rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

L'oreal Professionnel Tecni.Art Volume Lift Hajtőemelő Hab

L'oreal Professionnel Tecni.Art Volume Lift Hajtőemelő Hab
2014. november 15.

Vékonyszálú, kevés hajam van. Ez semmit nem csinál vele, pedig kísérleteztem többször is. Najó, valamit csinál: zsírosít. ;( Nem vált be sajnos.

L'Oreal Professional Volumetry Sampon

L'Oreal Professional Volumetry Sampon
2014. november 13.

Használom egy ideje (kb. 2 hónap) és sajnos csak megerősíteni tudom Heli véleményét.
A hajam gyárilag elég vacak, kevés, vékony, alig-alig növő. Tudom, hogy csodát nem fog vele tenni egy kence sem, de kevéske volument azért elvártam volna.
Ehhez képest ez a sampon valóban nem habzik, a hajam ugyanolyan lelapult, ha nem lelapultabb, de ráadásul sprőd is, rommá törött a vége és vattásan összetapad.
Amilyen drága, olyan sz@r. ;(

Essence Eyeliner Pen

Essence Eyeliner Pen
2014. november 10.

2014.10.06. Hosszú leszek. :)
Soha nem tudtam értékelhető eredményt elérni egyetlen szemhéjtussal sem. Huszonegynéhány éves koromban kipróbáltam a filcest, ecsetest... katasztrofális eredménnyel. Mivel kerek és a külső sarkainál lefelé konyuló szemem van, a tusvonal amúgy sem kifejezetten nekem való. Így nem esett különösebben nehezemre beletörődni a kétbalkezességembe és lemondani a tusról. Nem is foglalkoztam vele az elmúlt 10-15 évben.
Aztán tavasszal itt a KM-en láttam mennyien dicsérik a Lovely tusát: hogy könnyű használni, szép fekete és olcsó is. Eh, mondom, üsse kő, nem egy összeg, már régóta sminkelek, hátha ügyesedtem valamennyit. Megvettem és "gyakoroltam" vele, már ha azt a kb. 4 szárnyaszegett kísérletet annak lehet nevezni. Lehet, hogy másnak könnyű használni, de amit én össze-vissza szerencsétlenkedtem vele... vállalhatatlan, ronda reszketeg tusgörbe (képtelen vagyok vonalnak nevezni valamit, ami nyilvánvalóan nem az) sikeredett. Legyintettem, hogy vannak dolgok, amik nem változnak. :)
Aztán láttam, hogy az Essence új spirálja KM kedvenc lett és most filces tussal lehet kapni. Ismét kísértésbe estem, és úgy voltam vele, hogy a spirál biztos jó lesz, a tus meg ajándék hozzá, nem baj, ha nem tudok vele bánni. De mindenhol azt olvasni, hogy kezdőknek a filcek adnak leginkább sikerélményt, szóval megpróbálom megint. :D
Ma du. 1-kor feldobtam egy nagyon natúr sminket a szememre UD alappal, mert olajos a szemhéjam. Aztán levettem a filc kupakját és mély lélegzet után nekiálltam alkotni. Először a "farkincát" rajzoltam meg mindkét oldalon. Utána a pillasort. Összekötöttem a kettőt ívesen. Voltak benne egyenetlenségek a tetején, óvatosan kijavítottam. Hm, viszonylag szimmetrikusra sikerült. Szép fekete. Már meg is száradt. Nocsak.
És szempillafestés után életemben először emberek közé mentem. Tusvonallal. Én. 38 évesen. Sosem késő elkezdeni. :)
Az imént csekkoltam, 6 óra elteltével a két vonal ugyanolyan, mint amikor felrajzoltam. Fekete, egyenletes, nem mászott el semerre.
Köszi Essence!

2014.11.10.
Mint említettem, nem vagyok egy nagy tusvonalas. Az elmúlt hónapban még háromszor használtam, és észre kellett vennem, hogy a felapplikálás után 2-3 órával viszketni kezd tőle a szemem, így sajnos ez sem nyert. :-/

Missha Time Revolution The First Treatment Essence

Missha Time Revolution The First Treatment Essence
2014. november 4.

Hát... lejár a szavatossága, de még van belőle (30 ml-ből kb. 5-7), nem használtam el. Nem adott semmi extrát, nem éreztem tőle, hidratáltabbnak vagy egységesebbnek a bőrömet. Szerencsére bajt sem okozott, de nem fogom újra megvenni, az biztos.

Bourjois Little Round Pot Blush Pirosító

Bourjois Little Round Pot Blush Pirosító
2014. szeptember 29.

A sok jó vélemény hatására megvettem a Rose Frisson árnyalatot. Kevésbé pigmentált pirosítókhoz vagyok szokva, így elsőre meglepett az intenzitása. Ha csak épphogy nekiérintem az ecsetet, kellő színt vesz fel, hogy szép, természetes hatású pírt adjon az orcáknak. Első néhány próbálkozásra nagyon jó, jó vétel volt.

UPDATE
Sajnos le kell pontozzam. Elsősorban azért, mert több használom / nem használom időszakon túl kénytelen voltam megállapítani, hogy fájdalmas, gubós pattanást okoz az arcomon. Unom a kapirgálást is, amit a nem teljesen vadonatúj termék megkíván. Az "illata" szerintem rémes, szerencsére nem érezni csak pár percig. Szóval itt van egy szinte teljesen teli pirosító, amit valószínűleg nem fogok többé használni, de legalább kifizettem érte egy rahedli pénzt... Akármekkora favorit itt a KM-en, én azt mondom, nem, nem éri meg az árát. Akkor sem venném meg újra, ha nem csapná szét a bőrömet. Pedig a színe nagyon szép... :(

Collistar Rossetto Puro Rúzs

Collistar Rossetto Puro Rúzs
2014. szeptember 7.

A 22 Dalia árnyalat tulajdonosa vagyok. Kellemes viselet, szép szín (viszonylag sötétebb lilás-rózsaszín félmatt finissel), a tartóssága átlagos. Evés-ivás után igazítani kell, de rajtam a tartósnak kikiáltott rúzsok sem bírják jobban. Legalább nem foltosan kopik, hanem viszonylag egyenletesen. Nem vettem észre, hogy hidratálna, de szerencsére nem is szárít. A tokja ronda, cserébe nagyon jól zár. Összességében jó minőségű rúzs. Nem világ csodája, de ha meglátnék belőle egy nagyon KELL árnyalatot, nem haboznék, megvenném.

Shiseido Pureness Mattító Lapok

Shiseido Pureness Mattító Lapok
2014. augusztus 29.

Sajnos rettenetesen drága, de nagyon jó! T-vonalban hajlamos csillogni a bőröm pár órával alapozás után, de ez a lapocska gyönyörűen magába szívja a felesleges felszíni olajokat és enyhén púderes réteget hagy maga után. Strapabíró, hatékony, diszkógömb-ellenes hatás 100%. Csak az ára ne lenne ennyire húzós... a termék tökéletes, de pofátlanul túlárazott. Ezért egy csillag levonás jár.

Kenzo Le Monde Est Beau

Kenzo Le Monde Est Beau
2014. augusztus 24.

Ó, néhány éve ezt használtam nyáron, nagyon szerettem. :)
Általában gondban vagyok a nyári illatokkal, mert a hűvösebb időre való nehézbombázókhoz húz a szívem és az orrom. Néha azonban megtalál egy-egy olyan kánikulaillat, amelyet nemcsak "jobb híján" fújok magamra 30 fok felett. Egyik ilyen illat ez a Kenzo-gyöngyszem.
Friss, fanyar, zöld, igazán üdítően hatott a ragacsos nyárban, amikor csak pihegni volt kedvem az árnyékban. Elképesztően tartós, de kicsit sem erőszakos, vidám, napfényes, mondhatni hétköznapi parfüm. Szinte bármilyen korosztályon jól állhat, akinek a szívében fiatalság lakozik, illeni fog hozzá.

Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein Euphoria
2014. augusztus 22.

Ritkán vagyok parfümről teljesen lesújtó véleménnyel, de az Euphoriával ki lehet kergetni a világból. Ahogy már néhányan írták lentebb, az én bőrömön is elférfiasodik, de még hogy... Pontosan az a gyomorforgató, fullasztó szag (bocsánat!) lesz belőle, amit a legtöbb tömegfogyasztásra szánt férfiparfümben is taszítónak találok. Sajnos nem értek az összetevőkhöz, illatelemzéshez, de sokért nem adnám, ha rájönnék, minek van ilyen hatása, csak hogy tudjam, melyik összetevő(ke)t kerüljem egész életemben. Másokon is zavar, de odébb lehet menni. Saját bőrömre egyszer fújtam, soha többé. Fullasztó, nőietlen, lineáris, és teljességgel erotika-mentes (ha férfi lennék, a legszexibb nőn megérezve is lelombozódnék).
Véleményem természetesen teljesen szubjektív, nyilván van benne szépség (hiszen népszerű parfüm), de én sajnos vak vagyok rá.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2014. augusztus 18.

Vegyesek az érzéseim. A Bioderma micellás vize helyett vettem, de sajnos nem vált be teljesen. Arcra reggel nagyon jó, sőt este is, amikor csak a fényvédős krémemet kell eltávolítani.
Szemre és szemkörnyékre viszont -nekem- tragikus. Egyrészt nem oldja a sminket, csak maszatol, másrészt viszket tőle a szemem, nem is kicsit.
El fogom használni reggeli arctisztításra, de sminklemosásra sajnos kevés.