sannabella

Regisztráció dátuma: 2017. június 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. június 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Skinoren Krém

Skinoren Krém
2020. augusztus 25.

nem tudom, fogalmam sincs, nem értem, képtelenség, hogy: ennyi kidobott pénz, idő, energia, a bőröm védőrétegének ezerszeres lerombolásába került az, hogy elmenjek bőrgyógyászhoz és felírja nekem ezt a krémet.
mivel medinac kapszula mellé használom, ezért nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy mi minek köszönhető a bőröm javulásában, viszont a pattanás utáni foltok, az egész egységes arcszín és bőrkép sokkal szebb, szó szerint ragyogó bőr.
óvatosan használom és bőségesen fényvédőzöm mellette. kúraszerűen napi 2x használom a terméket, így tartott tovább egy tubus, mint 2 hónap.

Lush Dark Angels Friss Arc-és Testtisztító

Lush Dark Angels Friss Arc-és Testtisztító

UPDATE:
Nagyon para. Mármint... hormonális pattanásaimat próbáltam csillapítani, ezért napi kétszer használtam, finoman dörzsöltem az arcomra mindig. Mivel por alapú, ezért lemosásnál nemcsak minden tiszta fekete, de ha nem figyelsz eléggé, és nem dörzsölöd át valami törölközővel az arcod NAGYON NAGYON ALAPOSAN, akkor ez bizony megül majd az állad mélyedésében és az orrcimpáid melletti mélyedésben és sebesre szárítja kb. egy este alatt. Se kakaóvaj, se aloe vera, se körömvirágkrém, ureás testápoló, semmi nem segített, kirepedt tőle a bőröm teljesen, úgyhogy tényleg óvatosan. Talpra 100% jó lenne, de semmiképp sem arcra.

Tömbszappanért indultam, majd az eladó meggyőzött, hogy vegyem inkább ezt.
Első sorban azt szerettem volna, hogy gyorsan bő vízzel (mint egy normális szappannál) matt legyen az arcom, a koszt leszedje, kicsit átdörzsölje a bőröm, erre néztem ki a szintén Lushos Sexy Peel szappant. Az eladó mondta, hogy az ilyen por alapú tisztítót jobban ajánlja, mert sokkal gazdaságosabb és jobb is az én kombinált-zsíros bőrömre, úgyhogy hosszas kézfejdörzsölgetés és próbálgatás után a Herbalism (https://hu.lush.com/products/arcradirok-es-arctisztitok/herbalism) és a Dark Angels maradt versenyben.
Egyelőre megbántam, hogy nem a másikat hoztam haza, mert azt már nem is említve, hogy borzasztó macerásnak találom ezt a por alapú szappanozást, de iszonyatosan koszol is - főleg feketében! Az illattal nincsen semmi gond, nekem tetszik, de egyáltalán nem mattít és nem nagyon vettem észre, hogy mélytisztítana.
Minden esetre a termék remek radír, tényleg felfrissít és hűsít (nem mosom le, hagyom megszáradni az arcomon), puha és tiszta utána a bőröm, de sajnos a mattítás egyáltalán nem jött össze.
Most még úgy gondolom, hogy nem veszem majd újra, amúgy is hatalmas adagot adnak, úgyhogy tényleg jó sokáig jó lesz. Huzamosabb használat után updatelek, de úgy gondolom azért a négy csillagot megérdemli a termék.

Etude House My Beauty Tool Jellyfish Silicone Brush

Etude House My Beauty Tool Jellyfish Silicone Brush
2020. augusztus 25.

tényleg nagyon aranyos kis eszköz, szeretem használni. a dm-be eredetileg egy foreoért indultam, ez a kis cuki volt kitéve mellé, és mikor megláttam egymás mellett szinte gondolkodás nélkül hagytam ott a foreot. nem bántam meg. nem használom minden nap, mert nekem nem áll olyan jól a kezemre, főleg nem a szivacsra nyomom a géles habzó tisztítómat, mert veszteségesnek találom, és neheze tisztítható. VISZONT, ha normálisan megmosom az arcom ugyanazzal a lemosóval és ezzel masszírozom be legalább olyan jó a végeredmény, fellélegzik a bőr.
babaolajjal a masszírozós része szuper kellemes.
4 pontot kap azért, mert sokkal több lemosót kell használni ahhoz, hogy rendeltetésszerűen tudjam használni, és mert nehéz tisztítani. amúgy ♡

Vaseline Lip Therapy + SPF15

Vaseline Lip Therapy + SPF15
2020. július 13.

Azt hittem ugyanaz lesz, mint a kis tégelyes verziója. Bőrgyógyász írt fel gyógyszertári kutyulós vazelint zsírozónak a Medinac-kúra mellé, és nagyon szuper volt, de sajnos azt csak otthon lehet használni (higiéniai okokból), ezért gondoltam beszerzek valami úti verziót, amiben nem kell az ujjammal belenyúlkálni.
A sebesre száradt vörös számon nem láttam a színező hatását, minden esetre könnyebben és szebben szívódik be, mint a gyógyszertári barátja. Valószínűleg enni fogom a következő hónapokban, így updatelek majd. Addig is megéri az árát (Carmexnél mindenképpen jobb, ezt azért szükséges hozzátenni).

H&M Fixáló Púder

H&M Fixáló Púder
2020. június 23.

Ez az egyetlen púder, amit eddig újravettem, de csak azért, mert mindkét alkalommal le volt árazva kb 600 forintra. Gyorsan átfényesedik, poros a bőröm, és elég könnyen beleül a ráncokba, ha nincs odaragasztva a bőrre. Igaz, a kiszerelése sokáig elég a kompakt méretéhez képest, kemény utaztatás alatt sem törik, a tükör is szuper benne.
Legközelebb inkább befektetek egy megbízhatóbb darabba, mert ez télen sápít, nyáron meg semmit sem segít.

H&M Krémpirosító

H&M Krémpirosító
2020. június 23.

Uh, ezt el is felejtettem, első pirosítóm!
Nagyon szerettem, halvány barackos-rózsaszínűm volt arany csillámokkal. Nagyon jól lehetett építeni és nem is mászott el, sajnos a csomagolása siralmas minőségű, le is tört a teteje, szerintem valamikor ekkor hagyhattam abba a használatát.

Cosrx Acne Pimple Master Patch

Cosrx Acne Pimple Master Patch
2020. május 25.

Nagyon örülök, hogy az ára ellenére végül megrendeltem, mert nagyon jó, csak meg kell várni egy bizonyos pontot, miután ér bármit is.
Nekem a már nagyon csúcsos pattiknál, főleg mély, göbös, nehéz fájós fajtáknál vált be, a picikhez szerintem pazarlás ezt használni. Az a taktikám, hogy megnyomom egy picit ezeket a pattanásokat, mikor már nagyon zavarnak és estére leragasztom őket, így reggelre szinte teljesen eltűnik, maximum egy picikét piros marad még.
Viszont ha valakinek nem csak a ciklusa körül jönnek ki ezek az átok nagy göbök, akkor nem túl gazdaságos megoldás.
4 pont az ár és a pazarló csomagolás miatt, amúgy szupi termék.

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

UP-UPDATE

Never again. Elhasználtam egy üveggel, ami egy három hónapos chemical burnt eredményezett. Lehet, hogy én rontottam el, de semmire nem reagált ilyen rosszul a bőröm még, pedig voltak kemény időszakaink.
Helyette a COSRX Acne Patch-eket használom helyi kezelésre, ezerszer szelídebb és hatékonyabb.
Max 3 csillagot ér, mert tényleg nagyon megtévesztő szerintem. Sajnos :/

------------------------

UPDATE

Elkezdtem újra használni nagy kihagyás után pattanásos hegekre. Pattanások utáni vörös foltokat, sebeket, hegeket kis csípős érzéssel, de másnapra szépen összehúzza. Ezesetben szerintem megtévesztő a termék leírása, de az utóbbi problémámat tökéletesen orvosolja.
Ha elfogy szerintem inkább az AHA + BHA hámlasztót veszem ehelyett.

------------------------

Nem tudom még pontosan mit gondoljak erről a termékről. Először nem tudtam hogyan kellene használni, ezért vékony rétegben vittem fel az egész arcomra, de ez másnapra mindig apró, kemény pattanásokat okozott. Egy pár napig nem használtam majd csak a kézfejemre cseppentettem egyszer, és az ujjammal vittem fel célzottan csak a kis pattanásokra, hegekre (az orrromon és államon levő mitteszerekre nem használom). Másnapra eltűnik a pattanás, vagy legalábbis halványul, gyorsabban hámlik.
Nagyon szárítja a bőrt, erre érdemes ügyelni és hidratálni használat után.
Nem tudom erősebb aknéval mit tud kezdeni, megér egy próbát szerintem!

e.l.f. Poreless Primer

e.l.f. Poreless Primer

Nagyon szuper primer!
Fényvédős BB krémem alá kerestem valamit, mert nagyon kifényesedett, mire beértem dolgozni, de ez nagyon szépen a helyén tart mindent a nap végéig. Viszont egy picike púder kell a T-vonalamra, mert ott néha még kicsillog (főleg maszkban).
Alapvetően nagyon rosszul reagál a bőröm az alapozókra és a primerekre, de ez se pattanásokat, se szárazságot nem okozott, ezért kapja meg az öt csillagot.
Ja és a lényeg: a poreless alatt tényleg értsd, hogy poreless. Bár nincsenek már nagyon csúnya pórusaim, de a ciklusom előtt van egy-két takargatnivaló, ezt az időszakot is gond nélkül beveszi a termék. 5/5!

CeraVe Foaming Cleanser

CeraVe Foaming Cleanser
2020. február 27.

Szuper termék, bejött, viszont semmi "extrát" nem tapasztaltam a használatakor.
Elfogyott az előző arclemosóm és annak helyettesítésére vettem ezt, viszont mostmár kombóban használom a kettőt és egy fél hét alatt látványos lett a hatás.
Kíváncsi vagyok hosszú távon elhagyhatom-e mellette a Niacinamide szérumot.
Nekem is irritálja egy kicsit a szemem.