rose

lust for lifestyle
Regisztráció dátuma: 2012. május 21.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

lust for lifestyle
Regisztráció dátuma: 2012. május 21.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Uriage Termálvíz Spray

Uriage Termálvíz Spray
2020. július 18.

Régóta része a rutinomnak, arctisztítás után ez az első termék, amit használok. A vízhiányos bőröm nagyon hálás érte, ráadásul bármilyen irritáció esetén is bevethető. A nagy kiszerelés napi használat mellett hónapokig elég.

Dontodent Sonic Power Elektromos Fogkefe

Dontodent Sonic Power Elektromos Fogkefe
2019. május 26.

Hagyományos elektromos fogkeféről tértem át erre, kb. fél éve használom. Eleinte nagyon nehéz volt átszokni a használatára, nagyon kell figyelni arra, hogy ezt kifejezetten nem szabad rányomni a fogra, csak finoman hozzáérinteni, érezhetően jobban is tisztít így. A fejéért nem rajongok, nekem kicsit kemény, nagy és szúrós is, örülnék, ha lenne belőle szenzitív verzió, de ár-érték arányban még így is nagyon rendben van. Korábban egy Braun fogkefém volt, az gyorsan tönkrement és nagyon fapados volt, ahhoz képest ez egy futurisztikus csodakütyü, az aksija pedig 6 hónapnyi intenzív használat után még mindig hibátlan.

Philips Lumea IPL Advanced

Philips Lumea IPL Advanced
2019. május 17.

Update: Lassan 5 hónapja használom, úgyhogy itt az ideje egy újabb véleményezésnek. Amikor megvettem a gépet, az volt vele a cél, hogy ne kelljen mindennap borotvát használnom, ez nem jött be. Az elején egészen szépnek tűnt az eredmény, de ahogy eljött a fenntartó kezelések ideje, gyakorlatilag minden visszanőtt. A kezelés hosszadalmas, egyszerűen nincs kéthetente 2-3 órám minden területen végigmenni, ha még közben borotvát is kell használnom, úgyhogy ebből a szempontból csalódás. Hogy jót is írjak, az alsó lábszáramon nagyon szépen kikopott a szőr (sajnos ott sem teljesen), illetve a bikinivonalon és a hónaljamon is tök jól teljesített, viszont az eredmény kb. egy hónapig tartott. A karomon az égvilágon semmit nem ért, illetve a combommal is viszonylag nehezen birkózott meg, pedig a világos bőr-sötét szőr típusba tartozom. Sajnos a visszaküldési határidőről már lecsúsztam, úgyhogy most az a terv, hogy újrakezdem a 2 hetes kezeléseket, és meglátjuk, mi lesz belőle. Összességében ma már nem biztos, hogy megvenném, de ha már megvettem, igyekszem kihasználni az előnyeit.

Szerettem volna túlesni a 8 hetes előkezelésen, mielőtt véleményezem, ennek most jött el az ideje. Az első két kezelés után teljesen odavoltam, hogy milyen elképesztő tempóban hullik ki a szőr, az utolsó kezelés viszont hagyott bennem egy kis hiányérzetet, mert ennél azért látványosabb eredményt vártam volna. Az alsó lábszáramon elég szépen dolgozott a gép, ott alig maradt valami, a combomon viszont maradt bőven, bár lehet, hogy azt nem tudtam annyira ügyesen villantani. Hónaljon teljesít a legjobban, ott gyakorlatilag alig van egy-két szál, karon viszont csalódás volt, ott a 3. kezelés után sem látok akkora eredményt, bár igaz, hogy ott a legvékonyabb és legvilágosabb a szőr. A gép alapvetően kézre áll, a használata nekem hosszadalmasabb, ha tényleg figyelek arra, hogy minden területet levillantsak, akkor bő egy óra alatt vagyok meg a két lábammal - persze ha tényleg elég 6 hetente hozzányúlni, akkor ennyi belefér. :) Világos bőrre 4-es fokozaton használom, egyedül a combomnál csíp egy kicsit, de kibírható, az anyajegyeket pedig kerülgetni kell. 30%-kal olcsóbban vettem, és bár nekem nem tökéletes az eredmény, de még így is úgy érzem, hogy megérte. Bár hivatalosan vége az előkezelésnek, az app szerint ha nem értük el a várt eredményt, nyugodtan be lehet még iktatni kéthetenkénti kezeléseket, ezért most ez a terv, és meglátjuk, hogy megszabadulok-e a maradéktól. Az appot egyébként mindenképpen ajánlom mellé, sokkal egyszerűbb nyomon követni az alkalmakat, és mindenféle tippet is ad.

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum
2019. május 1.

Sajnos ez nekem is a "nagyon nem" kategória lett, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Hamar kiderült, hogy napi használatra az én bőrömre alkalmatlan, mert elképesztően szárított, viszont heti egy használattal is ugyanezt tapasztaltam, ráadásul a bőröm állapotán sem javított, sőt, inkább rontott rajta. A szaga nekem is nagyon gyorsan fémesre váltott hűtőben tárolva is, ezt valamennyire ki tudtam cselezni úgy, hogy felvitel után alaposan kezet mostam, és a többi terméket csak ezután vittem fel, így csak az arcomon volt erős illata, a kezemen nem. Bár nekem nagyon nem vált be, azt mindenképp értékelem, hogy teljes mértékben itthon fejlesztett és gyártott termékről van szó, illetve az ára is nagyon kedvező.

A'PIEU Pure Block Natural Sun Cream Daily SPF45 / PA+++ (régi)

A'PIEU Pure Block Natural Sun Cream Daily SPF45 / PA+++ (régi)
2018. június 23.

Évek óta keresem a tökéletes fényvédőt, de eddig teljes kudarc volt. A fizikai fényvédőket nem bírja a bőröm, így végül emellett döntöttem, és azóta többször újravettem a 100 ml-s kiszerelést. Az első két hétben minden reggel gyanakodva néztem a tükörbe, hogy milyen katasztrófát okozhatott, de eddig tökéletes: azonnal beszívódik, nem fénylik, és ami a legfontosabb, egyáltalán nem érzem, hogy a bőrömön van. Mióta ezt használnom, a sminkem is sokkal tartósabb, így nem csak hogy abszolút betartja, amit ígér, de még túl is teljesíti. :)

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++
2018. május 14.

Kizárólag jó véleményeket hallottam eddig erről a fényvédőről, nagyon szomorú vagyok, hogy pont én fogom ezt megtörni. Érzékeny, korpás szeborreás, vízhiányos, rozaceás bőröm van, télen elvagyok az SPF15-ös hidratálókkal, nyárra viszont már kell a magasabb védelem. Elvileg nekem találták ki ezt a terméket, valamelyik összetevőjét mégis annyira utálta a bőröm, hogy még mindig küzdök a hatásával. Összesen 3 napig használtam, a pórusaim viszont olyan érzékenyek lettek tőle, hogy egy erősebb érintésre azóta is begyulladnak, a rozaceám pedig úgy belobbant tőle, hogy a BHA szó szerint marta az arcomat. Sajnos ezt leszámítva sem vált be, kis mennyiségben is iszonyatosan fehérre meszelt, és hiába kentem egy könnyű hidratálóra, nagyon kiszárította a bőrömet. Ettől függetlenül persze örülök, hogy másnak bevált. :)

Bvlgari Petits et Mamans EDT

Bvlgari Petits et Mamans EDT
2018. május 14.

Kifejezetten hintőpor illatú parfümöt kerestem, ez pontosan azt hozza, amit vártam. Nagyon puha, nagyon visszafogott illat hétköznapokra, talán az egyetlen hátránya, hogy nem túl tartós. Ha elfogy, újraveszem!

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2018. április 13.

Update: Kicsit megenyhültem ezzel a termékkel kapcsolatban, mert egy kis kihagyás után elkezdtem újra használni, és azóta nem okozott problémát, viszont sajnos továbbra sem javított látványosan a bőröm állapotán. Plusz egy csillagot azért kap, mert mintha az elhalt hámsejtekkel kezdene valamit, de simán meglennék nélküle is.

Sajnos nekem ez egy nagy nulla. Korpás szeborreás, rozaceára hajlamos bőröm van tág pórusokkal és felületi vízhiánnyal, tehát alapvetően az én bőrtípusomra találták ki ezt a terméket, mégsem vettem észre semmi változást a használata során. Két-három hét után még türelmes voltam, de a napokban a használata után olyan gyulladt pattanásaim lettek, amilyenek még soha, ráadásul a pórusok, komedók állapotán sem javított. Hatalmas pénzkidobás volt. :(

Yamuna Ásványi Alapozó

Yamuna Ásványi Alapozó
2018. április 13.

A szín kiválasztásakor nagyon sokat bénáztam, mert nem elég, hogy az online kinézett színek teljesen mások, mint élőben, még a tégelyben is nagyon csalóka volt az összes árnyalat. Végül a Caffé Latte jött haza velem, és ez jó döntés volt, a világos, enyhén sárgás bőrömmel tökéletesen egyezik a színe. A felvitelt két hétig gyakorolnom kellett, mire ráéreztem: ha fedést is vár tőle az ember, akkor egyenes, lapos fejű, tömött kabukival kell felvinni, minden más (lazább fejű kabuki, púderecset, alapozóecset) csak egységesíti az arc színét. Miután kitapasztaltam, hogy mit tud, már nagyon gyorsan ment a felvitel, így a folyékony alapozókhoz képest nagyon kényelmes a használata, és a finishe is sokkal-sokkal természetesebb. Sajnos mint minden alapozó, ez is kopik nap végére, viszont jól bírja a napközbeni igazítást. Már most be fogok tárazni belőle, hogy sokáig kitartson! :)

PomPom Rózsa Virágvizes Zselé

PomPom Rózsa Virágvizes Zselé
2018. április 13.

Nappali hidratáló alá szerettem volna egy könnyű, vizes réteget, és mivel ebben a változatban nincs illóolaj, erre esett a választásom. Pontosan azt hozza, amit vártam, könnyű az állaga, isteni az illata, gyorsan beszívódik, és simán tudok rá krémezni. A nyári hónapokban fényvédő alá is tökéletes lesz, örülök, hogy megvettem. :)