rose

lust for lifestyle
Regisztráció dátuma: 2012. május 21.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

lust for lifestyle
Regisztráció dátuma: 2012. május 21.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Ariana Grande Cloud

Ariana Grande Cloud
2022. augusztus 6.

Az illatjegyek alapján majdnem megrendeltem vakon, mert valami krémes, édes illatra vágytam. Végül mintát rendeltem belőle, és az is a fiók mélyére került két fújás után. Nekem ez egy borzasztó kellemetlen, szúrós, egyszerre férfiparfümös és fojtogatóan édes illat, a "patikaszag" elég jól körülírja. Nem akartam elhinni, hogy ez tényleg ilyen, úgyhogy a Douglasban magamra fújtam a teszterből is, nem győztem lemosni utána. Nekem ez nagyon nem.

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Hajpakolás 8Sec

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Hajpakolás 8Sec
2022. június 25.

Kevés, vékony szálú, szöszös és száraz hajam van, ami ettől a kis csodától sima és fényes lesz. Ennek ellenére a flakon felénél abbahagytam a használatát, mert nagyon lelapította és elnehezítette a hajamat, a második napra már vállalhatatlan volt. Nem gondolnám, hogy ez a termék hibája, viszont nem kap 5 csillagot, mert maga a kiszerelés nagyon nehezen használható a csúszós flakonnal és az ici-pici csavarós kupakkal.

Lush Jilted Elf Testpermet

Lush Jilted Elf Testpermet
2021. november 19.

10 éve nagyon szerettem a Jilted Elf tusfürdőzselét, elképesztően örülök, hogy visszahozták ezt az illatot. Egyszerre gyümölcsös, fűszeres, fás, édeskés, tipikusan olyan illat, amit a leírása alapján soha nem választanék, de magamon mégis imádom. Uniszex illatnak mondanám, sőt, nekem erősen visszaköszön benne a Paco Rabanne 1 Million. A tartóssága simán vetekszik egy parfümével, a reggeli fújást kora este is érzem magamon. Nekem már újfajta szórófejjel érkezett, ami talán még az előzőnél is szörnyűbb, de testpermet lévén ezt elnézem neki.

Update: Egy hét után összeszedte magát a szórófej, érdekes, hogy azóta sokkal inkább a fás jegyek dominálnak az illatában. Ha lehet, akkor inkább az előző illatot, és a gagyi szórófejet kérném vissza. :)

Lush Let The Good Times Roll Testpermet

Lush Let The Good Times Roll Testpermet
2021. november 11.

"Papíron" ez az én illatom, de sajnos csalódás volt. Semmi vaj, semmi popcorn, semmi fűszer, csak brutális, mindent elnyomó, tömény karamella és juharszirup, valami fura mellékzöngével. Napokig fújtam ruhára, bőrre, szobaillatosítónak, de nem tudtam megszeretni. A tartóssága brutális, fél fújást még másnap is éreztem a szobában úgy, hogy egész nap nyitva volt az ablak, ez nekem már egy kicsit sok. Az arctisztító illatát imádom, az alapján többet vártam volna.

Les Senteurs Gourmandes Vanille De La Réunion EDP

Les Senteurs Gourmandes Vanille De La Réunion EDP
2021. november 11.

Online rendeltem, úgyhogy izgultam, mennyire passzolunk össze. Nagyon szeretem a karamellás-vajas gourmand illatokat, várható volt, hogy nem fogok csalódni, szerencsére így is lett. A vaj és a karamell rajtam nem olyan hangsúlyos, mint reméltem, egyértelműen dominál a vanília. A tartóssága, hatósugara szuper, egy fújást fél nappal később is érzek magamon. Ár-érték arányban verhetetlen, csak győzzem elhasználni. :)

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam
2021. augusztus 4.

Évek óta ez a bevált testápolóm, érzékeny, száraz bőrre nem találtam ennél jobbat. Viszonylag gyorsan beszívódik, illatmentes, szép összetevős, egyedül csak azt tudom felróni neki, hogy a pumpa csöve nem ér le a flakon aljáig, ami elég bosszantó tud lenni.

Revlon One-Step Hair Dryer & Volumizer Elektromos Hajkefe, RVDR5222E

Revlon One-Step Hair Dryer & Volumizer Elektromos Hajkefe, RVDR5222E
2021. augusztus 4.

Elég szerencsétlen hajkoronával áldott meg a sors, tipikus szöszös, hullámosodásra hajlamos hajam van, amit vagy vasalnom kell, vagy egy csomó göndörítő termékkel diffúzorral megszárítani, hogy kinézzen valahogy. Minden vágyam volt egy olyan hajformázó, amivel a rohanósabb napokon egy lépésben tudom formázni a hajamat, és hosszas keresgélés után végül emellett döntöttem. Direkt a kisebb kefés verziót vettem, ez a félhosszú hajamra pont megfelelő, vékony szálú, kevés hajra pedig tökéletes az egyes fokozat. Összességében elégedett vagyok vele, a használatára még rá kell éreznem, mert egyelőre elmaradt a "wow" hatás, bár elképzelhető, hogy nincs elég hajam hozzá. Nem csinál olyan egyenes hajat, mint egy hajvasaló, de szöszös hajra kész megváltás, korábban ha kicsit száradt a levegőn, utána elképzelhetetlen volt, hogy hajszárítóval vállalhatóvá varázsoljam. Most simán szárítom fél órát a levegőn, aztán átmegyek vele ezzel, szépen kiegyenesíti a begöndörödött babahajakat a töveknél is. Örülök, hogy megvettem!

Upbuty Dorkase Arcfeszesítő Készülék

Upbuty Dorkase Arcfeszesítő Készülék
2021. augusztus 4.

Szerettem volna egy mikroáramos készüléket, de a Foreo Bear árát sokalltam, így végül akciósan 34 ezerért ezt vettem meg. Részletkérdés, de nagyon igényes a csomagolás, szeretem, amikor ezzel is éreztetik velem, hogy minőséget kapok a pénzemért. Magát a készüléket jólesik kézbe fogni, a forgó, arcformára illeszthető kezelőfej pedig szerintem fantasztikus ötlet, viszonylag sokat szoktam állítgatni. Elég aszimmetrikus az arcom, lényegesen kevésbé tónusos az egyik oldalon, örültem volna, ha mikroárammal ezen sikerül kicsit javítani, ezzel sajnos nem birkózott meg. A ráncok állapotán viszont határozottan javít, ha kimarad 2-3 nap, rögtön sokkal kifejezettebbek a mimikai ráncaim, használatot követően pedig szépen kisimulnak. A gyulladásokat is szépen le tudja húzni, érezhetően segít a bőr regenerációjában. Nagyon érzékeny bőrrel a maximális fokozatot meg sem érzem, néha minimálisan érezni, hogy egy-egy helyen odacsíp, de nem bánnám, ha kicsit erősebb lenne, bár lehet, hogy csak az én hülyeségem, hogy mindenképp érezni akarom, hogy dolgozik. :) Egy-egy problémás területen egy percig tartom, úgy látom, hogy kell neki ennyi a látható eredményhez. Összességében jó kiegészítés a bőrápolási rutin mellé, de tudnék nélküle élni, ár-érték arányban egy erős hármas.

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
2021. július 23.

Kifejezetten testre vettem, arcra megvan a bevált BHA-s hámlasztóm. Nagyon szeretem, életemben először végre nem szárad le a bőröm, ha egyik nap kimarad a testápolózás. Talpra, sarokra, de időnként még fejbőrre is használom, valóban hagy egy minimális ragacsos réteget, de nem kényelmetlenebb, mint egy testápoló. Talán az egyetlen macera, hogy ezerrel fényvédőzni kell mellé, de nyáron erre egyébként is figyelek.

Pyunkang Yul Essence Toner

Pyunkang Yul Essence Toner
2021. július 16.

Szuper, gélesebb állagú toner, felbontáskor illatmentes, de pár hét alatt nekem elég erős gyógynövényes szaga lett. A vízhiányos bőröm szereti, jól esik neki ez a plusz lépés, bár csodákat azért nem érdemes várni tőle. Az árán először dobtam egy hátast, de a 100 ml-s kiszerelés is lassan fogy, úgyhogy összességében megéri. Nem biztos, hogy újravenném, még keresgélem az igazit.