Rhya

Regisztráció dátuma: 2016. április 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Lush Devil's Nightcap Parfüm

Lush Devil's Nightcap Parfüm
2021. március 8.

A Karma volt az első parfümöm a Lushtól, amikor elkezdtem keresni az első CF parfümömet. Nagyon sok véleményt olvastam róla, kapott mindent, hideget és meleget, de úgy döntöttem, bevállalom, ennek már jópár éve. És azóta is velem van.
Időközben megismerkedtem a Lush többi parfümjével is, és valahogy egy nagy csalódás kivételével mindegyiknek meglett a helye az életemben.
A Karma: jóban-rosszban velem volt az elmúlt években, amikor az életem úgy döntött hogy mennyire buli, ha a forgatókönyv kicsit olyan lesz, mint a hullámvasút, nehogy unatkozzak. Ő az én softrock énem, Pat Benatar és Journey, pozitív energia onnantól kezdve, hogy magamra fújom reggel.
Rajtam elég narancsosan bontakozik, míg végül kellemes kicsit fűszeres illatá szelidül, hogy aztán egész nap körülöleljen.
A Devil's nightcap: a boszis énem. Kincsként őrzöm, amióta megszűnt, majd bár most újra lehet kapni, de mellbevágó áron. Egyszer összespórom rá a pénzt, hogy ne fájjon az az összeg, addig viszont ez a rajtam kezdetben elég maszkulin, fás illat később finom zsályás, púderessé szelidülve akkor jön le a polcról, amikor úgy érzem, ideje egy kis "boszizásnak".
A Smuggler's Soul: a sportos énem, ált. most ő és a What would love do a napi kísérőim, hangulattól függően. Vele bújik elő a lustaságból a futni vágyó énem, ilyenkor előfordúlnak azok a csodák is, hogy nem én fáradok ki kutyasétáltatás közben, hanem az ördögfiókáim. Sajnos már nem lehet kapni.
A What would love do: a bújós énem, rajtam valahogy nagyon kellemes púderes lesz, a levendulát pl. egyáltalán nem is érzem benne. Az otthonmaradós, kandalló előtt ülős, olvasós illat, előveszek egy könyvet, és hagyom, hogy elvarázsoljon egy másik világ.
A Goddess: a minden egyben, az alkalmi parfümöm. Ő a kis feketém, a korlátlan pozitív energia, a nem mindennapi, tökéletes sminkes, Díva-énem. Nem igazán tudtam még teljesen megfogni, hogyn működik a bőrömön, mert szinte minden alkallommal másképpen viselkedik, hol inkább a szantált érezni, hol picit a rózsát.

Lush What Would Love Do? Parfüm

Lush Karma

Mossa Regeneráló Éjszakai Krém Szederrel és Omega 3-6 Zsírsavakkal

Mossa Regeneráló Éjszakai Krém Szederrel és Omega 3-6 Zsírsavakkal
2017. július 26.

Éjszakai hidratálót kerestem, ami nem annyira nehéz így nyárra, mint az Ultrabland, és azt hiszem sikerült megtalálnom az igazit.
Elsőre kicsit furcsa illata van, de megszokható. Nem nehéz a bőrnek, gyorsan beszívódik.
Reggelente szeretek a tükörbe nézni, amióta Mossát használok.

Neha Természetes Hennapor

Neha Természetes Hennapor
2017. február 9.

Most már lassan négy éve hennázom ezzel a hajamat, itt volt az ideje véleményt is írni.
Nagyon sok receptet kipróbáltam az évek során, mire megtaláltam azt, amelyiket az én hajam a legjobban szereti. Mivel a hajam olyan seszínű sötétbarna jellegű, így tűzvörös soha nem lesz a végeredmény, viszont sikerült egy kellemes élénk mahagóni árnyalatot elérni.
A hennát kamilla teával, nagyon kevés szegfűszeggel, almaecettel, ricinusolajjal, kókuszolajjal és rózsavízzel keverem, majd hagyom legalább 12 órát állni. Utána egy kevés forró víz, hogy kenhető legyen, és mehet a hajra, én nem mosok előtte hajat, hanem száraz hajra kenem, úgy könnyebben kezelhető. Igazából pakolásként használom, így legalább három és fél órát van a hajamon, ill. szemöldökre is használom.
Állandó lakója a pipereszekrényemnek :)

PuroBIO Cosmetics Könnyű BB-Krém

PuroBIO Cosmetics Könnyű BB-Krém
2017. február 9.

Nem volt egy könnyen induló barátság, de végül elválaszthatatlanok lettünk.
Nagyon nehezen tudtam eldolgozni a bőrömön, és volt, hogy feltűnően beleült a pórusokba. Végül az ecsetem leváltottam vizes alapozószivacsra, és azóta csodákat művel a sminkemmel, nem is használok emellé mást, csak egy kis púdert.
Kevés elég az egész arcra, és nem érzem úgy, hogy fullad alatta a bőröm. Tükörbe nézve pedig nem egy maszk néz velem szembe.
Biztosan újra fogom venni :)

Lush Jason And The Argan Oil Szilárd Sampon

Lush Jason And The Argan Oil Szilárd Sampon
2017. február 9.

November óta kitart az első korongom, felváltva használom a Honey-val. Problémás fejbőröm imádja. És a hennát sem fakítja, ami nagyon-nagyon plussz, a korábbi samponjaim mind szárították a hajam és fakították a színét.
Nagyon kellemes az illata, bár nem marad meg hajmosás után. Mondjuk ez nem is baj, mert én vagy csalános öblítéssel, vagy almaecetes öblítéssel zárom a hajmosást :D
Újravevős.

Lush Rose Jam Tusfürdő

Lush Rose Jam Tusfürdő

A kedvenc tusfürdőm :)
Imádom az illatát, és nem szárítja a bőrömet, még a könyökeimnél sem. Amióta ezt használom, kétheti szintre tudtam csökkenteni a testápoló használatát.
Nagyon gazdaságos, mert lassan fogy, kevés elég belőle.
Újravevős ... majd a következő téli kiárusításban, idénre megvan a mennyiségem belőle :D

Lush Ultrabland Arctisztító

Lush Ultrabland Arctisztító
2017. február 9.

Lemosóként kezdte nálam, csodaszerként végezte. Bár sminklemosáshoz már nem használom, arra még mindig a kókusz vagy mandula olaj a legjobb:)
Viszont! Hormonőrülésből adódó csokizabálás eredményeként kialakuló pattanásinvázió ellen csodaszer. És a téli hideg miatt kikészült bőr is újjászületik tőle.
Én nagyon keveset viszek fel a bőrömre, dekoltázsra is, és enyhén vizes kézzel belemasszírozom a bőrömbe, majd hagyom, hogy hasson. Nappalra, ha nem megyek sminket kívánó helyre, ill. szükség esetén éjszakára is. Elég nehéz krém, ki kellett tapasztalnom, hogy mennyi az annyi, hogy ne zavarjon az arcomon.
Lassan fogy, árban is megéri. Újravevős.