rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Max Factor Xperience Volumising Szempillaspirál

Max Factor Xperience Volumising Szempillaspirál
2015. február 3.

Nem tudom, gyártják-e ezt még... de ha nem, én biztos nem fogok könnyeket ejteni.
Drogériás viszonylatban elég nagy Max Factor-fan vagyok, de ez a spirál nekem hajítófát sem ér.
Sajnos nem vagyok valami szép, látványos pillákkal megáldva. Ezt használva nem történik semmi azon kívül, hogy a pilláim -amúgy elvékonyodott és színtelenre fakult- utolsó millimétere is fekete lesz. Nem dúsít, nem hosszít, nem emel meg. Teljesen sminktelennek látszom, satnya, csak egy pöttynyivel feketébb szempillákkal. Alsó pillák színezésére használgatom, mert nincs szívem kidobni még.

Essence I ♥ Stage Szemhéjalapozó

Essence I ♥  Stage Szemhéjalapozó
2015. január 28.

Kikaptam a helyéről a drogériában, ott nem láttam, hogy ennyire sötét és sárga, már-már narancsszínű.
A dolgát teszi, de a szín miatt nagyon kell vigyáznom, hogy véletlenül se kenjem túl a szemhéjamon, fél milliméterrel se.
Amúgy a szemhéjpúdereket szépen megtartja, nem gyűrődik, nem maszatolódik el. Igazából a világos porok alól sem üt át a rémes színe, így tulajdonképpen elégedett vagyok vele. Azért legközelebb nem fogom megvenni.

La Roche-Posay Toleriane Corrective Folyékony Alapozó SPF20

La Roche-Posay Toleriane Corrective Folyékony Alapozó SPF20
2015. január 28.

5-6 éve használtam, szigorúan korrektorként az akkor még határozottan zsíros-vízhiányos bőrömön.
Egyszer teljes arcot alapoztam vele próbaképp, de ha agyonütöttek volna sem mentem volna emberek közé úgy. :)
Korrektornak viszont nagyon jó volt, mert brutális a fedése. Nem volt olyan pattanás- vagy pigmentfolt, amit ne fedett volna le tökéletesen. Előnye a hátránya is, könnyen maszkossá vált, ha kicsit nagyobb területen használtam.
Bár alapvetően elégedett voltam, mégsem vettem újra, mivel nagy részét kidobtam. 30 ml korrektorként elhasználhatatlan szavatossági időn belül.
Ha valakinek erős fedésre van szüksége, ez a termék lehet megoldás, de száraz bőrre nem ajánlom.

Bioderma Sensibio Izzadásgátló Golyós Dezodor

Bioderma Sensibio Izzadásgátló Golyós Dezodor

Update:
2-3 éven át ez volt a kedvenc dezodorom, de az utóbbi időben valami megváltozott (vagy a dezodor vagy én). Stresszes helyzetben már nem használ, olyan, mintha újra "megolvadna", fura, ragacsos, kényelmetlen érzés viselni. Az is aggaszt, hogy esetleg összekeni a ruhámat.
Szerencsére szagok ellen így is véd, de ideje valami mást találnom helyette. Esélyes a fújós Dove Original, amikor kipróbáltam nyáron, egész jól teljesített.

2012. december 1.
Ez a dezodor vált be leginkább. Egyetlen hátránya, hogy az állaga miatt ragadós, ezért felkenés után kiterjesztett karokkal kell várni egy percig, hgoy megszáradjon. Utána viszont már tökéletes. Nekem nyáron is egész jól bírja a strapát. Többször megvettem már és bár teszek néha egy-egy kitérőt, állandó darab. Az egyetlen deó, amelyben "megbízom".

Catrice Nude Illusion Make Up

Catrice Nude Illusion Make Up
2015. január 28.

Ez az alapozó sajnos nem működik rajtam. A rommá dicsért inci és a nude illusion megnevezés miatt ugrottam bele a vásárlásba, de hiba volt.
Semmiféle nude illusion-t nem tapasztaltam, sőt... fura rétegben ül a bőrömön, kihangsúlyoz minden pórust. És ami a legrosszabb: zsírosan csillog az amúgy száraz bőrömön, ordít egy kis púderért. Viszont ha púdert rakok rá, teljesen vállalhatatlan lesz, zsíros rétegen por, brrr, mint egy múmia. Ilyen lárvaszerű arcot soha nem csinált nekem még egyetlen alapozó sem.
Használgatom a Max Factor Lasting Performance-szal keverve illetve csak az orrom melletti pirosság tompítására korrektor helyett (a sárgás színe miatt erre megfelel), de nem szeretem, szerintem hamarosan a kukában landol majd. ;(
Pozitívuma, hogy nem okozott pattanást és jó a csomagolása - könnyű kezelni a pumpát.

Al Haramain Noora Parfümolaj

Al Haramain Noora Parfümolaj
2015. január 25.

Mivel most látom, hogy az fújós EDP-t már feltöltötték külön, ide az olajról írok.
Ezt az olajat két esetben keni magára az ember lánya: ha azt akarja, hogy felfalják és/vagy ha szeretne mosolyogva elaludni.
Melengető, odabújós, krémes-mézes-csokis-madulás illat, ami garantált nyálcsorgást idéz elő. Egyáltalán nem agresszív, kis hatósugarú, közepesen tartós "komfortolaj", a pulzuspontokra kenve diszkréten édeskedik az intimterünkben.
Ebben a hidegben számomra meghozta a nyarat. :)

Paula's Choice Resist Intensive Repair Cream

Paula's Choice Resist Intensive Repair Cream
2015. január 25.

Mostanra nagyon kiszáradt a bőröm, így kerestem valamit éjszakára, ami ugyanazt tudja, mint a Resist Barrier Repair, de gazdagabb, krémesebb.
Tulajdonképpen bevált, jól hidratál, reggelre szép puha a bőröm. Valóban tápláló, tartalmas krém, ad egy "tömörség" érzetet.
De! Felkenéskor érzek valamit, ami ugyan nem kellemetlen vagy büdös, mégis kénytelen vagyok szagnak definiálni - és a szememből azonnal dőlni kezd a könny. Így aztán az első néhány alkalom után megtanultam, hogy a szememet nagy ívben kerüljem el, így oda csak a retinolos anti-wrinkle szérum megy.
A pumpát még kénytelen vagyok leszólni, nagyon pazarlóan adagol. Unom, hogy állandóan résen kell(ene) lennem, amikor lenyomom.
Nem bántam meg a vételt, szívesen használom, de a Resisit Barriert jobban szeretem, mert az nem irritálja a szememet.

Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick

Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick
2015. január 25.

340 envious - az én nagyon világos, neutral (sem sárgás, sem rózsaszínes) árnyalatú bőrömön élénk, enyhén kékes tónusú piros, esti programokhoz igazi DÖG.
Úúúúúúú... ez a rúzs egy álom. Nem tudok újat mondani, csak megerősíteni az áradozó véleményeket. Krémes, siklik, brutálisan pigmentált.
Ennél a brutál árnyalatnál azért elkél egy kis ecsetes segítség az első felapplikáláskor a széleken. Iváskor kopik, de egyenletesen, nem lesz foltos. Én azért 2-3 óránként frissítem kicsit, de ekkor már nem kenem, csak hozzáütögetem a picit megkopott ajkaimhoz és máris újra ragyog.
Alá kell hidratálni, ez tény, de ez minden rúzsomra igaz. Lemosás után vastagon kell ajakápolózni (nekem a La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 arcravaló krém vált be leginkább), és akkor nincs gond másnap sem a szárazsággal.
A csomagolása maga a nagybetűs Luxus.
Ez a legjobb rúzsom. Pont. Akarok még, még, MÉG!
Nem tudom, Pöti betegségének mi a neve, de engem is elkapott. :o)
Szponzort keresek, help pls!!!!!!!!! :D

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2015. január 9.

Az egyetlen fényvédő, ami teljesen jól működik a hisztis bőrömön. Végre valami, ami nem csípi a szememet és köszönhetően a benne lévő színezéknek fehérre sem meszel.
A száraz bőrömre mondjuk kevés, muszáj vagyok alákenni valami testesebb szérumot még nyáron is - a Super Antioxidant szérum például nekem tökéletesen megfelel erre a célra. Itt-ott korrektorozva alapozó helyett is tökéletesen megállja a helyét. Bár felvitelkor nagyon elüt az arcszínemtől, de szépen egybeolvad eldolgozás után a bőrömmel, egyáltalán nem néz ki maszkosnak.
Erre a termékre mondom azt, hogy nem is értem, hogyan létezhettem nélküle.

Azt viszont döbbenten konstatáltam, hogy milyen árai lettek a Paula-termékeknek. Ez nagyon durva, nem is tudom, mit tegyek. Sok mindent megszerettem tőlük, de azt hiszem, kénytelen leszek némelyikből olcsóbb alternatívát keresni. :( Sajnálom. :((

De erről a fényvédőről azt hiszem, nem fogok tudni lemondani.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2014. december 19.

Kész vagyok ettől a krémtől.
A sok jó vélemény hatására vettem meg, mivel az arcom hajlamos a gyulladásra, hámlásra. Meg persze Lisa Eldridge videói miatt is úgy éreztem, hogy nekem ilyen kell. :)
Első blikkre majdnem hanyatt dobtam magam... mi a fene ez a zsíros kenőcs, mit csináljak én ezzel?! Azért adtam neki egy esélyt, és milyen jól tettem! Elsőre kicsit sokat vittem fel, de sminkeléskor le tudtam mattítani. Nyáron biztos megőrülnék tőle, de ebben a hidegben kifejezetten tetszik, hogy nem csontszáraz a képem.
A kipirosodott orcáimmal nem tesz csodát (a tüneteim alapján gyanítom, hogy rozaceám van), de szemmel láthatóan lenyugtatja a kiszáradt, pirospozsgás bőrömet. Ha estére kenem fel, másnap puhább a bőröm, mint rendesen.
Múlt hétvégén sikeresen nekimentem a falnak *-*, az eredmény egy kb. ötforintos nagyságú sötétpiros folt és egy kb. egycentis repedés a pofacsontomon. Gyönyörűen nézett ki, első nap korrektorral sem tudtam rendesen elfedni. De -gondoltam- lássuk mit tud a cica! Nos, egy nap múlva a folt majdnem tökéletesen elhalványult, két nap múlva csak egy kis csík látszott, ahol szétment a bőröm, harmadnapra pedig nyoma sem volt az egésznek. Azt, hogy nyoma sem volt, úgy értem, hogy nagyítóval sem tudtam megtalálni, hol is lehetett a sérülés. :o Gyulladáscsökkentésben és hámosításban csillagporos ötös, smink alá "csak" ötös. :))