rocketdog

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Revox Just Hyaluronic Acid 5%

Revox Just Hyaluronic Acid 5%
2020. október 22.

Ez az első tisztán HA szérum, amit próbáltam. Korábban csak hidratálókrémekben előforduló hialuronsavval találkoztam. Nekem nagyon bevált, csodát tesz a bőrömmel. Reggel és este is használom, néha magában, néha hidratáló krémmel elkeverve. 2-3 nap használat után bababőr puhaságú az arcom. Olcsó, nem kell online/külföldről rendelgetni, semmi negatív hatása nincs a bőrömre, nincs kellemetlen szaga, gyorsan beszívódik és lehet alá, fölé rétegezni. Biztosan újraveszem.

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Száraz Hajra

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Száraz Hajra
2020. szeptember 26.

Nekem nem is annyira a korpásodással, sokkal inkább a viszkető fejbőrrel volt problémám. Jellemző volt, hogy 1 nappal a hajmosás után (amikor még szép, tiszta, illatos a hajam) már elkezdett viszketni és minden nap rosszabb lett. Az évek alatt kipróbáltam már néhány sampont és ez az első, ami tényleg működik.

Előnyei:
- Nekem már az első használat után teljesen megoldotta a viszketést. Nem is kellett percekig fent hagynom, ahogy írják a dobozon, csak simán megmostam vele.
- Hetekig eltart a hatása. Ezért úgy szoktam csinálni, hogy egyszer ezzel mosom meg a hajam, aztán pár alkalommal, valami olcsóbbal, és utána megint ezzel. Így nem jön vissza a viszketés.
- Azért nem egy balzsam, de kevésbé szárítja a hajamat, mint más samponok.

Hátrányai:
- Nem tetszik az illata
- Nem a legolcsóbb, bár igaz, hogy 10x ennyiért is léteznek samponok.

Mostanra már többször újravettem. A zsíros hajra való verziót is kipróbáltam, nem látok különbséget, ugyanolyan jó mindkettő.

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Normál és Zsíros Hajra

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Normál és Zsíros Hajra
2020. szeptember 26.

Előnyei:
- Azért nem egy balzsam, de kevésbé szárítja a hajamat, mint más samponok.

Hátrányai:
- Nem tetszik az illata
- Nem a legolcsóbb, bár igaz, hogy 10x ennyiért is léteznek samponok.

Mostanra már többször újravettem. A száraz hajra való verziót is kipróbáltam, nem látok különbséget, ugyanolyan jó mindkettő.

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50
2020. június 22.

- Könnyű eloszlatni, azonnal beszívódik
- Újrakenhető a nap folyamán probléma nélkül
- Nem hagy semmilyen nyomot, se fehér réteget, se csillogó, fénylő, zsíros bőrt
- Nem is ragad, mintha semmit nem kentem volna fel
- Előtte egy testre való fényvédőt használtam, amitől apró mitesszer szerű pöttyöcskék borították el a homlokom. Erre cseréltem, rövid idő alatt elmúltak, azóta is szép a bőröm.

Negatívuma:
- A kémiai fényvédők irritálni szokták a szemem. Sajnos ez sem kivétel, szem környékre nem tudom kenni, de pár óra után még így is elkezdek könnyezni tőle. Emiatt számomra nem megfelelő, vagy nem elegendő, ha a szemem köré is szeretnék valamit tenni

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
2019. október 2.

Olajos szérum, amitől ragacsos maradt az arcom kb 1 órán át. Ezért rutinban az utolsó helyre tudtam tenni, fényvédőt közvetlenül nem tudtam rákenni. De 1-2 órával később ezzel már nem volt gond. Amikor éjszakára kentem fel, nagyon finom, puha, hidratált bőrrel ébredtem.
Sajnos, már 3-4 használat után elkezdte irritálni a bőrömet, vörös a fejem, ég a bőröm tőle, ezért alig tudtam használni. :(
Nem tudom mi legyen vele, talán a talpamra kenem :D

Bioderma Hydrabio Gel-Créme

Bioderma Hydrabio Gel-Créme
2019. április 24.

A krém hidratálást ígér, amit meg is tesz (nálam) mindenféle irritáció, zsírosodás, mitesszer/pattanás képzés nélkül.
Az állaga tökéletes, nem egy sűrű, nehéz krém, ezért nagyon könnyű eloszlatni, hamar beszívódik.
Nagyon finom az illata.
A csomagolása az előnye és a hátránya is. Nagyon örülök, hogy nem tégelyes, olyan krémet már nem is veszek. A pumpás kiszerelés általában a legelőnyösebb. Ennél a terméknél viszont elég nehézkes használni. Sokadik alkalommal éreztem rá nagyjából, hogy jön ki rendesen a krém :D
Azt ígéri, hogy tökéletes sminkalap. Ezt nem tudom, mert nem sminkelek. Viszont utána használtam már többféle fényvédőt is és nagyon jól viselkedtek együtt.
Sajnos elég kis kiszerelés ilyen áron.

Lululun Balance Moisture Mask

Lululun Balance Moisture Mask
2019. április 24.

Kellemesen hidratál, finom az illata. Hatalmas változást nem tesz az arccal, bár nem is vártam ilyen összetevőkkel. Tetszett, hogy ebben a csomagban nem folyik mindenfelé a fél liter lötyi, mint a koreai maszkoknál :D Éppen elég anyag került a tasakba.
Az arcom formájára nem passzol, de ezt már megszoktam a koreai maszkoknál.
Önmagában egy nagyon olcsó maszk, de a világ másik feléről ideutaztatni már kérdés, hogy megéri e.
Egy próbának jó volt, de nem biztos, hogy újraveszem. Vannak közelebb is maszkok, amik tudják ugyanezt. És megfelelő rutinnal nem is látom értelmét egy ilyen maszknak.

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++
2019. március 29.

Pár napja használom, egyelőre a véleményem:

- Könnyű eloszlatni
- Semmilyen nyoma sincs a felvitel után, se fehér réteg, se csillogó bőr, se maszk hatás az arcon
- Nap végére se zsírosítja el a bőrömet
- Szuper sima, puha bőrt kapok
- Magyar webshopban is lehet kapni
- Olcsó
- Finom az illata

Negatívumok:
- Sajnos ez a kémiai fényvédő is irritálja a szememet, könnyezek tőle (egy hibrid fényvédőt már találtam, ami nem irritált). Most szem környékre fizikait kenek, ezt meg az arcom többi részére és így nincs vele problémám.
- Az itt feltüntetett összetevők már elavultak, jelenleg sajnos alkohol is van benne, bár a nagyon sokadik helyen, ezért vettem meg.
- Bár tetszik az illata, de mégiscsak egy potenciális bőrirritáló összetevőről van szó, kicsit ez is zavar a termékben. És elég erősen érezni, még a nap végén is.

Egyelőre nem tudom mi legyen vele, mert nagyon tetszik a finishe, az ára és hogy könnyen, gyorsan elérhető Magyarországról. Viszont mindenképp kell mellé egy másik fényvédő a szemem környékére + egy testre is, mert ez kis kiszerelés. És ott van benne az alkohol, a parfüm, és egy km hosszú az összetevők listája. Nagyon tetszik, de messze nem tökéletes, egyelőre marad. aztán még kísérletezek másokkal is.

Benton Papaya-D Sun Cream SPF38 / PA+++

Benton Papaya-D Sun Cream SPF38 / PA+++
2019. március 25.

Használom már egy ideje, jelenlegi véleményem:

Pozitívumok:
- Vannak benne kémiai fényvédők is, mégsem csípi-irritálja a szememet, mint más kémiai fényvédők. Bátran tudom használni egész arcra.
- Nyom, fehér réteg nélkül, könnyen eldolgozható.
- Minimális fényt ad az arcomnak (nekem ez még tetszik is), egyáltalán nem zsírosít, a nap végére sem.
- Könnyű újrakenni, nem dörzsölődik le az előző réteg.
- Viszonylag olcsó.
- Magyar webáruházból is rendelhető.
- Semmilyen irritációt, zsírosodást, pattanást, kiütést stb. nem okozott. Pedig tud érzékeny lenni a bőröm.

Negatívumok:
- Nekem az 50g kis kiszerelés, mert sokat használok. De a legtöbb arcra szánt fényvédő sajnos ekkora.
- A szaga engem nagyon-nagyon zavar. Felkenéskor és utána kb egy óráig érzem, aztán szerencsére elillan ez a büdös papaja(?) szag.

Ha nem lenne ilyen szaga, akkor mondanám, hogy ez tökéletes fényvédő számomra.
Kérdés még, hogy a nyári kánikulában hogy teljesít. Most tavasszal teljesen jó.

Shiseido Perfect Whip Facial Foam

Shiseido Perfect Whip Facial Foam
2019. március 21.

- Nagyon kevés elég belőle
- Nagy kiszerelés
- Olcsó
- Tisztának érzem utána az arcom
- Maradéktalanul lemosható
- Könnyen habzik, inkább "habkrémmé" válik a bőrön masszírozva

Negatívumok:
- Nagyon erősen szappan szaga és állaga van. Nem tudtam kiverni a fejemből, hogy egy szappannal mosok arcot
- Picit talán szárít
- Szembe kerülve csíp

Csodálkozom, hogy Japánban ez egy nagyon felkapott (#1) termék. Számomra egyáltalán nem volt olyan nagy szám. Elhasználom, mert nincs vele különösebb bajom, de nem hiszem, hogy újravenném.