rouge23

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 5.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 5.
Bőrprobléma: Vízhiány

Jessa Sensitiv Intim Mosakodó

Jessa Sensitiv Intim Mosakodó
2021. szeptember 10.

MIndenmentes intim mosakodó, irritáció nincs, nagy kiszerelés, kedvező ár, kellemetlen szag nincsen, és kevés kell belőle. Tökéletes! :D

Bioderma Sensibio Gel Moussant Kíméletesen Tisztító Micellás Habzó Gél Érzékeny Bőrre

2021. szeptember 10.

Azt hiszem még Veres Fanni ajánlása által fedeztem fel ezt a terméket. Jól leszedi a sminket, parfüm- és szulfátmentes, nincsenek benne erős felületaktív anyagok, sem pedig természetes illatszerek. Nekem eddig ez a kedvenc sminklemosóm, semmi rosszat nem tudok róla mondani. Nekem nem csípi a szememet, pedig érzékeny szokott lenni a sminklemosókra. Azért hozzátenném, hogy minden sminklemosót a lehető leggyengédebben próbálok használni. Használat után lemosom egy második tisztítóval (CeraVe). A pécsi Árkád Sipojában vettem, nagyon jó áron leárazva. Mi kell még? :D

Neutrogena Hydro Boost Gelée Milk

Neutrogena Hydro Boost Gelée Milk
2021. július 22.

Az első parfümös lemosó amit kipróbáltam, hát megbántam. Gyulladt, fájó pattanásaim vannak tőle, és most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ettől. Az INCI utolsó helyén van a parfüm, gondoltam nem lesz baj. Hát igazából nem tudom biztos tényként állítani, hogy a parfüm benne a ludas, de az biztos, hogy innentől kezdve hanyagolom a parfümös cuccokat még inkább, mint eddig...

La Roche-Posay Effaclar Mikro-Hámlasztó Tisztító Gél

La Roche-Posay Effaclar Mikro-Hámlasztó Tisztító Gél
2021. július 19.

"Az elhalt hámsejtek irritáció nélküli eltávolítása"
"Hipoallergén. Fiziológiás pH. Allergiatesztelt."

Aha, nagyon vicces. :D Senkinek sem ajánlom akinek érzékeny a bőre. Egy nagyon durva lemosó, erős illatosítással csak nem parfüm néven. A második összetevője meg az SLES. Hónapokig próbálkoztam vele, de egyszerűen használhatatlan. Nagyon csúnyán és undorítóan begyulladnak tőle a pattanásaim, új helyen jönnek elő másikak, és rengeteg pici, fájdalmas lesz a szokásos helyeken. Egyszerűen nem bírom használni hiába próbálom meg újra meg újra.

Aztán meg ráírnak olyan hülyeségeket hogy bőrgyógyászatilag tesztelt, na és hogy sikerült a teszt, azt nem tudhatjuk meg? :D Meg gondolom a kedves cég azt sem bírja elárulni, hogy miért szükséges bele az a Menthol, meg az SLES ráadásul második helyre. Meg a fiziológiás pH-ról sem tudom hogy pontosan mit akar takarni, de mivel az SLES ilyen erős koncentrátumban van benne, ezért szinte ennyi erőből használhatnék inkább egy gyengébb szappant is, mivel a bőrnek 4,5-5,5 a pH-ja, az SLES-nek meg 7,5-8,5... Bár az nem derül ki semmilyen oldalon sem, hogy pontosan mennyi van benne mert SEHOL nem tüntették fel, szóval csak annyit tudni, hogy sok... Gratulálok LRP, jó drágán adtok valamit, de legalább jó fo* is :D

Aki meg elgondolkodik rajta rajta, hogy megvásárolja, ne tegye. Inkább menjen fel a netre és rendelje meg a CeraVe SA lemosóját ha nem találja meg a helyi patikákban, csak ezt ne válassza.

Biomed Körömvirág Krém

Biomed Körömvirág Krém
2021. július 10.

Most több dolog miatt is lehúzom ezt a cuccot. Először is azért, mert csípi a szememet, másodszor pedig azért, mert SLS van benne. Egyébként nem egy rossz krém, szerintem kifejezetten mattít. A bőröm gyulladt részével nem csinál semmit viszont, de ár-érték arányban jó.

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó
2021. június 29.

Nagyon szeretem! Nagyon szép természetes finishe van, ami talán a fényes felé húz, de nem az az igazán fényes, hanem tényleg az a szép természetes finish. Nem szeretem a parfümözött termékeket, de nagyon jó az illata. Eddig egyszer sem volt baj a tartósságával több óra után sem, és ezen csodálkoztam a legjobban. Zsíros-kombinált bőröm van, és nem zsírosodik át szinte egyáltalán. Nap végére is tök normális néz ki a fejem. Egy gyengéd teljes fedése van, szerintem a legtöbb bőrhibát elfedi, ami nem olyan durva. Nagyon szépen lehet eldolgozni, nem foltos, és nem is foltosodik. Leakciózva vásároltam 800 forintért. Ennyit nekem bőven megért. Egész áron nem vásárolnám újra az inci miatt. Amúgy szuper alapozó, ha valakinek nem számít az inci, akkor eltudom képzelni, hogy megéri neki az árát.

Sun Ozon Medium Naptej FF50

Sun Ozon Medium Naptej FF50
2021. június 29.

Kifejezetten nem szeretem. Lehetetlen belőle elegendő mennyiséget felvinni, legyen szó testről vagy arcról, mivel nem szívódik be, és zsíros marad tőle a bőr 1-2 órán keresztül is akár, ha valóban elegendő mennyiség van belőle felkenve. És persze fénylik is és ragad. Ha meg vékonyabban viszem fel nem elég a védelme. Szörnyű, elkenni is nehéz mert nagyon nehéz krém állaga van. Normális mennyiségben nagyon erős fehér réteget is ad, de az idővel eltűnik, és marad a zsírosság.

Ebelin Mikroszalas Sminklemoso Korong

Ebelin Mikroszalas Sminklemoso Korong
2021. június 22.

Nagyon jól működik megfelelő használat mellett, szeretem. A micellás vizet feltapogatom az arcomra és a benedvesített koronggal tapogató mozdulatokkal átmegyek az egész arcomon. A szememnél rányomok egy kis micellás vizet a korongra, és ott tartom a szememnél hosszan. Ezt mind a két szememnél megcsinálom 2-3. Minden használat után rányomok egy kevés folyékony szappant vagy pedig tusfürdőt, de tényleg csak egy picit, és elmosom. Ha nem szárad meg a következő használatig, használom a másikat. Szuperül leszedi a sminkemet, utána egy vízbázisú lemosóval lemosom az arcomról a maradék dolgokat, és kész. Nagyon szeretem, sokkal könnyebb így leszedni a sminkem és végre nem viseli meg az arcomat a sminklemosás, nem kell dörzsölnöm és nem pirosodik ki.

Revox Just Niacinamide 10%

Revox Just Niacinamide 10%
2021. június 20.

Nekem is a pipettájuk miatt kell, hogy levonjak csillagot, mert ritka f*s, már bocsánat. Egyszerűen nem veszi fel rendesen a cuccot, ha meg igen, rengeteget vesz fel. Nem történt tragédia, ha többet vett fel a kelleténél, mert általában csak lehúztam a nyakamhoz olyankor, de amikor nem vett fel egyáltalán, akkor öntögethettem, és rohadt kellemetlen volt, mert nagyon kellett vigyáznom, hogy nehogy megszaladjon. Ez volt az első nia, amit használtam, és amúgy az üvegcsében lévő cucc kifejezetten tetszett. Jól működik, nekem nagyon jól szabályozza a bőröm olajtermelését, és úgy vettem észre, hogy a pattanásaimon is segítetett.
Összességében: jó kis cucc, jó ár-érték arány, könnyű beszerezhetőség (DM), de az üvegcse nekem sem túl tetszetős. Ha kipróbálom az Odinary niáját és lesz viszonyítási alapom, lehet visszatérek egy update-re.

Catrice Calligraph Pro Precise 24H Matt Szemhéjtus-Vízálló

Catrice Calligraph Pro Precise 24H Matt Szemhéjtus-Vízálló
2021. május 26.

Használtam már jó pár szemtust, de nekem is ez lett a kedvencem! :) Ha rendesen körbe van púderezve (tehát nem tud beleragadni az alapozóba/korrektorba), akkor nagyon tartós tud lenni, de egész napra még nem próbáltam. Egy egész napos használat után visszafogok térni még egy update-re, de egyenlőre 5 csillagot érdemel nálam abszolút. Ha ennek ellenére is elrontom a tusvonalamat, általában az én bénázásom miatt szokott lenni, azt már nem tudom erre a tusra kenni! :D