Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Balzsam Labor Tavaszi Szellő Arcpermet

Balzsam Labor Tavaszi Szellő Arcpermet
2019. december 12.

Megint csak nem hagyott cserben a márka, sőt! Természetes összetevőkből álló, a sminket fixáló és egyben hidratáló arcpermetet kerestem. INCI-összehasonlítások után, gondoltam próbát teszek. Milyen jól tettem! :) És milyen jó, hogy nem rendeltem annyi pénzért pl. egy UD All Nightert teli alkohollal!
1. Tökéletesen fixál! Sokszor nem szeretek púderezni és tökéletesen helyettesíti.
2. Nem ragacsos egyáltalán
3. Ha mégis púderezek gyönyörűen összemossa az a textúrákat
4. Kevés elég belőle
5. Nincs illata
6. Roppant helyes üvege van, talán ez a legcsinosabb az összes Balszam Labor termék közül
7. A feje jól szór, nem is folyik ki, ha szállítom
Mindemelett hatalmas taps az eladó Hölgynek, aki telefonon keresztül is rendkívül készséges. :)
Tizenéve töretlen a szerelem ezzel a márkával: kedvező áron a legjobb minőséget kapom, roppant kedves emberektől. :)

Burberry Her Intense EDP

Burberry Her Intense EDP
2019. december 12.

Soha de soha nem szerettem az édes illatokat mióta elmúltak a tindédzser évek. Nem érzem nőiesnek magam egy édes illattal. Mivel amúgy is "gyerekarcom" van, mindig próbálok kompenzálni, hogy azt mutassam, engem igenis komolyan kell venni, hát már majdnem 30 vagyok, na! (Több-kevesebb sikerrel.) Ennek ellenére ez a kis "szemét" úgy beleitatta magát az orromba, hogy egyszerűen nem akarja békén hagyni a fantáziámat, holott tiltakozom, nem akarom szeretni, nem akarom, hogy kelljen, mert én a DÖG illatokat keresem. Végül hagytam magam elcsábítani, meleg időben ezzel a cukros csodával BFF-ek leszünk és mehet a szájfény meg a Spinédzserek maraton. :) Én érzek valamiféle púderességet, nem teljes mértékig vattacukornak kell elképzelni, annál picikét komolyabb talán, de még így is az önfeledt kamaszkori nyarak emlékét hozza vissza számomra. 5* és nem tudom megmagyarázni, miért, ez van. Nem vagyok egy parfüm guru sajnos, engem könnyű átverni.

The Body Shop Mangós Testvaj

The Body Shop Mangós Testvaj
2019. november 12.

Nagyon kedvelem ezt a krémet. Rendkívül száraz bőröm van, főleg télen, és azt vettem észre, hogy ha hetente 2x használom, megúszom a mindennapi testápolózást. Mivel egy lusta dög vagyok, nekem ez igenis nagyon sokat számít. Az illata valóban meglehetősen erős, kicsit lehetne enyhébb, és mondom ezt úgy, hogy én imádom magamba masszírozni az intenzív illatokat. Inkább édes citrusosságot érzek ki belőle, a citrusfélékkel amúgy is jó viszonyt ápolok. A kissé túlzott intenzitását (illatát tekintve, hatása legyen is ilyen szuper!) leszámítva tökéletesen meg vagyok elégedve vele, kedvet kaptam több termék kipróbálásához, mivel ez az első TBS termékem és ajándékba kaptam. Már csak azért is 5*, mert CF, igyekszem a test-, arcápolási és a sminkelési rutinomban használt termékeket lecserélni.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage
2019. november 12.

Nem szívesen írom ezt, de ez tényleg pénzkidobás volt. Azért adok 2 csillagot, mert részben az én hibám is volt, hogy nem működött jól rajtam. Ez a kiadás mindenestre jó volt tanulópénznek, miért ne vegyünk úgy terméket, hogy nem próbáljuk ki előtte/nem olvasunk utána (ehgen, tudom..). A leírása alapján ez egy olyan korrektor, amit color correcting után kell használni. A pro-kontra lista:

Negatívumok (ebből van több):
- megfelelő színkorrigálás után sem fedi teljes mértékben a sötét karikákat (ha már magas fedésűnek van eladva, legyen is az, más kérdés, hogy időközben rájöttem, hogy nem kell vakolat a szem alá /se/). Ha éppen valamit mégis sikerül elfedni vele, az olyan maszkhatásúvá válik, hogy megbánom, hogy elővettem ezt a krémet;
- a világosabb árnyalatok is nagyon sötétek;
- nagyon ragad, beleül a szem alatti ráncokba;
- gyorsan kopik.

Pozitívumok:
- arra rendkívül jó, hogy ha van egy apró pattanásom, azt szépen eltünteti, és mivel borzasztóan szárít, mire lemosom a sminkemet, már nincs is pattanás, de hát..khm.. nem ezt kértem :));
- hihetetlenül kis mennyiség elég belőle és 12 ml, tehát akinek mégis bejönne, fél évig tuti, hogy kibírja, ha nem tovább, de tényleg, bár pontos infót nem tudok írni erről, mert az tutifix, hogy nálam nem fog elfogyni... :)) De hiába, ettől függetlenül nem gazdaságos, ha egyszerűen nem jó, ugye :).

UD: Érthetetlen... Elajándékoztam az egyik barátnőmnek, mert nem akartam kidobni, hátha beválik, bár figyelmeztettem, és mondtam, hogy ha Neki se válik be, nyugodtan dobja csak ki szépen, ne nekem kelljen már. :) Szombat este le se tudtam venni a szemem az arcáról, kérdeztem, mi van rajta. Válasz: 5-5-5 miniatűr pöttyöcske a 2 orcájára és a homlokára. Nem hittem a szememnek. Egészségesen ragyogott az arca púder nélkül egész nap. Ok, hát van ilyen, ezek szerint Neki vettem. :) Tényleg csak ismételni tudom magam: érthetetlen, mindenestre boldoggá tesz a tudat, hogy találtam valakinek egy HG-t! (Aknés, zsírosodásra hajlamos bőre van, így még inkább nem értem, de hát nem kell mindent érteni ezek szerint.. :) )

Marc Jacobs Beauty Accomplice Concealer & Touch-Up Stick

Marc Jacobs Beauty Accomplice Concealer & Touch-Up Stick
2019. szeptember 12.

Nem hittem volna, hogy még a közeljövőben megtalálom a tökéletes korrektort, de sikerült, azt hittem, ez még évekbe fog telni.
Megdöbbentő állaga van, olyan mint a vaj, egyszerűen beleolvad a bőrbe. Rengeteg videót lehet látni az interneten, ahol a lányok a stick-et az arcukhoz/szemükhöz érintve közvetlenül a bőrre kenik, rajzolnak vele. Lehet ezt így is persze, de én inkább a természetes hatás (na meg a spórolás) érdekében az ujjbegyemet érintem a stick végéhez, várok pár másodpercet, hogy átvegye a bőröm hőmérsékletét, majd beletapicskolom a szem alatti karikáimba. Így nem érzem úgy, hogy lenne rajtam plusz réteg és meg sem lehet mondani, hogy egyáltalán használtam volna-e korrektort, egyszerűen nincsenek karikáim és nem ül bele az apró redőkbe! Közepes fedése van, amit egy nagyobb eseménynél határozottan erőssé lehet építeni.
Nem határozottan matt, nem is csillog, inkább természetes hatásúnak mondanám.
Nekem szárazbőrűként nem szükséges fixálnom se.
A kompakt nagyon jól záródik, nem kell félteni.
Egy negatívuma van és ez a pozitívuma is egyben: kicsit gyorsan tud fogyni az állagából adódóan, ami miatt pont olyan nagyszerű használni.
Tudom magamról, hogy nagyon elfogult vagyok a Marc Jacobs termékekkel kapcsolatban, de hát mit van mit tenni, ha egyszer tényleg beválnak. Amit kiemelnék az tényleg az, hogy nagyon tudnak alkalmazkodni a bőrfelülethez és szinte egybeolvadnak a többi - akár más márkájú - termékkel.

Marc Jacobs Beauty Glow Stick Glistening Illuminator

Marc Jacobs Beauty Glow Stick Glistening Illuminator
2019. szeptember 10.

Nagyon sokat gondolkoztam, hogy ezt vagy a Chanel Baume Essentielt vegyem meg, de ebben 6-7 grammal több, és körülbelül ugyanennyi ezer forinttal olcsóbb is. Ezüst és arany pigmentek egyaránt vannak benne, hogy minden, eltérő undertone-hoz megfeleljen. Eleinte kétkedtem benne, kicsit féltem, mert swatch-ok alapján kissé túl erősnek hatott, de valóban univerzális, sőt mi több, annyira alkalmazkodik az arcomhoz, hogy egyáltalán nincs is színe, csupán fényt ad és azt is olyan természetesen teszi, hogy a diszkógömb hatást szinte lehetetlen elérni, vagyis csak kellő rétegezés után.
Az állaga hihetetlen, csak egy szót tudok mondani ezzel kapcsolatban: olvad és olyannyira, hogy szinte blendelni se kell.
Abszolút "go to" termék, ami alkalmaknál is meg tudja állni a helyét és sokáig elég.

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2019. szeptember 9.

Nagyon kézre áll az üvege, letisztult és modern. Régebben megőrültem volna ezért az illatért, de most túlon túl édesnek, nagyon édesnek találom, ami a nap végére kevésbé van jelen, de ettől függetlenül nem érzem magaménak. Ez egyáltalán nem a parfüm hibája, az én ízlésem alakult át. Mint majdnem mindegyik Gyvenchy parfüm esetében, a tartósságára nem lehet panasz. Klassz kis parfüm, érzem/látom én, egyszerűen nem az én ízlésvilágomat tükrözi, holott imádom a tubarózsát, ezért is szerettem volna mindenképpen esélyt adni neki. Lehet, hogy előbb-utóbb jobban megszeretem (bár van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog bekövetkezni), de ezek szerint most nem ezt az időszakomat élem. Ezért sem szeretném nagyon lepontozni, nem ő tehet róla, hogy most sokkal inkább a "nagyvilági" illatokat keresem, és annak ellenére, hogy szeretem, ha egy illatban van egy édeskés vonal, nekem ez egy az egyben cukorbombának hat. A régebbi verzióhoz nem volt szerencsém, így nem tudom összehasonlítani a 2 verziót.

UD: mostanában egyáltalán nem az édes vonalat érzem ki belőle, sokkal inkább a Fracas-ra emlékeztető fanyarságot. A barátomnak ez tetszik a legjobban, de valamiért még mindig nem érzem magaménak, mégis határozottan többet nyúlok érte.

Marc Jacobs Velvet Noir Major Volume Szempillaspirál

Marc Jacobs Velvet Noir Major Volume Szempillaspirál
2019. augusztus 14.

A legjobb szempillaspirál, amit valaha próbáltam. Először is az én érzékeny, allergiától irritált szememet nem bántotta, pedig közel sem egyszerű a szememnek megfelelő spirált találnom.
(Chanel Le Volume is hasonlóan kíméletes volt, de nagyon felbosszantott a lassú száradásával és a körülményességével, ráadásul ez annál is szebb INCI-vel rendelkezik.)

Lehet, hogy csak nálam kattant be valami, de évek óta csak egy módon vagyok hajlandó kiemelni a szempilláimat: minden egyes szálat egyenként szétválasztva, hogy úgy nézzek ki, mint aki egy fekete-fehér filmből lépett elő vagy Twiggy, csak valódi szempillákkal. A "signature look"-omhoz hozzátartozik, hogy nem igazán használok szemfestéket, csak 1-2 csillogós színnel és/vagy színes tusvonallal szoktam játszani, inkább a számat hangsúlyozom piros/vörös színnel, na meg a szempilláimat, amik kiugranak a világos bőrtónusomból. Tudom, furán hangzik, de mégis át lehet vinni ezt a természetes irányba. Emiatt nekem nagyon találó a "Noir" elnevezés, ez pont az én stílusom, habár a modern, kissé minimalista dewy és draping sminktrendekkel keverve.

Gliss Kur Ultimate Repair Hajpakolás

Gliss Kur Ultimate Repair Hajpakolás
2019. augusztus 12.

Azzal kezdeném, hogy őszintén szólva nem vagyok valami profi a hajápolást illetően, a sminkek és a bőrápolás mellett igyekszem mindig "megúszós" lenni ezzel kapcsolatban. Amit viszont tapasztaltam: nagyon sokat segít a szőkített hajamon, igaz én kerek 1 (!) órát fennhagyom a 2in1 sampon és balzsam + a hamvasító samponozás után. Könnyebbé teszi a kifésülést és valóban hidratál, bár szerintem lehetne valamivel intenzívebb is, de lehet, hogy az pedig fokozná a zsírosodást. Hatását tekintve nem lesz sprőd a hajam, és ha nem viszem túlzásba éppen az adagolását a fejtöveken, 4 napig nagyon szép fényes tud lenni az összhatás, bár hozzá kell tenni, hogy minden nap használok a hajvégekre Schwarzkopf BC olajat, így nem töredezik. Szívesen kipróbálnék mást is, tudom, hogy nem ez az igazi, csak egy régebbi fodrászom ajánlotta és könnyebb nem utána olvasni, csak beugrani a helyi drogériába.. :) Ha időm engedi, a hajápolásról is többet fogok olvasni és érdeklődni, hogy legyen összehasonlítási alapom. Egyelőre marad, szeretem és az illatát is kellemesnek tartom.

Chanel Le Volume De Chanel Szempillaspirál

Chanel Le Volume De Chanel Szempillaspirál
2019. augusztus 1.

Mivel a legtöbb szempillaspirál allergiás reakciót vált ki (árpaszerű képződmények a szemhéjam alatt, amik fájdalmat és könnyezést okoznak), muszáj volt egy olyan spirált találnom, amit kifejezetten érzékeny szemre ajánlanak. Számos külföldi listát megnéztem, és végül erre esett a választásom, mert a legtöbb ajánlott drogériás márkával befürödtem már, illetve a high end márkák többsége itthon nem kapható, rendelésre pedig most nem volt időm + a vízálló szempillaspirálokat pedig nem igazán szeretem.
Úgy voltam vele, hogy nem érdekel az se, ha nincs műszempilla-hatás, csak ne kelljen már végre többet szenvednem.
Lényeg a lényeg: nincs irritáció, köszönöm!!
Valóban nincs bombasztikus hatása egy rétegben, inkább természetes, de 2 rétegben már tudja hozni, ha van idő kimozdulás előtt pepecselni. Amit még nagyon szeretek benne, hogy nem kell különösebben vigyázni, gyönyörűen szétválasztja a pillákat, így én a dúsító hatását érzem, hosszabbításáról annyira nem tudok nyilatkozni, mert szerencsémre amúgyis hosszú szempilláim vannak.
Összegezve: a mindennapokra a "no make up make up" - hoz tökéletes, de a bulikban is tud teljesíteni, ha kell és a slussz pláne, hogy nincs pandamaci, rendkívül tartós!
Drága drága, az én speciális helyzetemben még mindig olcsóbb mint állandóan orvoshoz járni és különböző szemcseppekre költeni, az egészségem és a közérzetem érdekében sajnos nem fogom tudni erre sajnálni a pénzt, pedig idáig úgy voltam vele, hogy amit az arcomra kenek, azon nem fogok prórolni, viszont a szempilla-/szemöldökspirálon igen. Aha, hát nem.. :)

UD: Elnézést a pálfordulásért.. Úgy megörültem annak, hogy nem fáj a szemem, hogy túlságosan elengedtem azt, hogy milyen a hatása. Időközben több gondom is akadt vele. Az egyik, hogy hihetetlenül lassan szárad: hiába van fent már pár perce, lazán el lehet kenni, így a korrektorozást majdnemhogy elölről lehet kezdeni, ha nem vagyok elég óvatos (reggelente ez túl sok időt vesz igénybe, túl macerás az egész művelet). A másik probléma, hogy elég "semmilyenné" teszi az alapból hosszú és dús szempilláimat, nem érzem magam annyira csinosnak, mint amikor mást használtam. Azt meg kell hagyni, hogy nincs pergés, ennek ellenére nyáron, ha izzadok icipicit, a szem alá tud kenődni, jobban kiemelve a - szerintem - sötét karikáimat, ami a vesszőparipám.
Mivel a szemprobléma megoldódott, van időm más hasonló vagy még jobb INCI-vel rendelkező high end szempillaspirált rendelni külföldről, addig is jó lesz ez. Szerintem nem szükséges ekkora kompromisszumot kötni.
Nem számít, mennyibe kerül egy termék, ha az tényleg ott van a szeren, ez esetben viszont azt mondanám, hogy ár-érték arányban nem éri meg, én személy szerint nem ajánlom a megvételét.