rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Manhattan Colour Meets Fashion Eyeshadow

Manhattan Colour Meets Fashion Eyeshadow
2015. március 22.

Roppant kemény textúrájú szemhéjfesték duó. Én a sötétebb, midnight blue nevű színnel "rögzítem" évek óta, heti rendszerességgel a szemceruzás kontúrt, és gyakorlatilag nem is látszik rajta, hogy hozzányúltam. Pedig a színt felveszi az ecset és a pigmentáltság is rendben van. Gazdaságos egy termék, az már szent. :) Teljes szemsminket nem készítenék vele, arra jobban eldolgozható, krémesebb szemhéjpúdereket szeretek használni, de erre teljesen jó.

L'Oreal Lash Architect 4D Szempillaspirál

L'Oreal Lash Architect 4D Szempillaspirál
2015. március 12.

Brrr, ez a spirál... Aki ezt a kefét kitalálta, az ki akart tolni a vásárlókkal. Minek ilyen hosszú, de egyenes kefe? Azon kívül, hogy összekeni az orromat, nem sok értelmét látom. A szempillatőhöz külön cselezni kell. A kis szálacskák is idegesítőek, olyan, mintha darabos festéket applikálnék a pilláimra.
A röhej az, hogy ha óvatosan, nagyon odakoncentrálva használom, végül is nem rossz, egész szép hosszú, fekete szempillákat lehet rittyenteni vele. De utálom!!! Borzasztó rossz használni, a horrorkefe tönkrevágja az egészet. Azért adok két csillagot, mert nem mászik le a szemem alá és ha van ideje az embernek pepecselni, szép pillákat varázsol.

Kiegészíteném minapi véleményemet. Ma használtam kb. 6-7. alkalommal és a festék máris csontszáraz, alig bírtam vele. Nyilván, mert túl sokat van nyitva a tubus a nehézkes használat miatt. Ez így kuka, elveszem a két csillagból az elvehetőt, mert totális pénzkidobás. ;(

Aromax Mandulaolaj

Aromax Mandulaolaj
2015. március 10.

Iszonyúan frusztrál, amikor egy nagyjából mindenki által dicsért terméket annyira gyűlöl az egész szervezetem, mint pl. ezt.
Száraz a bőröm, mélyülnek a ráncok; gondoltam, ez majd milyen jó lesz. Hát nem lett az.
Próbáltam magában: nem szívta be a bőröm, csak ült a tetején, másnap reggelre a zsíros tocsogás ugyan eltűnt (lehet, hogy a párnám törölte le), de az arcom ugyanolyan pergamen volt, illetve enyhén büdös étolajszagú, de lehet, hogy ezt már csak képzeltem.
Próbáltam hidratálóhoz keverve: ugyanaz az undok réteg, ami nem és nem akar beszívódni, de legalább nem is javít a bőröm szárazságán.
Próbáltam vizes kézzel bemasszírozni: az eredmény ekkor még lesújtóbb volt, mint egy ráncos zsírosbödön, olyan volt a fejem.
Nem adom fel egykönnyen, ha az arcom nem szereti, majd a kiszáradt kézfejem! De nem, ott sem volt semmi hatása, csak az az kényelmetlen, csúszós érzés, pedig ott is próbáltam bemasszírozva, kézkrémbe keverve.
Mire szokás ezt még használni... Sminklemosás! De nálam ebben is megbukott. A szempillaspirált csak beleoldotta a szemembe és echte pandásra szétkente a szemgödrömbe, de lemosni nem lehetett, tapadt a fekete kulimász - kétszer annyi micellás vattakoronggal sem tudtam tökéletes tiszta szemkörnyéket elérni, de már vöröslött az egész a sok nyüstöléstől. :(
Úgyhogy most már feladom, hajjal nem is kísérletezem, mert a hajam semmilyen olajat nem szeretett eddig (ricinus, argán, kókusz), valószínűtlen, hogy épp ezt kajálná meg.
Számomra pénzkidobás volt, soha többé!!!

Al Haramain Sultan EDP

Al Haramain Sultan EDP
2015. március 9.

Parfümolaj változatban van meg (amelynek képét Creme Brulee reklamálja).
Viszonylag híg, majdhogynem folyós olaj, ezért kicsit jobban észnél kell lenni kenegetésnél, hogy ne csöppenjen le vagy folyjon el.
Az illat maga a mosolygós, boldog tavasz, amikor érnek a finomabbnál finomabb gyümölcsök és a virágoskert is színesbe borul. Édes, bűbájos, fiatalos eperillat, egyszerűen imádnivaló! :)

Etude House Precious Mineral Cotton Fit BB Krém

Etude House Precious Mineral Cotton Fit BB Krém
2015. március 9.

Mintákhoz volt "szerencsém", de biztos nem fogom nagyban megrendelni.
Először is, nem tudok annyi szérumot vagy krémet alákenni, hogy ne szárítson. Nagyon nehéz szépen eloszlatni, mert extra gyorsan szárad. Próbáltam kézzel, ecsettel, mindenhogyan meg kell vele dolgozni, hogy ne maradjon csíkos.
A fedése a közepesnél erősebb. Meg kell hagyni, egymaga elboldogul a pirossággal, holott nekem még az alapozók mellé is kötelező a korrektor. Ez jó pont.
Viszont minden pórusba beleül, kiemelve még azokat is, amelyeket egyébként nem annyira látok illetve nem zavarnak. Így aztán az orrom mitesszereit egyenesen kráternek mutatja ahelyett, hogy elkendőzné őket. A ráncokkal sem bánik kesztyűs kézzel...
Az NO2 árnyalatot próbáltam, ami elég világos (hurrá!), de van egy szürkés-rózsás alaptónusa, ami eléggé elüt a saját színemtől. Viszont kb. 10 perc után valahogy mégis illeszkedik, így már nem ufós. Azért nyáron, több fedetlen bőrrel biztos furán festenék vele. :)
Egyszerre tartós és elmászkálós. Megmarad az arcomon, de amihez csak hozzáér, összekeni. Nem egy sálam bánja már ezt az idegesítő tulajdonságát.
Irritációt nem okozott, pedig elég hisztis bőröm van sok-sok kipirosodással és időnként kiütésszerű pattanásokkal.
Összességében az én száraz, de fényesedésre hajlamos, érzékeny bőrömet nem bántja, de nem is illik hozzá. Csillogós-zsíros, jól hidratált, és viszonylag finom pórusú bőrre megfelelő lehet, ha sikerül a színválasztás. Érettebb bőrre nem igazán jó.

Al Haramain Amira Gold

Al Haramain Amira Gold
2015. február 25.

Ó, az Al Haramain és az ő csodás olajai a csodásan giccses üvegcsékben! Nem tehetek róla, imádom a látványukat. :)
Az Amira Gold (is) egy nagyon könnyen viselhető olaj. A vanília puhaságát szépen felturbózza a pézsma és a narancs, az egésznek pedig határozott karaktert ad az oud. De ne valami Montale Black Aoud féle domináns "szörnyeteget" képzeljünk el, hanem egy sokkal szelídebb, simulékonyabb és -mitagadás- illékonyabb verziót.
Mindenkinek ajánlom, aki szereti az oud-ot, de nehezére esik viselni: ezzel talán menni fog, és az ára sem horror.

Astor Soft Sensation Lipcolor Butter

Astor Soft Sensation Lipcolor Butter

2015.01.04.
015 Cheeky Cherry és 012 Unguilty Pleasure
Az előbbit kicsit jobban szeretem, pontosan az a nem túl meleg és nem is jeges piros, ami a legjobban illik a fehér bőrömhöz és az egyéb színeimhez is; valamint pontosan annyira merész, amennyire szívesen vagyok merész egy esti programon. A bogyószín is szép nagyon, de mégis kevésbé érzem magaménak.
Előnyök:
- a natúrabb árnyalatokról nem tudok nyilatkozni, de ez a két erőteljesebb már-már rúzsokat megszégyenítően pigmentált
- nem mászkál el
- egyenletesen halványul (néhány óránként azért ajánlatos igazítani az igényes kinézetért, de kicsit fakultan sem gáz, nem kopottas, csak kevésbé intenzív)
- kellemes fény, a szaténnál azért erősebb, kicsit nedves hatású, de nem csillog közönségesen, mint a tücsök v@l@g@
- a vaj állag miatt nem érzem száraznak az ajkaimat, mint a legtöbb rúzsnál
Hátrányok:
- fog!!! puszilkodás csak kényeskedő kisasszony módjára a levegőbe; illetve minden futó puszi után csekkoljátok le a férjetek/barátotok ajkait, nehogy közröhej tárgyává váljék :)
- a használat másnapján cserepesek az ajkaim, mindegy, milyen alaposan mosom le és ajakápolózok utána
- az ára
A nyilvánvaló hátrányai ellenére sem vonok le pontot, mivel egy valami tény: mióta megvannak, nem sűrűn nyúlok másért. :)

2015.02.25.
Nem bírtam magammal, be kellett szereznem egy 011 Feeling Feline árnyalatot is.
Ez nem olyan brutál pigmentált, mint az előző kettő. Félreértés ne essék, szép, élénk, kicsit korallos rózsaszín; egy rétegben szinte áttetsző, de újabb (két) réteggel szép fedést ad. Egy nappali sminket feldob, de este sem kevés, ha kicsit erőteljesebb szemfestéssel párosul.
/A csomagolás sajnos tényleg gagyi, a két "régebbi" (4 hónapos) darabomon már csak nyomokban lelhető némi felirat./

Estée Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher Szérum

Estée Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher Szérum
2015. február 25.

Néhány éve próbálkoztam vele, de sajnos nem vált be. Érzetre nagyon finom, sima bőrfelületet eredményezett, viszont képtelen voltam normálisan ráalapozni; morzsálódott, hiába használtam keveset és hiába vártam 10-15 perceket a két művelet között. Erre megoldást hozott, ha még a kézfejemen összekevertem az alapozóval, így szépen terülő, egyenletes felületet biztosító elegyet kaptam.
Viszont néhány használat után mindig megjelentek az orrom mellett az orcáimon és az államon piros, kiütésszerű dudorok, amelyek a termék használatának felfüggesztése után 5-7 nappal eltűntek. Nem a szilikon okozta, mert más, szintén szilikont tartalmazó termékektől semmi bajom.
A bőröm tapintását szerettem, az alapozóimmal szépen keveredett, de a kiütések és a horror ár miatt kizárt, hogy valaha még egyszer egyetlen fityinget is adjak érte.

Manhattan Pro Shine Top Coat Fedőlakk

Manhattan Pro Shine Top Coat Fedőlakk
2015. február 4.

Rossz vétel volt. Nem teszi tartósabbá egyik lakkomat sem, ugyanúgy kopnak, mint nélküle.
Ami még nagyobb baj, hogy ráadásul oldja az alatta lévő lakkot, egy-két körmömet mindig tönkreteszi.
Az egyetlen csillag a szép fényéért jár.

Max Factor Xperience Volumising Szempillaspirál

Max Factor Xperience Volumising Szempillaspirál
2015. február 3.

Nem tudom, gyártják-e ezt még... de ha nem, én biztos nem fogok könnyeket ejteni.
Drogériás viszonylatban elég nagy Max Factor-fan vagyok, de ez a spirál nekem hajítófát sem ér.
Sajnos nem vagyok valami szép, látványos pillákkal megáldva. Ezt használva nem történik semmi azon kívül, hogy a pilláim -amúgy elvékonyodott és színtelenre fakult- utolsó millimétere is fekete lesz. Nem dúsít, nem hosszít, nem emel meg. Teljesen sminktelennek látszom, satnya, csak egy pöttynyivel feketébb szempillákkal. Alsó pillák színezésére használgatom, mert nincs szívem kidobni még.