rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Yves Saint Laurent Black Opium EDP

Yves Saint Laurent Black Opium EDP
2021. július 18.

Sajnos az én bőrömön teljesen átveszi az uralmat a vanília és a jázmin. Bántóan tagló tizenkettő egy tucat szirupos cukormázat érzek csak. Pacsuli, cédrus, bors, pláne kávé sehol. Nagy reményeket fűztem hozzá, de a bőrkémiám csúnyán beintett. Számomra felejthető.

Narciso Rodriguez Narciso Ambrée EDP

Narciso Rodriguez Narciso Ambrée EDP
2021. július 18.

Enyhén édeskés pézsmás vanília leheletnyi fássággal és közepes tartóssággal. Egyszerre meleg és frissítő, mint egy oázis a forró sivatagban. Sajnos nincs benne sok egyediség, nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy éreztem már kábé ezerszer ezelőtt. Ettől függetlenül tetszik, csak a "kell" érzés elmarad.

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Extra Száraz/Érzékeny Bőrre 35+

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Extra Száraz/Érzékeny Bőrre 35+
2021. július 10.

Nagyon kellemes kis szérum, remek állag, szépen hidratál. Este használom leginkább, most nyáron nekem önmagában is elég. Ha kicsit megszalad az adagolás, ragacsossá válik, de reggelre így is szépen beszívódik. Irritációt nem okozott. A csomagolás masszív, szép, a pumpa szuperül működik.
Egy dolog viszont nagyon nem tetszik, az illatanyag. Eleve felesleges, érzékeny bőrre való terméknél meg egyenesen bűn. Nem bántam meg a vásárlást, de újravenni csak akkor fogom, ha lesz illatmentes verzió.

Bioderma Photoderm Sensitive SPF 50+/UVA 40

Bioderma Photoderm Sensitive SPF 50+/UVA 40
2021. július 5.

Életem egyik legrosszabb fényvédő vétele. Arcra kizárt, testre is roppant kellemetlen, rám fog romlani, úgy utálom. Ragad, fénylik, fehérre meszel, olvadozik a melegben, összegyűlik minden hajlatban, borzalmas. Elhiszem, hogy véd, de konkrétan elviselhetetlen. Nyilván ha nagyon keveset kennék, jobb lenne a helyzet, de az meg hatalmas önbecsapás, 0,5 spf-fel védeni a bőrt... ;(
Van a márkának ennél sokkal jobb, kozmetikailag is kényelmes fényvédője, pl. A LEB.

Holika Holika Prime Youth 24K Gold Repair Eye Patch X

Holika Holika Prime Youth 24K Gold Repair Eye Patch X
2021. május 21.

Elcsábultam, szeretni akartam, főleg az intenzív hidratálásra fentem a fogam, de hiába. Az ígéreteiből talán a frissítést teljesíti, viszont az is csak rövid ideig tart. Karikákkal nem történik semmi, ráncokon nem finomít semmit, átmenetileg sem. Szerencsére nem irritál, kellemes érzés a bőrön.
El fogom használ(gat)ni, mert cuki, meg úgy érzi az ember, hogy kényezteti magát, és ártani nem árt. De valójában nem oszt, nem szoroz, és ennél az árkategóriánál ez erősen lehangoló.

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30
2021. április 7.

A megszokott fényvédőmhöz nem jutok hozzá, mert sajnos hiába várom az ebay rendelésem.
Ez a fényvédő sajnos nem jött be nekem. Nem szereti a bőröm, valamelyik összetevő csípi. A színe sem az igazi számomra, furán mutat a világos, de sárgás bőrömön. Bár smink alatt ez nem gond, de magában nem tudnám viselni.

Sally Hansen Pure Körömlakk

Sally Hansen Pure Körömlakk
2021. február 8.

Nem hiszem el. Nem hiszem el, hogy még mindig képes vagyok megvenni egy lakkot csak azért, mert tetszik a színe és nem csekkolom le az itteni véleményeket.
300 sweet berries
Ez egy nagyon drága rakás sz*r. Ha lehúzom az ecsetet, hogy megfelelő mennyiségű lakk maradjon rajta, egyes helyeket egyszerűen "átugrik" az ecset. (Használtam alaplakkot.) Ha ebből okulva kicsit kevésbé húzom le, megfelelőnek tűnik a fedése. Viszont a botrányosan rossz, gyakorlatilag nem létező száradás alatt megfolyik és felgyűlik a köröm körüli árokban a bőrt is összekenve. Újabb réteg kizárt, hiszem az előző is azonnal feljön, gyűrődik, maszatolódik. Most komolyan, ez miez??? Lemostam a francba, kidobom ezt semmirejó "lakkot".. Tanulópénz megfizetve. Maradok az 500.- ft-os Miss Sporty gömböcöknél, százszor többet érnek ennél a *censored* vacaknál.

Sebamed Lábápoló Krém

Sebamed Lábápoló Krém
2021. január 17.

Lassan kiürül a tubus. Nagyon tápláló, mégsem túl "vastag" krém, lágy, könnyű használni. Mivel lassan szívódik be, én este, már az ágy szélén ülve használom. Olyankor viszont nem vacakolok, ezzel kenem be a kezeimet is. Még reggel is ragacsos egy icipicit, de a puhító hatása miatt ennyit igazán elnézek neki. Következőre más krémet fogok venni, de valószínűleg újravásárolom majd a jövőben újra.

Eveline Koncentrált Glicerines Kéz És Köröm Krém-Maszk

Eveline Koncentrált Glicerines Kéz És Köröm Krém-Maszk
2021. január 16.

Ez a kézkrém szerintem azoknak jó, akiknek nincs is szüksége kézkrémre. A hatása nulla, mintha csak vizet tartalmazna meg némi illatanyagot. 5 in 1, na persze... Pénzkidobás, nem használom el. :(

s-he stylezone Perfect Nudes Körömlakk

s-he stylezone Perfect Nudes Körömlakk
2021. január 10.

Kapjon egy csillagot a színére, mert az tényleg szép. (040 - rózsaszínes tónusú nude)
Az ecset ormótlanul vastag, nehéz vele szépen festeni a széleken. A lakk terülése botrányos, egy rétegben nagyon foltos, két rétegben "lábujjkörmön elmegy" kategória. A kézkörmeimre biztos nem kenném, pedig arra szántam. :(