rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Paula's Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer

Paula's Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer
2020. november 25.

Kellemes krém, de nem fogom újravenni. 15 éve valószínűleg imádtam volna, de nekem ez már édeskevés.
Reggel használtam nappali krémként PC szérum után, fényvédő előtt. Mindkettővel tökéletesen együttműködött, rossz szavam nem lehet rá.
De. A nyári nagy melegben is keveselltem a hidratáló hatását, ebben a hidegben pedig már semmire sem jó. Szerencsére épp elfogyott.
Fiatal és/vagy normál és zsíros bőrre tökéletes lehet, alapozóval is jóban van, de szárazabb bőrre könnyed krémek közül is a kicsit kevésbé vizes állagú lesz a nyerő.

Remington Power Dry 2000 D3010 Hajszárító

Remington Power Dry 2000 D3010 Hajszárító
2020. október 9.

Korrekt hajszárító, teszi a dolgát. Gyorsan szárít, de nem égeti a fejbőrömet.
Egy csillagot levonok, mert a csúszógombok nagyon hamar szorulni kezdtek - van, hogy alig bírom bekapcsolni. Lehet, hogy csak az én készülékemet rakták össze ilyen félselejtesen.

Creed Love in White for Summer

Creed Love in White for Summer
2020. szeptember 5.

Sajnos ezt az illatot én is le kell húzzam. Ezért az árért egy nagyon halovány fehérvirágos illatocskát adni, hát... :-/
Tudom, szentségtörés ilyet írni egy Creed-ről, de egy az egyben egy régi avonos illat jutott róla eszembe, a Pur Blanca. Azzal a különbséggel, hogy az töredékárért legalább tartós volt.
Hatalmas NEM.

Cartier La Panthere EDP

Cartier La Panthere EDP
2020. szeptember 5.

Ez a parfüm az én bőrömön egy az egyben Gucci by Gucci EDP - krémes, mézes, ciprusos, pacsulis. Talán egy gondolatnyival gyümölcsösebb a Guccinál.
Tökéletes egyensúly a dögösség és elegancia között, nagyon karakteres, de nem lehengerlő. Eléggé bőrközeli illat, vagyis nem fogjuk kiírtani a környezetünket (legalább is normális adagolással), de az intimzónában határozottan jelen van. Számomra ez a forróvérű, de nem feltűnősködő, a saját vonzerejével tökéletesen jóban lévő nő illata.

Max Factor Glossfinity Körömlakk

Max Factor Glossfinity Körömlakk
2020. július 14.

UPDATE:
Amikor az előző véleményemet írtam, a Red Passion árnyalatom már egy éve megvolt. Tavaly nyáron még vígan lakkoztam vele. (Igen, nálam nagyon lassan fogy egy-egy árnyalat.) Idén először nyúltam érte és meg kellett állapítsam, hogy semmi sem tart örökké: így hétéves korára sajnos besűrűsödött, nyúlós, használhatatlan lett. Az üvegcse még félig van, de megy a kukába, örök nyugalomba. Legkedvencebb piros lakkom, ez az árnyalat millió csillag. ♥

De hová tűntek ezek a lakkok a drogériákból? Mindháromban kerestem, de sehol sincsenek. :(

2014.08.21.
Vérző szívvel adok 4 csillagot ennek a lakknak.
Van kettő árnyalatom, 110 red passion (piros) és 155 burgundy crush (lilás bordó). Mindkettő az álom kategóriába tartozik. Gyönyörű színek, amelyek már egy (!) rétegben tökéletesek, a vékony ecsettel még az olyan kétbalkezesek, mint én is szépen lakkozhatnak, jól terülnek, közép-gyorsan száradnak, tartósak. Az elég húzós áruk dacára azt mondom, minden fityinget megértek.
Miért a 4 csillag a dicshimnusz után? Mert van nekem egy harmadik lakkom is ebből a típusból: 55 angel nails. A színe miatt vettem meg anno, naná, de azt kell mondjam, a pirosak ellentéte. Már újonnan nyúlós volt, pocsékul terült, megfolyt a széleken, egy örökkévalóságig száradt és utána mégis lenyomatos lett. A szín is szebb üvegben, mint a körmökön, ahol szinte csak az ezüstössége látszott, a rózsaszínes-tejeskávéból meg semmi... Ennek a színnek egy csillagot sem adnék, de a pirosak tényleg annyira kiemelkedően szépek, hogy négyet mindenképp megérdemelnek.

Sebamed Anti Dry Nappali Arckrém Ph 5.5

Sebamed Anti Dry Nappali Arckrém Ph 5.5
2020. június 23.

Testes, vastag krém, valóban csak sivatagszáraz arcbőrre. Nekem nappalra elképzelhetetlen lenne használni, még télen is túlzás lenne szerintem. Pedig száraz a bőröm. Sminkelni végképp nem mernék rá, tuti két centit félrecsúszna minden délutánra. :)
Éjszakai krémként viszont szépen teszi a dolgát, valóban jó a hidratáló hatása.
Vagyis ez egy klassz krém, csak épp kényelmetlen viselni. Legközelebb biztos mást válaszok majd. Esetleg bevetem kézkrémként is, mert kézfejre tényleg extra hidratálásra van szükségem.

+ hatékonyan hidratál
+ szérumokkal jóban van
+ kedvező ár

- lassú beszívódás

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Száraz/Extra Száraz Bőrre (régi)

2020. május 13.

Ez a krém nagyon jó, túl vagyok egy tégelyen. Nagyon kell a kissé megrogyott bőrömnek a hidratálás, ez a krém megadta. Mégsem nehéz vagy zsíros, nagyon könnyen eloszlik, szépen beszívódik. Nappalra kevesebbet, éjszakára kicsit bőkezűbben kentem. Jól kijött a fényvédővel és a sminkkel, valamint az éjszakai szérumaimmal is. Semmilyen irritációt nem okozott. Jobban örülnék pumpás adagolónak a higiénia miatt, de meg kell hagyni, nagyon igényes, szép a csomagolása. Az illata engem nem zavart, kellemesnek találtam. Ezért az árért ajándék. Kíváncsi, kísérletező típus vagyok, de szinte biztos, hogy újra fogom venni.

(+) tartós hidratáló hatás
(+) kellemes, más arcápoló szerekkel kompatibilis állag
(+) nem irritatív
(+) kellemes illat, szép csomagolás
(+) ésszerű ár

(-) nem higiénikus (tégelyes) kiszerelés

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2020. május 5.

Nekem is csak rövidtávú tapasztalataim vannak, hiszen új termékről van szó. Használtam már retinolos termékeket, Paula-t és TO-t. Nagyon vártam ezt a retinalos terméket, mert a G&G hámlasztókat és a C-Glow-t nagyon szeretem. Esténként használom kb. egy hete és eddig teljes az imádatom. A formula nagyon szimpatikus, könnyen kenhető, gyorsan beszívódik, kellemes érzés a bőrön. Reggelre a bőröm puhább érzetű, mint eddig volt. Óvatosan a szemem alá is kenem, mert ott sajnos eléggé meg van már rogyva a bőröm. Érzékeny a szemem, de szerencsére semmilyen irritációt nem észleletem - tény, hogy tényleg nagyon óvatos vagyok. Remélem, hosszú távú használattal segíteni fog, hogy ne romoljon tovább a helyzet. Eddig 5 csillag, később updatelek a hosszabb távú tapasztalataimmal.

Olay Regenerist Fragrance-Free Regenerating Serum

Olay Regenerist Fragrance-Free Regenerating Serum
2020. január 4.

Kiváló szérum, nem nehezíti el a bőrt és még sminkalapként (primerként) is remekel. A T-vonal olajosságát nagyon szépen kiegyenlíti, de egyáltalán nem szárít. Kár, hogy nehézkes beszerezni, nagyon jó kis darab.

Garnier Mineral Clean Sensation Deo Spray

Garnier Mineral Clean Sensation Deo Spray
2020. január 4.

Ez a dezodor nekem semmit nem használt, sőt. Vizesedett a hónaljam tőle, ha pedig valami csoda folytán mégis száraz maradt, akkor fehéren beporozta a ruhámat. Szerencsére kimosható. Az illata rendben lenne, de egyáltalán nem teszi a dolgát. Biztos, hogy nem veszem újra.