rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Paco Rabanne Black XS

Paco Rabanne Black XS
2016. október 31.

Nahát, hogy nem írtam még véleményt ehhez a parfümhöz?!
Olyan igazi nekemvaló, kakaós-borsos-pacsulis gyümölcsillat. Pimasz, kicsit direkt, nyálcsordító, egyszerre odabújós és incselkedő. Fűszeressége dacára nincs benne semmi éles vagy orrbavágó, bársonyosan puha, kicsit naiv módon melengeti az érzékeimet.
Töretlenül szeretem, amióta csak megismertem. Az sem tántorít el, hogy elvileg a tinilányokat célozták be vele. Na és, lélekben 16 vagyok. :D
Hogy valami negatívumot is említsek: a tartóssága sajnos tényleg elég rossz. Amikor kifújom, intenzív, de két óra múlva nagyjából nyoma sincs a bőrömön. Ami ruhára kerül, az jobban megmarad, többször éreztem már sálon, itt-ott. De a bőrről elillan.
A JDP In Black ártatlan húgaként örök helye van a kedvenceim között. Nem kell mindig rafinált illat, időnként elég a szeretnivalóan bájos is. :)

Max Factor Lipfinity Lip Colour Ajakrúzs

Max Factor Lipfinity Lip Colour Ajakrúzs
2016. október 23.

Azt hiszem, életem egyik legnagyobb (és mindjárt tripla!) rúzsmelléfogását követtem el, amikor megvettem, ráadásul teljes áron, egy vagyonért. :(
A színek gyönyörűek, az ajakápolója is tetszik.
Nagyon sok jó véleményt olvastam erről a termékről, kipróbálva rá kellett jönnöm, hogy az én ajkaimmal egyszerűen nem kompatibilis. Eleve képtelen vagyok egyenletesen felvinni, de miután szétfeszített ajkakkal megvártam a száradást (szintén az itt olvasottak alapján), rákentem az ajakápolót és azonnal morzsákban mállani kezdett. Pedig nem használtam túl sokat a rúzsból, csak annyit, hogy színt adjon.
Nem értem. :(
Mindenesetre megfogadtam, hogy hype ide vagy oda, soha többé nem vásárolok semmit teljesen vakon, teszt nélkül, különösen nem mindjárt hármat. Tanulópénz megfizetve. ;(

La Prairie Life Threads Gold

La Prairie Life Threads Gold
2016. október 16.

Vásárlás mellé kaptam ajándékba pár ml-t egy nagyon kedves krémmániástól, ezúton is nagyon köszönöm! - najó, Sumckay volt az. :)
Néhány alkalommal teszteltem, így már kialakult egy nagyjából stabilnak mondható vélemény bennem.
Kifújáskor szikrázóan boldog, végtelenül nőies illat. Az az illat, amelyet megérezve nevetés, napfény, széttárt karokkal pörgés a mezőn és hasonló örömteli képek villannak be. Valószínűleg a mandarin és az ylang-ylang kelti bennem ezeket az érzeteket. Nem igazán érzem a magaménak ezt a részt, ehhez túl vitriolos vagyok, de egy nálam romantikusabb nőhöz nagyon illene.
Negyed óra - húsz perc múlva kezdődik számomra a jajne-időszak. Ugyanis a bőrkémiám alaposan kibabrál ezzel a gyönyörű, szépen megkomponált, összetett illattal és szappanná változtatja. Persze nagyon finom luxusszappanra kell gondolni, nem holmi kézmosóra, de akkor is: ez szappan, márpedig az én parfümöm ne emlékeztessen szappanra.
Újabb két óra, és eljön az én időm. :) A melengető, balzsamos, enyhén fűszeres leszáradás végre az enyém. Komfortos, egyáltalán nem harsány, de határozott, bőrközeli, igazi aromaterápia. Sem a fűszerek, sem az édesség nem veszi át az uralmat, nagyon szépen balanszolt mestermű ez.
Összességében nem érzem azt, hogy rohannom kell megvenni, de vitathatatlanul figyelemreméltó alkotás - csak épp nem nekem készült. Illetve nekem készült, csak az első órák nem.

Thierry Mugler Angel Muse

Thierry Mugler Angel Muse
2016. augusztus 25.

Ez micsoda gyöngyszem! Le sem tagadhatná, hogy az Angel-család tagja. Valóban nagyon hasonlít az anyaillathoz. Vagyis aki azt utálja, ettől sem lesz elragadtatva. :p
No de mi, akik szeretjük az anyaillatot is... nyamm, ez nagyon fincsiiiiiiii! Frissen nagyon Angel, de míg annak a dohos, pacsulis jellege végig megmarad, ez 1-2 óra múlva teljesen krémessé szelídül. Kicsit vicces a szelíd szót használni, de tényleg - sokkal kevésbé arrogáns és direkt. Majdhogynem puha, nagyon komfortos gourmand illat.
Az üveget már nem is említem, az egy ékszer!
Részemről beleestem teljesen.

Annemarie Börlind Sun Care Ajakbalzsam SPF20

Annemarie Börlind Sun Care Ajakbalzsam SPF20
2016. augusztus 16.

Szerencsére nyáron nem cserepes a szám, így a nem túl jó hidratáló hatás nem zavar. A fényvédelem a lényeg, és azt jól ellátja. Elég jól elvan a rákent ajakvajakkal is, nem vettem észre, hogy sokkal gyorsabban kopnának. Vagyis összességében meg vagyok elégedve, nem bántam meg a vételt.
De. Lehet, hogy csak én fogtam ki egy selejtes darabot, de ez a csomagolás, ez mi??? A csavarós rész az alján 3 (!) darabra repedt majd esett szét, cellux-szal szerencsétlenkedek, hogy egyben maradjon, mert a beltartalmat sajnálnám kivágni a kukába. Soha nem jártam még így, vagyis nem arról van szó, hogy naponta ötször földhöz vágom és ezért eltörik. Emiatt mindenképp levonok egy csillagot.

Blanx Intensive Stain Removal

Blanx Intensive Stain Removal
2016. július 7.

Kb. egy hónapja használom. Fehérítést nem vettem észre, de mint fogkrém tulajdonképpen jól teljesít.
Amiért nem fogom újravenni és csillagmegvonás jár:
- az íze szerintem módfelett pocsék
- a csomagolástól begolyózok, megfájdul az ujjam, mire kiimádkozok belőle egy centis adagot

Holika Holika Jewel-Light Waterproof Eyeliner

Holika Holika Jewel-Light Waterproof Eyeliner
2016. május 29.

UPDATE: Csak a rend kedvéért jöttem vissza így két évvel a véleményezésem után. A feketéből bespájzoltam, de soha többé nem fogom megrendelni. Két hete dobtam ki a fenébe az utolsót. Hiába fantasztikus ceruza, ha egyszer nem lehet hegyezni, mert szétmállik az egész. Az előzőnek a kétharmada végezte kukában, a legutóbbi pedig mindjárt az ELSŐ hegyezésekor nekiállt atomjaira hullani. Így már finoman szólva nem is olyan kedvező az ára, igaz? Áttérek más termékre, mert ez botrány. ;(

A jó vélemények hatására rendeltem, mindjárt négyet: feketét, barnát (kontúrozni), fehéret, rózsaszínt (belső szemzugba, alsó pillatőbe tekintetet élénkíteni). Kettőt vettem használatba eddig, a feketével és a rózsaszínnel készítettem néhányszor sminket.
A rózsaszín nagyon szép, egyetlen kifogásom, hogy a csillámok kicsit nagyok, így hajlamos "darabos" hatást kelteni, ha nem csekkolom alaposan. A pigmentáltsága meglepően jó világos ceruzához mérten.
A feketével először csak felső pillasort erősítettem, szemhéjpúderrel fixálva atombiztosnak bizonyult. Ezen felbátorodva legutóbb koncertre hard tesztnek vetettem alá: alsó-felső kontúr, alsó-felső vízvonal. (Meg kell jegyeznem, hogy vízvonalat ezer éve nem cerkázok. Feladtam, mert legtöbbször már a smink befejezésekor tökéletlen volt, egy óra múlva pedig nagy fekete csipa a szemem sarkában, a vízvonalon meg valami halovány ceruzamaradék... fúj.) Ezzel a tapasztalatom: kb. 3 óra múlva az alsó vízvonal külső sarkában picit halványodott, ezt egy ceruzavonással orvosoltam. A könnyzacskónál minimálisan összegyűlt, nem nézett ki gázul, inkább csak a rend kedvéért itattam fel papírzsepivel. Újabb 2 óra elteltével ez utóbbit ismét megtettem, illetve ekkorra alig észrevehetően megindult szemem külső sarkában egy pici maszatolódás, bőven a vállalhatóság keretein belül - lehet, hogy nem is a cerka volt, hanem a spirál. A felső kontúr meg sem rezzent, mintha odakötött volna. :)
Összességében azt kell mondjam, hogy nagyon tartós, könnyen eltávolítható (vízálló létére pláne), erősen pigmentált, megbízható szemceruzák ezek. Bőven megérik az árukat.
El ne felejtsem: gyakran könnyezik a szemem, érzékeny, mint a fene, de ezektől nem volt semmi bajom!

Laura Mercier Secret Camouflage

Laura Mercier Secret Camouflage
2016. május 22.

Én is Lisa Eldridge miatt rendeltem meg. :) A világos, SC1-re csaptam le, szem alá mást használok, ezt az orrom köré és a mindenféle (piros, barna) foltjaimra szántam. Első benyomásra nagyon csalódott voltam. Nehéz használni, nem is fed, miabúbánatnak kellett ez nekem egy vagyonért - a szokásos sirám. :) Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy mindig érte nyúlok. Mert igaz, hogy nem tapad erős rétegben a bőrhibára, de éppen ez az erőssége: ez az észrevehetetlen fedés.
Nekem úgy vált be leginkább, ha a alapozó alá vittem fel, így valóban teljesen láthatatlan, secret camouflage. :) A két színből egész jól ki lehet keverni a bőrszínt (én is a dobozban barbárkodok, belemászok az ecsettel ebbe is, abba is, oszt' jónapot), bár az államon, orromon a sötétebb része önmagában tökéletes.
Hátrányai között mindenképp megemlíteném, hogy brutál. gyulladt puklikat nem fed el több rétegben sem, az orrtörölgetést ez sem bírja, valamint az állaga miatt csak reggel, a fürdőszobában használható: nap közben korrigálni továbbra is marad az Eucerin stiftje.
A nyilvánvaló hiányosságai ellenére is azt kell mondjam, nem bántam meg a vételt, sokáig elég lesz, és bár kicsit nehezen barátkoztam meg vele, mostanra nélkülözhetetlenné vált.

Clinique Even Better Dark Spot Defense SPF45

Clinique Even Better Dark Spot Defense SPF45
2016. április 27.

Azt kell mondjam: wow!

(+) aláhidratálás után kellemes viselet, nem húzódik a bőröm
(+) nem meszel hullára
(+) nem csillog elviselhetetlenül (a T-vonalam "felülete" olajosan csillog gyárilag, pedig sivatagszáraz)
(+) nem irritál, nem okozott kiütéseket, a szememet sem könnyezteti
(+) szépen mutat rajta az alapozó

(-) az ára :(

Vagyis meglenne "álmaim fényvédője", de 30 ml ennyi pénzért... és spórolni sem szabad vele, hiszen fényvédő. Sajnos nem fogom tudni megengedni magamnak a folyamatos használatát, de megy az 5 csillag, mert megérdemli.

UPDATE
Úgy látszik, fényvédőről csak akkor tudok teljes véleményt formálni, ha kipróbáltam ilyen és olyan időben is.
Télen tökéletes volt, hiszen akkor megelégedtem azzal, hogy valamennyire véd. Ahogy azonban jött az április és vele néhány erőteljesebben ragyogó nap, úgy merült fel bennem az igény, hogy kicsit közelebb kússzak ahhoz a bizonyos elvi védelemhez - bár tudom, hogy elérni sosem fogom. Főleg nem úgy, hogy kicsit emberesebb mennyiségben képtelenség felkenni. Mállik, morzsálódik. Ami megússza, az az óvatos, "rásimogatós" alapozáskor pöndörödik le a bőrömről. Ez így nem jó, nagyon nem az. :(
Teszek majd még néhány kísérletet ismét kémiai fényvédőkkel, bár eddig mindegyiktől kifolyt a szemem, de a remény hal meg utoljára. Úgy látszik, a tisztán fizikaiakkal nincs szerencsém, egyiket sem tudom úgy kenni, hogy biztonságban érezzem a pigmentfoltosodásra nagyon is hajlamos bőrömet nyáron is. :-/ Télre viszont eddig ez volt a legjobb!

Eucerin DermoPure Fedőstift

Eucerin DermoPure Fedőstift
2016. március 31.

Már több, mint fél éve használom ezt a terméket az orrcimpám mellett-alatt. Sajnos nekem ezen a területen folyamatosan ki van pirosodva a bőröm, de ez a korrektor nagyon szépen fed, jól eldolgozható. Van, hogy az államon is használom (szintén pirosodás elfedésére), illetve az időnként megjelenő pattanásokat is jól elfedi, nyugtatja.
Szemkörnyékre nem ajánlom, ahhoz ez a stift túl kemény, de ahol vastagabb a bőr, ott csillagos ötös a teljesítménye. Egyedül azt sajnálom, hogy nincs belőle világosabb, bár még az én bőrömön is szépen összedolgozható az alapozóval. Viszont önmagában nem használnám, úgy nagyon elütne a bőröm sápadtságától.

UPDATE Évek óta állandó társam, mindig újraveszem. A színe továbbra is túl sötét, de már rutinosan dolgozom össze a bőrömmel, így nem üt el természetellenesen. Hiába vannak jobban fedő és színben is megfelelőbb korrektorok, azokat csak reggel tudom használni otthon. Stiftes kiszerelésben számomra ez a legjobb. Pechemre az orrtörölgetés életem része (legtöbbször allergiás szivárgás, időnként megfázás), így elengedhetetlen, hogy mindig legyen nálam valami, hogy két mozdulattal odakenjek az orrom tövébe, majd újabb kettővel elmaszatoljam és még sok helyet se foglaljon a tatyóban. Ha időnként felüti a fejét egy-egy pati, csodát nem tesz vele, de azért lehet enyhíteni a pukli színétt és feltételezem, hogy a gyulladáscsökkentők is hatnak. Létezni sem tudok már nélküle.