Shenzi

Regisztráció dátuma: 2019. április 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. április 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Lattafa Musamam White Intense

Lattafa Musamam White Intense
2024. május 24.

Ez egy egész napon át tartó kellemes, komfort illat. Nem erős, nem szilázs szörny, bőrközelben bújik meg, de ott kitartóan jelen van. Számomra igazából pont ez okozza a vesztét, nekem gyenge. Aki nem szereti a nagyvadakat, de mégis szeretne egy különleges, finom illatot, tegyen vele egy próbát.
Maga az illat egyébként igazán minőségire sikeredett. Az eleje igazán különleges, krémes, édes, és az édességét csodásan kiemeli a finom citrusosság, de inkább én nem a frissen facsart narancsra asszociálok, hanem az enyhén kesernyés, aromás narancshéjra. Bár nem látom az összetevők között, de én is fügésnek érzem. Komplex illat, nehezen veszek ki egyébként belőle 1-1 jegyet, de szerintem pont ebből látszik, milyen jól megkomponált illat ez.
Az üvege nekem képről kicsit közönségesnek, olyan kínai bóvliszerűnek tűnt, de valóságban gyönyörű és nehéz, ezért sem tudom, mi legyen a saját példányom sorsa :D

Britney Spears Midnight Fantasy

Britney Spears Midnight Fantasy
2024. május 14.

A friss fújás nagyon tetszik, erőteljes a cseresznyés, szilvás kombó. Valóban később samponos lesz. Először nem értettem a korábbi hozzászólóknál, mit értenek samponosságon, de tényleg arra lehet szocializálni :D. Ez a szakasz valahogy olyan bekuckózási kényszert indít el nálam. Csak rajtam sajnos ez a szakasz elég hamar bekövetkezik, és onnantól nekem gyenge ez a samponosság. Az erősebb illatokat szeretem viselni, ha az eleje tovább tartana, akkor viszont imádnám.
Az üvege nagyon szép :)

Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir EDP

Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir EDP
2024. május 14.

Ehh...
Ugyanaz a bajom vele, mint az összes tesójával. Egyszerűen ripacs. Az én orromnak ez szinte egy az egyben a blush, pontosabban a blush a köbön, szóval még erőteljesebb, ripacsabb verziója. Nem az erővel és a szilázzsal van a bajom. Szeretem én a szörnyeket, nyáron is azokat hordom. De különbség van az olyan szörnyek között, amelyek után az ember szaglássza a levegőt, hogy mi ez a jó illat, és azok között, ami után ki kell nyitni az ablakot. Ez a GG vonal egyszerűen annyira nyers, nem kiforrott, rajtam szétesik darabjaira, és csak azt érzem, menekülnöm kell a saját szagomtól. (Kivéve az alap illat, az érdekes módon rajtam igazán finom, bár elsőre azt is utáltam, lehet, egy flankerrer tévesztettem össze anno, amikor először kóstoltam)
Tartóssága és ereje viszont ennek is példás, amiatt az egy teszter csík miatt, amit a dzsekim zsebébe tettem, bűzlött a dzsekim, és minden más, amit zsebre raktam, még napok múlva is.

Boucheron Quatre Iconic EDP

Boucheron Quatre Iconic EDP
2024. május 13.

Gyanítottam már a korábbi parfümélményeim miatt, hogy ami engem kikészít, az a tubarózsa. Most ebben már biztos vagyok.
Vakon vettem egy üveges példányt, ami egyébként gyönyörű. Este, lefekvés előtt fújtam magamra. Az eleje isteni, a borsos gyömbéres, enyhén édeskés kezdet nagyon tetszett, és csak egy leheletnyi aláfestést adott neki a tubarózsa. Ekkor még nem volt gondom vele, nem volt sok, azt gondoltam, végre találtam egy olyan illatot, amiben nem csinál ki a tubarózsa.
Korai volt az örömöm, konkrétan rosszul voltam tőle. Elaludtam, és rendesen éreztem álmomban is az illatot, és azt álmodtam, hogy émelygek, rosszul vagyok. Reggel még éreztem magamon, és mentem is gyorsan lemosni. Ilyen rossz élményem még egy illattal sem volt. Tényleg nem érdemes olyan parfümmel próbálkoznom, amiben benne van ez az illatjegy...

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2024. május 9.

Heti 2x használom agyagmaszk után. Eleinte kínosan ügyeltem a 10 percre, féltem, ne égjen le az arcom, mert hogy maga a cucc felkenve elég kísérteties. Mint ha eleven hús lenne az egész, és a szaga is kicsit olyan fura fémes. Tényleg olyan, mint ha véres lenne az arcod... Tényleg bizarr, na.
De ezen felül emelkedek, mert ha eddig adtam bármire 5 csillagot, akkor ez a sokszorosát éri. Kráter méretű és nagyon hamar eltömődő pórusaim kordában tartásában ez hozta meg az igazi áttörést. Nyilván mást is bevetek, és hosszú idő kellett a normalizálódáshoz (kb egy év), hogy eper bőrből majdhogynem olyan legyen smink nélkül az arcom, mint ha le lenne alapozva. A dupla tisztítás, hámlasztás, niacinamid, agyagmaszk kombó együtt a hatás úgy 50%-át adta, de amióta ez a hámlasztó is a rutinom része (a többi hámlasztót kiselejteztem), pár hét alatt még a többiekhez képest is rengeteget javított.
Ahhoz képest, hogy az elején milyen óvatosan bántam vele, mára már simán az arcomon hagyom 15 percig is, nem okoz semmiféle irritációt, bár hozzáteszem, nem érzékeny a bőröm.
Nekem ténylegesen csodaszer

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlőkivonattal

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlőkivonattal
2024. május 6.

Őszintén szólva semmilyen előnyét vagy hátrányát nem érzem, de nem is tőle várok csodát. Azért vettem meg, mert a hyaluron szérumot vizes bőrre kell felvinni, tulajdonképpen víz helyett használom. Nem ragad, bár alatta én nem használok semmit, nem tudom, hogy viselkedne valamilyen szérum fölött. A legszuperebb benne az illata, imádom a kékszőlőt, engem nem zavar, hogy erős.

Foamie Shake Your Coconuts Szilárd Sampon Normál Hajra

Foamie Shake Your Coconuts Szilárd Sampon Normál Hajra
2024. április 24.

Reggelente szoktam hajat mosni, eddig hiába használtam drága, vagy natúr samponokat, már másnap reggel száraz samponoznom kellett. Ezzel a samponnal már odáig jutottam, hogy 3 teljes napot kibírok, és száraz sampont csak elvétve használok a 3. nap reggelén. Most az a cél, hogy 4 teljes napot kibírjak hajmosás nélkül. Balzsamot nem használok utána, mert hiába kimosós, úgy is nehezíti a hajam, de igazából ez után is puha a hajam, jól hidratálja. Utána csak hajvégápolót használok, de azt viszont minden nap még száraz hajra is.
Én maximálisan elégedett vagyok vele, nála maradok.

Lattafa Yara Tous EDP

Lattafa Yara Tous EDP
2024. április 16.

Lédús, üde mangóra számítottam, friss, ropogós nyári illatra, sajnos nem az. De ha elvonatkoztatok az elvárásaimtól, nagyon jó illat. Már-már mézes, de nem fejfájdító az édessége. Talán legjobban a golgotavirágot érzem ki, vagyis sejtem csak, hogy azt, mert egy golgotavirágos arckrémemnek is pont ilyen volt az illata. Különleges, és finom illat, de nem tipikusan nyári, nekem inkább hűvös idős, kora tavaszi, késő nyári. Rajtam erősen hasonlít a Qimmah mandulásságára is. Mangót egyáltalán nem éreztem magamon, a kókuszból pedig egy árnyalatnyit. De ha nem tudnám, hogy van benne, szerintem meg sem mondanám, hogy kókusz.
Fotó alapján egy gagyi műanyag üvegre számítottam, de élőben meglepően mutatós.

Up:
A tartóssága szerintem teljesen rendben van, lazán 8+-os, ami az árához képest szuper, de ha még azt is hozzánézem, hogy a 4x ennyibe kerülő illatok néha negyed ennyit bírnak, akkor viszont példaértékű.
De nem fogom megtartani, mert az én bőrömön tényleg kísértetiesen Qimmah, Alien Goddess és Abercrombie & Fitch Authentic Night Femme kombó. Ha ezeket az illatokat nem birtokolnám, mindenképpen megtartanám.

Jean Paul Gaultier La Belle Paradise Garden

Jean Paul Gaultier La Belle Paradise Garden
2024. április 10.

Ez tényleg paradicsomi illat, legalábbis az első 1-2 órában. Frangipáni a hajba tűzve, kókuszból koktélt szürcsölgetve a tenger partján, valahol egy tukán felrikolt... Tényleg türkiz illat
De utána szétzúzza rajtam ezt az érzést valami furán szúrós, enyhén szappanos fás valami, ami nekem egyáltalán nem illik a képbe. Meglátom, hogyan viselkedik hőségben, de egyelőre nekem nem jön be, a pénztárcám roppantul örül ennek

Huda Beauty Kayali Lovefest Burning Cherry 48

Huda Beauty Kayali Lovefest Burning Cherry 48
2024. április 10.

Ohh, mein Gott, ez az illat valami mennyei! Egy nagyon kedves krémmániás lánytól sikerült beszereznem egy majdnem érintetlen, 100 ml-es példányt. Mivel sok illatom van, általában mindegyikből úgy 50 ml-t hagyok magamnak, többit el szoktam osztogatni fújósként. Na ebből egy kortyot sem fogok...
Számomra a legszebb, legropogósabb, likőrös cseresznye, amit valaha kóstoltam. Hasonlít a LC-re, viszont az füstösebb, téliesebb, ez az illat rajtam kicsit pitésen édeskés, de nem szirupos, négy évszakosnak gondolom, de én valószínűleg a melegebb hónapokban fogom használni.
Rajtam most 6 órás illat, szóval már itt le is körözte a LC-t, aminek 2-3 óra múlva már hűlt helye volt, és más friss megjelenésű, horror árkategóriájú designer illatot is. Nyilván EDP lévén én egész napos tartósságot várnék, de ha komplexen nézem a mostani parfüm felhozatalt, én már elégedett vagyok. Ez idő alatt nem változott rajtam, végig megmaradt ez a cseresznyepités boldogság.
Az üvege pedig hihetetlenül gyönyörű, olyan, mint valami ékkő egy gyémánt kupakkal.

Up:
Tartóssága rajtam példaértékű, a reggeli fújásomat délután 3-4 körül is éreztem, sőt, kimentem a melegre, kicsit megizzadt a bőröm, és ekkor konkrétan úgy felerősödött az illat, mint ha frissen fújtam volna. Szerintem a tartósságán az is sokat dob, hogy én reggelente mindig bőségesen aláhidratálok.
Nálam kiérdemelte a maximális csillagozást így.