Scara

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. január 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Batiste Cherry Dry Shampoo

Batiste Cherry Dry Shampoo
2022. június 27.

Ha valaki egy évvel ezelőtt azt mondta volna nekem, hogy szárazsampont fogok használni, az a minimum, hogy körberöhögtem volna.
Inkább keltem sokszor akár egy órával is korábban, hogy mindig friss és szép legyen a hajam.
Aztán megérkezett az idei nyár is, ami már a második elviselhetetlenül meleg nyár a számomra és a hajam extra gyorsan zsírosodik ilyenkor, a vége pedig kiszárad.
Plusz, az 1 éves manó mellett a napi hajmosás luxus időtöltés, amikor csak ide a ház melletti parkba (játszóra) megyünk le sétálni a reggeli és késő délutáni órákban.
Tettem egy próbát és megnyert magának. Valószínűleg klasszisokkal jobban működnek a mostani szárazsamponok, mint amit utoljára ~20 éve próbáltam. Persze távolról sem adja a frissen mosott haj érzést, de látszatra egészen elfogadható tőle a hajam. Megkapja tőlem az 5 csillagot, mert tényleg szívesen használom, amikor nincs extra programunk és hajmosással/szárítással sem akarok vesződni a közel 40 fokban.

Olivia Garden Fingerbrush Combo Medium Bontókefe

Olivia Garden Fingerbrush Combo Medium Bontókefe
2022. június 27.

A legjobb hajkefe a világon! Hosszú évek óta TT hajkefét használtam és nagyon szerettem. Aztán belefutottam itt a sok pozitív véleménybe és pár napra rá szembejött egy kihagyhatatlan akció. Gondoltam ha nem válik be, majd a férjem fejét masszírozgatom vele (vagy a kutyát 😄).
Ez a hajkefe egy álom! Magasan veri a TT hajkeféimet, pedig nem gondoltam volna, hogy létezik azoknál jobb.
Íves kialakítása igazi masszázs élményt nyújt, a vegyes sörtéinek köszönhetően nem száll a hajam és fényesebb is.
A legkisebb méretben vettem meg, ami az én viszonylag kis fejemhez és vékonyszálú hajamhoz pont tökéletes.
Ha egyszer tönkremenne (amire nem látok sok esélyt) biztosan újravenném.

Halloween Blossom EDT

Halloween Blossom EDT
2022. június 11.

Nagyon finom! Kivételesen eszem ágában sem volt parfümöt venni, amikor a drogériában megakadt a szemem ezen az üvegcsén. Próba nélkül lekaptam a polcról, gondoltam 30ml-t csak elfújkálok a játszótérre, de ha mégsem, az üvege annyira vidám, hogy megéri. :)
Rajtam az eper és jázmin érződik leginkább, igazi vidám tavaszi-nyári illat. Annyira megtetszett, hogy lehet veszek még belőle.

Philips Prestige Senseiq Bhs830/00

Philips Prestige Senseiq Bhs830/00
2022. június 7.

A legjobb hajvasaló, amit eddig használtam. A kímélő üzemmódban is tartósan egyenesre vasalja a hajat, és gyönyörű hullámokat is tudok vele készíteni.
A kinezete már csak hab a tortán. 😊
H&M kuponnal vettem majdnem féláron, de így, hogy látom mit tud, teljes áron is megvenném.

Upd.: 1 hónap használat után sajnos nekem mégsem vált be. Felkerült az eladó termékeim közé.

Nivea Sun Protect & Bronze Naptej SPF20

Nivea Sun Protect & Bronze Naptej SPF20
2022. június 6.

Lassan egy hónapja használom és nagyon szeretem. Az enyémnek már új csomagolása van és az 50 faktoros verziót vettem meg. Én az arcomra is ezt kenem, gyorsan beszívódik, kellemes az illata, nem fénylik utána a bőröm, de szerencsére nem is lesz természetellenesen matt.
Azt nem tudom, hogy smink alatt hogyan viselkedne, mert olyan alkalmakra mást használok, de kirándulásra és most, hogy már játszótérre is járunk a manóval, ott is tökéletesen működik. Nem ragad bele homok, kosz, és szerintem szebb bőrképet is ad, bár ilyesmit nem említ a leírása. Eddig sem irritációt, sem pattanasokat nem okozott. Biztosan újraveszem ha elfogy.

Shu Uemura Art of Hair Essence Absolue Nourishing Hair Oil

Shu Uemura Art of Hair Essence Absolue Nourishing Hair Oil
2022. április 22.

A legjobb hajolaj amit eddig használtam.
Elég sok márka hajolaja megfordult már nálam, mert a vékonyszálú hajamnak szüksége van rá, de bevallom nem szívesen használtam őket. Ez viszont egy álom. :) Enyhe krémes-virágos illata van, nyom nélkül beszívódik és nem nehezíti el a hajam.
Őszintén szólva nem vártam túl sokat tőle az összetevőlista alapján, hiszen a Joico és a Kevin Murphy hajolaj összetevőlistája szinte végtelen, mégis ez működik a legjobban számomra.
Egyelőre csak egy 30ml-es kiszerelést szereztem be, de amint elfogy biztosan megveszem a nagy üveggel is.

Gucci Guilty Pour Femme Intense EDP

Gucci Guilty Pour Femme Intense EDP
2022. április 13.

Számomra telitalálat! Van itthon egy üveg TF Black Orchid, ráadásul a limitált Edt kiadás és imádom szagolgatni, de magamon sajnos nem bírom elviselni.
Ez az új Guilty tényleg a BO hasonmása, de valahogy lágyabb, kellemesebb, talán légiesebb - ha lehet ezt rá mondani - és végre rajtam is gyönyörűen muzsikál. Minden évszakban el tudom képzelni. Egyelőre 30ml jött velem haza, de lehet hosszútávú kapcsolat lesz ez. :)

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask
2022. március 30.

Sajnos én nem tudom ajánlani ezt a terméket, mert nekem többet ártott mint használt.
Egészséges, de vékonyszálú és szöszösödésre hajlamos hajam van.
Bíztam benne, hogy ezzel a kezeléssel kicsit erősebb, rugalmasabb lesz a hajam, kevesebbszer kell esetleg a hajvasalót hasznalni a szép, sima, egységes eredményért.
Becsületesen betartottam a használati utasítást és az első alkalom után tényleg szép lett a hajam, bár azt az eredményt a KM Angel sampon+balzsam is hozta nálam eddig.
A második használatkor már érezhetően elnehezítette a hajam, nem lehetett formázni, pedig a megfelelő mennyiséget használtam. Itt már kicsit megingott a hitem, de kitartottam és végül 5 kezelést csináltam meg, de jelentős változást nem tapasztaltam.
Úgy gondoltam, hogy majd egy hónap múlva csinálok mégegy kezelés sorozatot vele.

Ezért még nem pontoznám le a terméket, mert lehet, hogy sérültebb hajon látványosabban fejtené ki a hatását.
Viszont miután újra a megszokott módon mostam a hajam, az állapota egyre rosszabb lett.
Olyan, mintha a hajbalzsamot nem szívná be hajam, hanem csak ülne a felszínén.
Száraz, szöszös és sprőd az egész hajhossz, emiatt formázhatatlan és fésülködéskor centis darabok törnek le belőle (!!!).
A nálam örök jolly joker Joico moistur recovery maszk sem tud ezzel mit kezdeni és ez már nagyon aggaszt.

Ezerszer megbántam már a türelmetlenségem, amiért nem próbáltam ki a kezelést először csak egy hajtincsen, ahogy minden mást szoktam. 😔

It's Skin Power 10 Formula GF Effector

It's Skin Power 10 Formula GF Effector
2022. március 26.

Számomra a legjobb szérum a világon! 3 csepp a hidratálókrém előtt tökéletesen feltölti a vízhiányos arcbőröm. Illatmentes, nem ragad, azonnal beszívódik.
2 üveggel elhasználtam és amikor rendeltem volna még belőle, már sehol nem találtam itthon. Próbáltam a márka más szérumát, de meg sem közelítette ennek a hatását.
Végül iHerb-ről sikerült rendelnem 5 üveggel, 1 hét alatt megérkezett, ennyi azért egy ideig ki fog tartani. :) Remélem időközben itthon is feltöltik a készleteket, mert számomra nélkülözhetetlenné vált.

Joico LumiShine

Joico LumiShine
2022. március 17.

2 hete lett először ezzel a hajfestékkel festve a hajam és amíg csak kapható ezt fogom használni a jövőben.
Szerettem volna a természtes hajszínemhez visszatérni, ezért az 5NWB (natural warm beige light brown) árnyalatot választottam. Az elnevezés megtévesztő lehet, mert szerintem ez egy erős középbarna, semmiképp sem világos.
Már az első festés után ledöbbentem a hatásán. Olyan gyönyörűen fogta be a hajam, mint eddig még semmi más festék és szárítás után sokkal erősebbnek is éreztem a hajam, ami a sokadik hajmosás után is fényes, plusz egyáltalán nem engedi a színét - Joico sampont és kondícionálót használok.
Nem sokkal bonyolultabb beszerezni, mint egy drogériás hajfestéket (plusz ennél drágább dobozos festéket is láttam már), viszont az eredmény ég és föld.