Scara

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Hask Keratin Protein Smoothing Shampoo

Hask Keratin Protein Smoothing Shampoo
2021. augusztus 4.

Röviden: számomra konkrétan veszélyes termék.

Nagyjából 3 hete vettem, mert sok jó véleményt olvastam róla. Pár nappal később észrevettem, hogy iszonyatos módon hullani kezdett a hajam és nem csak a mosások alkalmával. Ezen nem lepődtem meg, úgy voltam vele, hogy nyilván engem sem kerül el a szülés utáni hajhullás, vitaminok ide vagy oda. Csendben letöröltem 1-2 könnycseppet és szóltam a férjemnek, hogy innentől parókára spórolunk, mert még a szomszéd kerületben is tuti hogy az én hajamat porszívózzák. A hétvégén vidékre utaztunk és a sampon ott maradt, a hazafelé útbaeső DM-ben pedig nem volt a termekcsalád, így másik samponnal mostam hajat itthon. Nagyon meglepődtem, mert fele annyi hajam jött ki, mint az utóbbi hetekben és most a második hajmosás során csak egy átlagosan normális mennyiség a csomókban hulló haj helyett.
Elkezdtem kutatni a külföldi fórumokon és bizony rengeteg olyan véleményt találtam, miszerint a márka termékei hajhullást okoznak.
Nagyon sajnálom, mert tényleg gyönyörű és kezelhető volt tőle a hajam, de mit érek vele, ha a végén egy szál sem marad belőle?!
Lehet, hogy nem mindenki jár így vele, de azért csak óvatosan!

OGX Hydrate & Color Reviving Bamboo Radiant Brunette Shampoo

OGX Hydrate & Color Reviving Bamboo Radiant Brunette Shampoo
2021. július 26.

2021.július. Már 2x újravettem és be is táraztam belőle. Ilyen még nem fordult elő a történelemben. :) Azt vettem észre, hogy gyorsabban nő tőle a hajam, jó a tartása és a szülés utáni (3.hónap) hajhullást is kordában tartja (egyelőre legalábbis).
En csak webshopban találtam meg, drogériákban szerintem nem tartják.

2021.április. Nagyon jó sampon. Igaz, eddig még csak 3x-4x használtam, de eddig tetszik. Kellemes illata van (igazából nehéz meghatározni, talán kólás-gyümölcsös?), de nem túl erős és nem is marad meg a hajban sokáig. Annak ellenére, hogy szulfámentes, kellően habzik és könnyen kiöblíthető a hajból.
A hozzá való kondícionálóval használom, a hajam nagyon szép fényes, dús és kiemeli a világos bronzbarna színét. Valóban hidratál, mert az utóbbi időben ez az egyetlen, amitől nem száll a hajam.
Az egyetlen ami zavar benne, az a sűrű, darabos, zselé-szerű állaga, ami miatt alig tudom kinyomni a flakonból.

Bio-Oil

Bio-Oil
2021. április 29.

2021.04.29. Hivatalosan is a legjobb, a kismamakrémhez hozzákeverve. 2 napja megszületett a kisfiunk és sehol egy csík! Minden kismamának szívből ajánlom. 🥰

2021.04.05. Azóta is ezt a mixet használom reggel-este és még most a 37. héten sincs sehol egy csík. 😊 A tinikori striáim is valahogy kisebbek lettek, illetve annyira elhalványodtak, hogy már csak akkor látszanak, ha úgy esik a fény az adott területre. Már csak pár hét, remélem továbbra is bírja velem a strapát. 😊

2021.01.10. Sosem gondoltam volna, hogy 6 hónapos kismamaként lesz olyan a bőröm, mint akit photoshopoltak. 😃 Bevallom, nem hittem a reklámnak, de egy barátnőm tanácsára kb.2 hete hozzákevertem ~30-40ml Bio-oil-t a kedvenc illatmentes és gyorsan beszívódó kismama krémemhez (Naturland) és azóta így használom.
Tizenévesen hirtelen nőttem és sajnos azóta vannak a csípőmön és a melleimen striák, de az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy azok is már csak alig látszanak. Az olajat önmagában még nem próbáltam, mert nem szeretem ha sokáig kell várni amíg beszívódik, viszont az elmúlt hónapokhoz képest szembetűnő a változás, amit csak ennek tudhatok be.
Eddig új striáim nincsenek, a régiek múlnak, de úgy tudom a várandósság utolsó hónapja az, amikor hatványozottabban nő a pocak és nyúlik a bőr, szóval bízom benne, hogy továbbra is jól teljesít majd. 😊

Naturland Kismama Krém

Naturland Kismama Krém
2021. április 29.

2021.04.29. Hivatalosan is a legjobb krém, BioOil-al keverve. 2 napja megszületett a kisfiunk es sehol egy csík! Minden kismamának szívből ajánlom a használatát! 🥰

2021.01.10. Nagyon szeretem ezt a krémet, pedig először nehezen vettem rá magam a használatra. Nem szeretem a testápolókat, ezért mindig hidratáló tusfürdőket használtam, de nyilván babavárás során ennél már több kell.
Én is már a 2.hónaptól kezdve használom, hogy megelőzzem a striák kialakulását. Nagyon tetszik, hogy illatmentes és azonnal nyom nélkül beszívódik, nem kell várni az öltözködéssel.
Ami nem tetszik, az csavaros kupakos kiszerelés, ezért mindig kettesével veszem és egy kiürült folyékony szappan pumpás üvegébe töltöm.
Egy barátnőm tanácsára kb.2 hete hozzákevertem ~30-40ml Bio-oil-t. Sosem gondoltam volna, hogy 6 hónapos kismamaként lesz olyan a bőröm, mint akit photoshopoltak. 😃 Tizenévesen hirtelen nőttem és sajnos azóta vannak a csípőmön és a melleimen striák, de az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy azok is már csak alig látszanak. (Bevallom, nem hittem a Bio-oil reklámnak, de úgy tünik tényleg hatásos - viszont én csak a Kismama krémmel keverve használom.)

OGX Hydrate & Color Reviving Bamboo Radiant Brunette Conditioner

OGX Hydrate & Color Reviving Bamboo Radiant Brunette Conditioner
2021. április 22.

Nagyon jó kondícionáló. Igaz, eddig még csak 3x-4x használtam, de eddig tetszik. Kellemes illata van (igazából nehéz meghatározni, talán kólás-gyümölcsös?), de nem túl erős és nem is marad meg a hajban sokáig. Világosbarna színű, könnyen eloszlatható a hajon és könnyen kiöblíthető.
A hozzá való samponnal használom, a hajam nagyon szép fényes, dús és kiemeli a világos bronzbarna színét. Valóban hidratál, mert az utóbbi időben ez az egyetlen, amitől nem száll a hajam, de nem nehezíti el és könnyen formázható lesz tőle.

Amouage Enclave

Amouage Enclave
2021. április 20.

Tegnap kaptam belőle ajándék mintát a vásárlás mellé. Első lendülettel a férjem polcára tettem, mert az üvege alapján eszembe sem jutott, hogy ez nem kifejezetten férfi illat.
Aztán ahogy elolvastam a leírását és egy-két fórumot is körbejártam, tettem vele egy próbát. Nagyon ismerős illat számomra, lehet csak az orrom csal meg, de számomra szinte 90%-ban a JHAG Calamity J. illata egy kis mentával. Ugyanaz a fahéjas-ámbrás-fűszeres csoda, amit legszívesebben késő ősszel és télen használok, mert felmelegíti a testet-lelket, ünnepekre hangol. 😊
Még van itthon egy fél üveg Calamity J., de úgy tudom ezt már megszűntették és nem kapható sehol, ezért örülök, hogy ha elfogy, van helyette alternatíva.😊

Escentric Molecules M+Mandarin

Escentric Molecules M+Mandarin
2021. április 19.

A Molecule 01-ből már legalább 2 nagy üveggel elhasználtam és a kis 30ml-es kiszerelésből is mindig van az utazásokra. Amikor megláttam, hogy megjelent ez a mandarin illattal felturbózott változat, már tudtam, hogy ki kell próbálnom. 😊
Itthon is rendszeresen mandarin és narancs illóolajat párologtatok, mert feldobja a hangulatom és energikusabbnak érzem tőle magam.
Ma délután pont útba esett az üzlet, vettem egy kis mintát belőle és gyorsan ki is próbáltam. Pontosan azt kaptam tőle, amit reméltem és amit igazából a leírás is ígér: a kedvenc molecule01 illatom sok-sok friss, lédús mandarinnal. 🥰
Egy óra múlva megint az üzletben találtam magam és most már egy egész üveggel jött velem haza. 😊🥰

Oral-B Genius X 20000

Oral-B Genius X 20000
2021. április 18.

Az elmúlt ~10 évben curaprox fogkefét használtam és tulajdonképpen elégedett is voltam vele. Biztos a genetika is segít és nem csak a fogkefe érdeme, hogy a fogorvosok nem belőlem élnek meg szerencsére. 😊
Ami viszont feltűnt, hogy az utóbbi időben egyre gyakrabban kellett a fogkefét cserélnem, mert egyre rövidebb idő alatt deformálódtak és használódtak el a sörtéi.
Múlt héten belefutottam ennek az új elektromos fogkefének a hirdetésébe és jobban beleástam magam a témába, aminek vásárlás lett a következménye. 😊
(Nyilván a hiper-szuper tulajdonságai és a rose gold dizájn is hatott.)
Mivel ez az első elektromos fogkefém, tanulni kell a használatát. Elsőre nagyon furcsa, hogy hangja van, hogy nem kell vele sikálni a fogakat, nem szabad erősen a fogakra nyomni stb. A telefonos app nagyon szórakoztató, mivel még nem vagyok rutinos, ezért nekem több kell, mint az ajánlott 2 perc ahhoz, hogy minden fogat tisztának jelezzen.
Még nem tudom mennyire fogom majd tolerálni, hogy mindig vinnem kell magammal a mobilom a fürdőszobába, ennyire nem vagyok hozzágyógyulva. 😊
Mindenesetre örülök, hogy megvettem, mert tényleg nagyon alaposan és hatékonyan tisztít, élmény használni.

Palmer's Cocoa Butter Formula Natural Bronze Body Lotion

Palmer's Cocoa Butter Formula Natural Bronze Body Lotion
2021. április 8.

Ez a testápoló tényleg nagyon jó! Eredetileg azért rendeltem, hogy ne legyen hófehér a lábam, amikor majd rövidnadrágot és szoknyát lehet hordani. Viszont tegnap este hirtelen ötlettől vezérelve az arckrémemhez kevertem belőle egy picit és reggelre egy üde, élettel teli arc nézett rám vissza a tükörből. Őszintén meglepődtem, mert már hozzá voltam szokva a többnapos vizihulla látványhoz. 😄
Én nem éreztem rajta semmi kellemetlen tipikus önbarnító illatot, csak édes kakaóillatot.
A szolit nagyon nem szeretem és sokszor csak azért teszek fel BB krémet, hogy legyen egy kis színe az arcomnak, viszont ezután erre már nem is lesz szükség.
Biztos, hogy mindig lesz ebből a testápolóból itthon.

Foreo Luna Play Plus

Foreo Luna Play Plus
2021. március 26.

Lassan már 4 éve nyúzom és ezalatt 2x kellett csak elemet cserélni benne. Nagyon szeretem, azonnal érezhető volt a különbség, amikor elkezdtem használni.
Mivel évek óta itthonról dolgozom, így sminkmentes napokon nem feltétlen kerül elő, de jellemzően azért minden másnap este ezzel tisztítom az arcom.
Az utóbbi 1-2 hónapban már a férjemet is stresszelem vele 😊 és határozottan kisebbek lettek a pórusai, csökkent a miteszerek száma.
El is döntöttem, hogy veszek neki is egyet fekete színben, amikor szembesültem a ténnyel, hogy már nem lehet kapni sehol ezt a verziót. 😔 Amikor meglátta az árakat, szerintem lábon kihordott egy szívinfarktust és kijelentette, hogy magamnak azt rendelek amit akarok, de neki ne merjek ennyiért rendelni, mert 1.agyoncsap 2. ez már amúgyis közel "buzis" egy férfinak. 😂🤣 No komment...régimódi a drága. 😊
Remélem az enyém sokáig fogja húzni még, mert az újabb verziókat nem tartom indokoltnak, hiszen tisztításra ez is tökéletesen hozza az elvártat, az arcpakolásra és szérum bevitelére pedig ott az UFO2, masszázsra pedig szülés után a következő D. akcióban beszerzem a Bear minit.
Nyilván, ha majd tönkremegy pótolni fogom, mert nagyon megszoktam már és maximálisan elégedett vagyok vele, de nagyon sajnálom, hogy ez már nem elérhető.