen. :(

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő
2021. szeptember 27.

Elhasználtam az első litert, megvettem a másodikat. Nem azt mondom, hogy tökéletes, de annak aki annyira utál testápolózni mint én, megváltás. Egyáltalán nem szárít, semleges az illata, nem irritálja a bőrömet. A hab hiányát nehéz megszokni, így hajlamos vagyok sokat használni belőle, vagyis viszonylag gyorsan fogy. 1 liter azért így is sokáig elég.
Fun fact: tökéletes első lépésnek sminklemosáshoz olajos lemosó helyett. Nem irritálja a szememet, de jól oldja a szempillaspirált. Szerintem tartós lesz a kapcsolatunk.

Lovely Vampire Lashes Szempillaspirál

Lovely Vampire Lashes Szempillaspirál
2021. szeptember 14.

Sajnos még jobban le kell pontozzam. Máris elkezdett beszáradni, ezzel egy időben pedig nap közben elmászkálni. Túl keményre köt, alig tudom lemosni (olajos és habzó lemosó, utánuk micellás víz). Tényleg olcsó, de sajnos pont annyival kevésbé jó is. Egy spirál azért 3-4 hétnél bírjon már kicsit többet.

2021.08.31. Kicsit tanácstalan vagyok, hogyan is értékeljem. A festék állaga pont jó, nem túl híg, nem túl száraz. Szép hosszú pillákat kreál, vastagít is, fekete, nem kenődik, csak nap végére mászik le minimálisan, amit papírzsepivel egy mozdulat korrigálni.. Az ára szuper.
Mi vele a bajom mégis? Hááát... lehet, hogy az általam vásárolt termék hibás, vagy nem tudom. A keféje nem olyan, mint itt a termékfotón. Nem ilyen szép egyenletesen ívelt, hanem egyenes és a végén van egy hirtelen kanyar. Ez alaposan megnehezíti számomra a felvitelt. Szeretem a nagy, ívelt keféket mert nem kell velük sokat vacakolni, a göndörítés is könnyebb velük. De ezzel a göndörítés (amikor picit tekersz a kefén) kábé egyenértékű a "hogyan ne szúrjuk ki saját szemünket spirálozás közben" cselendzzsel, ugyanis ha csavarintom a kefét, jó eséllyel belekapok a szemgolyómba azzal a fura kampóval a végén. Nem értem a koncepciót, tényleg nem. Pedig amúgy nagyon jó, de ez így -1 csillag.

Shiseido Wrinkle Smoothing Cream

Shiseido Wrinkle Smoothing Cream
2021. szeptember 1.

Ez a krém nem éri meg azt a pénzt,amennyit elkérnek érte. Igazából a felét sem éri, félpénzért sokkal jobb krémeket kaphatunk.
Éjszakára kenem. Kényelmes, selymes, viszonylag gyorsan beszívódik. De nem érzem, hogy különösebben táplálna, nagyjából nem csinál semmit. Nem árt, nem használ. A parfüm sem képes elnyomni benne az alkoholszagot. :( Vissza a PC-khez.

Mancera Choco Violet

Mancera Choco Violet
2021. augusztus 16.

Mogyorós csoki némi poros-púderes mellékzöngével. Nem egy rafinált illat, nem szolgál meglepetéssel, csak amit a neve ígér. Azt viszont maradéktalanul hozza. Mint csokiillat-rajongónak, nekem tetszik, de a nagy hűha elmaradt. Nem fogom megvenni, de ha valaki ajándékba adná, nem kötne ki a zsibin. :D

Givenchy Pi For Men

Givenchy Pi For Men
2021. augusztus 15.

Megjött a herceg. Nem fehér lovon, hanem csodás, aranybarna telivéren. Magas, jóképű, karcsú, de izmos. Ne szőke. Sötétbarna, majdnem fekete, erős tincseibe belekap a szél. Ahogy melléd ér, ruganyosan lehuppan a nyeregből, sugárzik belőle az önbizalom. Meglátod, hogy fiatal kora dacára itt-ott felbukkant már néhány ősz hajszál. Olvad csokoládé szeme rád villan, s te úgy érzed, mintha a bölcsesség és titkok feneketlen kútjába néznél. Szépen ívelt ajkai fölött már kiütközött a borostája. Még közelebb lép, megérzel valami édesen fűszeres-krémes csodát. Ez a saját makulátlan aranyszínű bőre illata? Vagy valami illatszer? Nem tudod eldönteni, de nem is számít. A karjaid önálló életet élve kulcsolódnak a nyaka köré, sürgetően, majdnem kétségbeesetten húzod magadhoz még közelebb, hogy megtudd, a csókja is olyan édes-e, mint az arca és az illata.
Na, kérem szépen EZT nevezem én csábító, érzéki férfiillatnak. Nem olyan direkte macsós, nagyképű, "letarolok mindent és mindenkit" attitűd, hanem egy kedves, magabiztos, ellenállhatatlanul vonzó férfi finom aurája. Olyan férfié, akinek a karjaiba akarsz bújni és belefúrni az orrodat a nyaka és a kulcscsontja közé. Emlékszem még az előző verzióra, a mostani sajnos tényleg le lett kicsit butítva, de még mindig térdgyengítő.

Amouage Epic Woman

Amouage Epic Woman
2021. augusztus 15.

Hát sajnos -illetve az árcédulát tekintve, szerencsére- ez az illat nagyon nem az én műfajom.
Körülbelül két órán (!) át semmi mást nem érzek, csak köményt. Töményen, keményen. Ennyit szóviccekről. Agresszív, tagló kömény, kicsit sem találom nőiesnek. Férfiasnak sem. Csak roppant kellemetlennek. Később előjön a jázmin némi tömjénnel, néha felbukkan az oud, de lehet, hogy ezt csak képzelem. Az erőszakos kömény hullámokban tér vissza. Még mindig nem találom kellemesnek. Egy szigorúan nyakig begombolt, kosztümös, karótnyelt nőn tudnám talán elképzelni, akinek a tűsarkas léptei kopogásától minden munkatársában és beosztottjában, de még a főnökében is megfagy a sz...

Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate

Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate
2021. augusztus 11.

Mini kiszerelést próbálgatok, az esti krémem alá. Az állaga kellemes, gondot nem okoz, de jót sem, nem fog hiányozni, amikor elfogy.
Masszív, tömény alkoholszagoit áraszt, elég riasztó...
Biztos nem fogom teljes kiszerelésben megvenni, akkor sem tenném, ha nem lenne ilyen piszokdrága. Ennél ezerszer jobb szérumok vannak a piacon.

Juliette Has a Gun Lady Vengeance

Juliette Has a Gun Lady Vengeance
2021. augusztus 8.

Kábé 5 éve történt valami a bőrkémiámmal. A nagy kedvenc, a legjobb rózsás pacsuli, a Lady Vengeance hirtelen elkezdett teljesen másképp viselkedni a bőrömön. Eltűnt a mély, kissé fás-földes rózsa, a "lüktet a vérem - forró a bőröm" érzés. Csak valami agresszív szappanszag maradt. Utáltam, dühös voltam, elröppent valami, amiről azt hittem, örökre az enyém. Eladtam az üveges maradékomat, hiszen többé semmi közünk nem volt egymáshoz.
Aztán úgy két hete eszembe jutott az illat. Emlékeztettem magam az árulására, a válásunkra. De nem hagyott nyugodni a gondolat, beszereztem egy mintát. És a régi, megszokott, de sosem unalmas varázslat újra rám mosolygott. Végre újra itt pulzál a bőrömöm a pacsuli és az ambroxan, végigkarcolnak időnként a rózsával, ahogy kell, aztán szinte félresöprik szegény virágot. Kicsit fülledt, kicsit erotikus, kicsit veszélyes és nagyon határozott. Kell.

2013.10.03 Fura, mert nagyon tartós illat, mégis alig érzem magamon. Illetve csak akkor érzem, ha "belefúrom az orromat" a bőrömbe, de úgy egész nap. A környezetem rendszeresen megdicséri. Azt hiszem, ez az az illat, ami teljesen én vagyok; rásimul a bőrömre, eggyé válik velem. Sokparfümös vagyok, szeretem váltogatni őket, de ez alap.

Bvlgari Omnia Golden Citrine EDT

Bvlgari Omnia Golden Citrine EDT
2021. július 29.

Fura itt olvasnom a véleményeket, hihetetlen, hogy mennyire másképp viselkedik egy illat mindenki bőrén.
Tegnap fújtam a könyökhajlatomba drogériás teszterből. Kifújáskor nagyon tetszett, friss, enyhén gyümölcsös-naptejes napfényillatot éreztem, igazi nyári fincsiség. Kábé két órán át fülig ért a szám, annyira tetszett. Már a vásárlást fontolgattam. Sajnos azonban átváltott valami tizenkettő egy tucat, fantáziátlan és zavaró "katalógus-alapillattá" a szó legrosszabb értelmében. Nekem nem a nyitány, hanem a leszáradás volt budiillatosító kategória. Nagyon sajnálom, mert ahogy indított, az nagyon bejött.
A tartóssága megdöbbentett, erre nem számítottam egyáltalán. A kábé egynapos fújás halk nyomait még mindig érzem, ha nagyon belefúrom az orromat a bőrömbe. Igen, zuhanyoztam azóta. ;)