rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Toni & Guy Casual Hajtőemelő Por

Toni & Guy Casual Hajtőemelő Por
2014. május 7.

Ó, hogyaza...
Sajnos nem olvastam el az itteni véleményeket, hanem hirtelen felindulásból figyelmetlenül megvettem. Ez tényleg csak 1 g???? Rablás, átverés, megérdemelnék ezért a húzásért, hogy soha többé egy fityinget se adjak T&G termékért. :(((
Ráadásul az én hajamra nem is jó (nagyon vékonyszálú és kevés, a got2b volumennövelő pora a hibái ellenére is sokkal jobban muzsikál nekem), csak ragadóssá tette, de nem emelte meg.
A guta megüt, hogy lassan már semmit nem lehet úgy megvenni, hogy előtte ne töltsön az ember hosszú perceket a dobozon található összes felirat beható tanulmányozásával. Ekkora dobozba 1 g termék... eszem megáll...
Jó, most mérges vagyok, majd elmúlik, tanultam belőle, nagyobb bajom sose legyen, de ez akkor is szemétség. ;(

Bioderma Hydrabio Light Cream

Bioderma Hydrabio Light Cream
2014. április 4.

Nesze semmi, fogd meg jól. Nem javít semmit, nem okoz plusz gondokat. Felkenés után 5 másodperccel már nem érzem, hogy használtam krémet. Ennek vannak előnyei is (smink alá kiváló), de vízhiányos arcra nem lesz elég, holott a neve azt sugallja.
A semmilyensége miatt vonok le egy csillagot, a másikat pedig a borsos ára és a kriminális csomagolás miatt - lehet, hogy egyéni probléma, de amióta elfogyott a fele, a flakon oldala borzalmasan behorpad, mintha vákuum keletkezett volna benne, vagy mi... idegesítő, mert nem stabil.

Essence Gel Eye Pencil Vízálló Szemceruza

Essence Gel Eye Pencil Vízálló Szemceruza
2014. március 22.

A feketét vettem meg, az érzéseim vegyesek. Szempillatőben tartós, szemhéjpúderrel fixálva 7-8 órát kibír. Vízvonalon azonban gyengén teljesít, tízszer is áthúzom, mégsem fed rendesen, és nagyon gyorsan lekopik az a kevés is. Nem rossz ceruza, ilyen árért főleg nem, de léteznek jobbak is.

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna
2014. március 9.

2014.02.25. Ma festettem ezzel frissen és először a hajam. Nagyon vékonyszálú és kevés hajam van sajnos, akadnak ősz szálak, de egyelőre csak pár szál, a többi középbarna, inkább sötét. Az elmúlt egy évben a világosbarna Khadi-val festettem, 1-1,5 óra hatóidővel nagyjából olyasmi lett, mint az eredeti, legalábbis eleinte. Viszont egyre inkább vörös fényt kapott. Ránézésre barna, de ha rásütött a nap vagy a villanyfény, nagyon vörhenyesnek látszott. Szívfájdalmam, hogy a henna miatt mindenképp vöröses a szín, ugyanis nekem a hamvas, hideg színek állnak jól... viszont vegyi hajfestéket nem használhatok. Ma gondoltam egyet és áttértem a sötétbarnára, hátha az kevésbé vörös. Egyelőre tetszik így frissen az eredmény. Kicsit sötétebb, mint a világosbarna által kreált szín, de nem sokkal (1 óra hatóidő), és úgy látom, mintha nem lenne annyira vörös árnyalatú. Persze néhány nap múlva derül majd csak ki a végeredmény, de egyelőre tetszik.
Mivel nem csináltam most sem előfestést hennával, kíváncsi vagyok, hogy az ősz szálakon meddig tart - a világos verzió 2-3 hét alatt lerúgta magát. Valahogy nem visz rá a lélek az előfestésre, az a fixa ideám, hogy úgy még vörösesebb lenne a végeredmény. :-/
A Khadi festékek egyébként nagyon jók szerintem. Macerásabb, mint a bolti festékek, de egy hónapban egyszer ki lehet bírni. A festés után nagyon szépen csillog a hajam, pedig minden kimosás után frászt kapok, hogy milyen gubancos és száraz. Aztán mire megszárad, már csillog-villog. :)

2014.02.28. Pfff, nem is tudom, mit mondjak... A festés utáni reggelen néztem, hogy hinnye, mi történt a párnámmal, mitől ilyen koszos a huzat. :-/ Ahányszor beletúrtam a hajamba, kék lett az ujjam. Hátul a nyakam is kéklett. Megnyúlt a képem, mert nagyon sokáig öblítettem festés után, de úgy voltam vele, talán még többet kellett volna. Tegnap samponos mosásnál kék hab. Újrasamponoztam - kék hab. Öblítettem, míg a kezem le akart szakadni. Este a tonikos vattám, amikor a nyakamnál áttöröltem esti krémezés előtt - kék.
Hát izé... Én cseszem el nagyon? Ha előtte vörösítenék, akkor vajon jobban tapadna? Mert ez így nem buli, hogy ezentúl csak sötét ruhákban járjak. (Fehér blúz gallérjával-hátával mi történne vajon, brrr.) Arról nem is beszélve, hogy ezzel a tempóval szerintem két hét alatt lekopik az egész. Merjek tiszta hennát használni előtte? Mert ha arról is leesik az indigó, és rőtvörös lesz a hajtövem, tutira tökön szúrom magam. :( HELP PLS!

2014.03.09.
Mostanra gyakorlatilag ugyanott vagyok, mint a világosbarnával. A hajam barna, de a legkisebb fényhatásra lakossági vörösre vált. Feladom, el kell fogadnom, hogy hamvas színt csak vegyi festékkel elérhetnék el. Basszus. ;(

Max Factor Clump Defy Szempillaspirál

Max Factor Clump Defy Szempillaspirál
2014. március 1.

Egy hónapja használom, és azt kell mondjam, hinnye. :) Nagyon könnyű használni, ha össze is tapad egy-két kusza pilla, egy mozdulattal szét lehet választani. Nem vesz fel sem túl sok, sem túl kevés festéket. Hosszít, ível. Egyenesek a pilláim, így nagyon fontos, hogy ne nehezítse el őket - nos, ez úgy feketít, hogy közben pillekönnyű. 10-12 órát kibír maszatolódás mentesen.
Ha nagyon bele akarnék kötni, akkor talán azt tudnám mondani, hogy igazán drámai hatást nem lehet vele elérni. De ez fájjon azoknak, akiknek színpadi sminkre van igényük, mert esti buliba is megállja a helyét két rétegben. Jobban tetszik, mint a Diorshow Iconic, árban meg pláne. ♥

Paula's Choice Extra Care Non-Greasy Sunscreen SPF45

Paula's Choice Extra Care Non-Greasy Sunscreen SPF45
2014. február 27.

Elég sokat kísérleteztem ezzel a fényvédővel. Legalábbis a neve alapján úgy gondolom, ez az, bár az enyém fehér tubusos.
Nem lenne egy rossz fényvédő, de nekem sajnos nem vált be arcra. A csillogás kezelhető lenne, de csípte a bőrömet, a szememből meg dőlt a könny. Úgy is próbáltam, hogy 50-50 százalékban elkevertem az alapozómmal, de a "hígítás" ellenére is irritált. Testre jó lesz, mert a fényvédelem oké, de az érzékeny bőrűek először mindenképp próbálják ki mintából - ezt nem, hiszen már nem gyártják, de gyanítom, az SPF 50 testvére is hasonló lehet.
Arcra most megrendeltem a Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30-at, remélem, az beválik.

Parfum de Nicolai Vie De Chateau Eau Fraiche

Parfum de Nicolai Vie De Chateau Eau Fraiche
2014. január 27.

Nem tudok jobb szót, számomra ez relaxációs parfüm. Bőr és széna illattal simogatja a felborzolt idegeket. :) Férfin el tudom képzelni állandó használatra is, bár biztos van olyan karakterű nő, akin jól működik a mindennapokban. Nem érzem a magaménak, de tetszik és nyugtatólag hat rám.

Essence Mono Szemhéjpúder (régi)

Essence Mono Szemhéjpúder (régi)
2014. január 23.

A szemem alatti korrektor rögzítése időnként gondot okoz. Szeretem nagyon a Pupa korrektorát, de önmagában egyrészt átfényesedik, másrészt ha lehullik egy-egy porszem a szemhéjpúderemből, az menthetetlenül beleragad... Vagyis kell rá valami porállagú fixáló. A sima púder sem rossz, de nem elég. Nem mondom, hogy a tökéletes megoldás, de az Essence matt szemhéjpúderében egész olcsó és jó megoldást találtam.
Szóval hófehérkék, figyelem! A 22 blockbuster árnyalat szuper bőrszínű, matt szemhéjpúder, alkalmas korrektorok fixálására és szemöldökcsont matt kiemelésére egyaránt. Ezekre a célokra csak ajánlani tudom!

L'Artisan Parfumeur Voleur De Roses

L'Artisan Parfumeur Voleur De Roses
2014. január 21.

Aki nem szereti a rózsát és a pacsulit, ne is kísérletezzen vele. Lehet, hogy nem túl szép a hasonlatom, de ez az illat számomra olyan, mintha kinyitnék egy pinceajtót. A fény nem tud áthatolni a sötétségen, de ahogy beleszippantok a levegőbe, biztosan tudom, hogy odalenn sötétvörös rózsaszirmokkal van behintve a nedves földpadló.
Nem egy könnyed, szaladgálós illat, viszont igazán különleges és -mivel számomra a pacsuli földessége erotikus koszossággal bír- megkockáztatom, hogy szexi is. Az én bőrömön nagyon-nagyon tartós, ami azért hűha, mert a L'Artisan gyengesége egyértelműen a tartósság hiánya.
Mindennapos használatra szerintem túlzás, de bizonyos alkalmakkor kellően mértéktartó adagolással felteszi azt a bizonyos koronát a fejünkre.

China Glaze Nail Lacquer Körömlakk

China Glaze Nail Lacquer Körömlakk
2014. január 21.

Eddig China Glaze-szűz voltam, tegnap jutottam hozzá egy Santa Red My List nevű árnyalathoz itt, a KM-en. Mondjuk a színt benéztem, de ez az én hülyeségem. :) Viszont a lakk... sőt, a LAKK!
Első körben bekentem a körmömet egy rétegben egy nude Sally Hansennel (Shell we dance), mivel azt a lakkot nem szeretem, de úgy döntöttem, alaplakknak sötét lakkok alá jó lesz - megkímélendő a körmeimet az elszíneződéstől. Erre felvittem egyetlen rétegben a CG lakkot. Emberek, ilyen nincs. Az ecset vékony, de szépen terül, akárcsak a lakk; nekem három mozdulat / köröm. A fedés kifogástalan. Vagyis nem "végül is jó" vagy "csak fény felé fordítva látszik, hogy nem egyenletes", hanem tökéletes és kifogástalan. Negyed óra alatt csontszárazra keményedett. A finish álomszép, metálos liláspiros.
Ennyi. Nem kentem rá fedőlakkot, azóta háromszor mosogattam + alvás is volt természetesen, de meg se rezzent. Semmi körömvégi kopás, semmi felületi sérülés vagy párnalenyomat. Nem tudom, hogy a többi milyen lehet, de ez az árnyalat mindent tud, ami egy körömlakktól elvárható. Oké, nem tudom, hány napig tart, de tekintve, hogy mennyit strapáltam máris, valami azt súgja, hogy tartós. :) És 3-4 napnál tovább úgysem hagyok fenn lakkot, mert lenő a körömágyamnál és az nem szép. Mehet neki a milliócsillagos ötös.