sajtosszenya

1945 pont

Regisztráció dátuma: 2015. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

1945 pont

Regisztráció dátuma: 2015. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Natics La Nuit Retinal + C-vitamin Szérum

Natics La Nuit Retinal + C-vitamin Szérum
2022. július 29.

Csak jókat tudok mondani erről a termékről: jól eloszlatható, könnyen felszívódó, érezhető és látható reggelre a hatása. Az arcom sokkal puhább, simább hatású, mint amit más, egyéb (pl. G+G) retinal tartalmú szerek alkalmazásakor tapasztaltam. Elég gazdaságosan tudtam adagolni a pipettájával, allergiás reakciókat egyáltalán nem tapasztaltam. Simán újravevős termék nálam, szerintem jó az ár-érték aránya is

Chanel Allure Homme Édition Blanche

Chanel Allure Homme Édition Blanche
2022. május 26.

Nem kis csalódás számomra ez az illat. Még tavasziasabb időben sikerült beszereznem egy KM-tagtól vagy 25-30 ml-nyit eredeti üvegében.
Akkor azt hittem a csekély tartóssága majd a meleg beköszöntével javulni fog. Sajnos nagyot tévedtem. Reggel 7 kor befújom magam munkába indulva és 1/2 9-kor már bőrközeli lesz, de még valamennyire érződik. Aztán eljön a 10-1/2 11 és semmi. Két hölggyel dolgozom egy szobában, semmit az ég világon nem éreznek a Chanelből (ez még nem feltétlenül baj), a nagyobb gond, hogy a nap nagy részében én sem.
Az illatjegyektől sem vagyok elragadtatva, kicsit középszerű vagy olyan steril, semmi extra. Ahhoz képest, hogy az árcímkén 50 ezer +/100 ml áll, szerintem ez így nagyon gáz. Örülök, hogy nem ruháztam be nagyobb kiszerelésre és nem adtam ki ezért több tízezer forintot.

Balea Testápoló Krém Sheavajjal és Argánolajjal Száraz Bőrre

Balea Testápoló Krém Sheavajjal és Argánolajjal Száraz Bőrre
2022. április 27.

Egy szóban összefoglalva: borzasztó. Olyan, mintha egy nagy vödör csiganyálat öntenének rám - felvitel után hosszú percekig megül a bőrön és próbálja az ember bemasszírozni, de csak csúszkál egyik helyről a másikra. Elég visszataszító, mert fehér csíkokban áll a bőrfelületen. Valószínűleg ilyen a vizes glicerin, ami a két legfőbb összetevő. Igyekeztem poénosan felfogni, hogy könnyebb így a slim fit nadrágba belebújni....lehet a skinnybe is sikerülne:) Azt már nem is mondom, hogy elég erősen parfümös és állagra sem túl bizalomgerjesztő termék, a kb. 1-1%-os argánolaj és sheavaj-tartalmat meg inkább hagyjuk is. Szóval részemről biztos, hogy felejtős.

Amouage Meander

Amouage Meander
2022. március 22.

10 ml-es parfümszórós mintát használtam el, de nagy valószínűség szerint nem fogom a teljes kiszerelést beszerezni. Az illata nagyon tetszik, mert jól passzol a csendes, visszahúzódó természetemhez. Az illat ugyanakkor egyedi és különleges, de semmiképp sem rétegillat, igazán semmihez nem hasonlítható.
Kezdetben a vizes, zöldes jegyekbe vegyülnek füstös, földes jegyek és nekem a púderes is már viszonylag az elején átjön. Abszolút uniszex illatnak tartom, de szerintem éppúgy nem való machóknak, mint extrovertált hölgyeknek sem. Nagy szívfájdalmamra a fűszeres jegyek (rózsaszín és fekete bors) nagyon hamar elhalnak és sajnos úgy egészében véve a tartóssággal komoly gondjaim voltak: gyakorlatilag 1,5 óra után már csak némi púderes, szantálos illatfoszlányok voltak érzékelhetők rajtam. Lehet, nem a hideg, téli évszakban kéne próbálkoznom vele vagy nem volt megfelelő minőségű a kimért minta??? Feleségem is elcsábult, mert el tudta volna magán képzelni ezt a "szép", friss-vizes púderes és kissé fűszeres illatot, de rajta még gyengébben teljesített, mint rajtam.
A tartósságát illetően egyébként elég színes a felhasználók véleménye (fragrantica-n) - némileg "megnyugtató", hogy nemcsak nekem/nekünk voltak ezzel kapcsolatban komoly problémáim/problémáink. Nem szívesen mondok le róla, mert a top10 uniszex illatban nálam nagyon előkelő helyen áll az egyedi és nemes megjelenése miatt. Összességében az illatra magára 5*-ot adnék, de a tartóssága miatt egyelőre 3,5*, amit a magas ár miatt lefelé kerekítek.

Xerjoff Nio

Xerjoff Nio
2022. március 21.

Előrebocsátom, hogy az N betűvel kezdődő luxusparfümériából származó, 1 ml-es mintákat használtam. Nagyon kellemes friss, citrusalapú parfüm, elegáns, "tiszta" illat némi fűszeres beütéssel. A fiolából illatolva is nagyon tetszik. És most jön egy nagy DE, rajtam sajnos kb. 1,5 óra múlva elhal. Tettem én csuklóra, nyakra, kézfejre, tök mindegy. :(
Borzasztóan sajnálom, mert szerettem volna szeretni, de úgy néz ki, nagyon nem vagyunk kompatibilisek. Lehet, hogy parfümszóróból kellene megpróbálni felvinni vagy megvárni, amíg igazán tavasz lesz, de őszintén megmondom, elment a kedvem a kísérletezgetéstől. A tartóssága, szillázsa miatt számomra sajnos kiábrándító.

Phi Basic Formula 1 Báziskrém

Phi Basic Formula 1 Báziskrém
2021. december 10.

Nagy hasznát vettem, mert illat és színezőanyag mentes készítmény. Egy klasszul hidratáló alapkrémnek tartom, amibe tetszés szerint keverhető még gazdagítás, némi anti-age hatás érdekében növényi olaj (pl.argán- vagy gránátalmaolaj). Beszerzése kissé körülményes volt, de sajnos legújabb információm szerint már az év második felétől a gyártó megszüntette gyártását. Kár érte, mert ár-érték arányban nehéz helyettesítő terméket találni.

L'Occitane Petit Remedy Balzsam

L'Occitane Petit Remedy Balzsam
2021. december 10.

Én kézre és ajakápolásra használtam eddig. Mivel sűrű, percekig a bőrön megülő állagú, így szerintem nappal, kézkrémnek korlátozottan alkalmas csak. Legjobban a kisebb sérülések, hegek gyógyításában vettem hasznát: párszor kenve sokkal gyorsabban hámosodott újra a bőröm. Nagyon szeretem a homoktövis olajat (is), szerintem inkább ez felelős az első véleményező által említett kissé furcsa illatért. Engem mondjuk nem zavart, de lehet valakinek ez szokatlan lehet. Pozitív benne, hogy elég univerzálisan használható - mondjuk én az ajánlással ellentétben arcra biztos nem kenném (főleg a levendula illóolaj miatt). Az apró fémtégely nagyon szerethető darab, szerintem jól néz ki. Nem gondolom, hogy alapdarab lesz nálam, sőt valószínűleg most egy ideig nem is vásárolom újra. Igazából 3,5 csillag, de a magas beszerzési ára miatt inkább lefelé kerekítek.

Kérastase Spécifique Bain Vital Dermo-Calm

Kérastase Spécifique Bain Vital Dermo-Calm
2021. november 26.

Update: Sajnos korai volt az örömöm, hamarabb vissza kellett jönnöm frissíteni, mint gondoltam. Az történt ugyanis, hogy a harmadik használat után sajnos ez a sampon is nagyon erősen kiszárította a fejbőröm. Mostanában jártam fodrásznál, aki meg is jegyezte, hogy súlyos a helyzet, kezdeni kellene vele valamit (olajos masszírozást javasolt). Számomra sajnos használhatatlan így a sampon, nagyon csalódott vagyok, mert egyáltalán nem ezt a hatást ígérte. Számomra 1 csillag, sajnálom tényleg

Sok szempontból hendikeppes a hajam és a fejbőröm állapota: tartás nélküli, hullásra hajlamos rövid hajam van, érzékeny, rendszerint hámló, kiszáradó fejbőrrel. Nagyon meglepett, hogy már az első használat után nyugtató hatást érzékeltem és a hajmosás utáni fejbőr kiszáradás is csak minimálisan volt tapasztalható. Átlátszó, géles állagú, fodrász szalonok illatát idéző illatú termék. Jól habzik, kíméletesen tisztít, én zsírosító hatást egyelőre nem vettem észre. Nagyon kiadós, úgy tűnik, hogy sokáig fogom használni. Majd jövök később frissítéssel.

Phi Cream Laurel

Phi Cream Laurel
2021. október 29.

A krém valóban kenőcsszerűen tömény, hála gondolom az összetevő lista elején álló shea vajnak. Nem fullasztotta a bőrömet, mert elég gyorsan beszívódott. A nyári hónapokban félre tettem, de az ősz beköszöntével újra használom nappali táplálásra hidratálásra egy szérum fölé. Pár perc alatt beszívódik, illata jellegzetes, de nem bántóan, számomra természetes fenyőillat. Tápláló és hidratáló hatásával meg vagyok elégedve, néha azonban irritálta a szemkörnyéket (pár piros pötty formájában), ha oda sikerült felvinnem a készítményt. Nagyon kiadós volt, szerintem 3,5-4 hónapig is használhattam, így szerintem ár/érték arányban rendben van. Nem lett nagy szerelem közöttünk, de nem bántam meg azért, hogy kipróbáltam, sőt! Szárazabb, igénybevett bőrre el tudom képzelni és úgy általában a nyári hónapokon kívül szerintem nagyon jó szolgálatot tesz. A közelmúltban a gyártó oldalán jártam és meglepetéssel konstatáltam, hogy már nincs fent ez a termék az oldalon, úgyhogy vélelmezem nem gyártják már. Kár érte, de közel sem pótolhatatlan.

Phi Violet Retinol A+C+E Liposzómás Szérum Ibolya Kivonattal

Phi Violet Retinol A+C+E Liposzómás Szérum Ibolya Kivonattal
2021. október 29.

Müllerben egy 20%-os akció útján jutottam hozzá, mert egy ideje szemeztem vele. Ajánlás szerint esti rutinban használom, fölé még megy egy éjszakai tápláló krém. Állaga vizes emulzió, nagyon könnyen felszívódó - ellentétben több retinol tartalmú olajbázisú készítménnyel. Az elmúlt egy hónap alatt nem tapasztaltam allergiás reakciót, sem pirosodást, sem viszketést, hámlást és szerencsére pattanásokat sem okozott. Még úgy sem, hogy a szemkörnyéken is rendszeresen alkalmaztam. A bőrt kellemesen hidratálttá, feszesebbé, tömörebbé teszi. Ráncok mélységén nem vettem észre, hogy változtatna, viszont a bőr sokkal üdébb benyomást kelt (valószínűsítem a C vitamin hatása). Pigmentfoltok halványításáról nem tudok nyilatkozni, mert nincs ilyen problémám.
Egyetlen kritikát tudok megfogalmazni vele kapcsolatban: az adagoló fej hajlamos "köpködésre", így óvatosan kell adagolni, mert míg ki nem tapasztaltam, addig ment belőle földre, falra stb. Kiadósságáról azt tudom mondani, hogy nálam nagyjából jó 2 hónapig fog tartani. A minőségét és a hatását tekintve újra vásárolnám, de csak akciós áron, ugyanis kissé sokallom a 16 e Ft-ot a 30 ml-es kiszerelésért.