Ryana

Regisztráció dátuma: 2012. április 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. április 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Meridol Fogkrém

Meridol Fogkrém
2021. március 7.

UPDATE: mégsem maradtam örök híve, mert a fogínyvérzésem elmúlt. Amióta puha fogkefét használok, nem vérzik, s így elég egy olcsó fogkrém is.

Amióta ezt kipróbáltam, nem vagyok hajlandó más fogkrémet használni, noha az ára borsos.
Utálom az erős mentolízt, vagy a fura gyógynövényes ízt, és ezért IS szeretem ezt a fogkrémet: nagyon kellemes ízű, nem túl erős, pont jó!
Fogínyvérzésre nagyon szuper. Az enyhe vérzést elmulasztja. (Ha erős a vérzés, ott már érdemes fogorvostól tanácsot kérni, elhanyagolni csak annak szabad, aki könnyű szívvel képes a fogainak búcsút inteni.)
Próbáltam más ínyvérzés-elleni fogkrémet is, de a Meridol a legjobb, amit találtam. Maradok örök híve. :-D

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2018. június 17.

Csodaszer. Nem azért, mert már nincs egy fehér mitesszerem sem. Van. De sokkal-sokkal kevesebb, lassabban telnek meg a kis rohadékok, ritkábban kell tisztíttatni, így rengeteg pénzt meg lehet vele spórolni. Tehát többszörösen visszahozza az árát! Ragyám már nincs is, azt mondjuk nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de sebaj. Az tuti, hogy a kis fehér mocskok kialakulását ha nem is akadályozza meg, de gátolja és jelentősen lassítja.

Nikos Sculpture Woman EDP

Nikos Sculpture Woman EDP
2017. április 28.

Feltűnt, hogy eddig csak a 35-44 köztiek véleményezték ezt a parfümöt? Nem azért, mert csak ennek a korosztálynak való, hanem, mert már mindenki csak emlékből teszi. Én is így vagyok vele. Ifjúkorom nagy szerelme, imádtam, és elszomorított, hogy már nem beszerezhető. Különleges volt, vagány, nőies, egyedi. És hihetetlenül tartós!
Egyetértek PerfumePippi-vel, ez volt a tökéletes illat. Még akkor is, ha levonjuk az ifjúság iránti nosztalgiát, és az emlékezés megszépítő hímporát. Ez a cucc tényleg nagyon tudott.

UPDATE: Ha már véleményt írtam pár hete, felbuzdultam, és utánanéztem. Nagy mákom volt, az ebayen hirdettek egyet bontva, olcsón. A tulaj valamit benézett, mert férfi EDT-ként hirdette a női EDP-t, de én ezzel csak jól jártam. Ismét birtokosa vagyok tehát egy női Sculpture EDP-nek, és még jó ideig boldogan fogom szimatolni, fantasztikus! <3 <3 <3

Balea Med Ultra Sensitive Arctisztító Víz

Balea Med Ultra Sensitive Arctisztító Víz
2017. április 25.

Összehasonlítva egy hamameliszes tonikkal (pl ez: http://kremmania.hu/kremek/mizon-witch-hazel-90-toner) ennek a tisztító hatása röhejesen gyenge. Még a saját faggyút sem képes eltávolítani, nemhogy a sminkmaradványokat.
Persze, nem szárít, nem irritál, de kb ennyi, s ez nem elég.
Akkor használtam, mikor kipróbáltam a frakcionális lézert, és meg voltam pörkölődve. Legalább tudtam valamikor használni, ezért kap három csillagot a kettő helyett.

Bioderma Sébium Pore Refiner Pórusösszehúzó Krém

Bioderma Sébium Pore Refiner Pórusösszehúzó Krém
2017. április 25.

Csatlakozom az előttem szóló edovargaa-hoz, számomra is ez az első krém, ami használ a kráterekre. Nem mondom, hogy izomból összehúzza őket, de sokkal jelentéktelenebbnek tűnnek tőle a pórusok... először nem is hittem a szememnek. Wow. Használata csúszós-ismerős szilikonérzetet kelt. Jól mattít és lehet rá sminkelni, megfér a magnéziatejjel meg a fényvédőmmel is.
Magasan veri a Clinique Pore Refining Solution krémjét minden szempontból, töredék árért.
Viszont mintha szárítana, ezért egy pont levonás.
UPDATE: nem ez szárított, úgyhogy felpontoztam. Kifogástalan termék!

Bioderma Sébium Gommante Habzó Bőrradír

Bioderma Sébium Gommante Habzó Bőrradír
2017. április 25.

Nem véletlenül ájuldoznak itt sokan ettől a radírtól, tényleg jó. Talán a legjobb; én mindenesetre nem veszek mást, nekem tökéletes. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok Bioderma-rajongó, a fényvédőjüket például kifejezetten utálom.) Apró szemcsés, még az ujjaimon is elvékonyítja kicsit a bőrt, mikor használom, igaz, én gyakran kétszer viszem föl, hogy tuti jó legyen. Hetente egyszer-kétszer veszem elő, a felszíni mitesszerek ellen bevált. Lehetne kicsit sűrűbb, de ezért nem vonok le pontot. Jó az illata, kiadós.

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder

Innisfree No-Sebum Ásványi Púder
2017. április 25.

Szerintem fehérít. Csodálkoztam is az előttem véleményezőkön, hogy náluk ez nem látszik, nem értem. Fölteszem, mattít, egységesít, tényleg egyenletesebb bőrképet ad, de igenis sápaszt valamennyire. Ez nagyon zavar. Közrejátszhat az is, hogy a kedvenc Juvena púderemmel hasonlítom össze, és az szebb összképet ad.
Ha ez a sápasztás nem lenne, nagyon szeretném. U_U

Innisfree No-Sebum BB Krém SPF30

Innisfree No-Sebum BB Krém SPF30
2017. április 25.

Ez az első BB-krémem, és eléggé izgultam, de végül bejött. Natural Beige (#2) színben rendeltem, ez passzol is a bőrömhöz, kellemesen semleges, európai-bőrrel kompatibilis. Féltem, hogy túl halvány lesz, mert koreai termék, és a régi napvédőjük elég világos, de szerencsére a BB-krémre ez nem jellemző, tehát nem sápaszt, nem csinál szellemarcot. Teszek alá Innisfree primert, szépen együtt tudnak működni. Még az én csupakráter, nagyon rút pórusú bőrömet is szalonképesebbé teszik.
Mattít is, de a nettó mattító hatását nehéz lenne megsaccolnom, mert minden mattít, amit magamra kenek. Fölkenve első ránézésre nincs annyira blur-matt hatású, mint a primer (sajnos).
Amire vigyázni kell, az alapos hidratálás (mondjuk arra mindig), mert kiemelheti a száraz részeket... noha szerintem ez minden színezett termékre igaz!
Beauty blenderrel (csücskös tojás) "beütögetve" mutat jól, így szép eredményt lehet elérni vele, csak sokat ne használjunk. Ha felteszem, ott marad, nem adja meg magát a nap folyamán. Állaga nem túl híg, nem túl sűrű, pont megfelelő. Lehet rá Innisfree púdert is tenni, de én a Juvena-t jobban szeretem, és vele is kitűnően megférnek.
A fényvédő funkciójának külön örülök.
Ha kicsit erősebben fedne, erősebben mattítana, csodaszer lenne, így egy príma termék, amit hamar megszerettem, noha nem volt BB-s tapasztalatom.

Clinique Pore Refining Solutions Stay-Matte Hydrator

Clinique Pore Refining Solutions Stay-Matte Hydrator
2017. április 22.

Bele kell rondítanom a nagy ünneplésbe.
Igen, mattít és könnyen felszívódik. Ennyit tud. És most jön a rossz hír. Se alá, se fölé nem lehet tenni semmit, mert nem bírja a társaságot, mindennel összevész, "összekukacosodik".
Extra zsíros, nagyon tág pórusú bőröm van. A pórusokkal nem tesz csodát, konkrétan semmit sem tesz, de nem is ezt vártam tőle. Amit elvártam: legyen egy mattító hidratálóm, ami a magnéziatej és a mattító fényvédő alá kenve kiegészíti azok hatását. Na ez totál felejtős, teljes csőd. Vagy ez, vagy az, mert ez a krém akkora díva, hogy nem áll össze más jöttment cuccokkal.
Akkor pislogjon csak a polcon, többé nem veszem meg. Feleáron is találok hasonló mattító krémet, ami még össze is fér a magnéziatejjel.

UPDATE: Ez a krém kb harmadannyiba kerül, és simán kenterbe veri: http://kremmania.hu/kremek/bioderma-sebium-pore-refiner-porusosszehuzo-krem

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)
2017. április 22.

Ezzel nagyon bakot lőttem. Az én hibám is, mert nem vettem figyelembe, hogy ez egy önbarnítós testápoló, s nem egy önbarnító. Sajnos hamar rájöttem, hogy mit jelent számomra a különbség.
Zsíros, tág pórusú bőröm van, és csúnya a lábamon is. Hajlamos a pöttyösödésre, könnyen begyullad, pörsenés, bumszli lesz, esetleg ragya, satöbbi. (Szoktam radírozni. Akkor is pöttyös, ha nem szőrtelenítek. Bárcsak rátalálnék az ellenszerre.) Abban reménykedem, hogy a szín egy kissé elfedné mindezt.
Ez a termék hoz némi színt, ez igaz, de - mint már előttem is írták - ragacsos érzést hagy maga után. Nem szívódik fel maradéktalanul. És ami a legrosszabb, hogy pontosan ezért befullad alatta a bőr, és még inkább kipöttyösödik. Azaz, sokkal rondább tőle a bőröm, mint előtte volt.
Semmi szükségem testápolóra, mert nem száraz a lábamon a bőr. Szóval ezt benéztem, de így ártania azért mégse kéne. Szó szerint többet árt, mint használ.
Akit hozzám hasonló problémás bőrrel vert meg a sors, az szerintem kerülje ezt a terméket nagy ívben.