rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Miss Sporty Lasting Colour Körömlakk

Miss Sporty Lasting Colour Körömlakk
2016. március 25.

2014.01.10. Vessetek a harci mókusok elé, de nekem bizony ez a kedvenc lakkom. Van pár árnyalat, még Noé előtt szereztem be őket. Egy sötét ciklámenért nyúltam azzal, hogy áh, úgyis beszáradt már. Nos, nem száradt be, picit talán sűrűbb, mint új korában. Nagyon könnyű vele dolgozni, terül zokszó nélkül, még én sem bénázok vele. Egy rétegben is szépen fed. Nem is vittem volna fel második réteget, ha nem sikerült volna nagyon ügyesen belenyúlnom az egyik körmömbe. Ujjbeggyel nagyjából lelappogattam a gyűrődést, majd a második réteg TÖKÉLETESEN befedte a hibát, nagyítóval sem találom. Gyorsan szárad. Megismétlem: a terülése egy álom, nem csíkos, nem buborékos, nem hullámos. Pedig egy ilyen erőteljes színnél ordít minden egyenetlenség. Sally Hansen meg a többi elmehet a búsba, kidobtam a rakat pénzt hangzatos nevű lakkokra, közben ez a kivénhedt olcsó Miss Sporty többet ér, mint a többi együttvéve. Remélem, még kapható, beszerzek még néhány árnyalatot a meglévők mellé.

UPDATE: Egyszerűen muszáj visszatérnem ide. A héten szelektáltam a lakkjaimat, és újra kezembe került a két éve emlegetett magentás-fuksziás szín - megnéztem, 130 a színkódja. Nos, már meg sem merem tippleni, hány éves lehet ez a lakk, minimum 6, de könnyen lehet, hogy több. És elképesztő, de továbbra is jól kenhető, szépen terül, egy rétegben gyönyörűen fed, szép a fénye... alig hiszem el. Lehet, hogy csak ez a szín ilyen jó, de ez valami fantasztikus.
A többi Miss Sporty gömböclakk változatból is van pár, azokkal nem vagyok kibékülve, de ez a "sima" lasting colour lakk hibátlan. Legalábbis ez a szín tuti. :)

Bourjois Aqua Blush

Bourjois Aqua Blush
2016. március 17.

Egy lábon kihordott agyvérzés után írom ezt a véleményt.
Teljesen más után böngészve rendeltem meg még ősz végén, mert megragadta a szememet a szépséges csomagolás, és bourjois (szeretem a márkát), biztos milyen jó lesz, úgyis csak púderpirosítóm van, és ez a Pink Twice jajdeszépnek tűnik. Úgy bezsongtam, hogy meg is rendeltem 10,5 euróért. #&***@¤>##@&&*//-!!!!!!!!!!!!!!!!
Aztán valahogy csak nem kezdtem használni, egész mostanáig.
Fólia le, pumpálás, izgatott várakozás, semmi. Oké, elsőre biztos sokat kell pumpálni, hogy felteljen a szívóka, pumpa tovább. Semmi, semmi, semmi. Kezdett gyanús lenni, hogy ennyi izommunkával már felpumpálhattam volna az ásványvizet ezer méter mélyről. Szétcsavartam a tégelyt, és olyat káromkodtam, hogy az ég leszakadt. Amennyire a szűk szájon be tudok lesni, középen légüres tér, a pumpa szívószála ebben harangozik. Sűrű, krémes massza oldalt feltapadva (úgy, hogy a talpán állt hónapokig!), esélytelenül, hogy valaha is a pumpa hatása alá kerüljön.
A pumpa szárával kicsit ügyeskedve azért ki tudtam szedni belőle, a kézfejemre kenni és ezzel azonnal beszennyezni az egész terméket. -.-
Maga a pirosító nem rossz. Kellemes, könnyen kenhető, sűrű krém. Elég gyengén pigmentált, ami jó hír az olyan lassú építkezőknek, mint én. Inkább visszatérek háromszor, mint hogy azon kelljen sakkozni, nehogy egyetlen mozdulattal bohócarcot kreáljak. Valóban beleolvad a bőrbe, nappali sminkhez tökéletes...
... lenne, ha tudnám, hogyan fogom kiimádkozni a tégelyből. Leginkább sehogy. Valamennyi még biztos kivakarható valami spatulával, de a nagyja megy majd a kukába. Így kell egy egész jó terméket szép, de ócska csomagolással tönkrevágni, használhatatlanná tenni. Legalább olcsó sem volt.
Aki úgy döntött, hogy egy ilyen állagú terméket pumpás csomagolásba rejt, az nyugodtan elmehet egy p betűs helyre, és most nem a pokolra céloztam. Bocsánat, de nagyon ideges vagyok. ;(
A termék négy csillag lenne, de a förtelem adagoló miatt az egyet is sajnálom tőle.

Alverde Éjszakai Szempillanövesztő Szérum Koffeinnel

Alverde Éjszakai Szempillanövesztő Szérum Koffeinnel
2016. március 13.

Majdnem két és fél hónapja használom a lash booster-rel együtt, így a tapasztalatomat mindkettőhöz leírom.
Mivel ki akartam zárni a szubjektív, önigazolós érzéseket, nagyjából kéthetente fényképeztem. Nos, a fényképek önmagukért beszélnek. A szempillám nem dúsult és nem lett hosszabb. Tökugyanolyan. :( Igazán sajnálom, mert nem bántam volna, ha a csumpi szempilláim kapnak egy kis tuningot.
Szóval csak azt tudom mondani, hogy ha valakinek genetikai adottság (illetve átok) a rövid, egyenes pilla, annak a kenegetéstől nem nő Liz Taylort is megszégyenítő pillasora. Nem győzöm hangsúlyozni: sajnos. ;(
Azt el tudom képzelni, hogy ha rossz spiráltól, betegségtől vagy vitaminhiánytól rossz állapotba kerülnek a szempillák, azon tudnak segíteni ezek a szerek, de a géneket nem fogják kijavítani. Sajnos - ha nem említettem volna még.
Elhasználom őket, de csak mert nem akarom kidobni, és valahol egy részem reménykedik, hogy mire kiürülnek, talán mégis használnak picit. Ha valami csoda folytán így lenne, visszajövök és felpontozom őket, ígérem.

Alverde Lash Booster

Alverde Lash Booster
2016. március 13.

Majdnem két és fél hónapja használom a éjszakai koffeines spirállal együtt, így a tapasztalatomat mindkettőhöz leírom.

Innisfree Green Tea Moisture Essence

Innisfree Green Tea Moisture Essence
2016. március 13.

Könnyed, géles krém, pillanatok alatt eloszlik, egyáltalán nem súlyos,tömör vagy zsíros. Száraz bőrre ajánlják, de bizton merem állítani, hogy egy zsírosabb, kombinált bőrnek sem adna elég hidratálást önmagában. Vagyis bár első blikkre krémnek tűnik, valóban "essence". Két pumpálás elég arcra-nyakra. Utána az én bőröm egyáltalán nem csillog, inkább mattnak mondanám a végeredményt. Néhány alkalommal használtam még csak, így hosszú távú tapasztalatokról még nem számolhatok be, de azt biztos, hogy kiütéseket nem okozott (és remélem, nem is fog). Az illatát kifejezetten szeretem, olyan zöldteás-növényes, nagyon kellemes és 15-20 percig érezhető is marad. Sminkelni lehet rá, bár van közöttük más is (hidratáló, fényvédő, esetenként primer), így ez nem igazán számít.
Az első benyomásaim nagyon jók. Lehet nélküle élni, de ad egy jó érzést, hogy hasznos dolgokat kenek a bőrömre. :)

Kenzo Madly Kenzo!

Kenzo Madly Kenzo!
2016. március 1.

Felcsigáztatok a sok pozitív véleménnyel, plusz az illatjegyek (bors, tömjén, rózsa, nyami!) alapján nekem való, ezért rendeltem egy mintát.
Sajnos az én bőrkémiámmal nagyon nincs jóban. Semmit nem érzek a fincsi illatjegyekből, sem az általatok említett füstösségből. Vártam valami lehengerlő, szexi, fűszeres-bőrös, vagány nagyvadat, helyette bántóan éles, átható virágos szappanszagot kaptam.
Igazán szomorú vagyok, mert biztosra vettem, hogy imádni fogom, de semmi szépet nem bírok felfedezni benne. :(((
A csillagot a tartósságára adom, mert Kenzo-illathoz méltóan lerobbanthatatlan. :)

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade
2016. február 26.

Egy éve van meg a Medium Brown árnyalat. Nem sminkelek minden nap, így aztán van még benne bőven. Szerencsére nincs baja, hiába a 6M jelzésű tégely a csomagoláson. :) Sőt... mostanra szerettem meg igazán.
A hajam eredetileg középbarna, hamvas, sötétbarnára van festve. Sajnos a szemöldököm hiányzó végét kb. 5 éve tetoválással pótoltattam ki, amely az ígéretek ellenére nem csak simán elhalványult, hanem bizony alaposan kivörösödött - idegenül hat az arcomon. A hiányzó szemöldökszálak szerencsére azóta visszanőttek nagyjából, de a vörös csíkokkal muszáj kezdenem valamit, le kell fedni őket. Vagyis nem volt kérdés, hogy nekem hamvas Dipbrow kell és lehetőleg nem túl sötét, mert bár feketének ható szemöldökszálaim vannak, a túlfeketítés rám dobna 10 évet és az nagyon nem hiányzik. :)
Szóval utánaolvastam és arra jutottam, hogy a Medium Brown vagy a Taupe lesz a jó (őket írják hamvasabbnak, nemvörösnek). A Taupe elég sárgásnak tűnt néhány swatch-on, így a Medium Brown-ra esett a választásom. Elsőre "természetesen" borzasztó erősre sikeredett, le is kellett mosnom. Aztán belejöttem, de hiába használtam lábujjhegyen, tízből kétszer túl erős lett, pedig lehúztam a nagyját a kézfejemen, ahogy sokan ajánlották. Hiába, a hihetetlen pigmentáltság hátulütője. :) És mostanra, hogy egy éve bontottam, minimálisan megváltozott - nem is tudom- az állaga? Vagy csak a tetején a megbolygatott festék? Nem tudnám megmondani, de mostanában már egyszer sem lesz rumcájsz-szemöldököm. Nem változott a technikám, ugyanúgy a régi, kék színű Essence ferde ecsettel dolgozok, alig-alig érintve a bőrömet, szőrszálakat, szinte csak elhúzva felettük az ecsetet. Éééééés igen! Most a jó. Definiálja a szemöldökömet, de nem teszi kétszer olyan erőssé. Inkább csak olyan +25%-ot tesz hozzá. Természetesnek hat.
A kikopott tetoválással azért még megkínlódok, mert egyetlen milliméterrel feljebb van, mint a visszanőtt szemöldökszálaim, így ott trükköznöm kell ezzel a termékkel is, hogy befedjem, de ne legyen egy ronda, erős vonal belőle. Viszont nem lehetetlen megcsinálni. :)
Ha nagyon keresni akarok valami hibát, akkor az az, hogy a szálakat nem igazán tartja a helyén, Elég rakoncátlan, erős és hosszú, de ritkásan növő szemöldökszálaim vannak, ezért nem tudom mindenhol levágni őket rövidebbre és hajlamosak össze-vissza konyulni. Ezzel viszont egyetlen termék sem tudott még mit kezdeni, a zselék is a "halottnak a csók" kategóriába esnek nálam. Szóval ez nem is hiba, csak egy apró hiányosság, ami miatt nem tudom azt mondani, hogy a Dipbrow tökéletes. Így csak azt tudom mondani, hogy az elérhető legjobb. :)

Clinique Chubby Stick

Clinique Chubby Stick
2016. február 4.

Három színt birtoklok: Heaping Hazelnut, Mighty Mimosa és Pudgy Peony. Elsőre kicsit semmilyennek tűntek, főleg a két első, világosabb árnyalat. Aztán azon kaptam magam, hogy állandóan értük nyúlok, mert rendkívül kellemes a viseletük, nem kopnak csúnyán és univerzálisak olyan szempontból, hogy nagyjából mindenféle sminkkel jól mutatnak. Első körben alájuk szoktam hidratálni, de újrakenésekkor már önmagukban használom. Nem szárítanak, szép áttetsző színt adnak, rétegzéssel erősíthető a színhatás. Nagyon ünnepi, alkalmi sminkhez komolyabb fedésű, tartósabb rúzs a megfelelő, de hétköznapi vagy fesztiválos-bulis alkalmakhoz kiváló termék. És lássuk be, az átlagnő életében sokkal több a hétköznap, mint a puccos ünnep. :)

Clinique Chubby Stick Intense

Clinique Chubby Stick Intense
2016. február 4.

Két árnyalatot sikerült beszereznem, Plushest Punch és Mightiest Maraschino. Mindkettő nagyon pigmentált, szépséges szín. Sajnos néhány próba után rá kellett jönnöm, hogy a bőrömmel nem igazán harmonizálnak úgy, ahogy reméltem, de erről igazán nem a termék tehet. :) Amúgy egy sminkelés előtti aláhidratálás után már csak igazgatni kell időnként. Nem kopik csúnyán és nem is szárítja ki az ajkaimat. Azért összességében nekem a sima Chubby Stick jobban bejött. Ettől függetlenül ide is jár az 5 csillag.

Layla Mirror Effect Körömlakk

Layla Mirror Effect Körömlakk
2016. február 1.

Sajnos ez a lakk egyáltalán nem jött be nekem sem. Pedig olyan gyönyörű a képeken a Metal Chrome, jaj!
Jó, tény, hogy nem vagyok egy lakkozó őstehetség, de azért szokott sikerülni. :) Ezt a lakkot viszont szinte lehetetlen szépen felvinni (legalább is nekem nem sikerült), a második réteg is foltos lesz és nagyon gyorsan kopik. Fedőlakkal pedig pont az az alufóliásan tompa fénye vész el, ami olyan csábítóan szép (lenne, ha sikerülne egyenletesre lakkozni).
Ami pozitívum, hogy a majdnem két éves lakkom állaga szemernyit sem változott, de ez egyben azt is jelenti, hogy sajnos ugyanolyan csúnyán néz ki a körmeimen, ahogy emlékeztem.
Lehet, hogy mintázni vagy díszíteni jó, de én ilyesmit nem szoktam, szóval számomra teljesen használhatatlan. :(