rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Etude House Baking Powder Cleansing Foam Moist

Etude House Baking Powder Cleansing Foam Moist
2014. augusztus 14.

Mintám volt belőle. Nagyon kellemes használni, nem szárít, pedig az orrom mellett hajlamos nagyon húzódni a bőr. Ettől semmi ilyen nem történt. Elég erős illata van, ami óvatosságra int, mert iszonyú érzékeny, hisztis bőröm van. Emiatt nem is rendelném meg nagyban, pedig a hatása tetszik. Nagyon tisztának és üdének érzem a bőröm használat után, nem irritál, de tartok tőle, hogy hosszú távú használat mellett súlyosbítaná a bőrpíromat (enyhe rozacea). Inkább maradok az illatmentes, gyengéd tisztítóknál, de kevésbé érzékeny bőrre nagyon jó lehet. Elképesztően kevés kell belőle, egy késhegynyi elég az egész arcomra-nyakamra.
Megadom neki a maximális pontot, mert tökéletesen működik és nem okozott problémát. Az, hogy félek, hosszú távon nem lenne szerencsés használnom, nem von le semmit a termék értékeiből. :)

Jennifer Lopez Miami Glow

Jennifer Lopez Miami Glow
2014. július 31.

Tengerparti nyári esték illata. A kókusz és a maracuja szépen simul a bőrre, egyebet alig-alig érzek ki belőle. Gyümölcsössége dacára sem geil. Frissítő, pedig nem egy tipikus nyári citrusbomba. Van benne valami fülledtség, valami szexi.
Igazán sajnálatos, hogy már nem gyártják. Van még belőle egy kevesem itthon, őrizgetem, spórolósan használom - csak alkalmanként.

Gucci by Gucci EDP

Gucci by Gucci EDP

2013.03.23.
Az előbb a CK One-hoz azt írtam, nyári szaladgálós illat. Számomra ez pedig a téli... no nem szaladgálós, mert azért annál több. Nayon jól érvényesül a bőrömön. A legtöbb illathoz hangulat kell, ezt viszont bármikor (akár nyáron is) magamra fújhatom, nem lesz zavaró. Talán egyedül az igazi fullasztó kánikula az, amikor sok. Komfortos, meleg, odabújós illat.

Update:
Óóó, cáfolnom kell a tavalyi véleményemet. Méghogy "téli" meg "azért több, mint szaladgálós" illat... Ugyan!
Egy ideje kifogytam már belőle, bár az EDT változatból van még néhány ml tartalékban. De ez... az EDP... hosszabb ideig nem lehet kibírni nélküle!!! 29 fok van itt, az ötödik emeleti lakásban, de nem valami friss illat kellene; nem ám! Helyette a nyálam csorog ezért a mézes-pacsulis csodáért. Nincs, így hiába ácsingózok utána. De lesz. Hamarosan lesz. Muszáj! :o)

Versace Yellow Diamond

Versace Yellow Diamond
2014. július 31.

Ajándékba kaptam, amolyan biztonsági játékként, hiszen ezzel a parfümmel nem igazán lehet mellélőni. Én is akkor használom, amikor biztonsági játékot űzök.
Friss, körtés-mimózás illat, amellyel sem zavarni, sem lenyűgözni nem fogunk senkit. Igazi munkahelyi illat, de remek "kiegészítő" lehet egy délutáni kávézáshoz a barátnőkkel.
A tartóssága bőrön nagyon gyér, viszont ha hozzáér a top/blúz a dekoltázsunkhoz, az anyagon napokig is megmarad (meglepődve éreztem, amikor kipakoltam a szennyeskosárból).
Tudom ajánlani azokra a napokra, amikor igazából nem tudjuk, milyen illatot szeretnénk magunkra fújni, csak azt, hogy valami kellemeset.

Thierry Mugler Angel EDP

Thierry Mugler Angel EDP
2014. július 22.

Akik túladagolják, nyilván feltűnőek szeretnének lenni, de a fegyver visszafelé sül el: valójában eltűnőek lesznek, mert az illatfelhő mögött ők már nem látszanak. Szóval ésszel, lányok, ésszel, könyörgöm! Egy-két fújás szexivé, ellenállhatatlanná tesz, három-négy pedig közönségessé és olcsóvá - mintha viselője kétségbeesetten ordítana egy kis figyelemért... ;(
Maga az illat nagyon szép egyébként; csoki, karamell, pacsuli... hát hogyne imádnám! :) Főleg ősztől tavaszig isteni, melengető, odabújós, mégis van benne valami elutasító is, mintha azt mondaná: gyere, ölelj meg, harapj belém - ha mersz! Szerencsére az én bőrömön nem a vattacukros rész domborodik ki, hanem a mézes-ámbrás-pacsulis vonal, és egész nap kitart.
Lehet az Angel-t szeretni, lehet utálni, csak egyet nem lehet: nem észrevenni. A TM parfümház ezzel beletrafált, de nagyon. Illatok jönnek-mennek, az Angel marad. A polcomon is. :)

Gres Ambre De Cabochard

Gres Ambre De Cabochard
2014. július 22.

2013.09.09. Cserebere útján hozzám került nyáron. Kipróbáltam, megállapítottam, hogy kellemes, de semmi extra, megvagyok nélküle. Majdnem továbbadtam, de hál'istennek, mégis nálam maradt. Most, hogy hűvösebbre fordult, gondoltam, adok neki még egy esélyt. Azóta nem bírok leszakadni a könyökhajlatomról! Finom, icipicit füstös ámbra, amit kiemel/aláhúz az áfonya édessége és a fahéj aromája, nyammm. Továbbra is tartom, hogy semmi extrém, simán hordható hétköznapokon és odabújós estéken is. Isteni finom.

csacsogós update 2014.07.22.:
Odaadtam télen anyukámnak, mert nagyon tetszett neki. Ez nála nagy szó, talán akkor hallottam összesen harmadszor tőle, hogy egy illatra ilyet mond. Most épp azon filózom, hogy be kellene újra szereznem, mert nincs szívem visszakunyerálni, de nagyon hiányzik! Ez a legkomfortosabb, legmelengetőbb ámbrás parfüm, amit valaha is volt szerencsém birtokolni. Ez már szerelem. ♥

Elizabeth Arden Green Tea Scent Spray

Elizabeth Arden Green Tea Scent Spray
2014. június 12.

Tipikus hétköznapi, szaladgálós illat, semmi extra. Ehhez az illathoz kell a 35 fok, hőségben nagyon kellemes, frissítő.
... Egészen negyed óráig, mert nagyjából ennyi a tartóssága.
Csere útján került hozzám, biztosan elhasználom (extra gyorsan), de boltban nem venném meg.

Duschdas Golden Cashmere Deo Spray

Duschdas Golden Cashmere Deo Spray
2014. június 11.

Néhány hét használat után elmondhatom, hogy a hatása meglepően jó, még a mostani dögmeleg sem fogott ki rajta - nyálka borít mindenütt, de a hónaljam száraz marad. Bárcsak létezne illatmentes változatban is, akkor talán kedvencemmé is válhatna.

Frottee Szárazsampon 2.0 Fresh & Go

Frottee Szárazsampon 2.0 Fresh & Go
2014. június 11.

Kb. 8-10 alkalommal használtam eddig. A hatásával meg vagyok elégedve, a használat napján vállalható a fejem vele. Persze nem olyan, mintha megmostam volna, de gyorssegélynek teljesen jó. A hajam tartásán is javít kicsit. Az illata jó, nem tolakodó. Egyetlen problémám vele, hogy a barna hajamon azért látszik... szóval szőkék előnyben. :)
(A hajam vékonyszálú, kevés, gyorsan zsírosodó /ősztől tavaszig kétnaponta, hőségben akár naponta kell mosnom/, lapockáig érő, szöszös végű.)

Catrice Longlasting Vízálló Szemceruza

Catrice Longlasting Vízálló Szemceruza
2014. június 5.

Ennél ócskább szemceruzám még sosem volt. Hiába húzom-nyúzom a szemhéjamat, nem fekete, de valami darabos szürke csíkot is alig tudok kiimádkozni belőle. Pedig kézfejen szépen fog. :o
Ez így kuka.