samunagyemese

Regisztráció dátuma: 2019. március 24.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. március 24.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Armonia Natural Biotin Sampon

Armonia Natural Biotin Sampon
2019. szeptember 14.

Újra rendeltem. Most nyáron a mindenféle nyaralások miatt kisebb kiszerelésű samponokat használtam, más márkától, mert azt gondoltam, megtehetem. Hát nem. Visszatért a hajhullás, ami gyakorlatilag az egész évben megkeseríti az életemet. De mikor a tavalyi őszön, télen és idei tavaszon ezt a sampont használtam, jelentősen javult a hajmennyiségem és minőségem is. Úgyhogy visszatérek hozzá, mert nem tudok hatékonyabbat jelenleg a piacon ebben az árkategóriában.

Naturpolc 99% Tisztaságú, Természetes Aloe Vera Gél

Naturpolc 99% Tisztaságú, Természetes Aloe Vera Gél
2019. május 25.

Sajnos nagyon rossz termék. Nemhogy nem hidratál, de kegyetlenül szárít, sőt, olyan komedogén, hogy a fal adja a másikat. Fogalmam sincs mi van benne, de hogy ez nem aloe vera, az biztos. Nekem van itthon egy 4 éves aloe verám, időként szoktam használni, tudom milyen az állaga, hatása. De ez..... Még a Mülleres 90%-os aloe gél is aloább, mint ez. Szerintem ez gyári glicerinzselé.
Pénzkidobás. Sajnálom.

Hada Labo Gokujyun Super Hyaluronic Acid Cleansing Oil

Hada Labo Gokujyun Super Hyaluronic Acid Cleansing Oil
2019. május 25.

Japánból rendeltem, relativ hamar megjött, 10 nap alatt. Szeretem a Hada Labo Premium Tonikját, és a Premium tonikkal átitatott arcmaszkot is, úgyhogy komoly elvárásaim voltak.
Közepesen könnyű olaj. Nem vízszerű, de nem is klasszikusan olaj-sűrűségű. Jól lehet vele dolgozni. Leszedi az alapozót, a szemfestéket, maszkarát is, mondjuk én nem hordok vízálló sminket, nem nehéz lemosni. Eddig csak az újragondolt Balea szemfestéklemosó lapocskáknak nem sikerült leszedni a sminkemet. 😀
Viszont kb 2 hetes használat után azt kell mondanom: szárít. Kifejezetten száraz lett a száj- és orrkörnyéki bőröm. És a száraz bőr alatt, apró gyulladások indultak meg, amik nem tudnak a felszínre jönni a bőrszárazság miatt.
Durván kell hidratálni utána.
Száraz bőrűeknek nem ajánlom.

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick
2019. május 24.

Masszív, ragacsos rúzs. Szerintem hétköznapra nem szép viselni. Nem hinném, hogy van olyan applikálási módja, ami elviselhetővé tenné a ragacsosságát. Olyan tipikus " a kifutón jól mutat, az utcán rémes" cucc. Vettem egyet, de nem tudom használni. Azért 2 pont, mert tényleg tartós. Sajnos.

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel
2019. május 24.

2 szín változatban vettem meg. mindkettő nagyon jó, és szépen fed, bár az egyik picit világosabb, mint a természetes ajakszínem. de ez nem okoz gondot, harmonikusan elegyedik vele. én keveset használok belőle, ujjbeggyel kenem szét, itatom fel a felesleget, hogy az ajkak természetes vonalaiba ne rakódjon bele. ettől nem lesz maszkszerű. elég jól bírja a gyűrődést, bár evéssel még nem teszteltem. .:))))

Purito Snail Clearing BB Krém

Purito Snail Clearing BB Krém
2019. május 23.

Nagyon gondolkodtam, hogy ezt vagy a Missha BB-jét vegyem meg, de győzött a presztizs (sajnos), és végül a Missha-t vettem meg. A Purito jobban fed, nagyon kevés kell belőle, kézzel szépen el lehet simítani, ugyanolyan fura a szürkesége, mint a Missha-nak, és ugyanolyan szépen átalakul, bemelegszik mégis, ahogy a bőrre kerül. A Missha-nal tartalmasabb, zsírosabb, de mégsem lettem tőle pattanásos, míg a Missha sajnos kicsapott.
Ennyit a presztizsről.

Pure Vitamin 10% C Serum

Pure Vitamin 10% C Serum
2019. május 23.

Ragad, csíp, kipirosodok tőle. 7-8 mintát használtam el. Nem az én világom.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2019. május 23.

Fura ez a szürkés szín, amivel felkenéskor találkozik az ember. Kicsit riasztó. Próbáltam a light beige és a natural beige változatot is, mindkettő alapjaiban szürkés volt pár percig. Aztán egyszer csak átvették a saját bőrszínemet, és végül csak csodálkoztam. Nem értem hogyan érik el ezt az eredményt. A lényeg, hogy nem kell tartani tőle. Nem olyan, mint egy alapozó. Annál kevésbé fed. És engem zavar, hogy kicsit fényesedik rajtam. Porpúdert nem szeretek használni, mert attól meg száradok, és csomósodik az arcomon a cucc. Szóval szó-szó. Most rendeltem egy 20 ml-s kiszerelést nyárra, elhasználom, mert nem szeretnék alapozóval mászkálni a kánikulában, de azt sem szeretem mikor teljesen csupasz a bőröm. Meglátjuk, hogyan alakul a kapcsolatunk.

Update 1 hónap után: sajnos pattanásaim lettek. Nem sok, viszont az a mélyen lévő, ki nem nyomható fajta, ami inkább kis gyulladt göböcske jelleget ölt. Nem akarok igazságtalan lenni ezzel a termékkel, volt más új kozmetikumom is az elmúlt időben, amit bevezettem a rutinomba, de sajnos úgy vettem észre, hogy akkor lobbantak be a patik, mikor ez a BB krém volt rajtam. Viszont kaptam Purito BB krém mintát, ami jobban fed, és bár zsírosabb érzetű, nem okozott pattanásokat. (előbb azokat használtam el, és utána kezdtem neki a Missha-nak). Most kicsit leállok. Kiveszem a rutinból az új szérumot, várok pár napot, aztán kiderül mit okoz önmagában a Missha.

Burt's Bees Almond Milk Beeswax Hand Creme

Burt's Bees Almond Milk Beeswax Hand Creme
2019. május 23.

Tiszta őrült vagyok, hogy nyárra megvettem, de egyszerűen annyira lenyűgözött amit a boltban művelt a kezemmel, hogy muszáj volt beruházni. Lágy, puha, telt, egészséges lett tőle azonnal a bőröm. Igen, zsíros, és valóban nem ideális napközbenre, de éjszakára "must have" ha kényeztetni akarjuk a kezünket.

Olivia Pálmarózsa-Narancs Dezodor

Olivia Pálmarózsa-Narancs Dezodor
2019. május 23.

Ízlések és..... Nekem nagyon bejött ez a stiftes változat. Az illata is, meg a hatása is, meg a kiszerelése is. Főleg a kiszerelése! Megőszültem a tégelyes változattól. Ki gondolta komolyan, hogy élmény aplikálni kézzel hónaljba a szárazan morzsálódó trutyit? Hála égnek, hogy itt a stiftes változat. Szerintem kellemesen friss és nőies az illata, ami napközben csendesedik, kifejezetten szolidan van jelen, viszont nem érzek magamon testszagot egyáltalán.