selmeczireka

Regisztráció dátuma: 2017. november 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. november 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

MAC Studio Sculpt Alapozó SPF 15

MAC Studio Sculpt Alapozó SPF 15
2022. június 2.

Nem tudom, hogy csak az enyémmel van valami gond (múlt évben vásároltam), de ez egy rettenet. Foltos, csúszkál, transzferálódik. Úgy ül a bőrömön, mint egy vakolat. Száraz foltokat (amiről előtte azt sem tudtam, hogy létezik) kiemeli. Beleül a nemlétező pórusaimba is, pöttyös az arcomon konkrétan. Ahogy lentebb írja valaki, olajos, csúszik, mégis szárít. Kuka.

Maybelline The Colossal Curl Bounce Szempillaspirál

Maybelline The Colossal Curl Bounce Szempillaspirál
2022. május 24.

Sajnos csalódás, ahhoz meg, hogy 3 próbálkozás után kidobjam, nem is olcsó. Pillákat beszínezi, de sem nem dúsít, sem nem hosszabbít. Szétválaszt, oké...
Ami a legnagyobb gond vele, hogy 1-2 óra után simán feltapad a felső szemhéjra, maszatol még száraz időben is. Szóval maximum annak lehet jó, akinek a bőre kompatibilis a formulával és rajta nem mászik el, valamint szereti a "semmiextra" pillákat.

Chanel No 5 Eau Premiere

Chanel No 5 Eau Premiere
2022. április 7.

Több, mint 2 évet vártam rá, hogy leírjam: szeretem. Nagyon. Már a 2. üvegnél tartok, kortalan, évszaktalan, erőteljes, de mégis kifinomult illat. Akármilyen alkalomra szívesen viselem. Ez egy igazi nő illata, komoly és mégis divatosan játékos, viszont nem kislányoknak való. Az 5-öst dobozában tartom, néha megszagolom, igazi gyűjteménybe való csoda az is, de nem bírom viselni, ellentétben vele. Őt mindig fújnám :)

Marc-Antoine Barrois Paris Ganymede EDP

Marc-Antoine Barrois Paris Ganymede EDP
2022. február 25.

Isteni illat, szó szerint földöntúli. Neroliban jártam, parfümöt találtam....újravettem a Fig Tea-mat, sokadszor, aztán elkezdtünk beszélgetni. Keresgéltem, szaglásztam vadásztam valami újra, vásároltam is egy másik Nicolai parfümöt (bőrös csoda)...de kaptam 3 gyári mintát is. Na mondom magamban, lesz mit próbálgatni, pénztárcámnak annyi. Férfiasabb vonalat kedvelem, fás, oud jöhet...de legyen benne valami nőiesen szexi csavar. Tegnap pont az első ajándék mintát fújtam fel, nagyon tetszett, de valamit hiányoltam belőle. Elolvastam a KM oldalát annak a parfümnek és láttam, hogy hasonlítják egy másik (számomra teljesen ismeretlen) illathoz....a GANYMEDE-hez. Nah mondom remek, akkor azt is be kell szereznem....erre ma reggel belenyúlok a kis szatyorba, hogy kivegyem a második mintát, amit Nerolis lányoktól kaptam.......GANYMEDE. Felfújtam, citrus pattant az orromban...de mellette picit füstös fémes illat. Ilyen nincs és mégis van. Bent az irodában utánam járnak szaglászva a kolléganők, mi ez mi ez, isteni? Rajtuk viszont nem működik, de rajtam 4 óra után füves szalmás fémes ózonos citrusos gyönyör. Jajjj de nagyon finom. Szerintem egyértelműen unisex, komoly különleges luxusutazás, éteri műremek...
Jah és még valami, én sem érzek még egy fikarsznyi hasonlóságot sem eközött és a BR között. Beleszagoltam most is, itt van mellettem az is....semmi. Szeretem a BR-t, de a Ganymede igazán földöntúli csoda illat fronton.

Parfum de Nicolai Baikal Leather Intense EDP

Parfum de Nicolai Baikal Leather Intense EDP
2022. február 19.

Valami isteni nőies bőrös illat. Neroliban felfújták rám és azonnal mondtam: ez kell. Irtó különleges, semmi sablonos nincsen benne. Igaz nem extrán tartós rajtam, de a bőr mélysége pár órán keresztül kitart. Picit virágos, enyhén rózsás, az írisz érezhető, de nem bódult világelhő (azt utálom), fűszeresen borsos bőr és vetiver, nőiesen szexi csavarral. Nagyon finom, érzéki, minden sallang és tucat érzet nélkül. Estére is remek, de simán irodába is felfújom, szuperül adaptálható a 21. századi dolgozó nő image-hez. Szagoljátok meg, csodásan különleges mély illat, irtó baráti áron. Wow.

Zoeva Authentik Skin Foundation

Zoeva Authentik Skin Foundation
2021. november 11.

Csodálatos alapozó, egy csepp totál természetes hatást ad, egy pumpálásnyi akár teljes fedésig építhető. Nem maszkos, nem mászik el, nem ül be sehova, gyönyörűen kopik. Én is totál eltaláltam elsőre az árnyalatomat a Zoeva oldalán, hatalmas a színválaszték, és nem utolsósorban 50 %-on szereztem be. Maximális pontszám, artist-oknak is ajánlom nagyon.

Fenty Beauty Gloss Bomb

Fenty Beauty Gloss Bomb
2021. szeptember 29.

Mini szettben vásároltam meg, eddig még csak az egyiket próbáltam, ez a Fenty Gloss nevű árnyalat. Hát egy nagy semmi, de őszintén. Se fényben, sem színben nem nagy durranás. Illata ellenben nagyon jó. Nem ragad túlságosan az ajkakon, de a hajam simán beletapadt. Nekem egyáltalán nem tartós. Tuti nem veszem újra. A másik árnyalat a Pink Dragonfly, hozzá még nagy reményeket fűzök, hátha :)

Lattafa Opulent Musk EDP

Lattafa Opulent Musk EDP
2021. szeptember 8.

Hú de nagyon tetszik. Nem tudom szavakba önteni az érzést, ami elfog, ha beleszagolok: erőteljes, meleg, karakteres, modern, mellette klasszikus, bőr és pézsma, pici fojtós füstösség, minimálisan maszkulin, de férfin semmiképpen nem tudom elképzelni. Itteni véleményekre vásároltam meg 3 különböző Lattafa csodát, ő volt az egyik. Valamire nagyon emlékeztet, tini koromból, de egyszerűen nem tudok rájönni. BR-t még nem illatoltam, de esküszöm veszek minimum egy fújóst belőle, ha már ennyire mondja mindenki, hogy közeli rokonok. :)
Nem mertem sokat fújni, ruhára sem akartam, meg szerettem volna tapasztalni, hogy hogyan viselkedik a bőrömön, ezért csak 1 pici fújást kapott a csuklóm. Ennek lassan 4 órája, és most igazán csodás. Az elején erősen aldehides volt rajtam az illat, szúrt is, de szerettem. Most krémes, minimálisan füstös, isteni. Nem illik mindenkihez, szerintem hozzám igen, most úgy érzem, új alapokra helyeztem önmagam illatkompozíció ügyileg :D, pont azon agyalok, hogy vajon mikor fújom majd fel magamra a CC Madmoiselle-t , ezek után :D. És hogy ez a csoda kb. 3000 magyar Ft???? Isteni.

Natasha Denona Mini Zendo Palette

Natasha Denona Mini Zendo Palette
2021. augusztus 31.

Csalódást okozott a márka, nem ezt vártam. Tizen-sok éve sminkelem magam, volt szerencsém jó és rossz formulákhoz, hyper gagyi és csodás márkákhoz, színekhez. ND ma csúcsminőségnek számít, árban biztosan csúcs, ezt nem vitatom. A kiváló visszajelzések miatt először megrendeltem 2 mini palettát, ez volt az egyik (a másik a star). És milyen jól tettem, hogy csak minit rendeltem! A másik palettánál is leírtam a véleményemet, nagyjából csak ismételni tudom magamat, de azóta már eltelt pár hónap, szóval kiforrottabb a véleményem. Műanyag nem gagyi, masszív, mégis az illesztésnél könnyen elpattan. Nekem az egyik mini paletta egyik percről a másikra ripityára tört az illesztésnél. Színek ránézésre tényleg nagyon szépek. Ujjal swatcholva már nem adják vissza ugyanazt, mint a palettában, de tényleg nagyon szépek, némelyik különleges is.
Aztán ecsettel felvéve picit porolnak mattok, de szépen satírozhatóak is. Satírozhatóság amúgy ötös.
Pigmentáltság 4-es, de ez a paletta sokkal jobb, mint a mini Star (az rettenet). Az nekem eltűnik a szemhéjamról, akármilyen alappal használtam. Ez most 6-7 órája van a szemhéjamon, és kifejezetten vállalható. Nem mondom, hogy fenomenális és nincsen ennél jobb, de nem rossz. A színek nagyon tetszenek.
Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy enyhén szólva is nevetséges, ami hype-ot kapott a márka. Nem ér annyit, amennyiben kerül, mondom ezt két paletta használata után. Jóindulattal 4 csillagocska.

Natasha Denona Mini Star Palette

Natasha Denona Mini Star Palette
2021. augusztus 31.

Update: 3 csillagról lehúzom 2 csillagra, mert a jónak tűnő műanyag paletta szétporladt az illesztéseknél. Nevetséges, komolyan mondom. A többi kritikát továbbra is fenntartom.

2021. április: Le kell hogy húzzam a palettát, elég nagy csalódást okozott. Tizen-sok éve sminkelem magam, volt szerencsém jó és rossz formulákhoz, hyper gagyi és csodás márkákhoz, színekhez. ND ma csúcsminőségnek számít, árban biztosan csúcs, ezt nem vitatom. A kiváló visszajelzések miatt először megrendeltem 2 mini palettát, ez volt az egyik. És milyen jól tettem!!! Hogy csak minit rendeltem!!!
A mini paletták (nem a színek) minősége kiváló, eddig. Műanyag nem gagyi, masszív, de majd kiderül fél év elteltével. Színek ránézésre tényleg nagyon szépek. Ujjal swatcholva már nem adják vissza ugyanazt, mint a palettában, de tényleg nagyon szépek, némelyik különleges is.
Aztán ecsettel felvéve szerencsére nem porolnak a mattok, ez jó hír, sőt a mattok szépen satírozhatóak is, bár Sigma ecsettel sem adnak le annyi színt a szemhéjon, mint amennyit vártam. Satírozhatóság amúgy ötös. De haloványok a színek, pigmentáltság ecsettel hármas.
Csillámosak közül némelyik enyhén potyog, de ez megbocsátható, viszont 3-4 óra múlva ELTŰNNEK a szemhéjról, teljesen mindegy milyen szemhéjalapot használok. Nem egyszer és nem kétszer próbáltam, bosszantó. Sőt konkrétan baromi pipa lettem, hogy egy ilyen szinten agyon-ajnározott paletta/márka ilyet produkál. Se egy Too Faced, se egy Zoeva nem tűnik el ilyen szinten a szemhéjamról. Nem mondom, hogy gusztustanul tűnik el, de volt olyan szemhéjalap, amivel be is gyűrődnek a színek, volt persze olyan alap is, amivel szimplán csak "elpárolognak". Egy színt még nem próbáltam, a bal oldali kékeset....nem tudom mire számítsak. :/ Inkább semmire.
Azt mondom, hogy szép-szép, akciósan megéri kipróbálni, hátha passzol a formula, mert ha nem, akkor baromi bosszantó hogy ennyi pénzt adsz ki rá... . ABH (porolása ellenére) sokkal jobb formula. Most úgy gondolom, hogy biztosan nem veszek nagy méretű ND palettát. :(