Roseblood

Regisztráció dátuma: 2013. október 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. október 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Balea Pórusfinomító Tisztító Maszk Fehér Agyaggal és Cinkkel

Balea Pórusfinomító Tisztító Maszk Fehér Agyaggal és Cinkkel
2017. május 26.

Már többször újravettem, és még fogom is. Ha úgy érzem, kell valami plusz a bőrömnek, általában ehhez nyúlok először. Nálam nem művel csodákat, de éppen elég hatásos ahhoz, hogy szeressem használni - kisebbnek tűnnek a pórusaim és valamivel puhább lesz utána az arcbőröm. A pattanásokkal is mintha kezdene valamit, bár lehet, hogy placebo-hatás, mert már maga a tudat, hogy cink van benne, felcsigáz. :D
Tényleg elég 2-3 alkalomra a 8 ml, és mivel csak kb. kéthetente használom, így elég gazdaságos.
Tőlem 5 csillagot kap.

Garnier Pure Active Exfobrusher

Garnier Pure Active Exfobrusher
2017. május 26.

Régóta szemeztem ezzel a kis aranyossal, ki akartam próbálni, milyen együtt a cink, a szalicil és ez a kefe. Nagyon hamar (kb. 1 hét mindennapi használat után) láttam a hatását, és a környezetem is megjegyezte, hogy mennyivel szebb lett az arcom - szóval instant szerelmes lettem belé. :)
Azóta alább hagyott a kezdeti heves szenvedély a termék iránt, már nem használom minden nap, de még mindig szeretem. Az állaga tök jó, bár, amikor fogyóban van, akkor már nehéz kiimádkozni a tubusból. Remekül lehet vele alapozót lemosni, alaposan tisztít, de azért a heti egy-két bőrradírt nem tudta nálam helyettesíteni. Negatívum, hogy a téli használat alatt nagyon kiszáradt a bőröm, mindenféle hidratálókrémek ellenére is, szóval kell találnom egy másik alternatívát akkorra.
Összességében tehát nálam a gyulladt pattik ellen nagyon bevált, mind kezelés, mind megelőzés tekintetében, a mitesszerekkel viszont nem csinált semmi látványosat. A kezdetekkor tapasztalt nagyon gyors és látványos eredmények miatt 5 csillagot adok neki.

Imperity Golden Crystal Serum

Imperity Golden Crystal Serum
2017. május 26.

Update: azóta is nagyon szeretem. A mennyiséggel mondjuk kicsit óvatosabban bánok már, mert hajlamos tőle összeállni tincsekbe a hajam. A második flakont használom el, és biztos vagyok benne, hogy addig mindig újra fogom venni, amíg létezik ez a termék. :)

Imádom! :)
A fodrászomnál láttam, mindig ezt tette a hajamra vágás után, mire hazaértem tőle (10-15 perc), addigra mindig beszívta az összeset. ^^ Nem is haboztam sokáig a megvásárlásával, mert az illata is nagyon megtetszett, nem olyan nagyon mű, mint azoké a hajvégápolóké, amiket eddig használtam.
Dús, hátközépig érő, szárazvégű loboncom van, így pont elég az a mennyiség, ami egy pumpálás során kijön belőle. A hajvégeimre és a hajhosszra szoktam "rásimogatni", sokkal szebb tőle a hajam. Félig vizes, vagy száraz hajon, nekem mindenhogy beszívja.
És a hab a tortán: 2 hónapja voltam fodrásznál, azóta minden hajmosás után használom ezt a kis csodaszert, és még nincsenek újabb töredezett hajszálaim... és ez nálam nagy szó, mert általában elég hamar "újratermelődnek" a kis mocskok.
Szóval én csak ajánlani tudom, az egyik legjobb hajápoló szer, amit valaha használtam (és ahhoz képest persze jó áron is van).

Hawaiian Tropic Satin Protection Ultra Radiance Sun Lotion SPF30

Hawaiian Tropic Satin Protection Ultra Radiance Sun Lotion SPF30
2017. május 26.

Update: Bár eleinte nem tetszett annyira, azóta újravettem. Végül is bevált, egyikünk sem égett le, de ez a csillogás továbbra is inkább a vicc kategóriába esik a hófehér bőrömön. Az arcomra már nem ezt használom, így talán el tudom kerülni, hogy belemosódjon a szemembe, és újabb fél napig könnyezzek miatta. Az ára és a hatékonysága miatt feltornázta magát 5 csillagra nálam.

50-es faktorút vettem akciósan az Auchanban. Balatonozós hétvégén használtuk, vízbe menés előtt, száradás után, illetve 1-2 óránként folyamatosan újrakentem. Teljesen bevált, bár nem vagyok az a fényvédővel spórolós fajta... általában olyan sokat használok magamon és a Páromon is, hogy "tucsog" a bőrünk a naptejtől, de persze alaposan elkenem, így viszonylag hamar beszívódik. Ez a csillogás elég érdekes, de egyáltalán nem bánom, annyira nem is látszik, csak első alkalommal tűnt úgy, hogy akkor mi leszünk a Cullen család a Twilightból. :D Az illatát mellesleg imádom, olyan igazán nyárias. :)
Ha utcára megyek, és nagyon tűz a nap, akkor is ezt használom, noha általában azért olyankor is kerülöm a direkt napfényt. Éppen ezért nem tudom megmondani, hogy napozáshoz megfelelő fényvédő-e, mivel én egyáltalán nem napozok, strandon, vízpart mellett is csak akkor nem tartózkodom árnyékban, amikor a vízben lubickolok. Apropó: iszonyúan csíp, ha belemosódik az ember szemébe. De tényleg, fél napig könnyeztem, és csak szemcseppel sikerült nagy nehezen kimosni.
Nekem megfelelő alternatíva, mert bár a gyerekeknek való Bioderma az én álom-naptejem, de az a helyzet, hogy nincs 5-6000 forintom ilyesmire, szóval marad ez.

Mivolis Haar Vital Komplex Étrend-kiegészítő Kapszula, Vitaminokkal és Ásványi Anyagokkal

2017. május 26.

Update: évek óta kedvenc. :) Nem szedem rendszeresen, inkább kúraszerűen, amikor úgy érzem, hogy kicsit jobban hullik a hajam, akkor előkapom, és beszedek egy dobozzal. Hízást, étvágynövekedést azóta sem tapasztaltam. Továbbá nem érzékelem, hogy a hajamon kívül más szőr erősödött volna, pedig ettől sokan félnek a különböző hajvitaminok megvásárlásakor.

Most fog elfogyni az első dobozzal, de már meg is vettem az utánpótlást, úgyis akciós volt. ^^

Az első észrevételem kb. 2 hét folyamatos szedés után az volt, hogy nagymértékben csökkent a hajhullásom, hajmosás közben alig hullott ki néhány szál, sőt, hajmosás után sem volt teli kihullott szálakkal a fekete, mindenféle szöszöket vonzó pulcsim.
4 hét elteltével a hajhullásom olyannyira minimalizálódott, hogy az olajos pakolások kimosásakor sem hullott ki 4-5-nél több szál, ez pedig nálam felér egy csodával.
A 4.-5. héten kezdtem el észrevenni, hogy fokozatosan megszűntek a vitaminhiányos tünetek a körmeimen. A töredezés teljesen elmúlt, a fehér foltok szépen megszűntek, ettől kezdve pedig láthatóan sokkal gyorsabban nőttek a körmeim.
Amit még nem tapasztaltam, de nagyon szeretnék, az a bőrre való jótékony hatása. Sajnos nagyon csúnya az arcom, és még semmilyen külső készítmény nem tudta rendbe hozni, úgyhogy most próbálom belülről táplálni.

Nem tudom, mekkora hajnövesztő hatást tulajdoníthatok neki, ugyanis mellette más termékeket is használok még ilyen célzattal, de az biztos, hogy a babahajak táplálásában nagy szerepe van, ugyanis a ricinust és a hajtonikot csak 1 hónapja használom, viszont a babahajaim már azelőtt is elkezdtek szemmel láthatóan növekedni és erősödni.

Hízást, étvágynövekedést nem tapasztaltam miatta, bár én továbbra is rendszeresen edzek, szóval nem is ajánlom, hogy hízzak tőle. :D
Csak ajánlani tudom mindenkinek, szerintem maximálisan megéri az árát ez a termék! :)

Balea Professional After Sun 2in1 Sampon és Balzsam

Balea Professional After Sun 2in1 Sampon és Balzsam
2015. július 3.

Több hónapja használom ezt a sampont, keverve egyéb Balea-s társaival (ezzel mosom meg a hajam másodjára, és rajta is hagyom 3-4 percig), és eléggé bevált. Nem zsírosít, nem szárít, a fejbőröm is szereti, na meg Párom is az illatát a hajamon. :D
Egyébként használok utána balzsamot is, szóval a hajsimító hatását annyira nem érzékelem.

Naturol Mandulaolaj

Naturol Mandulaolaj
2015. június 3.

Én nagyon szeretem. Kéz- és körömbőrápolásra vettem, és abszolút bevált. Jól felpuhítja a körömre nőtt bőrt, így sokkal könnyebben vissza lehet nyomkodni azt a helyére. Emellett viszonylag hamar beszívódik, így néha a szemem köré is kenem, de ott a hidratálás mellett nincs túl sok más hatása.

Balea Tisztító Arclemosó Gél Gyümölcssavval

Balea Tisztító Arclemosó Gél Gyümölcssavval
2015. április 21.

Nagyon elégedett vagyok vele, eddig ez a legjobb arclemosó, amit használtam, pedig rengeteget kipróbáltam már.
Az állaga géles, számomra pont megfelelő. Jól habzik, jól tisztít, imádom benne ezeket a kis szemcséket is, az illata is jó. És ráadásul igaz, amit írnak, tényleg friss érzést hagy maga után.
Kissé redukálta a pattanásaim számát, illetve simább a bőröm, a mitesszereimre eddig nem volt hatással.
A második flakonnal használom el, és biztos vagyok benne, hogy újra fogom venni.
Azt azért nem mondom, hogy egyáltalán nem szárít, mert nem lenne igaz, de sokkal kevésbé, mint egy tonik. Elég jól helyre tudja pakolni még az én nagyon brutál arcbőrömet is, amikor pedig úgy érzem, hogy kicsit szárazabb tőle a bőröm, akkor vizes ujjal felkenek egy kis hidratálót, és probléma megoldva.

Update:
A kezembe akadt nemrég a DM-ben, és szagmintát véve felháborodva tapasztaltam, hogy sokkal undorítóbb lett. Nem tudom, lehet, hogy változtattak rajta valamit, vagy eddig nem figyeltem oda ennyire, de brutálisan kiérződik a második helyen lévő alkohol szaga. Olyan, mintha citromos mosogatószert kevertek volna össze vodkával. Ráadásul ugye érzékeny, pattis bőrre még alkohol denat-ot önteni... mint olajat a tűzre. :/
Nem vonok le csillagot, de biztos, hogy nem fogom újravenni... inkább megvettem helyette a 3 az 1-ben arcradírját, mert egyébként az is a jól bevált termékek közé tartozik.

MediNatural Borsmenta Illóolaj

MediNatural Borsmenta Illóolaj
2014. szeptember 4.

Nálunk megfázáskor az egyik legnagyobb megmentő. Pár csepp eukaliptusz és borsmenta olaj a párologtatóba, vagy akár közvetlenül belélegezve, és máris tisztulnak a légutak.
A borsmentát egyébként a samponomba szoktam csepegtetni, általában 4-5 cseppet keverek el a szokásos mennyiségű samponnal és kevés vízzel, majd alaposan a fejbőrömbe masszírozom, és rajta hagyom 5-10 percig. Igazán jól bizsereg tőle, beindítja a vérkeringést, közben persze úgy érzem, lefagy a fejem. :D Nem tudom biztosan, ettől nőttek-e az új babahajaim, de mindenesetre szeretem így használni. És fontos megemlíteni, hogy eddig egyszer sem okozott irritációt... persze töményen azért egyetlen ilyen olajat sem nagyon szabad a bőrre kenegetni, csakis valamivel hígítva!
Egyébként a szekrényeimbe is használom illatosítónak, mert imádom, igazán friss lesz tőle minden (egy vattapamacsra csepegtetek belőle, illetve más illóolajokból, a vattát pedig felragasztom a polcokra, és máris nincs öregnéni szag sehol).

Syoss Szilikonmentes Regeneráló & Dúsító Sampon

Syoss Szilikonmentes Regeneráló & Dúsító Sampon
2014. június 26.

Nekem nem ez volt az első szilikonmentes samponom, viszont összességében elégedett voltam vele.
Állaga géles, színe áttetsző, illata semleges, de kellemesnek mondható. Remekül habzik, jól tisztít, viszont dúsítást tényleg ne nagyon várjon tőle senki.
Néha eléggé kiszárította a hajam, ezért már az is előfordult, hogy a hajtöveimet is balzsamoznom kellett utána, pedig általában csak a hajhosszt szoktam.

Négy csillagot kap, mert a szárító hatását leszámítva szerettem ezt a sampont. Újravenni nem fogom, mert azóta találtam más szilikonmentes samponokat, amik jobban bejönnek. (pl. Balea Coffein Sampon :) )