rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Thefaceshop Blackhead Out White Clay Nose Pack

Thefaceshop Blackhead Out White Clay Nose Pack
2015. június 17.

A Baleás tapaszra kerestem alternatívát, mivel az rendszeresen letépi a bőrömet is.
Hát, nem vált be. :( 3x próbáltam, de egyetlen mitesszert sem szedett ki az orromból. Az állagát sem szeretem, olyan, mint a rágógumi. Száradás után könnyű eltávolítani, csak nekem pont nem ért semmit.
Feldobom a zsibire, ha jóváhagyták, hátha más bőrére jó.

L'oreal Professionnel Tápláló Fényszérum

L'oreal Professionnel Tápláló Fényszérum
2015. május 19.

Az elején el voltam ájulva tőle, milyen puha lesz tőle a hajam, de a varázs elmúlt. Használatlanul áll a szekrényben, eszembe sem jut érte nyúlni, nem hiányzik. Azért szoktam le róla, mert sztatikusan feltöltötte a hajamat, tapadt az arcomra-nyakamra, megőrültem tőle. Jó hatása tartósan pedig igazából nem volt, sőt ha kicsit megszaladt, nagyon lelapította a hajamat, pedig csak a végére raktam.
Meg kell hagyni, az illata nagyon finom és egyszer-egyszer szépen puhít, de az árát szerintem nem éri meg.

Etude House Face Conditioning Cream SPF25

Etude House Face Conditioning Cream SPF25
2015. április 20.

Uhh, sajnos ez nekem nagyon nem jó... ráadásul nagy bátran (és meggondolatlanul) egyből nagy kiszerelést rendeltem. Alapvetően nem lenne egy rossz krém, de rémesen nehéz eldolgozni - kukacosan málladozik, a szemöldökömnél és a hajtövemnél összegyűlik, brrr. Persze használhatnék belőle még kevesebbet, de akkor aztán már végképp semmi haszna a fényvédelemnek - márpedig azért vettem meg. Ráadásul hiába érzem úgy, hogy végre sikerrel jártam és az utolsó összepöndörödött krémdarabkát is sikerül eltávolítanom, eltelik egy óra, tükörbe nézek: az állvonalamon, a hajam mellett ismét ott sorjáznak a kis darabkák. Ez így egész egyszerűen ronda. Értem én, hogy minimál mennyiségben primerként oké, de akkor felesleges a fényvédő bele.
A kézfejemen viszont nem csinálja ez a rémes kukacosodást, úgyhogy lehet, kézkrémként végzi. :-/
Azért 3 csillagot adok, mert egyébként nem rossz, puha a bőröm használat után és ha egy méternél távolabbról nézek tükörbe, akkor szépen egységesít.

Giorgio Armani Acqua Di Gioia Eau Fraiche

Giorgio Armani Acqua Di Gioia Eau Fraiche
2015. április 14.

Az én bőrömön az első fél órában a mandarin és a vizes jegyek dominálnak, sajnos kicsit bezavar valami (korábbi tapasztalataim alapján feltételezem, hogy az ylang-ylang az), aztán elcsendesedik és bőrközeli, enyhén fás alapú jázmintea marad. Alapvetően nem vagyok jóban a jázminnal, de szerencsére nem nyom el mindent, hanem csak másodhegedűsként muzsikál csendesen, nőiessé téve ezt a tiszta, friss kánikulaillatot.
Az ára miatt vonok le csillagot, ennyi pénzért nem pár órás tartósságot várnék.

True Religion Eau De Parfum

True Religion Eau De Parfum
2015. április 13.

Nos, valóban nem egy letaglózó parfüm, semmilyen értelemben. Viszont kellemes, nagy melegben frissítő, hétköznapi illat, amelyet szívesen viselek nagyjából bármikor, amikor nem akarom, hogy a parfümöm kicsit is elvonja a figyelmemet a dolgomról. :)
Szeretem. Nem imádom, de szeretem, mert nem minden nap vágyom különlegességre, van, hogy elég, ha frissnek és energikusnak érzem az illatomat. :)
Az külcsín is tetszik, imádom a giccses üvegeket. :)

Serge Lutens Ambre Sultan

Serge Lutens Ambre Sultan
2015. április 11.

A másik kedvenc ámbrám (a Gres Ambre de Cabochard mellett). Ez az ámbra egészen más: vad, mocskos és állatias, fortyog benne az őserő. Nem agresszív, nem arrogáns, nincs szüksége rá - magától értetődően uralkodik, senki sem kérdőjelezi meg felsőbbrendűségét.
És ami a csoda benne: mégsem nyom el! Pedig pici, "12 egy tucat" külsejű nőként azt hinném, maximum csodálhatom őalfaságát. De mint említettem, ez az illat nem akar letarolni. Maga mellé emel az uralkodói lakrészbe, egyetlen erőteljes karmozdulattal végigmutat hatalmas birodalmán - én pedig kivételezettnek érzem magam, hogy láthatom.

NEM UPDATE, csak kiegészítés: http://illatvadasz.blogspot.hu/2011/03/serge-lutens-ambre-sultan-1993-1010.html
Szimat leírása fantasztikus, "sötét és sűrű, akár a láva" - áhh, így van, minden szavával egyetértek. :)

Al Haramain Noora

Al Haramain Noora
2015. április 2.

Az olaj változathoz képest ezt kicsit (de tényleg csak kicsit) frissebbnek érzem. Az illatot mézes édesség és a finoman adagolt rózsa uralja, bekúszik alá egy kis pézsma, hogy szépen aláhúzza az egész illatkompozíciót. Nagyon könnyen viselhető, abszolút nőies. Nem próbáltam még kánikulában, de jellegéből adódóan hűvösebb időben nyúlok érte. Ősztől tavaszig, illetve esti programokhoz való. Az én bőrömön nem túl tartós, de ez az egyetlen hibája, az ára sem vészes, úgyhogy 5*.
Csak egy apró kiegészítés: Mostanában gyakran használtam, és egymás után 3 különböző ember mondta pusziváltás után, hogy "Úristen, de finom illatod van!" Vagyis nem agresszívkedik méterekre, de az intimzónában "megmutatja" magát ez a nőiesen meleg, mégis valami módon friss illat.
Nem tudom megállni, muszáj megjegyzést tennem az üvegre is. Képtelen vagyok röhögés nélkül ránézni. Mintha egy arab sejk exkluzív bűnbarlangjának aranyból készült, drágakő-berakásos, fallikus játékszere lenne. Pedig szeretem a keleties giccset, de ez... :'D Persze az illat értékéből ez nem von le semmit, csak úgy kibukott belőlem. :)

Manhattan Colour Meets Fashion Eyeshadow

Manhattan Colour Meets Fashion Eyeshadow
2015. március 22.

Roppant kemény textúrájú szemhéjfesték duó. Én a sötétebb, midnight blue nevű színnel "rögzítem" évek óta, heti rendszerességgel a szemceruzás kontúrt, és gyakorlatilag nem is látszik rajta, hogy hozzányúltam. Pedig a színt felveszi az ecset és a pigmentáltság is rendben van. Gazdaságos egy termék, az már szent. :) Teljes szemsminket nem készítenék vele, arra jobban eldolgozható, krémesebb szemhéjpúdereket szeretek használni, de erre teljesen jó.

L'Oreal Lash Architect 4D Szempillaspirál

L'Oreal Lash Architect 4D Szempillaspirál
2015. március 12.

Brrr, ez a spirál... Aki ezt a kefét kitalálta, az ki akart tolni a vásárlókkal. Minek ilyen hosszú, de egyenes kefe? Azon kívül, hogy összekeni az orromat, nem sok értelmét látom. A szempillatőhöz külön cselezni kell. A kis szálacskák is idegesítőek, olyan, mintha darabos festéket applikálnék a pilláimra.
A röhej az, hogy ha óvatosan, nagyon odakoncentrálva használom, végül is nem rossz, egész szép hosszú, fekete szempillákat lehet rittyenteni vele. De utálom!!! Borzasztó rossz használni, a horrorkefe tönkrevágja az egészet. Azért adok két csillagot, mert nem mászik le a szemem alá és ha van ideje az embernek pepecselni, szép pillákat varázsol.

Kiegészíteném minapi véleményemet. Ma használtam kb. 6-7. alkalommal és a festék máris csontszáraz, alig bírtam vele. Nyilván, mert túl sokat van nyitva a tubus a nehézkes használat miatt. Ez így kuka, elveszem a két csillagból az elvehetőt, mert totális pénzkidobás. ;(

Aromax Mandulaolaj

Aromax Mandulaolaj
2015. március 10.

Iszonyúan frusztrál, amikor egy nagyjából mindenki által dicsért terméket annyira gyűlöl az egész szervezetem, mint pl. ezt.
Száraz a bőröm, mélyülnek a ráncok; gondoltam, ez majd milyen jó lesz. Hát nem lett az.
Próbáltam magában: nem szívta be a bőröm, csak ült a tetején, másnap reggelre a zsíros tocsogás ugyan eltűnt (lehet, hogy a párnám törölte le), de az arcom ugyanolyan pergamen volt, illetve enyhén büdös étolajszagú, de lehet, hogy ezt már csak képzeltem.
Próbáltam hidratálóhoz keverve: ugyanaz az undok réteg, ami nem és nem akar beszívódni, de legalább nem is javít a bőröm szárazságán.
Próbáltam vizes kézzel bemasszírozni: az eredmény ekkor még lesújtóbb volt, mint egy ráncos zsírosbödön, olyan volt a fejem.
Nem adom fel egykönnyen, ha az arcom nem szereti, majd a kiszáradt kézfejem! De nem, ott sem volt semmi hatása, csak az az kényelmetlen, csúszós érzés, pedig ott is próbáltam bemasszírozva, kézkrémbe keverve.
Mire szokás ezt még használni... Sminklemosás! De nálam ebben is megbukott. A szempillaspirált csak beleoldotta a szemembe és echte pandásra szétkente a szemgödrömbe, de lemosni nem lehetett, tapadt a fekete kulimász - kétszer annyi micellás vattakoronggal sem tudtam tökéletes tiszta szemkörnyéket elérni, de már vöröslött az egész a sok nyüstöléstől. :(
Úgyhogy most már feladom, hajjal nem is kísérletezem, mert a hajam semmilyen olajat nem szeretett eddig (ricinus, argán, kókusz), valószínűtlen, hogy épp ezt kajálná meg.
Számomra pénzkidobás volt, soha többé!!!