rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Paula's Choice Earth Sourced Purely Natural Refreshing Toner (régi)

Paula's Choice Earth Sourced Purely Natural Refreshing Toner (régi)
2016. január 23.

Ó, ez a tonik úgy lopódzott be a kedvenceim közé, hogy szinte észre sem vettem, hogyan csinálta. :)
A bőröm az utóbbi egy-két évben gyakorlatilag kifordult önmagából. Azelőtt az volt a legnagyobb bajom, hogyan mattítsam az olajos fénylést anélkül, hogy túlszárítanám, meg persze az időnként előbukkanó pattanások. Már visszasírom azokat a időket, amikor ez volt a legnagyobb bajom. Csontszáraz, a feszülős bőr miatt csalókán fénylő (mintha zsíros lenne, pedig olyan, mint a pergamen), enyhe, időnként súlyosabb rozaceás tünetek, ráncosodás, korpás hámlás... brr.
Nyáron beszereztem ezt a tonikot, egy kis plusz gyanánt, hogy nyugtasson és a benne levő hatóanyagok táplálják a képemet, mert ráfér. De nyáron, amikor a puszta létezéstől izzad az ember, valahogy nem kívántam, csak még egy réteg ragacsos valaminek tűnt. Parkolópályára helyeztem, de ahogy hűvösebbre majd hidegebbre fordult az idő, eleinte csak esténként, hamarosan már reggel-este "kérte" a bőröm azt a csipetnyi komfortot, amit a használatakor érzek.
Jó a kicsit sűrűbb állag, legalább nem szökdösik ki a tenyeremből és az ujjaim között. Nagyon jól megnyugtatja a behisztizett arcbőrt - ez sajnos nem tartós, de gyorssegélynek kiváló.
Egyáltalán nem irritál, kicsit sem. Már nem vacakolok, simán rászorítom a tonikos tenyeremet a teljes arcomra, a szempilláimról nyilván sokszor beszivárog a szememig, de ezt csak gondolom, mert semmi csípés, pedig az én szemem tragédia, a külső sarkai örökké pirosak, folyton könnyezek.
Pár perc alatt beszívódik, semmi ragacs nem marad (nyáron nyilván nem ő volt a bűnös, hanem maga a nyár), csak a puha, nyugodt bőr, amire azonnal mehet a hámlasztó és/vagy a hidratáló.
Kiadós, hónapok óta használom naponta, de még mindig félig van, pár csepp elég arcra-nyakra.
Nem mondom, hogy nélkülözhetetlen, mert nem az. De ha valakinek "sír" a bőre a hatóanyagokért és a plusz törődésért, akkor nagyon jó kis kiegészítő kényeztetés. Engem nagyon meggyőzött. Valószínűleg ha elfogyott, kipróbálok más PC tonikot is, de ez ott van a legjobbak között, azt bizton állítom.

Kell a púder! Szemhéjpúder

Kell a púder! Szemhéjpúder
2016. január 20.

Forrest árnyaltom van, nekem nem vált be. Persze nem is tudom, mit vártam... Általában hülyebiztos sminktermékeket használok, mert nincs türelmem a pepecseléshez, művészi vénával és kézügyességgel sem áldott meg a sors. Márpedig ez a termék kéri az ügyességet, nem olyan egyszerű vele bánni, mint egy préselt szemhéjpúderrel. Próbáltam egyszer-kétszer, de ez nem az én termékem. Potyogott felvitel közben és nem is sikerült pont oda applikálnom, ahová szerettem volna. Kár, mert amúgy gyönyörű szín.

Clinique Airbrush Korrektor

Clinique Airbrush Korrektor
2016. január 17.

Friss a kapcsolatunk, még csak egyszer próbáltam, de le vagyok nyűgözve máris!
Nem vagyok elvakult, a beesett szemkörnyékemet nem tudja eltüntetni, viszont valahogy mégis kevésbé ordítanak a karikáim, vagyis az optikai trükk (trükk, nem varázslat) működik.
És tud valamit, amin még az imádott Pupa Magic Concealer-em is mindig elbukik. Órák múlva sem ült bele a szarkalábaimba. Természetesen mindig alaposan krémezek-hidratálok sminkelés előtt, de előbb-utóbb a randa ráncok ott vigyorogtak minden esetben. De ez a kis szépség röhögve kibírt tegnap 6 órát úgy, hogy ugyanolyan volt, mint amikor felkentem. Pedig bizonyos területekre többször is rámentem (természetesen pindur mennyiséggel), szóval tudott volna ráncosodni, ha akar. De nem akart. :)
Kétség nem fér hozzá, ez a termék nagyon drága. Egyelőre úgy érzem, ennek ellenére megérte. Ha nagyon gyorsan kifogyna vagy később gondok adódnának, visszajövök frissíteni, de remélem, erre nem kerül sor.

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus
2016. január 17.

Félve írom csak le, de azt hiszem, nem kell tovább "szenvednem" a tusokkal, mert megvan, amit kerestem. Én vagyok az a kétbalkezes, aki mindig befürdött a tusokkal és közel 20 év alatt néhány szárnyaszegett próbálkozástól eltekintve kerülte őket. A folyékony ecsetesekkel konkrétan röhejes eredményt értem, aszimmetrikus, reszketeg vonalak, jajj. Amikor az Essence kihozta a filces termékét (spirál mellé volt csomagolva), kicsit felvidultam, mert már vállalható (sőt, szinte szép!) eredményt tudtam elérni, viszont sajnos irritálta a szemhéjamat, így csak egy-kétszer vetettem be. És valahogy nem is éreztem rá késztetést, hogy keressek más összetevős tusfilcet, mert annyira azért nem volt egyszerű használnom. Persze piszkálta a csőrömet, hogy miért vagyok ilyen béna és nyáron azt mondtam, egy életem egy halálom, megveszem a krémmánia talán legnépszerűbb tusát, és ha ez sem válik be, örökre feladom.
Nos, azt sem tudom, hol kezdjem. Amióta megvan, alig sminkeltem nélküle.

(+) könnyű használni, az ecset jó, a csomagolás igényes és masszív
(+) javítható, nem kell pánikolni, ha nem tökéletes egyből
(+) ebből adódik, hogy száradás előtt maszatolható, ha azt szeretném
(+) szép fekete, bár ehhez nekem 2 réteg kell
(+) tartós, bírja a meleget és/vagy a bulizást
(+) sminklemosóval könnyedén eltávolítható, nem kell nyüstölni a vékony bőrt
(+) nem okozott semmilyen irritációt
(+) nagyon sokáig elég lesz

(-) egyszer-kétszer nekem elhalványodott a "farkinca", de ezért nem tudom teljes mértékben a terméket hibáztatni. Sajnos gyakran könnyezik a szemem (szél, napsütés, hideg), és durvább napokon egy idő után ez a termék is megadja magát. Viszont ekkor sem lesz ronda vagy vállalhatatlan, nem mászik el, csak kifakul, szürkévé válik a szemem külső sarkánál.

Ez így összességében 5 csillag. ♥

NYC Big Bold Curl Szempillaspirál

NYC Big Bold Curl Szempillaspirál
2016. január 17.

A sima Big Bold spirált nagyon szerettem, gondoltam, kipróbálom göndörítő testvérét is. Kár volt, nekem ez valahogy nem jön be. Szép fekete, persze, de nekem kifésülhetetlenül összetapasztja a pilláimat és néhány óra múlva elkezd lemászni a szemem alá. Nem mondom, hogy teljesen rossz, el fogom használgatni, viszont összességében csalódás. Legalább olcsó, de biztos nem fogom újravenni.

Mizon Snail Recovery Gel Cream

Mizon Snail Recovery Gel Cream
2016. január 17.

Nyáron használ(gat)tam ezt a krémet, mert a nagy melegben nem kívántam a testesebb krémeket. Hát, ha én nem is, a bőröm bizony kívánta.
Ez a krém biztos nagyon jó fiatalabb bőrön, de nekem már édeskevés, önmagában nem sokat ér. Persze nagyon jó hűsítő és hidratált érzetet ad, csak mindez elillan nagyjából 10-15 perc alatt. Ha így nézem, akkor részemről pénzkidobás.
Persze vannak jó tulajdonságai, kellemes használni, jól beszívódik, nem irritál és nagyon könnyű utána sminkelni. Viszont akinek száraz a bőre, nem lesz elég ennyi hatás, mert egyáltalán nem tápláló. És ahogy említettem, pár perc múlva olyan volt, mintha semmit nem kentem volna magamra.
Nekem nem vált be, de meleg időben ifjabb és/vagy zsírosabb bőrön működhet.

Kenzo Ca Sent Beau

Kenzo Ca Sent Beau
2016. január 10.

Picit félve írok, mert nem szeretnék sértő lenni. Ez a parfüm egyike azon nagyon keveseknek, amelyekre nem elég azt mondanom, hogy nem szeretem. Ez az "illat" számomra borzalmas, taszító.
Emlékezetből írok, mert kb. 6-7 éve volt hozzá "szerencsém", csere útján került hozzám. Persze azonnal tovább is passzoltam, szerintem az én cserepartnerem épp úgy áldotta a nevemet, mint én az előző tulajét. Szerintem azóta is kering, ha valaki ki nem dobta. Vagy valami csoda folytán nem került olyan emberhez, akinek a bőrén megszépült.
Amikor kipróbáltam, hátrahőköltem. Azonnal befurakszik az orrba, a zsigerekbe, háborog az embernek mindene, jajj. Egy olyan idős rokont juttat eszembe, akihez senki sem megy szívesen látogatóba, mert a ruháit rég nem mossa már, magát is csak ímmel-ámmal, a kitudjamikor a műfogsora alá szorult ételmaradék reményvesztetten oszladozik édeskésen savanyú, áporodott szagot árasztva. Hogy miért szeretné ezt bárki egy parfüm segítségével elérni, számomra rejtély. Természetesen az is megfordult a fejemben, hogy buggyant parfümöt kaptam, de ellátogattam néhány D, illetve M betűs parfümériában, és mindenhol ilyen volt. Az nem létezik, hogy az összes parfümériában romlott volt a teszter, így kénytelen voltam elfogadni, hogy ez bizony direkte ilyen.
Nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, és remélem, nem sértek semmilyen szabályzatot ezzel, de muszáj bemásolnom ide valaki véleményét egy parfümös webshopból, mert ennél viccesebb és -sajnos- pontosabb jellemzést elképzelni sem tudok.
"(Kislány, fehér háttér? Na ez egyike azoknak a dolgoknak, amiket nem értek parfümreklám-ügyben) Nekem ez a parfüm Afrika. 40 fokos, fojtó meleg. Hívhatnák Jungle-nek is, de talán inkább inkább valahol a szavanna és az esőerdő határán van. Bódító virágok, ébenfekete bőrű négerek, ősi félelmek. Mézédes tubarózsa-tenger, amibe hangyányi büdösség simul. A távolban hiénák lakmároznak egy zebra tetemén."
Sírva röhögtem, amikor ezt elolvastam, mert IGEN! Bár a büdösség szerintem nem hangyányi, és speciel a finoman megszólított Jungle L'Elephant-t nagyon szeretem. :)
Egy szó, mint száz, életem talán legborzalmasabb parfümélményét köszönhetem neki.
Ha valaki használta, szerette, könyörgöm, írja le, hogy rajta, számára milyen és milyen érzéseket váltott ki belőle. Komolyan érdekel.

Bioderma Atoderm Ajakápoló Stift

Bioderma Atoderm Ajakápoló Stift
2015. december 31.

Abszolút bevált, nekem hatásilag kb. egy szinten van az Eucerin ajakápolóval. Hajlamos kiszáradni és kicsit cserepesedni a szám, de sokszor eltelik egy-két nap, hogy elfelejtem bekenni; vagyis azért nem túl komoly a probléma. :) Persze télen a hideg, a szél és/vagy a megfázás azért elintéz engem is, ilyenkor ez a kence sem tesz csodát. Viszont átlagos napokon szuperül teljesít, könnyen használható, krémesen siklik, nem múlik el két perc alatt a hatása. Hogy valami rosszat is mondjak róla: az illata az orromat zavarja, de nem okoz irritációt, szóval legyen ez a legnagyobb baj.

Chica Y Chico Asta-Z 4.0

Chica Y Chico Asta-Z 4.0
2015. december 9.

Arra szántam, hogy nappalra PC super antioxidant szérum fölé, valamint fényvédő és smink alá használjam. Sajnos nem vált be számomra, pedig nagyon akartam.
Kb. egy hónapja felkentem, aztán másnap reggel néztem, hogy piros kiütés-félék jelentek meg rajtam. Még nem gyanakodtam, azt hittem túl fűszereset ettem. Viszont következő napra bár több nem lett, erőteljesebben látszottak a csúnyaságok. Hmm... Egy hét szünet után újabb próba, az eredmény másnapra kiütések. Újabb másfél hét szünet után utolsó esélyt adtam, hátha csak a véletlen csúnya játéka, de semmi kétség: valamelyik összetevőjére nagyon rosszul reagál a bőröm. :( Ááá, pedig annyira akartam! Hidratálás, nyugtatás, folthalványítás, egységesítés - ez mind annyira kell nekem!

(+) nagyon könnyű állagú, gyorsan beszívódik, jó rá sminkelni
(+) nem zavaró az illata
(+) viszonylag kedvező árú

(-) önmagában nem hidratálna eléggé, esetleg fiatalabb és/vagy zsírosabb bőrön egyedül is megállja a helyét
(-) piros kiütéseket okozott

Nem fogom egy csillagra lehúzni, bár számomra használhatatlan, de nem tagadhatom a rengeteg jó tulajdonságát sem. Szuper krém bárkinek, aki könnyű állagú, egységesítő arckrémre vágyik és nálam kevésbé peches. Legyen 3 csillag.

NeoStrata Bio-Hydrating Cream

NeoStrata Bio-Hydrating Cream
2015. december 9.

Közel három hónap használat után kicsit vegyesek az érzéseim ezzel a krémmel.
A bőröm rozaceás tüneteket mutat, szinte folyamatosan piros, néha egy-egy piros göb megjelenik az orcámon. Ezért az AHA elvileg tilos, bár én azért heti egyszer bűnözök, mert semmitől nem lesz olyan instant puha a bőröm, mint az AHÁ-tól. Szóval emiatt vettem ezt a krémet, mert a PHA alternatíva az AHA helyett. Végül is bevált, de azért nem estem hasra.

(+) kiadós, esti használat mellett még legalább az egyharmada megvan, de szerintem több is
(+) kíméletes, egyáltalán nem irritálja az érzékeny bőröm
(+) hosszútávú hatások - bár mást is használok mellette (BHA, retinol és jujj, néha AHA is), de biztosra veszem, hogy hozzájárul a bőröm viszonylag jó állapotához
(+) hidratál, reggelre puhít a bőrömön

(-) zsíros mint a fene, még az én száraz bőröm is tocsog tőle, így kizárólag este használható
(-) az ára, bár a PC arcápolóim sem olcsóbbak :)

Összességében jó krémnek tartom és biztosra veszem, hogy hatásos is, de nekem akkora hűha érzést nem ad. Lehet azért, mert pár éve már nagyon vigyázok a bőrömre és mindenféle jót kenek rá (bár korábban is így tettem volna). Valószínűleg nem veszem újra, bár ki tudja, mit hoz a jövő.