Redpanda

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Cedralex Frissítő Lábápoló Krém

Cedralex Frissítő Lábápoló Krém
2018. október 23.
(!)

Ezt a krémet anyukámnak szántam, ha megnyerem, és mivel ezúttal szerencsém volt, most anyukám véleményét tolmácsolom a termékről. Elöljáróban annyit, hogy nagyon fájósak a lábai, sok csúnya visszérrel, ezért is gondoltam, hogy ő lesz a tesztalany :) A krémet akkor használta, mielőtt elindult valahova. Kellemes illata van, mentol tartalma miatt azonnali hűsítő érzést nyújt, ami persze nem tart sokáig. Viszont anyum azt tapasztalta, hogyha ezt a krémet használta, jobban bírták a lábai a terhelést. Más hasonló termékekhez képest elmondása szerint ez jobban beszívódik, ezért szívesebben használta reggelente indulás előtt. Plusz pont, hogy tapasztalata szerint kellemesen hidratálja a bőrt és nem okozott semmiféle allergiát a szuper érzékeny bőrén. Végül annyira megszerette ezt a krémet, hogy az ajándékba kapott tubus tartalma el is fogyott, és azóta már újra vettük ;)

Image Skincare Prevention + Daily Matte Moisturizer SPF32+

Image Skincare Prevention + Daily Matte Moisturizer SPF32+
2018. június 20.

Hosszas-hosszas mérlegelés és olvasgatás után esett rá a választásom, melynek a folyamatával itt most nem is untatnék senkit. Annyi volt a rizikó, hogy nem próbáltam ki vásárlás előtt, de gondoltam, lesz ami lesz :) A nem túl modern kémiai fényvédő zavart benne egyedül, de az elmúlt 20 év során még sosem volt szerencsém olyan fényvédőhöz, amivel ne kellett volna valamilyen téren kompromisszumot kötnöm, így ezen túlléptem. De térjünk rá a krémre ;-) Felkenéskor közepesen sűrű, jól kenhető az állaga. Gyorsan, szépen eloszlik, rajtam nem hagy fehér réteget. Felkenés után azért kell egy 5-10 perc, mire teljesen beszívódik a bőrbe, utána viszont nem marad semmi ragacsosság érzet. Én nem annyira a mattító hatás ígérete miatt, mint inkább az olajmentesség okán választottam ezt a krémet. Picit féltem is, hogy túl matt lesz és így 44 évesen ráncos múmia fejet csinál, de erről szó sincs. Beszívódás után marad egy kellemes bőrfény, viszont 10-12 óra múlva sem tocsog zsírban a T vonalam. Arcmosás után este úgy érzem, mintha lenne egy kis kiegyenlítő hatása, mert a T vonal zsírosságát tartósan elveszi, viszont a szárazabb területeket nem szárítja még jobban, hanem ad egy nyárra pont elég hidratálást. Úgy gondolom, kevert bőrre nyáron ideális választás. Ja, és az illata tényleg rágógumi :D

Treacle Moon True Shea Love Testvaj

Treacle Moon True Shea Love Testvaj
2017. szeptember 12.

Hűha, testápolók nemigen szoktak lenyűgözni, de ennek sikerült. Az itteni jó vélemények alapján vettem féláron dm kuponnal. Egy darabig még így is gondolkodtam a megvásárlásán, és próbáltam lebeszélni róla magam, hogy semmi szükségem egy ikszedik testápolóra, de aztán a hideg közeledte és az 50%-os kupon meggyőztek ;-) Csak ismételni tudom az előttem szólókat: testes krém, de viszonylag gyorsan és nyom nélkül beszívódik. Ok, ilyet láttam már ezelőtt is, emiatt nem esnék hasra. Viszont amiben felülmúlja hasonló társait, az hatásának tartóssága. Mert nem az van, hogy este bekenem, reggel zuhany, és mintha mi sem történt volna, hanem két-három napig érzem utána, hogy mennyire puha és hidratált a bőröm. Nálam hatalmas plusz még, hogy mivel jól beszívódik, kézre is lábfejre is használom, és kitűnően működik ott is, szóval igazi all-in-one termék. Az illatát én különösebben nem szeretem, csak amiatt nem venném meg, de nem is irritál.

Babor Húsvéti Ampulla Tojás

Babor Húsvéti Ampulla Tojás
2017. május 29.
(!)

Szintén nyertem a lehetőséget, hogy kipróbáljam az ampullákat, amit ezúton is köszönök. Utólag bevallom, picit tartottam a használatuktól az illatanyag miatt, mert pont arra szokott érzékenyen reagálni a bőröm, viszont tudom, hogy a Babor termékek jó minőségűek, így vettem egy nagy levegőt, és elkezdtem a kúrát. Pechemre közbejött egy súlyos influenza, amikor fel kellett függesztenem a használatát, mert olyankor nekem még a vízre is érzékennyé válik a bőröm, ezért kb. egy hetet ki kellett hagynom közben.

Az ampullás kiszerelést nem igazán szerettem. Értem én, hogy egy adag van egy ampullában, és így jól adagolható a termék anélkül, hogy a levegővel érintkezve bomlani kezdenének a hatóanyagok, de mivel a szérumok többsége eléggé folyékony, így néha már a könyökömön folyt le a cucc, mikor próbáltam magamra zsonglőrködni. Szerencsére elég nagy mennyiségű szérum volt minden ampullában, így azért jutott oda is, ahová kellett. Bőven fel tudtam vinni az arcomra és a dekoltázsomra is. Maga az ampulla felnyitása nekem nem okozott problémát, simán megoldottam kézzel.

A szérumok hatását külön-külön nehéz lenne elemezni, mivel ez egy egymásra épülő kúra, így nem tudom azt mondani, hogy ez a szérum ezt és ezt csinálta a bőrömmel. Egyébként is azt gondolom, hogy egyszeri használat után nem lehet következtetést levonni, nálam eddig minden kozmetikum hosszú távon fejtette ki (vagy nem) a hatását. Összességében nekem nagyon pozitív változást hozott ez a kúra. Napról napra éreztem és láttam, hogy szebb a bőröm, és tapintásra is változott. Valahogy kiegyenlítődött, a szárazabb részek hidratáltabbak lettek, a zsírosodásra hajlamosak pedig már nem zsírosodtak. A végére hihetetlenül puha és sima lett a bőröm, mintha mindig primer lenne rajta. Ez a hatás úgy érzem, hosszú távú, mert bő egy hete fejeztem be a használatukat, és még mindig gyönyörű a bőröm. Az illatanyagra visszatérve, amitől féltem, egyszer-kétszer jelentkeztek piros foltok az arcomon a kúra elején, de összességében nem okozott nagy problémát. Végül is nagyon örülök, hogy kipróbálhattam, mert bár szerintem elég jó kis rutint sikerült összeállítanom, de úgy érzem, ez adott egy olyan pluszt, amit a jövőben is szívesen megismételnék évente néhány alkalommal. Az pedig, hogy megéri-e, szerintem nagyon szubjektív. Aki teheti, és szeretné magát kicsit kényeztetni, annak szerintem évente néhány alkalommal érdemes egy ilyen kúrát csinálni. Én inkább áldoznék erre, mint egy-egy drágább arckrémre, mert ez sokkal de sokkal hatékonyabb, igazi hatóanyag-bomba.

Mad Hippie Vitamin C Serum

Mad Hippie Vitamin C Serum
2017. április 22.

Egész jó kis szérum, elhasználtam egy üveggel, és nem tudok rosszat mondani róla, de különösen kiemelkedőnek sem mondanám. Az árát és hatását figyelembe véve nekem az Instanatural C vitaminos szérumja jobban bevált. Hozzáteszem, ha ennek jobb lenne a hatása, ezt venném meg még akkor is, ha drágább. Próbáltam a Serumdipity-t is és a Siker szérumot is, és ha sorrendet kell felállítanom, akkor első helyen nálam a Siker és az Instanatural áll (az ár viszont az Instanatural felé billenti a mérleg nyelvét), második helyen ez a szérum van, és harmadik a Serumdipity.

Madre Labs Serumdipity Vitamin C Facial Serum

Madre Labs Serumdipity Vitamin C Facial Serum
2017. április 22.

Csakúgy, mint a retinolos és hialuronos változatai, egyelőre ez is jónak tűnik. Háromszor használtam, előtte csak a Siker szérumot próbáltam, mint C vitaminos terméket. Azt sajnos nem lehet tudni, ebben hány százalékos a C vitamin. Viszkózus formula, műanyag pipettával. Nálam eddig semmi problémát nem okozott, nem irritál, még csak nem is csíp, pedig nagyon érzékeny a bőröm. Talán nincs az a hűha érzés, mint a Siker szérumnál, de azért a hatását már érzem. Húzza le azt az egy-két kisebb csúnyaságot az arcomon. Árban verhetetlen, remélem, hosszú távon is beválik ;-)

Update: miután elhasználtam, és más C vitaminos szérumokat is próbáltam, le kell vonnom két csillagot. Hosszú távon nem éreztem annyira hatásosnak. Nem mondom, hogy pénzkidobás, és ha egy jó akcióban hozzá lehet jutni, megéri, de teljes áron nem veszi fel a versenyt pl. az Instanatural C vitaminos szérumjával.

InstaNatural Vitamin C Szérum

InstaNatural Vitamin C Szérum
2017. április 22.

Eddigi egyetlen C vitaminos szérum, ami nálam felveszi a versenyt a Siker szérummal. A Sikert imádtam, de hát az ára kb a kétszerese ennek, meg a hűtőben tartás is macera volt egy picit. Próbáltam még a Mad Hippie meg a Serumdipity C vitaminos szérumjait, de azoknak nem igazán éreztem a hatását. Ez viszont tökéletes számomra: kíméletes, hidratál is a hialuronsav miatt, tisztán tartja a bőrömet, és érzem, hogy úgy összességében jó hatással van a bőrömre. Az illata picit fura, de nem kellemetlen. Nem kell belőle sok, úgy érzem, tovább elég lesz, mint a többi C vitaminos szérum, amiket eddig használtam. Első termék, amit ettől a márkától próbáltam, de biztosan újraveszem, és más dolgokat is ki fogok próbálni tőlük, annyira megszerettem ezt a szérumot.

Clinique Beyond Perfecting Púder-Alapozó és Korrektor

Clinique Beyond Perfecting Púder-Alapozó és Korrektor
2017. március 22.

Clinique superpowdert használok évek óta, de az itthon kapható színek közül egyik sem tökéletes (mind sötét egy picit), így amikor ez a púder megjelent, nagyon megörültem neki. Az alabaster szín egész jónak tűnt, és mivel nyáron nem használok alapozót, örültem az ígért erősebb fedésnek is. Valóban, talán erősebb a fedése, mint egy sima púdernek, ám ehhez kompromisszumokat kell kötnünk. Először is, azt ígéri, nem ül bele a pórusokba - de igen. Azt ígéri, hogy nem lesz maszkos - de igen, ha picit erősebben teszi fel az ember. Azt ígéri, hogy nem ül bele a ráncokba - de igen. A korrektor hatás csak szemfényvesztés, nyilván komolyabb bőrhibák esetén nem fogja kiváltani a korrektort. A superpowdert szépen fel tudtam vinni szivaccsal is, ezt az említett problémák miatt csak ecsettel tudom úgy feltenni, hogy vállalható külsőt produkáljon rajtam. Az, hogy használ-e alá az ember alapozót, vagy sem, a fentieket nem befolyásolja. Összességében: elhasználom, de nem szeretem, és biztosan nem veszem újra.

Essence All About Matt Fixing Kompakt Púder

Essence All About Matt Fixing Kompakt Púder
2016. november 24.

Pont eszembe jutott a májusi Glamour napokon, hogy kellene valami ilyesmi cucc, mert a T vonalam bizony átfényesedik nap végére, akármit is használok. Mivel e zseniális gondolat felbukkanásakor már igencsak a pénztárcám mélyére nyúltam, valami olcsóbb verzióban gondolkodtam, és az itteni vélemények, illetve az INCI alapján esett erre a választásom. Röviden és tömören: most fogyott el csontra, és holnap veszem a következőt. ;-)

Up: töretlen lelkesedéssel használom. A termékről még annyit, hogy bár nagyon világos bőrű vagyok, képez egy fehér réteget, még akkor is, ha ecsettel viszem fel. Én színezett púder alá használom a T zónában, így tökéletesen bevált, és a fehérség is eltűnik. Nap végére is alig fényesedik át, és plusz pont, hogy az orromon a pórusokat is szépen eltünteti :)

Cien Professional Keratin Repair Balzsam

Cien Professional Keratin Repair Balzsam
2016. november 11.

Itteni vélemények hatására vettem meg. Hosszú, vékony szálú, de dús hajam van. Egyenes, viszont rendkívüli mértékben gubancolódik, akármit teszek rá. Minden nap mosom, de nem töredezik, megfelelő ápolás mellett egészséges. Az illatra fel voltam készülve, de azért mellbe vágott az elején, viszont egy-két használat után megszoktam, és már nem zavar. Hatása nem rossz, egész tűrhetően fésülhetővé teszi a hajam, meg olyan selymesen lágy és omlós is lesz tőle, viszont iszonyatosan elektrosztatikussá teszi, pedig ionos hajszárítóm van és teflonos-kerámiás hajkefém. Összességében ennyi pénzért nem rossz termék, néha fogom is használni másokkal felváltva, de sajnos az előbb említett ok miatt mindennapos használatra nálam nem vált be.