rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

MAC Rúzs

MAC Rúzs
2017. október 21.

Razzledazzler (lustre): én választottam, aztán élesben megállapítottam, hogy túl világos és túl barackos nekem, így gyorsan fel is raktam eladásra. Nem hagyott nyugodni, ezért tettem vele egy újabb kísérletet. És le is vettem a zsibiről. :) Valóban választhattam volna kicsit bölcsebben is, de ha nem húzom át többször, szép, áttetsző fedése van, fényes, de nem csillogós. Így már nem üti a bőröm tónusát, nappalra, munkához épp megfelelő. Kellemesen kenhető, kényelmes viselet. Nem szárít. A tartóssága átlagos, az evést nem bírja, de az óvatos ivást igen. Nem lesz életem rúzsa, de már szívesen használom.

Levadásztam itt a piacon még egy Mac Red-et is. Még nem volt olyan alkalom, hogy élesben viseljem, de a színe gyönyörű. ♥

Montale Red Aoud

Montale Red Aoud
2017. július 29.

Te jó ég, hogy voltam képes ehhez a parfümhöz anno másfél soros (bár imádom-jellegű) véleményt írni??? Sokkal többet érdemel.
Anno elég sok Montale-t végigpróbálgattam mintából, de nem lettem rajongó - ezt kivéve. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, imádom.
Rajtam az oud nem dominál. Érezhető végig, de nem nyomja el azt a chillis csoki fílinget, ami annyira széppé teszi a rózsát. Egyszerűen boldoggá tesz ez az illat. Kedvem támad tőle enni, ölelkezni, táncolni, nevetni, egyszóval élvezni az életet. Viszonylag lineárisnak találom, nem esik át nagy átváltozásokon, pedig lenne rá ideje, ugyanis a tartóssága remek. Nem is kell, hogy változzon, mert ilyen fantasztikusan kiegyensúlyozott fűszeres-csokoládés-rózsás illatot ritkán találni. A szantálos alap is bőrbe simul, úgy szép kerek egész, ahogy van.
Már most elhatároztam, hogy egy decemberi koncerten ő fog a bőrömre kerülni, azt hiszem, ezzel elmondtam, mennyire szívmelengetően szépnek találom. Örök imádat. ♥

Al Haramain Forever

Al Haramain Forever
2017. július 29.

Nagyon szeretem ezt az olajat. Még tavasszal rendeltem, de már akkor éreztem, hogy nyáron lesz az igazi. Ahogy többen leírták, gyümölcsös (elsősorban kókuszos, kicsit barackos-banános), naptejes illat. Nem frissítő, inkább krémes, simogató, ezért nekem a késő délutáni-esti órákban tetszik a legjobban. Rekkenő a hőség, de a Nap már lassan lenyugszik, gyümölcs- és kevéske virágillatot hoz az enyhe szellő, miközben Piña Colada-t kortyolgatok egy mediterrán stílusú házikó teraszán, áhhh... Na jó, felébredek inkább. :)
Szerintem abszolút uniszex. Nem mondom, hogy minden férfihoz illik -ahogy nyilván nem illik minden nőhöz sem-, de aki a magáénak érzi, viselje bátran. Nem lesz túl tolakodó, túl nőcis, túl férfias, túl akármilyen. Határozottan a "komfortolajak" közé tartozik, akárcsak a Noora vagy a Sultan.
Hogy mondjak valami negatívumot is: a golyós adagolást nem szeretem, nyüstölöm vele a bőrömet. Jobban preferálnék ennél is egy pálcikás verziót. Viszont a szemnek nagyon kellemes a csomagolás, cuki de masszív az üveg, a doboz pedig poén. :)

Isehan Kiss Me Sunkiller Perfect Strong Moisture Sunscreen Lotion SPF50+ / Pa++++

2017. július 18.

Két fényvédőért vagyok oda idén, ő az egyik.
Nem irritálja a szememet, kellően hidratál. Ez jól is jön, mivel nem szereti az "alákenést". Szérumokkal jól kijön, de hidratálókrémmel nekem morzsálódik. Felvitel után legalább 10 percet várni kell, de utána remekül lehet sminkelni rá.
Amikor délután hazaindulás előtt újrakenem, meg kell állapítsam, hogy ez bizony csillog, de amilyen fakó, fénytelen arcbőröm van pár éve, ezt egy cseppet sem bánom. Ebből következik, hogy a huszonéves korosztálynak - kivéve az extra száraz bőrűeket - valószínűleg nem lesz kedvence. Viszont a szárazabb, érettebb bőrnek nagyon jó. Most nyáron sem érzem kényelmetlenül soknak, de télen is elegendő hidratálást adott.

Ami nem tetszik benne:
Nagyon híg fluid, ezért figyelni kell, hogy ne szökjön az ujjak között.
Iszonyú gyorsan fogy. :( Egy kis 30 ml-s flakont napi két kenéssel (reggel és délután) 3 hét alatt elfogyasztok.Kár, hogy ilyen jó. :) Testre szerintem 1 alkalom lenne. :D

Összegezve: az árától eltekintve nekem gyakorlatilag tökéletes. ♥

Juliette Has a Gun Mad Madame

Juliette Has a Gun Mad Madame
2017. július 8.

UPDATE: Vicces, de amikor egy jó hónapja beköszöntött a tikkasztó kánikula, éreztem azt, hogy KELL, gyorsan meg kell venni és kész. Nem tudom mi történt, egyáltalán hogy' jutott eszembe 35 fokban magamra fújni, de valami elképesztő arcát mutatja a bőrömön a dögmelegben. Nem találok szavakat azóta sem. Az, hogy provokatív, nem kifejezés. Természetesen egyetlen pici fújásról beszélek, nem fújkálom ész nélkül, az gyilkos lenne. Azért hogy őszinte legyek, a 3-as metróra így sem mernék felszállni vele, mert nagyon gyorsan és nagyon alaposan megvernének. XD Viszont szabadtéren, esti programhoz pimaszul, meglepően illatozik a sok tipikus nyári parfüm mellett. És a télen érzett pasis mellékzöngének nyoma sincs. ;)

2016. december 17.
Nem tudom. Egyszerűen nem tudom, mi a véleményem erről a parfümről. :o
Rendeltem egy mintát a neve, a piros üvege és a róla olvasott vélemények miatt. Amikor kifújtam, azt éreztem, hogy "hűazannya!". Jó kis animális, enyhén füstös rózsa, ez kell nekem! Aztán kis idő múlva valami olcsó katyvasz, újabb negyed óra és nagyon finom illat, de valamiért férfihoz társítanám. Itt leálltam egy pillanatra és elgondolkodtam, mit is érzek. Elvégre Juliette-ről beszélünk, ráadásul egy madam-ról, miféle perverz gondolat, hogy "ha én ezt egy pasin megérezném, hajaj!!!". És már át is vált valami nagyon buja, végletekig nőcis állapotba, immár nevetségesnek hat az iménti gondolatom. Lehet, hogy azért érzem időnként férfiasnak, mert ez egy olyan nő illata, aki csak pár perce bújt ki egy férfi öleléséből, így mindkettejük bőrének kipárolgását érezni?
Nem tudom. Tényleg nem tudom. Nem is emlékszem, mikor voltam ennyire bizonytalan egy parfümmel kapcsolatban. Mindenesetre megszállottan tesztelem már harmadik napja, vagyis hogy vonz, az nem is kérdés. Remélem, még kitart pár teszt erejéig a mintám, bár egyre kevésbé bízom abban, hogy dűlőre jutok vele. Ennek vásárlás lesz a vége...
A hatásossága kétségtelen, ezért 5 csillag.

Dana Tabu

Dana Tabu
2016. december 23.

Persze hogy nem bírtam magammal és rendeltem. :)
Én egyáltalán nem találom szexinek. Valóban nagyon nőies, de nem szexuális, sokkal inkább spirituális módon; a föld energiái áramlanak ebben az illatban. (Mondom mindezt úgy, hogy nem igazán állnak közel hozzám az ilyen "lila" dolgok.) Valaki említette, hogy az ismerősei templomszagot emlegettek. Nos igen, van benne valami templomi. Áhítatos, balzsamos, füstös, az ámbrától édes, igazi meditatív, elmélyülős illat. A nagyszerű véleményével engem bűnbe rántó sword-nak nagyon igaza van az ősi istennőkkel. Ez az illat visszavisz a természetbe, amikor még igazán részei voltunk környezetünknek, nemcsak használtuk azt, hanem együtt éltünk, szimbiózisban. Ha valaha elvonulnék magányosan egy hegytetőre, hogy az élet nagy kérdésein és az univerzum végtelenségén merengjek, tuti ezt vinném magammal. Nincs benne semmi modern, semmi könnyed, semmi XXI. századi. Ez az illat a zsigerekre hat, elkezdek befelé figyelni: a lélegzetemre, a szívverésemre, a belső hangokra.
Aki a könnyed, tiszta, friss, pláne vizes jellegű illatokat kedveli magán, nagy ívben kerülje el. Ez nem a Levegő és a Víz. Ez kérem szépen, a Föld és a Tűz stabil, meleg, nyugodt, de a mélyben forrongó, elemi erejű illata.
Btw nagyon emlékeztet a Les Nereides Imperial Opoponax-ra - sajnos hosszú évek óta nem birtoklom már, de egyből ő ugrott be. :)

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál
2016. december 16.

Régebben megvettem, eddig várt a sorára. Néhány használat után azt kell mondjam, abszolút megéri az árát. Szép fekete, kibírja a munkanapot kenődés-pergés nélkül. Nem igazán dúsít, drámai hatást nem kell várni tőle, de szolidabb, nappali sminkhez éppen megfelelően hangsúlyoz. A kefe engem a Clump Defy-ra emlékeztet, ennek megfelelően ezt a spirál is szépen szétválasztja az amúgy kicsit kusza pilláimat.
Igazából jobban szeretem, ha kicsit dúsít is egy spirál, mivel nem vagyok sűrű szempillákkal megáldva, de ha az árát is figyelembe veszem, mindenképp jó választás. Ha nem szárad be hamar, akkor megérdemli az egyik legjobb ár-érték arányú termék címet.

UPDATE: Sajnos extrém gyorsan száradni kezdett, pedig rendesen visszazártam. Pár hét után már nem kellemes felkenni, pár óra múlva pedig potyogni kezd. Így már nem éri meg. Nem tragikus, de nem fogom még egyszer megvenni.

The Different Company Rose Poivrée

The Different Company Rose Poivrée
2016. november 23.

Egyszerűen muszáj visszatérnem hozzá. Hosszabb szünet után ma ismét érte nyúltam. Úgy látszik, van nekem valahol egy mélységesen perverz oldalam, amely rajong ezért a bűnös, sötét, emberbőrbe bújt vadállat illatért. Ez a vadállat nem oroszlán vagy tigris, nem ugrik a torkodnak. Ennek a bestiának csak a sárga szemeit látod megcsillanni a sűrű bozótban, ahogy éhesen, de nem kiéhezve méreget. Nem tudod, megtámad-e, de nagyon is tudatában vagy, hogy be vagy cserkészve. Ide visz el ez a rózsakoszorús szörnyeteg, a teljesen pőre ösztönszintre. Van, hogy azt érzem, én vagyok a préda, időnként pedig én vagyok a szörny. Szédületes, páratlan, felkavaró illat. Ennek a tövisnek rózsája van!!!

2013.02.02. Mennyei rózsaillat? Szerintem inkább ördögi, sőt pokoli. Animális, mocskos, de épp ez teszi ellenállhatatlanná. Csak nagyon óvatos adagolással érdemes használni, egy izmosabb fújás már fullasztó vizeletszagot (!) eredményez. Viszont ha eltalálod a kellően kevés mennyiséget... :))

Revlon Colorburst Lip Butter

Revlon Colorburst Lip Butter
2016. november 23.

Két árnyalatot ismerek, teljesen eltérőek érzetre.
A 063 Wild Watermelon vad piros szín, viszont mivel ez nem egy agyonpigmentált rúzs, inkább ajakvaj, áttetszően is felvihető. Újabb réteggel a szín felerősödik. Használata kellemes, könnyedén siklik az ajkakon. Önmagában nekem nem elég az ápoló hatása, de aláhidratálva tökéletes. Sajnos az árnyalata nem az igazi számomra, ezért nem nyúltam érte sokat. A picit cseresznyésebb-bogyósabb pirosak sokkal jobban állnak, ez valóban watermelon árnyalatú. :) Úgy döntöttem, megválok tőle.
A 025 Peach Parfait egy nagyon szép natúr szín, de a másikhoz képest jóval szárazabb érzetet hagy, mindenképp alá kell ajakápolózni. A csillámokat kicsit nagynak találtam benne és sajnos néhány nap egymás utáni használat után menthetetlenül kiszárította az ajkaimat. Kár, mert szinte bármilyen nem szájhangsúlyos sminkhez illik. Őt már továbbpasszoltam.
Eddig kettőből kettő nem igazán vált be, bár teljesen eltérő okokból és inkább csak szubjektív szempontok miatt. Így csak egy csillagot vonok le, de nem valószínű, hogy veszek még bármilyen színt.

Montale Honey Aoud

Montale Honey Aoud
2016. november 6.

A szívem szakad meg. :( Annyira vágytam rá, annyira nekem valónak gondoltam. Vettem egy 10 ml-s fújóst (még jó, hogy nem egyből egy teljes üveggel...), és TUDTAM, hogy imádni fogom.
Sajnos tévedtem. Rajtam a Red Aoud (amit szívből imádok), sokkal kevésbé oud-os, attól finom chilis csoki illatú leszek. A Honey Aoud-dal én is úgy jártam, hogy a bőrömön nyoma sincs fahéjnak, méznek, ámbrának. Egész nap vártam, de semmi. Csak oud és bőr. Nem mondom, hogy rossz illat, de rajtam a legkevésbé sem melengető vagy balzsamos. Erőteljes, kicsit karcos, egy borostás, szívdöglesztő férfin tudnám leginkább elképzelni. Az én kémiám sajnos ennyit tud kihozni belőle. :(
Egyrészt végtelenül sajnálom, másrészt meg legalább nem verek el megint 20+ezer forintot egy parfümre. :)