Roxanne

Regisztráció dátuma: 2012. július 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. július 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: -

NYC Rock Muse Smoky Top Coat

NYC Rock Muse Smoky Top Coat
2013. március 15.

Hát hölgyek, köszönöm a tippet.
Nagyon vékonyan felvíve -Catrice nude lakkjai, rémlik?- eszméletlen színvariációk jönnek ki. Van egy a lenti csillagok színéhez hasonló lakkom, metálos ráadásul, botrány. Persze az üvegben teljesen máshogy nézett ki. Szeretném, mert a minősége kiváló, de ezután fogom is, mert ez a kis csoda olyan szép mélybordóvá varázsolja, hogy ihaj! Persze a csillámokhoz hangulat is kell, de mégsem túlzottan tolakodók.

Alverde Lipstick Pencil

Alverde Lipstick Pencil
2013. március 15.

Első rúzsceruzám. Faragásnál még nem tartok, meglátjuk majd, hogy a s-he vagy az avonos hegyező bír-e el vele. Max. öregapám módszere, a jó öreg kiskés.
A közepes árnyalat jött velem, és lágyan felvíve teljesen hordható, hétköznapi szín az én adottságaim mellett. Egy picit érezhető, hogy "húzza" a számat, de megfelelően hidratált ajkakat nem cserepesít.
Úgy rémlik, az ára is kellemesen megfelelő volt a szokásos alverdés árszabáshoz képest, így én elégedett vagyok vele.

Oriflame Volare Testhintőpor

Oriflame Volare Testhintőpor
2013. március 15.

Ezer éves darab, de a bőrcipős-nejlonharisnyás időszakokban hibátlanul teljesít lábfejen.

Rimmel 60 Seconds Metal Körömlakk

Rimmel 60 Seconds Metal Körömlakk
2013. március 15.

Rimmel lakkok nagy szerelmeim, le volt árazva mind a három csodaszép, még nem birtokolt árnyalat, jött is velem menten.
Vélemények róluk alant.

Avon Clearskin Pattanás Elleni Ecsetelő

Avon Clearskin Pattanás Elleni Ecsetelő
2013. január 23.

Ezer éve. Még anno tinikoromban.
Az arclemosó és a tonik mellé volt mindig, épp az aktuális kiadásból.
Hatása sajnos semmi. A pillanatnyi bőrirritáción kívül.
Aztán egyszer kidobtak egy teafa-olajast, hasznos, golyós kiszerelésben, ami meglepő módon jó volt, azóta meg sima teafa olajjal ecsetelem azt a 4 hetente kibukkanó kb. két darabot ("vénülés" jótékony hatása, ugyebár). Nyomába sem érnek az alkoholos holmik.

Pantene 2 Perces Intensive Repair Regeneráló Kondícionáló Pakolás

Pantene 2 Perces Intensive Repair Regeneráló Kondícionáló Pakolás
2013. január 21.

Épp hajpakolás után nézelődtem, mikor megláttam ezt, kiárusítva.
Szívem szerint több pontot is adnék neki, mert az öt kevés.
Az adott alkalmi használatnál is látszik a hatása, mert nagyon puhává teszi a hajat. Lustaságomból adódóan viszont a hosszútávú hatása is megmutatkozott. Általában minden második hajmosásnál (ergo hetente egyszer) használom az ilyen pakolásokat. Utóbbi időben időhiány miatt kimaradt, így kb. 3-4 használat volt a 6-7 helyett, mégsem mutatkozott olyan drasztikus visszaesés a hajam állapotában, mint más eddigi pakolásoknál hasonló esetben. Minden egyes használattal javítgat egy kicsit a hajkoronámon, ami úgy néz ki, maradandó. Persze, igyekszem azért nem feszegetni a határokat, de egyértelműen "csodaszer" a regeneráló képességével.
Maga az is nagyon szimpatikus, hogy nem tubusból vagy flakonból kell kinyomkodni.

Anaconda Aloe Vera Regeneráló Kézkrém

Anaconda Aloe Vera Regeneráló Kézkrém
2013. január 21.

Rá mondom, hogy közepes hidratáló képességű. Pont félúton a borzasztóan vacak/"semmit se ér" és az "eldobom az agyam"/csodaszer végletek között.
Kezeim szárazságát figyelembe véve, ő a tavaszi-nyári krém.
Jó, sűrűbb állaga van, nem folyik szét a kezemen, majd landol a bútoron/ruhán/padlón.
Kicsit hosszadalmasabb a beszívódása, de hatását azonnal kifejti.
Az illata is tetszik.
Tulajdonságaiban nagyon hasonló a Milla aloés-búzaproteines kézkréme, ha sikerül néha napján levadászni.

Balea Med Testápoló Urea (régi)

Balea Med Testápoló Urea (régi)
2013. január 21.

Kuponfüzet - vegyük belőle, amit érdemes - testápoló, az úgyis mindig kell, gyorsan elfogy. Próbáljuk ki! Így jött haza. Hát.....
Kezdeményezném a MLBB kategória mellé az "egynek elmegy" kifejezés elterjesztését a köztudatban. Hajszál pontosan körülírja például ezt a holmit.

Frissen borotvált területre nem kentem. Oda már megvan a megfelelő portékám. Nem vagyok mazochista, hogy másfél havonta új kencével kergessem magam vonyító őrületbe.
Emez sűrű krém -élmény kifacsarni a flakonból, mikor már alig van belőle-, gazdaságosan kell adagolni, és akkor szépen beszívódik, nem "izzad az ember fehér filmréteget".
Kiütéses nem lettem tőle.
De úgy semmi különös. Sem extrapuhaság, hogy konkrétan könyöklés közben elcsúsznék a saját karomon, se valami jó kis illat, ami megmaradna, és amiről megjegyezhetném.... Arra volt jó, hogy rájöjjek, mennyivel jobban kézre állnak a tégelyes testápolók. Ki tudja, ebből mennyi marad a flakonban kidobásnál, no és az élmény, ahogy az ember krémes kezekkel igyekszik kipréselni még egy adagot..... iszonyat!

Alverde Sárgabarackos Körömápoló Krém

Alverde Sárgabarackos Körömápoló Krém
2013. január 19.

Írok róla most már normálisan is, mert megérdemli.

Betáraztam belőle, mert annyira jó kis holmi!
Nagyon kevés kell belőle, kb. az Artdeco szemhéjalapjából 1 szemnyi mennyiség 5 ujjvégre. A testmelegtől szépen megolvad, krémből átmegy olajba. Nem mértem stopperrel a beszívódási időt, de a fentiek mentén adagolva, nem pacáztam össze semmit magam körül, míg beivódott. (a sárga krém halmazállapottal nem voltam ilyen sikeres, de óvatosan leszedve, így sem hagyott maradandó nyomot)
Illata a szokásos alverde dekorkozmetikum-illat.
Maga a hatás az, ami elképesztő. Extrém rövidre vágott köröm (töredezés, ojje) másfél-két nap után látványosan növekedett. A körömágy-bőr pedig jóval puhább.
Jó is, hogy ráleltem, mert épp körömolaj után nézelődtem, de így egyúttal a glicerines kézkrémekre fittyet hányó ujjvégeimet is sikerül gatyába rázni.

Lush Karma Szappan

Lush Karma Szappan
2013. január 15.

A másik Lush-os holmi, aminek el bírom viselni az illatát. Jobban mondva, az összetevők kellően ellensúlyozzák a Lush-szagot.
Az illata nagyon finom, narancs és pacsuli. Ilyenkor télen nagyon jól esik.
Nem pattogtam ki tőle. Hál' isten, egyszer előfordult, azóta minden Lush-kencét gyanúsan vizslatok.
A gyenge pontja az ár-feléléséhez szükséges idő. Röhej, de az árszabásáért szintén sokat bírált L'Occitane-nál harmadennyiért kapni mennyei illatú kockaszappanokat (igaz, nem ilyen gazdag a választék), amik tovább kitartanak. Példának pedig nem véletlenül hoztam őket, hisz szintén a "természetes anyagok" kampánnyal hirdetik magukat, és ott is találni túlárazott dolgokat.
No, egynek jó volt így télre. Újra maximum majd valamilyen leárazás keretében veszem.