sammy

Regisztráció dátuma: 2011. október 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2011. október 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Heeley Parfums James Heeley Coccobello

Heeley Parfums James Heeley Coccobello
2021. augusztus 12.

Szegény kókuszról minden parfümőr csak naptejben, édes-vaníliás túlburjánzásban képes gondolkodni. Heeley legalább próbálkozik, nekem tetszik, kár, hogy a végére kicsit ellustul a benzoin-szantálágyon és nem marad meg frissebbnek. Visszafogott, én nem csak nyárra és tengerpartra képzelném el.

Sylvaine Delacourte Dovana EDP

Sylvaine Delacourte Dovana EDP
2021. augusztus 12.

Introvertált, kedves illat. Nem lehet róla rosszat mondani, csak nélkülöz minden fantáziát.

Histoires De Parfums Blue Bottle 1.2

Histoires De Parfums Blue Bottle 1.2
2021. augusztus 12.

Krémes, gyümölcsös rágógumi illat. Először vonzott és érdekes, de nem tudnám viselni, van benne valami mű hatás. A család egyöntetűen utálja. Kezdetben ott a bors, aztán leginkább ylang-ylang és a leszáradása vaníliás, elég jó a szillázsa és tartósságban sem gyenge. 3-4 csillag közé szavaznám.

Maison Francis Kurkdjian Petit Matin

Maison Francis Kurkdjian Petit Matin
2021. augusztus 12.

Blatterre fújva még értettem a rajongótábort és érezhetően minőségi alapanyagokról van szó, de az én bőrömön ez a parfüm kicsit sem nőies, vagy legalább uniszex illatot produkált. Nem ilyennek képzeltem a párizsi hajnalt, mert ez leginkább keserű, bár kétségtelen, hogy fel lehet rá ébredni. Kevésbé komplex alkotások, de szerintem a Mugler Cologne Take Me Out vagy Pradáék narancsvirága is nyerőbb ebben a témakörben.

Banana Republic Malachite

Banana Republic Malachite
2021. augusztus 7.

Nagyon szeretem a krémes, testápoló beütésű parfümöket, ez is olyan. Illatjegyei alapján nem sok közük lehet egymáshoz, de beugrott erről a Nivea. Furcsa, hogy orientálisnak sorolják be, friss-zöld-gyümölcsös-krémes, számomra egyedi. A nagy meleget kivéve szerintem bármikor fújható. Az előbb feltettem a tartalék üvegem, de lehet mindjárt megfontolom és törlöm :D

Avon Artistique Magnolia En Fleurs EDP

Avon Artistique Magnolia En Fleurs EDP
2021. augusztus 6.

Ehhez képest a sertéstelep decens illatfelhőt ad. Nem irigylem azt az irodai kollektívát, ahova ezt a magnóliát beviszik. A 2. csillagot a szürreális élményért adom :)

Adok neki egy 3. csillagot is, papíron kevésbé zavar, bár a tetszéstől messze van. Nem tehet róla, hogy így elrondítom.

Clean Reserve Warm Cotton EDP

Clean Reserve Warm Cotton EDP
2021. augusztus 1.

Szerintem ezzel a variánssal megpróbálták a szélesebb közönség számára szerethetőbbé tenni az eredeti warm cotton-t, annyira, hogy a végeredmény sejteti a rokonságot, de azért nagyban más. Lágyabb, sőt krémes, kevesebb a citrus, nincs benne karcosság és nem csak itthon vagy szabadidős tevékenységhez, hanem irodában, eseményen, és télen is el tudom képzelni. Persze, attól még mosóporos illat :) Én mindegyik változatot szeretem, ez a leguniverzálisabb.

Kevin Murphy Staying Alive

Kevin Murphy Staying Alive
2021. augusztus 1.

Én látom a különbséget: vele vagy nélküle, ezért 5 csillagos. Ebbe pacsuliolaj sem került, így az illatával sincs bajom, egyébként nem erős. Kevésébé szöszöl és repked a vékonyka hajam, enyhe tartást ad, szerintem hidratál is, legalábbis oldalt a sprőd, szőkitett tincsek normálisabb képet adnak. Amiket eddig probáltam ilyen "leave in" készítményeket, eddig egyedül erre érte meg pénzt kiadni, drága, de nekem sokáig elég lesz.

Michael Kors Sexy Amber EDP

Michael Kors Sexy Amber EDP
2021. július 30.

Nagyon szeretném, ha több maradna a fehér virágból és nem borulna szantálba a végkifejlet a bőrömön. Én kifejezetten visszafogott illatnak érzem, de meleg, inkább ősszel-télen prefelálnám.
Nem tudom eretnek gondolat-e, de mintha hasonlítana a Pani Walewska White-ra.

Yodeyma Delá

Yodeyma Delá
2021. július 28.

Már ismerem az eredetit, egyértelműen hasonlítanak. Ez intenzívebb a Noa-nál, és picit baltával faragott is mellette. Én arra abban az esetben javasolnám a copy-t, ha valaki nagyon elégedetlen a Noa tartósságával, mert árban nincs már vészes különbség.

Nem tudom az eredetihez viszonyítani, sose próbáltam a Noát. A leírások alapján lehet köze hozzá, mert nem egy szimpla illat és szép. Nekem hűvösebb időben az igazi. Majdnem kihúzza a munkaidőt, szerintem tartós. Nem túl eredeti másolni, de a Yodeyma izléssel csinálja, engem kilóra megvettek :)
A kávé, szantál, koriander, zöld jegyek, barack ami megvan, talán a bazsarózsa még, de a virágok felismerésében én analfabéta vagyok. Érdekes "perszóna", egyre jobban kedvelem :)