seppunkata

Regisztráció dátuma: 2017. január 13.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. január 13.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution
2019. november 29.

Hmm hát én őszintén többet vártam tőle, de lehet valamit én csinálok rosszul?
Cerave habzó arctisztítóval lemosom az arcom, ezzel este egyenletesen bekenem, hidratálásra meg egy japán hialuronsavas terméket használok amibe keverek kendermag olajat. Valamennyit bevallom segít a pattanásaimon, egy fokkal kevesebb jön már ki, meg miteszer is mintha kicsit kevesebb lenne, de nem szüntette meg őket. Ha célzottan patikra kenem, annyira felmarja a bőröm, hogy gennyes hólyagok keletkeznek a pati helyén. Igaz, így szó szerint kiszívja belőlük a gennyet, na de milyen áron. Aztán kisebesedik, lehámlik egészben, csúnya stb.

Garnier Bio Lemongrass Balancing Gel Wash

Garnier Bio Lemongrass Balancing Gel Wash
2019. november 29.

Próbáltam ebből a lemosót és a tonikot is, nekem mindkettő iszonyat parfümös, akár hányszor használtam, utána rögtön kijött pár új gyulladt pattanás.
Lepasszoltam másnak.

3 Concept Eyes Mood Recipe Matte Lip Color

3 Concept Eyes Mood Recipe Matte Lip Color
2019. szeptember 4.

#HitMeUp árnyalatban van meg, amire barátom annyit mondott mikor meglátta rajtam (mindenféle szakértői tudás nélkül) hogy olyan "tégla színű". És igaza van, mert tényleg arra lehetne hasonlítani. A csomagolás, design az csillagos 5-ös, egyedül az állaga zavar kicsit. Nagyon nagyon szárít. És nehéz is felkenni, annyira kemény és száraz. Ezt csak és kizárólag ajakradírozás és alapos hidratálás után ajánlom használni.

3 Concept Eyes Mood Recipe Long Lasting Nail Lacquer

3 Concept Eyes Mood Recipe Long Lasting Nail Lacquer
2019. szeptember 4.

Hmm háát... Az egyik legdrágább körömlakk amit eddig vettem, és ennek ellenére csalódott vagyok tartósságát illetően.
A színe nagyon szép, magas fényű, gyorsan megszárad, de 1 nap után magától elkezdett pattogni, a többit meg simán le lehet kaparni körömmel. Pedig pont ugyan úgy manikűröztem, mint amúgy szoktam. Egy Catrice körömlakk ennél sokkal tartósabb.

3 Concept Eyes Velvet Lip Tint

3 Concept Eyes Velvet Lip Tint
2019. szeptember 4.

Annyira el vannak ettől ájulva az emberek, gondoltam kipróbálom én is, és a borsos ára ellenére rendeltem egyet. A #Daffodil-ra esett a választásom, szerencsére pont olyan az árnyalata mint ahogyan reklámozták a képeken, szóval nem csalódtam. Állagra tényleg nagyon bársonyos, könnyű érzetű, sokszor el is felejtem, hogy van valami a számon. Ami nekem kicsit fura, hogy már-már annyira krémes és selymes a tapintása, hogy műnek érzem. Mintha tele lenne szilikonnal. (de most néztem, hogy TÉNYLEG van benne szilikon, pedig azt hittem csak hallucinálok)
Ha használt már vki szilikon alapú primert arcra, akkor ahhoz tudnám hasonlítani, ugyan olyan selymes "mű" állagú.
Egyébként tetszik hogy ennyire kisimítja az ajkaimat, és nagyon szép az összes árnyalat. Egy #NewNude árnyalatot azért még lehet beszerzek, mert az nagyon csábít.

3 Concept Eyes Heart Pot Lip

3 Concept Eyes Heart Pot Lip
2019. augusztus 26.

Nekem a #Woody Rose árnyalatban van meg, színre pont olyan, mint amilyenre számítottam a képek alapján, nagyon szép, sötétebb tompa rózsaszínes árnyalat, mely egy kis életet ad az arcomnak.
Állagra viszont nem pont olyan, mint a képeken, nem annyira fényes, szájfény hatású. Mikor felkenem, még csillog, aztán összedörzsölöm az ajkaimat és lemattul, inkább bársonyos lesz. Hiába kenek fel még többet, rögtön eltűnik a fénye.
A csomagolás, és a szín viszont nagyon megnyerő.

3 Concept Eyes One Color Shadow

3 Concept Eyes One Color Shadow
2019. augusztus 26.

Nekem a #Yolk árnyalatban van meg, tipikus élénk citromsárga szín. Elég jól pigmentált, kevés is elég belőle. Régóta akartam egy sárga szemhéjfestéket, de itthon sehol nem láttam, max palettában, de külön nem. Ezzel teljesen meg vagyok elégedve, pont olyan, amit szerettem volna.

Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner

Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner
2019. április 5.

Számomra szó szerint csodaszer... Többek között azért is vettem, hogy segítsen a patik után maradt hegek/foltok gyorsabb halványításában, illetve egy már lassan őskövületnek számító rizsszem miatt a szemem alatt. Egy hatalmas darabról van szó amit nem tudtam kinyomni, olyan mélyen volt, és semmi nem használt rá, hogy a felszínre hozza. Kb egy hónapja használtam már minden reggel és este a tonikot, és ma este, kb egy év küzdelem után mindenféle szúrás/vágás nélkül ki tudtam nyomni. Pár napja megjelentek rajta apró hajszálerek illetve egy nagyon nagyon apró pici fehéresebb dudor. Nem tudtam, hogy az már a közepe, de mikor megnyomtam kicsit szépen kibuggyant. Elmondani nem tudom, milyen boldog vagyok, azt hittem, életem végéig ott marad majd az a dudor a szemem alatt.

L'Oreal Paris Colorista Ombre

L'Oreal Paris Colorista Ombre
2019. március 19.

Pár árnyalattal szerettem volna világosítani a hajvégeimen, mivel később rózsaszínre szeretném festeni. Mivel ez direkt ombre hatás eléréséhez van, gondoltam ezt veszem, meg hát van hozzá speckó kefe is.
Nos a kefét végül úgy döntöttem inkább nem használom, mert féltem hogy foltosan tudom csak eldolgozni a festéket. Rengeteg videot megnéztem, hogy kell ombrét festeni, ezért nem nagyon követtem a leírást. Én kis tincsenként haladtam, biztos ami biztos, és csak simán kézzel dolgoztam el a festéket, kicsit tupírozva a hajam. 1-2 helyen picit figyelmetlenebb voltam és nem dolgoztam el annyira egyenletesen, de szerencsére ez csak belül van, a hajam külső részén szép átmenetes lett mindenhol. A színe nekem túl sárgás, pedig sötétszőke a hajam, nem barna. De nem akkora gond, hamvasító samponnal kiküszöbölhető. Mell alá erő hajamra csak a fél tubus festék kellett, úgy is, hogy utólag még nyomtam rá egy csomót.... (valszeg emiatt a lépés miatt lett belülről kicsit egyenetlenebb)
Alapvetően nem rossz termék, a dolgát végülis elvégezte. Munkahelyen dícsérték a végeredményt :)

MakeUp Revolution Flawless Matte

MakeUp Revolution Flawless Matte
2018. szeptember 4.

Hát a tartóssága nem valami jó, nap végére alig marad belőle valami, pedig primert is használok alá. Porzik, hullik, illetve sok szín lényegében ugyan az benne.Nem bántam volna, ha van benne pár erősebb, élénkebb árnyalat is.
Én ráadásul nem is ennyiért vettem, hanem 4500 körül... Kicsit pénzkidobásnak érzem.