samtelen

Regisztráció dátuma: 2012. június 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. június 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Yves Rocher Anti-Age Global Sejtregeneráló Éjszakai Krém

Yves Rocher Anti-Age Global Sejtregeneráló Éjszakai Krém
2019. december 2.

Sokat elmond, hogy bár újabban vegán natúrkozmetikumokat veszek (YR-éknak a vegán minősítés tudtommal nincs meg), de ezt újra vettem mégis, mert tényleg jó krém. Igaz, még kuponnal is fájó lehet az ára, de megéri. Nekem zsíros a bőröm, tartottam is eleinte a nehéz, viaszos állagától, de reggelre kisimultabb a bőröm tőle tényleg és nem zsírosította.

BaByliss HSB100E Elektromos Hajsimító Kefe Ion Funkcióval

BaByliss HSB100E Elektromos Hajsimító Kefe Ion Funkcióval
2019. július 15.

Az előzménye az, hogy a fodrásszal brahiból egyenesre száríttattam a hajam, aztán utána a barátaimat sokkolta, hogy milyen jó a hajam és mennyit fiatalít. Namondom, akkor beszerzek egy hajvasalót, az egyenesre szárítás nekem macerás.

Egy Remington vasaló és eközött vacilláltam, de az Extreme Digitalnál le van árazva és meggyőztek a vélemények.

A használata abszolút "hülyeálló" és gyorsan és jól működik. Nem azt a teljesen lelapított egyenes hajat csinálja, hanem hagy benne valamennyi tartást is. Öt perc alatt kész lett a frizurám vele, szárítás után. Megérte megvenni.

Yves Rocher Elixir Jeunesse Folyékony Nappali Arcápoló Városi Hatások Ellen

Yves Rocher Elixir Jeunesse Folyékony Nappali Arcápoló Városi Hatások Ellen
2019. június 25.

Vásárláshoz kaptam, de sok haszna nincs. Könnyű felvinni, de cserébe ragad és idegesít, hogy rajtam van.

Unguentum Stearini Gyógyszertári Alapkrém

Unguentum Stearini Gyógyszertári Alapkrém
2019. június 20.

Krémek és pakolások alapjának használom, mert bármi belekeverhető, a virágvizekkel is jól elegyedik. Aki szeret magának "kotyvasztani" kencéket, azoknak remek kiindulópont.

Pompom Citromfű Virágvizes Zselé

Pompom Citromfű Virágvizes Zselé
2019. június 20.

Jó az illata, cuki a csomagolás, tényleg gyorsan beszívódik és nem zsírosít. Nyárra jó, de amúgy kb ennyi, egy gyengécske kis valami. Naptól kipirosodott bőrre kentem már a végén, hogy elfogyjon, arra valamit használt. Gondoltam, hogy újra veszem az illata miatt, amit szerettem, de igazából ennyi pénzből sokkal ütősebb krémeket is lehet venni.

Na jó, annyi haszna talán volt, hogy emiatt rákerestem és rákaptam a virágvizekre (a Cosmionál van sokféle) és azokat önmagában használom toniknak vagy arcpermetnek. (A tiszta citromfű virágvíznek amúgy más az illata, mint ennek.)

Yves Rocher Hűsítő Lábzselé

Yves Rocher Hűsítő Lábzselé
2019. június 13.

Ajándékba kaptam, nekem csak felkenés után kb 10 perccel kezd hűsíteni, de valahogy nem kellemes az érzés. A levendula illatát nem érzem, csak a mentolt. Cserébe ragad. Szép a tubusa, de sok haszna nincs a terméknek.

Yves Rocher Öregedésgátló Fényvédő Arcra SPF50+

Yves Rocher Öregedésgátló Fényvédő Arcra SPF50+
2019. június 11.

Más fényvédőkhöz képest nem annyira ragacsos, elég jól beszívódik és tetszik az illata. Teszi a dolgát, az egész napos kertészkedés után sem égtem le. Kényelmes a kiszerelése is.

Gres Cabaret

Gres Cabaret
2018. január 14.

Karakteres, de mégsem extrémen túlzó rózsa. Hétköznapra sok, mert azért van karaktere, de esti, rongyrázós bulizáshoz lehet, hogy rendelek a mintánál nagyobbat. Nyáron is jó lehet, mert én főleg csak a rózsát érzem, annyira nem mély illat számomra azért. De a Gres parfümjei méltatlanul mellőzöttek itthon, noha jó árban vannak, úgyhogy érdemes felfedezni őket.

Robert Piguet Fracas

Robert Piguet Fracas
2018. január 14.

Nem véletlenül óriási klasszikus. Amikor anno a Neroliban nagamra fújtam, fejbe vert, de így 2 ml-es mintából azt mondom, hogy erősen alklami ruhához ezt viselem majd. Erős, szédítő, és különleges. Teljesen más, mint a hétköznapi stílusom, ahol főleg narancsvirágosat viselek, de nem baj. Ez az illat önmagában egy hatásos belépő. Aki teheti, ismerkedjék meg vele.

Burberry London

Burberry London
2018. január 10.

Az első ami beugrik róla, hogy baromira szerethető illat. Ami azért vicces, mert a nevem is állítólag egy 'szerethető' jelentésű szóból ered. Elsőre nem olyan nagyon tetszett, de ahogy keresgéltem, nézelődtem tovább, úgy kezdett el lenni valahol a jó öreg kályha, aminél jobbat most úgysem találtam, pedig azt hittem, hogy nekem valami fanyarabb kéne, nem egy ennyire virágos.
Végül maradok nála, ahogy Peer Gynt is a darab végén csak Solvejgnél lyukad ki. Szagoltam már sokfélét (fogok is, nyilván), tetszett, nem tetszett, voltak nagy elvárások és nagy csalódások. Tegnap épp a karomra fújt Rumeur vágott képen úgy, hogy csak aszpirinnel tudtam elaludni a fejfájástól.

Ő meg itt ücsörög a karosszékben, tweedzakóban (poén a felöltöztetett üveg) és röhög ki a jólneveltsége mögül. Egy nagyon angol parfüm. Nem drámázik, hanem inkább csak okos, witty de még épp nem modoros. A blilit épp csak megpöccinti, de még nem borítja ki. Éppen csak annyira erős, hogy észrevetesse magát, de nem rikácsol és nem szurkálódik. És attól, hogy még valaki egy ilyet fúj magára és nem valami közönséges illatbombát, még lehet érdekes, nem? Igazi feelgood parfüm, amit egész nap szagolgatni tudok. Biztonságérzetet ad. Most valahogy erre van szükségem, bár lehet, hogy nagy alkalmakra majd kerítek valami nagyágyút is.

Update: a nagyágyú meglett a Dana Tabu személyében, ami imádnivalóan, szinte szakrálisan füstös, és a szex mellett eléggé spirituális is, de sokat elmond rólam, hogy több év után parfümös webshopra tévedvén azonnal rendeltem 100 ml Londont. Nekem ez "a signature". Édes, de elegáns, nőies, túláradó módon is a jázminnal és a lonccal, sőt, de nem közönséges. Tuti vétel kissé visszafogottnak tűnő, de valójában megragadó Nőknek. Kevesek szagolják ki igazi értékét, de azoknál örökre megmarad.