rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Yves Rocher Culture Bio Tápláló Mézes Tusfürdő

Yves Rocher Culture Bio Tápláló Mézes Tusfürdő
2015. december 1.

Tusfürdőben a legkevésbé sem vagyok válogatós, Fa, Palmolive, stb. Nagyjából mindent végigpróbáltam már, aminek tetszett az illata. Testápolózni nem szoktam. Bár időnként nagyon kiszárad a lábszáramon a bőr, de egyszerűen lusta dög vagyok. A néha ajándékba kapott testápolóim rendszeresen kukában végzik a felbontás után egy évvel 80%-os beltartalommal.
YR tusfürdők úgy szoktak hozzám kerülni, hogy hiányzik párszáz forintnyi költés valami bizbasz ajándékhoz. :) A Jardins tusfürdőkből is végigpróbáltam rengeteget, minddel úgy voltam, hogy semmi extra, de egynek jó volt.
Na de ez... az egyetlen tusfürdő, amely mind a 4 alkalommal, amikor használtam azonnal (!) sikítozós vakarózáshoz vezetett, és nem is volt kérdés, hogy testápoló KELL. Bár iszonyat gyorsan fogy, de azon gondolkozom, mire használjam el, ami még van belőle - felmosóvízbe talán?! Nekem katasztrófa, borzalmasan viszketek tőle, rommá irritálja a bőrömet. Soha. Többé.

Paula's Choice Lip & Body Treatment Balm

Paula's Choice Lip & Body Treatment Balm
2015. november 12.

Sajnos én is azok közé tartozom, akik számára nem csodaszer. Valóban puhít valamennyire, de nekem a rendszeres használata mellett is cserepesek az ajkaim.
Nyilván vastagon hibás vagyok ebben, több vizet kellene inni, a kilógó bőrdarabkákat nem leharapdálni... de nekem nem nyújt igazán többet, mint bármelyik jobb minőségű ajakápoló (Eucerin pl.).
Viszont kicsit kellemetlenebb használni, nem "siklik" olyan simán, mint a többi ajakbalzsam - feltételezem, hogy azért, mert töményebb, táplálóbb (bárcsak ezt érezném is, de a tudat is jól esik :) ).
Mellette szól, hogy kiadós, két hónap rendszeres használat mellett is bőven megvan még legalább a 85-90%-a.
Röviden a véleményem az, hogy ez egy nagyon jó ajakápoló, de számomra nem hozta azt az extrát, amit -talán a sok dicséret miatt túlzóan- vártam. Nem bántam meg a vételt, lehet, hogy majd újra is veszem, de érzek egy pici csalódottságot is.

Catrice Prime And Fine Mattifying Powder Waterproof

Catrice Prime And Fine Mattifying Powder Waterproof
2015. november 9.

Olcsó, de jó áttetsző púdert kerestem (kvázi a méregdrága Shiseido púder helyett, ami nyáron kifogyott) és rá esett a választásom.
A bőröm a korommal egyre szárazabb, de ennek ellentmondva a felülete továbbra is hajlamos nagyon olajosan csillogni, így teljesen nem tudok lemondani a púderkompaktról. Ha önmagában használok alapozót, már fél óra múlva csúnyán fénylik a homlokom-állam.
Egyelőre még nem használtam túl sokat, de nagyon elégedett vagyok, mert
- ecsettel nagyon finom, leheletnyi réteget lehet felvinni,
- nem maszkos, hanem szép matt, de természetes bőrfelületet ad, semmi poros banya hatás akkor sem, ha kétszer is át kell mennem ugyanazon a bőrfelületen
- nem szárította ki a bőrömet,
- békén hagyja az alapozó színét,
- fixálja a korrektort is - természetesen nem örökre, de valamennyit segít,
- kiadósnak tűnik, meg sem látszik rajta, hogy már használtam, sokáig elég lesz.
Kíváncsi vagyok, a kánikulát mennyire bírja majd, de addig is jár az 5 csillag. :)

Shiseido Natural Finish Cream Concealer

Shiseido Natural Finish Cream Concealer
2015. november 7.

A színnel picit mellényúltam. A 02-es light medium van meg, ami kicsit sárgás. Szerencsére használható, mert olyan vékony rétegben kenem, hogy viszonylag beleolvad a saját bőrszínembe.
Az apró bakitól eltekintve viszont nincs benne hiba. Szem alá is oké, bár gyorsnak kell lenni, mert ha egyszer megköt, többé nem mozdul. Ez azt jelenti, hogy ha nem sikerült elég gyorsan szétkenni, akkor irtó bénán fog kinézni. :) Viszont kellő sebességgel kenve kis mennyiségben is szépen fed, nem lesz maszkos. Apróbb elszíneződéseken is bevált. Pöttynyi mennyiség elég mindkét szem alá. Nem egy olcsó darab, de nem bántam meg a vételt, mert nagyon jó terméket kaptam a pénzemért, ami nagyon sokáig elég lesz.

Hát, mégsem sikerült megbarátkoznom a színével. :( Mostanában sajnos kicsit több fedésre van szükségem, így már nem nyúlok érte egyáltalán, mert nagyon elüt a saját színemtől. Feldobom a zsibire, hátha valaki szeretné, mert ez valóban egy nagyon jó korrektor.

Nivea Aqua Effect Peeling Arcradír

Nivea Aqua Effect Peeling Arcradír
2015. november 2.

Nyárra felfüggesztettem a kémiai hámlasztást, nehogy maradandó baleset érje az arcomat. Viszont néhány hét után éreztem ,hogy kevésbé jó tapintású a bőröm. "Valami minimális smirgli kellene" felkiáltással elindultam keresni egy olyan arctisztítót, amely nagyon gyengéd fizikai radírozással bír. Rá esett a választásom, és meg kell mondjam, nem csalódtam. Inkább lemosónak nevezném, egyáltalán nem durva, a kis radírozó részecskéket szinte nem is érezni, annyira kis lekerekített, gyengéd "golyócskák".
Persze nem hasonlítható a hatása a hámlasztáséhoz, de mégis adott egy kis frissítő érzést, nem volt az az érzésem, hogy az elcsigázott felhám eltakarja a szépségemet. :p Komolyra fordítva a szót, elég megfoghatatlan a hatása. Nem látható, de jó érzés volt használni, üdébbnek és simábbnak éreztem az arcomat utána.
Az arcbőröm nagyon hisztis és érzékeny, van egy kis rozaceám is, de ez a lemosó egyáltalán nem irritált.
Amit vártam tőle, bőven teljesítette. Lehet, hogy jövő nyáron mást próbálok, de simán lehet, hogy ezt veszem újra, ha épp nem lesz kedvem kísérletezni. Megérdemli az 5 csillagot.

Balea Cabana Dream Dezodor

Balea Cabana Dream Dezodor
2015. november 2.

(+) finom illata van kifújáskor
(+) ha meg is izzadok, szagtalan maradok
(+) nem hagy nyomot a ruhákon

(-) a finom illat hamar elillan
(-) stresszes helyzetben 3 másodperc alatt elvérzik minden izzadásgátló hatása
(-) nekem csak pár óráig hat (még hogy 24h...)

Tudom, alumentes, nagy csodát nem érdemes várni tőle. Nyugis napokra azért oké.
Egynek jó, de nem venném meg újra.
Az igazsághoz tartozik, hogy nyáron nem próbáltam, így hogy mit kezd a "sima", hőség okozta izzadással, nem tudom.

Kenzo Jungle L'Elephant EDP

Kenzo Jungle L'Elephant EDP
2015. október 20.

2014.07.22. A földkerekség egyik legtartósabb parfümje. Emlékszem, volt olyan, hogy egyetlen pici fújás került a dekoltázsomra, nap végén a pólóm ment a szennyeskosárba, 3-4 nap múlva kimostam, megszáradt - és vajon mit éreztem a pólón még mindig? Bingó, az elefántos Kenzót. Öblítőnek nyoma sem volt, az elefánt mindenen átdübörgött. :D
Huszonéves koromban használtam elég sokáig (kb. 3-4 évig). Tetszett a fűszeressége, az erőteljessége. Most már túlságosan direktnek érzem, vannak sokkal nagyobb kedvenceim. De mindig mosolygós nosztalgiával gondolok erre a parfümre.

Upd.
Jól megijesztettetek. Komoly, hogy megszűnik?! Mivel már nem állandóan használom, szuperül elvoltam az 5 ml-s fújósommal. Arra, hogy néha-néha megkívánom, bőven jó volt. De ahogy elképzeltem, hogy egyszer majd nem lesz, hogy a világ Elefánt nélkül marad... :(((
Hát, betankolok belőle. Nem érdekel, hogy gazdaságilag hülye döntés, hiszen egy 100 ml-s üveg a remélhetőleg még hosszú életem végéig ki fog tartani.
Ez a parfüm nekem a húszas éveimet jelenti, azt pedig nem szívesen engedjük el, ugye, lányok? :) És hééé... egy 100 ml-s üveg a remélhetőleg még hosszú életem végéig ki fog tartani!!! :D ;)

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál
2015. augusztus 9.

Fantasztikus spirál, gyönyörű, legyezős, hosszú, fekete pillákat kreál. Picit lassan szárad, de a hatásért megéri az a plusz 15 másodperc. Tartós, nem pereg le, a hőséget is jól bírja.
Viszont, sajnos minden lemosáskor hullanak a pilláim, pedig nekem könnyen lejön, nem kell dörzsölnöm. Emiatt csak heti 1-2 alkalommal merem használni. Kár érte, mert amúgy csillagos 5-ös lenne.

Dove Pure Izzadásgátló Dezodor

Dove Pure Izzadásgátló Dezodor
2015. augusztus 2.

Eddig kétszer vettem meg az Original verziót, annak hatásával viszonylag elégedett voltam, csak az illatát nem állhattam - így gondoltam, megveszem az illatmentes változatot. Hatalmas hiba volt! Kétszer használtam, mindkétszer olyan rémségesen büdös lettem tőle, hogy ha semmit nem használtam volna, ezerszer jobban járok. Az izzadást nem hogy nem gátolja, hanem az a gyanúm, hogy egyenesen okozza. :o Legalábbis a tegnapi ~27 fok még messze nem az a kánikula, amikor én izzadni kezdek, de ez mintha megolvadt volna, vagy nem is tudom... Ragacsos és büdös lett már 1 óra elteltével, miközben nem is volt melegem. Tisztára kínban voltam, amikor rádöbbentem, hogy az az áporodott szag, amit érzek, én vagyok! Lehet, hogy nem is izzadtam, csak az anyag cseppfolyósodott valahogy. Nem is értem, de blehh... Soha. Többé.

By Wishtrend Pure Vitamin C 21.5 Advanced Serum

By Wishtrend Pure Vitamin C 21.5 Advanced Serum
2015. július 14.

Az üvegcsém tartalmából már csak 1/3 van meg.
Hát, nem hiszem, hogy újraveszem.
Nem vonom kétségbe a jó hatásait, de egyrészt rövid távon nem nyújtott semmi extrát, ami miatt nagyon lelkes lennék, másrészt kifejezetten nem szeretem az állagát. Túl folyós, szökik, felkenés után pedig ragad. Igaz, a ragacsosság elmúlik pár perc alatt, de akkor sem szeretem. Kicsit csíp, de hisztis a bőröm, szóval ezt nem rovom fel.
Minden bizonnyal ez egy nagyon jó, hatékony szérum, de egyértelmű, hogy nem nekem készült. Azért örömmel elhasználom a hátralévő részét, de inkább visszatérek Paulához.