Sephira

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Collection Lasting Perfection Colour Corrector - Green

Collection Lasting Perfection Colour Corrector - Green
2018. április 11.

Az első ilyen színesebb korrektorom (csak bőrszínűim voltak a szemem alá). Azelőtt ódzkodtam az ilyen sárga, lila, meg zöld korrektoroktól, mondtam magamban, minek?? Hogy sárga, zöld, vagy lila legyen az arcom??
Aztán annyi jót hallottam róla, hogy gondoltam ennek adok esélyt.
A zöld elvileg piros foltokra van. Nekem sajna mai napig előfordul, hiába vigyázok, és gondozom a bőröm. :(
Először a tesztert próbáltam kézfejen, szerencsére ennyire nem zöld mint az üvegben.
Mikor megvettem és arcon próbáltam, sem volt olyan zöld, pasztel zöld volt inkább, majdnem fehéres.
Kissé tömény, gyorsan szárad (mint a többi korrektora), de van színe, tényleg elfedi pirosságot, és tartós, később se látszik alatta pirosság.

Viszont a hátrányai:

-Kissé szárít, ha nem hidratálunk alá megfelelően, könnyen hámló orca lehet a nap vége....

-Gyorsan szárad, gyorsan kell vele dolgozni.

-És ami a legnagyobb hátránya, a fölé kerülő alapozót garantáltan világosabbá teszi. Nyáron még nem vészes, mikor úgyis 1-2 árnyalattal sötétebb alapozót használ az ember lánya, de télen mikor amúgy is világos alapozó van terítéken, sajna így Gésa arcot csinálhat. :(

A NYX hasonló zöld terméke viszont annyira zöld, hogy kézfejen pont ugyanolyan menta krém zöld színe volt mint az üvegben. :D (Shrek hatás).

Alverde Nachtcreme mit Bachblüten

Alverde Nachtcreme mit Bachblüten
2018. március 8.

Nekem ugyanaz a tapasztalatom mint audreycoca-nak.
Igazabol nem tudtam semmit errol a kremrol, hirtelen kellett egy ejszakai krem, a dm-ben voltam es erre esett a valasztasom (az osszetevoi drogerias viszonylatban ennek voltak a legjobbak).
En este lefekves elott miutan felviszem, meg par csepp olajat is eloszlatok, igy turhetobb. Egyik alkalommal, amikor nem tettem fel rogton az olajat vettem eszre, hogy onmagaban semmit nem erne, ugyanolyan szaraz lenne a borom utana, mint elotte. Nem hidratal semmit.
Elhasznalom, hisz nem artott, nem okozott viszketest se irritaciot, de nem puhitott. Nem veszem ujra.

Bourjois 123 Perfect CC Cream

Bourjois 123 Perfect CC Cream
2018. február 19.

Ezek szerint én azok közé tartozom, akiknek nem vált be.
Szerencsére már nincs belőle sok, elég drága volt, nem akarnám kidobni, próbálom elhasználni.
Egy másik Bourjois alapozónál olvastam valaki véleményét, hogy akármelyik alapozóját próbálta a márkának, mind poros hatása volt.
Ennél a fajtánál tanusíthatom, hogy igaza volt. Az én kombinált bőrömnél leszerepelt. Nekem nemhogy nem fényesedett ki, hanem ilyen lisztes hatású lett az arcomon, főleg az orcáimon és államon, majdnem mintha hintőporba fejeltem volna. Akárhogy hidratálok alá, messziről nem látszik, de közelről borzalmas, nap végére mintha hámlanék.
Kitűnően kihangúlyozza a száraz részeket a szám körül is, sőt mintha szárítana. Még hogy hidratál....(Ahogy a csomagolásán szerepel).
A szaga is borzasztó, a régi avas nagyi púderekre emlékeztető. Elég folyékony, ha keveset rakok nem fed, ha sokat akkor jön az említett poros hatás.
Valami alternatívát kerestem, valami könnyedet, a Maybelline BB krémje helyett (azt nagyon szerettem, természetes volt, nem látszott egyáltalán van rajtam valami), azt gondoltam ez megteszi mivel itt dicsérték.
Alig várom elfogyjon. A szájfényeit szerettem, rúzsait, de soha-soha többé Bourjois alapozó!!!!!

Sajna még nem fogyott el. Azt el is felejtettem írni, hogy nekem is pattanásokat okozott!!
Hiába hidratálok ála, eddigi alapozóimnál nem volt gond, ez az első, sehogy se működik.

Collection 2000 Lasting Perfection Ultimate Wear Concealer

Collection 2000 Lasting Perfection Ultimate Wear Concealer
2018. február 19.

Valamivel jobb, mint a csavaros verzioja, a szinek is, elfedi a hibakat, viszont sajna ez is szaritja a szemem, a rancokat kiemeli.
Masik utan kell neznem.

Collection 2000 Illuminating Touch Korrektor

Collection 2000 Illuminating Touch Korrektor
2018. február 19.

En se szerettem tulzottan. Amig volt, elhasznaltam, de nem veszem ujra. Tul suru, fedni fed, de gyorsan kell vele dolgolzni, hamar szarad. Ugy ereztem szaritja a szemkornyekemet. a rancokat pedig kiemelte.
Valoban nem szerencses a csavaros megoldas, hol jon belole, hol nem, a kupak pedig tele van vele.
Elsore a szinvalasztasnal is mellenyultam, a sargas vilagos Natural helyett veltlenul (holott teszterben probaltam, de rosszat vettem meg veletlenul) a rozsaszines Naked-et vettem meg. Nagy nehezen elhasznaltam.

Jean Paul Gaultier Le Male

Jean Paul Gaultier Le Male
2018. február 9.

Az én Drágám kedvenc illata, elmondása szerint olyan 15 éve és nem akar váltani. (Hosszú lesz, aki nem akarja ne olvassa).
Én régebben mielőtt Őt megismertem, csak kíváncsiságból illatoltam meg, nekem akkor nem tetszett, főleg Hanky ''strici illat'' hasonlata miatt. :O Én meg mint szépreményű-mimóza lelkű-álmodozó romantikus, számomra az ilyen durva, faragatlan alakok az egyik legvisszataszítóbbak.
Nekem véleménytől függetlenül tömény volt, köményes-mentás-levendulás, nekem ez egy nem volt.
Csak a Kedvesem miatt pontozom most fel.
Igaz, felnéztem fragrantica-ra, és mikor láttam a képeket, reklámot, akkor rajzolódott ki igazán bennem, vajon kiknek készülhetett ez a parfüm. Ilyen kis tengerész, matróz típúsú nőfaló macsóknak, egyik exemnek megfelelne teljesen (utólag láttam csak képeket arról, matróz ruhába bújt, kedveli Popeye-t), nagyon jól írta valaki, akitől nem áll távol a homoszexualitás sem (nem azt akarom mondani, aki ezt használja az biszexuális).

Szerintem úgy ahogy van, Marlon Brando parfümje lehetne, meg merem kockáztatni a parfümtervezőt az ő személye ihlette.

De, ez attól is függ, ki viseli. Mert egy szép illat is lehet taszító egy olyan emberen, akinek nem passzol sem a kémiájához, sem az egyéniségéhez, esetleg maga az illető egy ellenszenves alak.
Egy számunkra ronda illat egy számunkra vonzó, szimpatikus emberen nagyon szépen mutathat.

Mert az én Drágám, akitől a tengerész, vagy macsó stílus teljesen távol áll (de attól még határozott), mégse az az öltönyös konzervatív, de viszont lezser, öltözködésben kényelemre törekvő, talpig úriember, kedves-humoros, tisztelettudó stílusához inkább Hugo Boss Bottled illatát képzelném el, de mégis...Mikor ez van rajta, valahogy rajta más lesz.
Rajta szeretem. Semmi töménység, vagy bántó. Talán a vaníliát, mentát és tonkababot érzem ki, és némi fahéjat. Olyan meleg, krémes, édes, és kimondom, kissé erotikus, vagy inkább édesen, erotikusan csábító illat lesz belőle.

Rajta nem győzöm szimatolni. :) Megőrjít rajta. Az Ő bőrével keveredve fantasztikus, mint valami mágnes úgy vonz. (Rossz kislányt csinál belőlem....:)).

Rajta szerettem meg, csak azóta szeretem mióta rajta éreztem, lehetséges máson nem szeretném. Vagy csak olyanon, akinek a bőrkémiájával hasonlóan jól működik.

Mivel párom édesszájú, talán a vanília akkord miatt szereti annyira. :)

UI.: Minden illatot ki kell próbálni, nem szabad előítéletesnek lenni, akárki akármit mond, vagy ha elsőre kellemetlennek tűnik üvegből vagy papíron, csak a bőr képes dönteni (akár kis adagban).

(Na jó, most ellent kell mondjak magamnak, kivételt képez számomra PR 1 milliós aranyruda, azt soha semmiképp nem tudnám megszeretni senkin semmilyen körülmények között, szerencsére páromnak se tetszett).

Oriflame Giordani Gold Mineral Tartós Alapozó SPF15

Oriflame Giordani Gold Mineral Tartós Alapozó SPF15
2018. február 9.

Imádom ezt az alapozót! Habár ezt nem mondanám igazán annak, inkább olyan, mint egy színezett hidratáló krém. Nem nagy a fedése, annak jó, akinek viszonylag szép a bőre és nem durva hibákat akar eltűntetni.
Nem ajánlom zsíros bőrűeknek sem. Habár az én kombinált bőrömre nehéz akár krémet, akár alapozót találni. :(
A matt hatású alapozók porosak lesznek rajtam, mint aki hámlik (hiába hidratálok), a száraz bőrre valóak kifényesednek rajtam.
Kezdetben ez az alapozó is kifényedett rajtam pár óra múlva, az egész arcom, úgy néztem ki mintha izzadnék. Így azt a megoldást választottam, vagy színben passzoló arcpúdert, vagy transparent púdert használok hozzá, így matt lesz az arcom és nem fényes. De mostanában ahhoz a cselhez folyamodtam, hogy ez alá az alapozó alá mattosító primert rakok fel, aztán az alapozót. Az eredmény egyszerűen lenyűgöző!!!!
Természetes hatás, mégis matt, de nem természetellenes matt, hagy neki egy kis természetes fényt (púder nem is kell fölé), és majdnem egész nap tart!!!!
Mintha lenne rajtam alapozó meg nem is.
Télen mikor nincs szinem, a Porcelain árnyalatát használom, nyáron mikor volt kis szinem akkor a Light Ivory-t (mikor fakultam se ütött el teljesen, hanem igazodott hozzám).

Sztori:

Mikor ezt az alapozót használtam nyáron, egyik nap egy lány akit előtte csak látásból ismertem, oda jött hozzám, és elkezdte mondani nekem, hogy ne haragudjak, de muszáj megkérdeznie, mit használok a bőrömre? Mert olyan szép (pont az én problémás bőröm? Ha tudná mit meg nem teszek, legalább szépnek tűnjön....), szerinte olyan egészséges, olyan ragyogó, üde. Majdnem zavarba hozott, de természetesen elmondtam neki részletesen miket használok. :) Milyen mattító prímert és ezt az alapozót.

Nem is kell ennél egyértelműbb visszajelzés. :)

Maybelline Dream Fresh BB Krém 8in1

Maybelline Dream Fresh BB Krém 8in1
2018. február 9.

Igazán sajnálom hogy megszüntették ezt a terméket. :( (Minden ami jó azt beszüntetik.....). Én igaz, külföldön vettem, nem tudom milyen volt az itteni, a világosabbik árnyalatát használtam.
Egy nagyon kicsit sötétebb volt a bőrszínemnél, de utána igazodott hozzá, nem látszott a különbség.
Én imádtam ezt a BB krémet, első BB-m volt, de kellemes meglepetés. Nyáron szerettem használni munkába. Nem fényesedtem ki tőle, nem volt poros hatású, nem kellett púdert raknom rá, nem is látszott van az arcomon bármi is, teljesen természetes hatású volt.
Annyi, hogy sajna több kellett belőle, annyira nem nagy a fedése. és kevés is van benne.
Annak nem ajánlom, aki komoly hibákat szeretne elfedni, mert ez arra nem jó. Akinek nincsenek nagy hibái, egységesíteni szeretne, és abszolút természetes hatást, annak ajánlottam volna.
Ahol csak találtam mindenhol vettem, utolsó darabokat.

Avon Fleur

Avon Fleur
2018. január 6.

Nekem a kedvesem nyerte ezt az illatot, pontosabban lehetett választani, hogy ez vagy egy fajta Jennifer Lopez (nem tudom a nevét) parfüm. Lehet utóbbival jobban jártam volna....(Csak én nem kedvelem se JLo-t se a parfümjeit, semmilyenek).
Én úgy emlékeztem, hogy ez egy kis egyszerű virágos-gyümölcsös illat, évekkel ezelőtt mikor új volt próbáltam egyik Avon kontaktpontban. Lehetséges, nem hagyott bennem mély nyomot, vagy csak gond van az emlékezetemmel, de nagyon nem ez az illat volt bennem.
Gondoltam, jó lesz ilyen hétköznapi, munkahelyi, szaladgálós illatnak, ez a ''legyen rajtam valami'', amit nem sajnálok fújni.
Most már csak áll a szobámban, próbáltam magamon, csuklómon, fújtam nyakamra és úgy mentem dolgozni. De egyrészt nem tartós, másrészt nem tetszett az illata. Ilyen mangós-rózsás, nekem melegben is émelyítő, télen pedig nevetséges lenne. Gondolkoztam, hol éreztem ehhez hasonlót. Eszembe jutott, hogy egyik alkalommal mikor Auchan-ban jártam, és csak kíváncsiságból nézegettem ezeket az olcsó gagyi parfümöket, és volt köztük egy narancssárga, ilyen brazil mitudomén nevű üvegcse(nevére nem emlékszem), na annak volt ilyen illata. (Ahhoz képest, hogy a neve Fleur ami virágot jelent).
Ezt azért nem gondoltam volna Avonékról, hogy ilyen mélyre süllyednek, hogy hozzák egy maximum egy-két ezres Auchan/Tesco áruházas noname szintetikus lötyike szintjét....Ennél kicsit többre tartottam őket, ezzel az erővel minek vegyem meg ezt, ha van jóval olcsóbban más üvegben de ugyanaz. Még ha legtöbb parfümjükről lesúlytó véleményem van, azt elismertem legalább hétköznapra jók ha nincs kedvem nagyágyúval befújni magam. Ezt még annak sem nevezném....Semmikor se tudom elviselni magamon.
Műmangó, nagyis rózsaolaj szaggal, szégyelltem mikor ez volt rajtam, nem tudom használni, olyan rosszul vagyok tőle (rég taszított engem így parfüm).
Emlékszem, mikor új volt és mielőtt egyáltalán bekerült volna a katalógusba, pont bementem az egyik kontaktpontba, és az egyik ottani, idősebb, őszes tanácsadónő nagy büszkén mondta, hogy be se rakták még a katalógusba, a következő katalógusban lesz csak benne az Avon új parfümje, de neki már van belőle egy üveggel és azt viseli (a rajta lévő kis virágdíszt kitűzte a blézerjére).
A helyében nem lettem volna olyan büszke rá. :D (Mellesleg elmentem mellette, semmit sem éreztem rajta).

Az üveg szép, a színátmenet, a kis dísz, de ez az egyetlen pozitívum róla.

Avon Viva La Vita

Avon Viva La Vita
2018. január 6.

Nekem csak kis mintácskám van belőle (egy másik parfüm mellé kaptam), ki kellett szednem a kis műanyag alufóliás csomagból, hogy tudjam egyáltalán melyik parfüm mintája. Bár ne tettem volna....Ki se nyitottam a pici üvegcsét, le se szedtem a tetejét, csak kivettem a műanyagból az üvegcsét, és megcsapott valami savanyú, szúrós szag.....
El se tudtam dönteni, mi ez, mire emlékeztet ez a szag. De tudtam, hogy éreztem évekkel ezelőtt valahol. Miután megnéztem a kis üvegcse nevét, állapítottam meg, hogy soha életemben nem hallottam erről a parfümről (pedig nagyjából képben vagyok az Avonokkal).
Felmentem a fragrantica-ra, ahol a DKNY Be Delicious-hoz hasonlították. És telitalálat!!!! A zöldalmát érzem rajta ennyire, de még annél is szúrosabb.
Onnan volt ismerős, hogy évekkel ezelőtt amikor kirándulni voltunk, egyik nőismerősöm használta a DKNY-t, egyik reggel láttam hogy pontosan azt fújkálja magára.
Nekem a DKNY sem tetszik, ez az Avonos még kevésbé. Talán ami különbség köztük, előbbi nemcsak zöldalmás, hanem uborkás is, ilyen savanykás-friss kicsit édes, utóbbiban szinte csak zöldalmát érzek és valami szúrosat. Simán lehetne akár almás sampon vagy tisztíószer, elnézést a hasonlatért.
Nem merném kipróbálni, tartanék tőle kikergetném a kedvesem a világból :D, én azért tekintettel vagyok a körülöttem lévőkre.

(Megj.:Ha nem lennének az Avonok között olykor eltalált, karakteres, jól sikerült illatok, soha az életben nem emelnék le a polcról egy Avon illatot se kipróbálásra, legtöbbjük így is csalódást okoz, ez a ''megint egy tipikus semmilyen tucat Avon szag'').