Best of Beauty 2019

sammy

Regisztráció dátuma: 2011. október 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2011. október 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

L'Erbolario Hajszínező Gél

L'Erbolario Hajszínező Gél
2019. július 11.

Színéből az első 2 hétben engedett annyit, hogy a párnahuzatot is színezte kicsit. Heti 2-3 hajmosással 3 hét után bukkantak elő az ősz szálak. Ami mindenképp a javára írandó, hogy a kémiai festés maradványának csúnya szalmasárga színe viszont nem tért vissza! Ajánlom azoknak, akik a bonyolultabb növényi hajfestés előtt próbát tennének. Nem vonok le csillagot, mert tartós festést nem is ígért.

Használata egyszerű. Én a világosbarnát vettem, mérsékelten őszülő sötétszőke hajamat tökéletesen fedte. A hajam tövénél tényleg az a szín lett, ami a dobozán is meg van rajzolva, a rézvöröses szőkére kopott hagyományos festett lenövés felett vörösesebb. Érdemes külön törülközőt befogni, mert hajmosás után engedi színt, medencében ázáshoz lehet nem a legjobb választás :) Eddig teljesen elégedett vagyok vele, hogy mennyire lett tartós, később megírom.

Natura Siberica Tápláló Regeneráló Homoktövis Sampon

Natura Siberica Tápláló Regeneráló Homoktövis Sampon
2019. július 9.

Évek óta nem volt ilyen jó samponom. Nekem is érzékeny bőröm van, ez nem irritál, jól habizik, ekkora kiszereléssel sokáig ki fog tartani. A balzsammal együtt használom, szuper páros, életet leheltek a lestrapált hajamba. Az illata tényleg tutti fruttis töményen, de hamar elillan, ha valakit ez tántorítana el, ne engedje :)

Khadi Kiegyensúlyozó Hajolaj

Khadi Kiegyensúlyozó Hajolaj
2019. július 7.

Száraz korpán, viszketésen segített, talán a hajhullást is mérsékelte, de a balzsamot nem tudom mellőzni, erre nem vált be. Próbáltam az egész éjszakás pakolást, vékony, gyenge hajam van, nagy voument varázsolt, de nagyon szárította, következő nap reggel csupa gubanc volt. Ha csak mosás előtt használtam rövid időre, akkor a hajtő hamar zsírosodott, ahogy mindig. Elhasználom a kadhis hajfestést követő fixálásra és korpásodás megelőzésre.

Natura Siberica Homoktövis Balzsam

Natura Siberica Homoktövis Balzsam
2019. július 7.

5 évig próbálkoztam a hajnövesztéssel, nemrég kb. az egésztől megválhattam, annyira tönkrement a hajam az utolsó fél évben, igaz, különösebb pakolásokat én nem használtam, csak kókuszolajat. A hajam töve hamar zsírosodott, a vége, mint a seprű, száraz gubanc. Próbáltam Kadhi olajat és natúr balzsamot is, volt, amin segített az olaj, de a hajam állagán semmit. A natura sibericát csak kerülgettem, mert féltem még fokozná a zsírosodást és mit csinálnék 400 ml-es kiszereléssel... Győzött a kín és a kiváncsiság, nem bántam meg! Szilikont is tartalmaz, úgy tűnik, ez nekem nem hátrány, legfeljebb festések előtt nem használok balzsamot. Nem lapul a hajam, a hullámok is maradnak, nem zsírosít, nincs gubanc, imádom a samponjával együtt. Plusz alapjában sem nagyon drága, ekkora kiszereléssel meg pláne kiadós.

L' Erbolario "A Rét Királynői" EDP

L' Erbolario "A Rét Királynői" EDP
2019. július 7.

Mostanában gyakran kötök ki a Myropoloiumnál, erről az illatról eleinte úgy gondoltam, nagyon nem tetszik, nem vagyok a kifejezett virágos parfümök híve. Nemrég újra szimatoltam a kihelyezett mintából és nem értettem mi bajom lehetett vele, pár napja fújtam is belőle, lesz, ami lesz. Nagyon kellemes volt vele a hazút a nagy melegben. Olyan jó friss, kedves virágillat, hogy úgy döntöttem, kell ilyen! Rajtam kifejezetten tartós.

Clean Fresh Linens EDP

Clean Fresh Linens EDP
2019. június 24.

Erősen virágos, nem a megszokott szappanos Clean illat, én kb. 4 óráig érzem.

L' Erbolario Fiore Dell’Onda

L' Erbolario Fiore Dell’Onda
2019. június 20.

Engem emlékeztet kicsit Hermes nílusi kertjére hangulatában, talán a vizililiom teszi. Tengerparti, nyári illatnak írják, én hűvös időkben is el tudom képzelni, mert nem eltúlzottan citrusos, van benne jó adag melegség. Megnyugtató, különgleges illat és igazán tartós, szerintem nem uniszex, nőies :) Ah, favorit!

Bvlgari Aqva Divina for Women

Bvlgari Aqva Divina for Women
2019. június 9.

Vakon cseréltem erre és nem bántam meg. Az első pár perc elég harsány az én izlésemnek, de aztán nagyon szeretem illat lesz belőle, egyelőre a függője vagyok. Szerintem tartós, főleg edt-hez és Bvlgarihoz mérten.
Végül sok lett nekem ennyi ml belőle, átadtam nővéremnek, ő jobban megbecsüli :)

Clean Fresh Laundry EDP

Clean Fresh Laundry EDP
2019. június 9.

Minden olyan helyzetben kiváló, amikor egyszerűen nem praktikus lehengerlő illattal megjelenni. Most több napos kiránduláson csak ezt használtam. Vagy visszafogott felhasználóknak való :) Friss, enyhén édes, virágos illat, jófajta öblítőre hajaz, közepesen tartós.

L' Erbolario Passion Fruit EDP

L' Erbolario Passion Fruit EDP
2019. június 9.

Harmadik kedvencem a márkától. Bár nincs óriási hatósugara, egy könnyen felismerhető nagylányos illat, kifejezetten tartós is. Szerintem minden évszakot elbír.

Ááá, rájöttem mitől érzem én ezt karakteresnek és retronak, emlékeztet az impulse incognito deóra. Gyerekkoromban a fél világ használhatta. Érdekes, akkor azt egyenesen utáltam :)