rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Jesus Del Pozo In Black EDT

Jesus Del Pozo In Black EDT
2020. január 4.

Csatlakozom az előttem szólóhoz: ezt én még nem véleményeztem?!
Régi kedvencem ez a parfüm. Kicsit füstös, enyhén csokis cseresznyeillat. Épp annyira dögös, hogy az még ne legyen kínos. Számomra igazi esti kimozdulós illat. Senki nem fog sokkot kapni tőle, de a közelben állók biztos érezni fogják ezt a vidám, kicsit titokzatos, kicsit pimasz, mosolygós illatot. Egyike nagy illatszerelmeimnek. :)

Burberry Weekend For Women

Burberry Weekend For Women
2020. január 4.

Mivel hiányoltam egy tisztaságillatot az illatgardróbomból, rá esett a választásom. Valóban sokáig megtartja a frissen zuhanyzott fílinget, kicsit édeskés, virágos felhangokkal. Kedvelhető, diszkrét, nem domináns illat. A tartóssága átlagos. Nem lettem szerelmes, de jól hordható, kellemes illatnak tartom.

Paula's Choice RESIST Skin Revealing Body Lotion with 10% AHA

Paula's Choice RESIST Skin Revealing Body Lotion with 10% AHA
2020. január 4.

Pikkelysömöröm van, szerencsére nem súlyos fajta. A könyökömön kamaszkorom óta (jó rég volt) megvastagodott, elszíneződött és érdes a bőr. Ez a krém, ha minden este használom, 1-2 hét alatt megszünteti a recés érdességet és érezhetően puhább lesz a bőröm. Ahogy kicsit ellustulok és nem használom csak hébehóba, már vissza is tér a smirgli-hatás. A sötét színnel nem bánt el a krém, de ha ráveszem magam a hosszabb távú mindennapos használatra, reménykedem, hogy azon is segít. Elégedett vagyok vele, hatásos.

Rexona Stress Control Izzadásgátló Golyós Deo

Rexona Stress Control Izzadásgátló Golyós Deo
2020. január 4.

Majdnem üres már, így bátran kijelenthetem, hogy számomra bevált. Örülök, hogy az illata hamar elillan, így nem zavar be a parfümömbe. A hatását tekintve elégedett vagyok, egyszer sem hagyott cserben, csontszáraz, szagtalan hónaljat eredményez. Azt nem tudom, hogy a nyári 35 fokokban hogyan teljesít, de őszre-télre nekem tökéletes.

Isehan Sunkiller Sunscreen UV Perfect Water Essence SPF50+ / Pa++++

Isehan Sunkiller Sunscreen UV Perfect Water Essence SPF50+ / Pa++++
2019. június 1.

UPDATE:
Kíváncsi és kísérletezős típus vagyok, így időnként kipróbálok más fényvédőket is arcra. Aztán mindig visszatérek ehhez. Mindig. Már hármasával rendelem Japánból. :) Hihetetlen jól működik a vízhiányos és hát bizony egyre érettebb bőrömmel. Szuper a hidratáló hatása. Ha nagyon sietek és elmarad az alákrémezés, akkor sem szárad ki a bőröm. A délutáni újrakenésnél is imádom, ugyanis nem pöndöríti le az alapozóm (maradékát), teljesen vállalható fejjel tudom elhagyni a munkahelyemet. Biztos ki fogok próbálni más fényvédőket is, mert a hype-nak nehéz ellenállni. És biztos, hogy utána vissza fogok térni hozzá. :)

2017.07.18:
Másik kedvenc fényvédőm ez évben a strong moisture mellett.
A formuláját imádom, géles krém, könnyen, gyorsan eloszlatható, pikk-pakk beszívódik. Pár perc után szuperül lehet sminkelni rá.
A délutáni újrakenésnél ő is hagy egy csillogó réteget, de nem rovom fel neki, legalább kevésbé fakó a fejem. A fiatalabb korosztály valószínűleg nem díjazná ezt a tulajdonságát, de nekem tetszik, hogy hidratál és ad egy markáns bőrfényt.
Az egyetlen, amit kihagynék belőle, az az elég erős illatanyag. Nem büdös, kifejezetten finom illata van, de túl erős. Szerencsére hamar eloszlik és egyáltalán nem irritálja a bőrömet (pedig ettől rendesen féltem).
Sajnos ez is borzasztó gyorsan fogy, napi kétszeri használattal talán egy hónapot lehet kihúzni vele. Úgy látszik, ez ilyen Sunkiller-jellemző, háromfélét használtam, mindhárom őrült gyorsan fogy. Így viszont nem is olyan kedvező az áruk, mint elsőre gondolná az ember. :-/
Az árától eltekintve ez az egyik legjobb fényvédő, amit valaha arcra használtam. Jár az 5 csillag, naná.

Bioderma Photoderm AR SPF 50+ Színezett Arckrém

Bioderma Photoderm AR SPF 50+ Színezett Arckrém
2019. május 26.

Bevált ez a fényvédő. Tetszik az enyhe, áttetsző szín, mert ad egy kis egységesítést, viszont nem színezi el a fejem sem májbeteggé, sem Miss Röfivé. Az állaga kicsit sűrűbb krém, mint amihez hozzászoktam, de könnyen és szépen eloszlatható. Ad egy kis bőrfényt, nem mattul természetellenesre. Nekem alá kell hidratálnom, mert nagyon száraz, vízhiányos a bőröm. Fiatalabb, zsírosabb bőrre valószínűleg túl sok lenne, szerintem 10-15 éve még nem szerettem volna.
Ami nem tetszik benne: 30 ml brutálgyorsan elfogy, ahhoz azért elég drága, hogy havonta vegyek egyet. Galléros felső nem ajánlott, mert fog.
A Sunkiller Water Essence még mindig számomra a csúcs, de ez is egy szuper fényvédő.

MoLash Szempillanövesztő Szérum

MoLash Szempillanövesztő Szérum
2019. május 26.

Nekem nem volt elég pár nap vagy 1-2 hét. Most, másfél hónap használat után viszont már látom a hatását. Az tűnt fel, hogy teljesen sminktelenül a tükörbe nézve látom a szempilláimat. :) Valahogy felfelé kezdtek ívelődni, nem állnak egyenesen előre spirálozás nélkül sem. Azt nem tudom pontosan megítélni, hogy hosszban, sűrűségben mekkora a változás, mert nem fényképeztem, méricskéltem. De egyértelműen egészségesebbnek, vitalizáltabbnak látszanak a pilláim. Hatásos termék, ami szerencsére nem irritálja a szememet.

Bioderma Photoderm Max 50+ Stick Large

Bioderma Photoderm Max 50+ Stick Large
2018. június 1.

Megvettem ezt a stiftet, elsősorban ajakra szándékoztam használni. Gyönyörűen ellátta a funkcióját az elmúlt 2 hétben. Minden reggel, illetve délután munkából távozás előtt használtam. Ma is ezt szerettem volna, de döbbenetemre az egész termék beleolvadt a kupakba, a tekerős tokban alig maradt egy kevés. A táskám nem volt extrém melegben, légkondicionált irodában sikerült ezt a balesetet elszenvedni.
A termék maga jó, simán adnék rá 5 csillagot, teljesen kényelmes volt fényvédős ajakápolóként használni. Sajnos mégis pénzkidobásnak kell tekintenem a csomagolása miatt. :(

Catrice Liquid Camouflage Korrektor

Catrice Liquid Camouflage Korrektor
2018. január 28.

Szem alá nekem jobban bevált, mint a drágább verzió a NYX-től. A 010-es árnyalat kellően világos, jól kenhető, a fedése rendben és a helyén marad egy munkanap erejéig. Természetesen a mennyiséggel óvatosan kell bánni, vastagabb rétegben ez is beleül a ráncokba. Vékony, ecsettel jól eldolgozott rétegben viszont szép eredményt mutat, kicsit érettebb bőrre mindenképp ezt a terméket ajánlom a Nyx-szel szemben.

NYX HD Photogenic Folyékony Korrektor

NYX HD Photogenic Folyékony Korrektor
2018. január 28.

Elhasználtam egy tubussal a legvilágosabb, 01-es árnyalatból.
A színe nagyon jó, a fedése is, ecsettel szépen eldolgozható. Leheletnyi púderrel fixálva a reggeli sminkelés után nap közben is a helyén marad.
Viszont túl száraz érzetre és látványra is, a ráncaimat sajnos kiemelte.
Vagyis ez egy nagyon jó termék szem alá, viszont nem árt, ha fiatal is hozzá az ember. Kicsit érettebb bőrrel már szöszmötölősen óvatosnak kell lenni, különben karikák helyett jönnek a ráncok. :-/
Szerencsére az olcsóbb "kistesó" a Catrice-tól ugyanazt tudja, mint ez, kivéve a ráncosítást. :)