rocketdog

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50
2020. június 22.

- Könnyű eloszlatni, azonnal beszívódik
- Újrakenhető a nap folyamán probléma nélkül
- Nem hagy semmilyen nyomot, se fehér réteget, se csillogó, fénylő, zsíros bőrt
- Nem is ragad, mintha semmit nem kentem volna fel
- Előtte egy testre való fényvédőt használtam, amitől apró mitesszer szerű pöttyöcskék borították el a homlokom. Erre cseréltem, rövid idő alatt elmúltak, azóta is szép a bőröm.

Negatívuma:
- A kémiai fényvédők irritálni szokták a szemem. Sajnos ez sem kivétel, szem környékre nem tudom kenni, de pár óra után még így is elkezdek könnyezni tőle. Emiatt számomra nem megfelelő, vagy nem elegendő, ha a szemem köré is szeretnék valamit tenni

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
2019. október 2.

Olajos szérum, amitől ragacsos maradt az arcom kb 1 órán át. Ezért rutinban az utolsó helyre tudtam tenni, fényvédőt közvetlenül nem tudtam rákenni. De 1-2 órával később ezzel már nem volt gond. Amikor éjszakára kentem fel, nagyon finom, puha, hidratált bőrrel ébredtem.
Sajnos, már 3-4 használat után elkezdte irritálni a bőrömet, vörös a fejem, ég a bőröm tőle, ezért alig tudtam használni. :(
Nem tudom mi legyen vele, talán a talpamra kenem :D

Bioderma Hydrabio Gel-Créme

Bioderma Hydrabio Gel-Créme
2019. április 24.

A krém hidratálást ígér, amit meg is tesz (nálam) mindenféle irritáció, zsírosodás, mitesszer/pattanás képzés nélkül.
Az állaga tökéletes, nem egy sűrű, nehéz krém, ezért nagyon könnyű eloszlatni, hamar beszívódik.
Nagyon finom az illata.
A csomagolása az előnye és a hátránya is. Nagyon örülök, hogy nem tégelyes, olyan krémet már nem is veszek. A pumpás kiszerelés általában a legelőnyösebb. Ennél a terméknél viszont elég nehézkes használni. Sokadik alkalommal éreztem rá nagyjából, hogy jön ki rendesen a krém :D
Azt ígéri, hogy tökéletes sminkalap. Ezt nem tudom, mert nem sminkelek. Viszont utána használtam már többféle fényvédőt is és nagyon jól viselkedtek együtt.
Sajnos elég kis kiszerelés ilyen áron.

Lululun Balance Moisture Mask

Lululun Balance Moisture Mask
2019. április 24.

Kellemesen hidratál, finom az illata. Hatalmas változást nem tesz az arccal, bár nem is vártam ilyen összetevőkkel. Tetszett, hogy ebben a csomagban nem folyik mindenfelé a fél liter lötyi, mint a koreai maszkoknál :D Éppen elég anyag került a tasakba.
Az arcom formájára nem passzol, de ezt már megszoktam a koreai maszkoknál.
Önmagában egy nagyon olcsó maszk, de a világ másik feléről ideutaztatni már kérdés, hogy megéri e.
Egy próbának jó volt, de nem biztos, hogy újraveszem. Vannak közelebb is maszkok, amik tudják ugyanezt. És megfelelő rutinnal nem is látom értelmét egy ilyen maszknak.

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++
2019. március 29.

Pár napja használom, egyelőre a véleményem:

- Könnyű eloszlatni
- Semmilyen nyoma sincs a felvitel után, se fehér réteg, se csillogó bőr, se maszk hatás az arcon
- Nap végére se zsírosítja el a bőrömet
- Szuper sima, puha bőrt kapok
- Magyar webshopban is lehet kapni
- Olcsó
- Finom az illata

Negatívumok:
- Sajnos ez a kémiai fényvédő is irritálja a szememet, könnyezek tőle (egy hibrid fényvédőt már találtam, ami nem irritált). Most szem környékre fizikait kenek, ezt meg az arcom többi részére és így nincs vele problémám.
- Az itt feltüntetett összetevők már elavultak, jelenleg sajnos alkohol is van benne, bár a nagyon sokadik helyen, ezért vettem meg.
- Bár tetszik az illata, de mégiscsak egy potenciális bőrirritáló összetevőről van szó, kicsit ez is zavar a termékben. És elég erősen érezni, még a nap végén is.

Egyelőre nem tudom mi legyen vele, mert nagyon tetszik a finishe, az ára és hogy könnyen, gyorsan elérhető Magyarországról. Viszont mindenképp kell mellé egy másik fényvédő a szemem környékére + egy testre is, mert ez kis kiszerelés. És ott van benne az alkohol, a parfüm, és egy km hosszú az összetevők listája. Nagyon tetszik, de messze nem tökéletes, egyelőre marad. aztán még kísérletezek másokkal is.

Benton Papaya-D Sun Cream SPF38 / PA+++

Benton Papaya-D Sun Cream SPF38 / PA+++
2019. március 25.

Használom már egy ideje, jelenlegi véleményem:

Pozitívumok:
- Vannak benne kémiai fényvédők is, mégsem csípi-irritálja a szememet, mint más kémiai fényvédők. Bátran tudom használni egész arcra.
- Nyom, fehér réteg nélkül, könnyen eldolgozható.
- Minimális fényt ad az arcomnak (nekem ez még tetszik is), egyáltalán nem zsírosít, a nap végére sem.
- Könnyű újrakenni, nem dörzsölődik le az előző réteg.
- Viszonylag olcsó.
- Magyar webáruházból is rendelhető.
- Semmilyen irritációt, zsírosodást, pattanást, kiütést stb. nem okozott. Pedig tud érzékeny lenni a bőröm.

Negatívumok:
- Nekem az 50g kis kiszerelés, mert sokat használok. De a legtöbb arcra szánt fényvédő sajnos ekkora.
- A szaga engem nagyon-nagyon zavar. Felkenéskor és utána kb egy óráig érzem, aztán szerencsére elillan ez a büdös papaja(?) szag.

Ha nem lenne ilyen szaga, akkor mondanám, hogy ez tökéletes fényvédő számomra.
Kérdés még, hogy a nyári kánikulában hogy teljesít. Most tavasszal teljesen jó.

Shiseido Perfect Whip Facial Foam

Shiseido Perfect Whip Facial Foam
2019. március 21.

- Nagyon kevés elég belőle
- Nagy kiszerelés
- Olcsó
- Tisztának érzem utána az arcom
- Maradéktalanul lemosható
- Könnyen habzik, inkább "habkrémmé" válik a bőrön masszírozva

Negatívumok:
- Nagyon erősen szappan szaga és állaga van. Nem tudtam kiverni a fejemből, hogy egy szappannal mosok arcot
- Picit talán szárít
- Szembe kerülve csíp

Csodálkozom, hogy Japánban ez egy nagyon felkapott (#1) termék. Számomra egyáltalán nem volt olyan nagy szám. Elhasználom, mert nincs vele különösebb bajom, de nem hiszem, hogy újravenném.

L'Oreal Revitalift Laser X3

L'Oreal Revitalift Laser X3
2019. február 9.

Ez a termék is csak a vásárlók átverésére való, semmit nem fog kezdeni a ráncokkal. Van benne pár hidratáló, de semmi, ami a ráncokat megelőzhetné, finomíthatná. Ellenben tele van felesleges illatanyagokkal, alkohollal stb, amire semmi szükség nincs.

Egy mintát próbáltam. Elsőre egy nehéz, zsíros, nehezen kenhető krém. Beszívódás után már kellemes volt viselni, simává teszi a bőrt (hála a szilikonnak).
Az utóbbi időben kerültem az illatosított kozmetikumokat, ebben pedig rengeteg illatanyag van. És borzasztó erős a szaga, engem egész nap irritált. Nem venném meg a teljes kiszerelést.

Mixa Kipirosodás Elleni CC Arckrém SPF15

Mixa Kipirosodás Elleni CC Arckrém SPF15
2019. február 1.

Egy mintát próbáltam, de nem tetszett. A legzavaróbb az illata, olyan erős, hogy még órákkal a felkenés után is éreztem, ráadásul nem is tetszik. A másik, hogy nagyon zsíros-ragacsos érzésű maradt tőle a bőröm egész nap. Pedig télen szárazabb és nem szokott ezzel gondom lenni. Az egész fejem tök fényes, csillogó lett tőle :/ Pár óra viselés után pedig a szememet is elkezdte csípni. Ez a krém úgy rossz, ahogy van. Nem ajánlom senkinek.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. január 2.

Mit mondhatnék? Fantasztikus ez a lemosó. Hónapok óta használom minden reggel, még rengeteg van a tubusban. Szeretem az illatát, bár nincs benne illatanyag. Valóban hidratálja is tisztítás közben az arcot, nincs utána az a feszülő, húzódó érzés. Könnyen le lehet mosni. Engem megvett, maradok ennél :)