Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Chanel Le Volume De Chanel Szempillaspirál

Chanel Le Volume De Chanel Szempillaspirál
2019. augusztus 1.

Mivel a legtöbb szempillaspirál allergiás reakciót vált ki (árpaszerű képződmények a szemhéjam alatt, amik fájdalmat és könnyezést okoznak), muszáj volt egy olyan spirált találnom, amit kifejezetten érzékeny szemre ajánlanak. Számos külföldi listát megnéztem, és végül erre esett a választásom, mert a legtöbb ajánlott drogériás márkával befürödtem már, illetve a high end márkák többsége itthon nem kapható, rendelésre pedig most nem volt időm + a vízálló szempillaspirálokat pedig nem igazán szeretem.
Úgy voltam vele, hogy nem érdekel az se, ha nincs műszempilla-hatás, csak ne kelljen már végre többet szenvednem.
Lényeg a lényeg: nincs irritáció, köszönöm!!
Valóban nincs bombasztikus hatása egy rétegben, inkább természetes, de 2 rétegben már tudja hozni, ha van idő kimozdulás előtt pepecselni. Amit még nagyon szeretek benne, hogy nem kell különösebben vigyázni, gyönyörűen szétválasztja a pillákat, így én a dúsító hatását érzem, hosszabbításáról annyira nem tudok nyilatkozni, mert szerencsémre amúgyis hosszú szempilláim vannak.
Összegezve: a mindennapokra a "no make up make up" - hoz tökéletes, de a bulikban is tud teljesíteni, ha kell és a slussz pláne, hogy nincs pandamaci, rendkívül tartós!
Drága drága, az én speciális helyzetemben még mindig olcsóbb mint állandóan orvoshoz járni és különböző szemcseppekre költeni, az egészségem és a közérzetem érdekében sajnos nem fogom tudni erre sajnálni a pénzt, pedig idáig úgy voltam vele, hogy amit az arcomra kenek, azon nem fogok prórolni, viszont a szempilla-/szemöldökspirálon igen. Aha, hát nem.. :)

UD: Elnézést a pálfordulásért.. Úgy megörültem annak, hogy nem fáj a szemem, hogy túlságosan elengedtem azt, hogy milyen a hatása. Időközben több gondom is akadt vele. Az egyik, hogy hihetetlenül lassan szárad: hiába van fent már pár perce, lazán el lehet kenni, így a korrektorozást majdnemhogy elölről lehet kezdeni, ha nem vagyok elég óvatos (reggelente ez túl sok időt vesz igénybe, túl macerás az egész művelet). A másik probléma, hogy elég "semmilyenné" teszi az alapból hosszú és dús szempilláimat, nem érzem magam annyira csinosnak, mint amikor mást használtam. Azt meg kell hagyni, hogy nincs pergés, ennek ellenére nyáron, ha izzadok icipicit, a szem alá tud kenődni, jobban kiemelve a - szerintem - sötét karikáimat, ami a vesszőparipám.
Mivel a szemprobléma megoldódott, van időm más hasonló vagy még jobb INCI-vel rendelkező high end szempillaspirált rendelni külföldről, addig is jó lesz ez. Szerintem nem szükséges ekkora kompromisszumot kötni.
Nem számít, mennyibe kerül egy termék, ha az tényleg ott van a szeren, ez esetben viszont azt mondanám, hogy ár-érték arányban nem éri meg, én személy szerint nem ajánlom a megvételét.

Schauma Silver Reflex Hamvas Csillogás Sampon

Schauma Silver Reflex Hamvas Csillogás Sampon
2019. július 9.

A fodrászom ajánlotta, hogy használjak hamvasító sampont, mert túl sokat dolgoztunk a közép-/sötétbarnából történő szőkítéssel, hogy csak úgy visszasárguljon, amire sajnos hajlamos a hajam, és a folyamat közepén el is jutott az agyamig, hogy talán használni kellene.. :) Nincs több sárga árnyalat, csak szép hamvas szőke haj (jó szlogen is lenne). A fodrászom szerint mindegy, milyen fajtát használok, a lényeg az, hogy először mindig "sima hétköznapi" samponnal mossam meg a hajam, mert a hamvasító sampon önmagában nem tisztít eléggé, nem ez a funkciója.
A módszerem balayage hajra: 1 adag akármilyen sampon, bár én a 2 in 1 balzsamos verziókat szeretem --> 1 adag hamvasító sampon 2,5 percig rajta hagyva --> hamvasító sampon csak a hajtöveken/fejtetőn, ahol a barnából szőke lesz 1,5 percig --> balzsam/pakolás 1 órán át fent hagyva (valami, ami "repair") --> lemosás után pedig BC hajolaj a hajvégekre. Tudom, hogy ez elég macerásan hangzik, de ki van ez tapasztalva már nagyon, és az egész hajmosásos hercehurca 1,5 órát vesz igénybe. Jó igaz, én is 3x nyafogok, mire belekezdek, de megéri: a szín még szebb lesz, de komolyan + hajtöredezés sincs már.

"Belilulásról": én annyira féltem ettől, hogy eleinte csak átmostam vele a hajam, nem hagytam rajta, de hát úgy nem ért semmit. Van, hogy kb. 15 másodperccel tovább hagyom fent, és hiába nagyon világos most már a hajam, a lila árnyalat közelében se jártam még soha, mindenesetre kísérletezgetni nem szeretnék, valahogy így jól működik rajtam.

Az ár-érték arányról meg felesleges írni, én személy szerint 600 forintért vettem a Müllerben február-március táján és még mindig van belőle.

Schwarzkopf Professional BC Oil Miracle Hajápoló Olaj

Schwarzkopf Professional BC Oil Miracle Hajápoló Olaj
2019. július 9.

A fodrászom tanácsára vettem meg, mert hosszú szőkítés-folyamaton ment keresztül a hajam: közép-sötétbarnából hamvas balayage szőkét varázsolt. Vékonyszálú, mégis sűrű a hajam, de meglepően jól bírta a strapát, ahhoz képest mennyit nyúztuk. Eleinte mindig kellett kicsit a végéből vágni, de mióta ezt használom újra mell alá ér, bár úgy nő, mintha gyorsasági verseny lenne. Egyáltalán nem törik a hajvégem. Először nem ezt a fajtát szerettem volna megvenni, hanem a lágyabb lila színűt ugyanebből a termékcsaládból. A fodrászom azt mondta, hogy csak nagyon keveset szabad felvinni belőle, mert kicsit nehezebb állagú, lassabban szívódik fel (zsíros hatást tud kelteni), és a fejtetőre inkább ne kerüljön, mert ott bizony tényleg zsírosít. Követve az utasításait nekem remekül bevált, kb. fél éve használom és a bő 1/3-a még mindig megvan, így már nem is tűnik olyan drágának (csak hozzáfűzve: szerintem az ára már emelkedett 1-2 ezer forinttal). Illata eleinte zavart, most már hozzászoktam és a hatása miatt nem is izgat annyira. Lehet, hogy kipróbálom a lila kistestvért legközelebb, ha ez valaha is el fog fogyni, mindenesetre a hajam megmentője, bár valamiért rendkívül tudok ragaszkodni a megszeretett termékekhez, majd meglátjuk, de nagyon nem lehet mellélőni szerintem. :)

Maybelline The Colossal Big Shot Volum' Express Szempillaspirál

Maybelline The Colossal Big Shot Volum' Express Szempillaspirál
2019. július 8.

Ezt használom a mindennapokban. Határozottan teszi a dolgát, szinte hihetetlenül hatalmas szempillákat csinál. Inkább hosszabbít, mint dúsít, azt meg kell hagyni, viszont kellő időráfordítással orvosolható a "probléma", mert mániám az alsó szempillasor kiemelése, mint a 60-as években (egyenként/pici tincsenként választgatom szét a pillákat függőlegesen tartva, ha összeállna, vízszintesen hozzáérintve). A szempilláimra kapom a legtöbb dicséretet (többet, mint mondjuk a parfümömre), de ezt azért nagyrészt a szüleimnek köszönhetem. Viszont pár dolog miatt le kell vonnom pontot. Az egyik ok a mosómedve/panda-hatás, ami egy nem vízálló szempillaspirálnál előfordul természetesen (+ lehet, hogy nem egy kiló festéket kellene felvinni, de who cares?!), de rendkívül zavaró, amikor beletapad a Touché Eclat-ba, aminek amúgy sincs nagy fedése, és az eleve sötét lila karikáimat csak felerősíti. A másik ok, ami miatt nem lehet maximális pontszámot adni az a minőségében beálló változás: eleinte túl sokat vesz fel a kefe, így elég sokat kell húzogatni a nyílása körül, a 2. hónapban meg hajlamos ugyan még nem beszáradni, de kis gömbökben összeállni, viszont már nem kell húzogatni, kellő festéket vesz fel a kefe, 3. hónapban már kidobom, mert egyre macerásabb a beszáradás miatt dolgozni vele. Annak ellenére, hogy főleg a negatívumokról írtam, nagyon szeretem ezt a szempillaspirált, igazából eléggé hozzám nőtt, nincs olyan nagy problémám vele, amit ne lehetne valamilyen módon kiküszöbölni, egyelőre még maradok nála, max. néha kicsit ráncolom a szemöldököm. Annyira nevetségesen olcsó, hogy akár havonta/kéthavonta is lehet belőle venni, szóval gyakran leváltom, ha felbosszantana.

UD: Tudom, hogy az én helyzetem kicsit speciális, így nem fogom csak emiatt lehúzni, de kiderült, hogy ez a spirál váltja ki azt allergiás reakciót, amivel régóta szenvedek már (árpaszerű képződmények a szemhéjam alatt, ami fájdalommal és könnyezéssel jár). Vicces, hogy évek óta használom és nemrég véleményeztem, de legalább kiderült, hol van a probléma. Mentségére legyen mondva, hogy más Maybelline és L'oréal spiráltól is ez van, szóval akinek nincs ilyen extra érzékeny szeme mint nekem, azoknak nem lehet gond. Több év után elválnak útjaink, lehet, hogy alkalmakra néha előveszem a wow hatása miatt. Továbbra is ajánlom mindenkinek.

Jókay Testpermet Ananas Cocktail

Jókay Testpermet Ananas Cocktail
2019. július 5.

Nagyon puha lesz tőle a bőröm, érzem, hogy jólesik ráfújni. Ami nagyon klassz benne, hogy remekül fixálja a sminket és hiába ananászos, felfújva nem tolakodó az illata. De.. most jön a de: nem igazán vagyok kibékülve az INCI-vel (az alkohol miatt, bár mentségére legyen mondva a Chanel is szereti használni, és ha azzal nem vagyunk olyan szigorúak a márkanév miatt, más termékekkel se kellene, szerintem persze..), így csak testre kerül belőle, az arcomra nem, és bár hihetetlenül érzékeny a bőröm, semmiféle irritációt nem tapasztaltam, ami nem is meglepő tekintettel arra, hogy a Jókay kozmetikumok megalkotója gyógyszerész. El fogom használni nyáron, ez nem kétség. . Jó kis termék, főleg ár-érték arányban, szívesen ajánlom!

Sisley Black Rose Skin Infusion Cream

Sisley Black Rose Skin Infusion Cream
2019. július 4.

Mivel dehidratált normál/száraz bőröm van, azt hittem, hogy jól fog működni nálam. Felkenéskor érzem azt a bizonyos jóleső érzést, de elég nehézkesen issza be a bőröm. Ami nagy csalódás: eléggé zsírosítja a T-zónámat. Mivel tizenéves koromban kombinált volt a bőröm, előhozta belőlem az emlékeket, amiket inkább elfelejtenék. Nem fogom tovább használni. Azoknak ajánlanám akiknek nagyon nagy problémát jelent az extrém száraz, hámló bőr, nekik szerintem csodaszer lehet.

Balzsam Labor Hidratáló Gél Problémás Bőrre

Balzsam Labor Hidratáló Gél Problémás Bőrre
2019. július 3.

Noha vízhiányos, inkább szárazabb bőröm van, néha a T-zónában hajlamos vagyok picit olajosabb lenni, főleg akkor, ha nem iszom elég vizet. Tudom, hogy ez elsősorban kombinált bőrűeknek javasolt, viszont az összetevők miatt erre esett a választásom, tinikoromban kifejezetten kombinált volt az arcbőröm, azóta is valamiért rettegek a citrusféléket tartalmazó INCI-ktől, amik ugye fokozzák a faggyútermelést. A száraz bőrömön is szuperál ez a krém. Sosem csalódtam még a Balzsam Labor termékeiben az elmúlt majdnem 12 év alatt, amióta használom. Száraz, vízhiányos bőrűként is azt mondom, hogy kellőképpen hidratál, szinte azonnal érzem is, hogy elkezd hatni, jól esik masszírozni az arcbőrömbe. Illata nem a legjobb, de a hatása miatt eltekintek tőle, és igazából már hozzá is szoktam, nem zavar (és az sem, ha a barátom panaszkodik rá :) ). Mivel gél, gyönyörűen szívja be magába a színezett hidratálómat, nekem kiváló sminkalapként is bevált. Én ennek a termékcsaládnak köszönhetem, hogy a tiniproblémákat helyre hozta és attól kezdve egyenesen a mai napig soha nem volt semmiféle bőrproblémám (jó, talán még a szüleimnek is jár egy pacsi) a csúnya kék-lila karikákon kívül, de hát tökéletességre törekedni hiábavaló. Egy nagy bajom viszont van vele, de ez nem a krémre, inkább a csomagolásra vonatkozik. Utazásnál "ereszt", hiába állítom be a nesszeszerbe kitámasztva, és ez nem az első ilyen sajnos, egy régebbi tonikjuk flakonjával is ez volt, akkor nylonba tettem és befőttesgumival próbáltam fixálni, de nem hatott. Szerintem ha pár hét múlva újra bemegyek hozzájuk, szépen jelezni fogom, mert rendben, hogy nagyon kedvező ára van, de kár érte, hogy a kupak belsejére kerüljön, elég kellemetlen és bosszantó. Jelzésként 4 csillagot adok ezért, de ha megoldódik a probléma, mehet a max. 5*!

UD: Probléma megoldódott, nem ereszt a pumpa! Így már mehet az 5*!

Biotherm Aquasource Super Concentrate Aqua Glow

Biotherm Aquasource Super Concentrate Aqua Glow
2019. július 3.

Kicsit soknak érzem, túl "súlyosnak", pedig ha egy szóval kellene jellemeznem a bőrömet, az a dehidratált. Még úgyis, hogy koncentrátum, rettentő lassan szívódik be, amivel még nem is lenne akkora baj, viszont mire az arcomba olvadna teljesen, piros pörsenések jelennek meg főleg a homlokomon, 1-2 pedig az államon. Én nem igazán szoktam foglalkozni a krémek illatával: ha hatásos, nem baj, ha kifejezetten jó/rossz illata van, csak hasson, ha pedig jó az illata, az úgymond csak bónusz. Tudom, hogy sokan vannak, akik kifejezetten nem szeretik, ha az arcápolójukban parfüm van (és az igazat megvallva, tök jogosan), azoknak mondom, hogy elég intenzív ez az édes/virágos illat, még nekem is megcsapta az orromat. A Glow elnevezéshez hűen valóban csillog az arcbőr, köszönhetően annak is, hogy egy kvázi plusz rétegként ül sokáig a bőrfelületen, azt követően pedig, ahol nem okozott irritációt, én a normál/száraz bőrömmel kicsit zsírosnak éreztem. Marad a polcon, továbbra is maradok az olcsóbb és klasszisokkal jobb Balzsam Labornál, illetve kipróbálok mást inkább.

Yves Saint Laurent Rouge Volupté Shine

Yves Saint Laurent Rouge Volupté Shine
2019. május 27.

Azért vettem meg, mert szerettem volna a kedvenc árnyalatomban (burgundy) egy olyan hidratáló rúzst a tavaszi-nyári napokra, amikor soknak hatna egy nehezebb matt folyékony állagú rúzs, főleg ebben a színben. Ha bombabiztos tartósságot szeretnék egy bulis estére, arra megvannak az egyéb rúzsok. Ezt kifejezetten arra szeretném használni, amikor egy napsütéses/forró délután szükségem van egy kis színre és fényre, és az olyan alkalmakra, amikor egy nem sminkbolond lány alap esetben nem nyúlna sminkhez, de persze én nem bírom ki, hogy időjárástól, illetve helyzettől függetlenül valamennyit ne használjak, vagy amikor éppen csak nem szeretnék hivalkodó lenni. Igazából egy hidratáló high shine rúzshoz képest szerintem jól tartja magát, túl 3 kávé + cigi kombón, majd egy kiadós ebéden azt kell, hogy mondjam, hogy sokat veszített a fényességéből, de teljesen egyenletesen kopva még ugyanúgy rendkívül szép árnyalata van, pedig csak egy rétegben kentem fel munkába indulás előtt "csak gyorsan és lazán" a liftben. Azért adok öt csillagot, mert azt hozza pontosan, amit ígér, és én pont ezért vettem meg. Bár szép a csomagolása, mint mindig, ez másodlagos szempont, de bevallom - huncut mosollyal az arcomon -, hogy valóban sikkes előkapni.. :) Összefoglalva: könnyű érzés, gyönyörű pigmentáltság, ápolt érzés, effortless csinosság jellemzi, és nekem ez kell a jó idő közeledtével.

UD: Elképzelhető, hogy az árnyalatok közt van különbség, így bizonyos színek jobban tartják magukat, mert sokan panaszkodnak a tartósságára, én meg csak kapkodom a fejem, és ennyi ember természetesen nem tévedhet, de ez a Burgundy Love tényleg több órán át gyönyörűen tartja magát, többszöri étkezés után is, szóval, ha valakinek bejön ez a rúzs és formula, na meg a mélypiros szín, de zavarja, hogy esetleg túl gyorsan fogy, én ezt bátran merem ajánlani. Tatouage-hez is csak esti kimozdulásokhoz nyúlok már, mert bízom a Volupté-ban is, bizonyított nálam.

Yves Saint Laurent Touche Éclat Stylo High Cover

Yves Saint Laurent Touche Éclat Stylo High Cover
2019. május 27.

2019.05.04. 1 hónapja megvan, azóta halogatom a véleményírást. Nem véletlenül: egyszerűen nem tudom, mit gondoljak. A leírása alapján a sötét karikák eltüntetése lenne az elsődleges célja, ez az egyetlen úgymond bőrhibám, de nem igazán fedi el úgy, ahogy szeretném. Ahhoz, hogy azt érezzem, hogy csak egy "picit" karikás a szemem, ahhoz azért jól meg kell küldeni a mennyiséget sajnos, de egyszerűen akkor sem az igazi. Főleg úgy, hogy ódzkodom a vastag rétegtől. Ami pozitívuma: annak ellenére hogy sűrű, könnyű blendelni és jó érzés viselni, ugyanakkor folyton van egy hiányérzetem vele kapcsolatban. Számomra alig fed jobban a sima általam csak "Magic Pen" - ként emlegetett elődjénél: olyan, mintha az eredeti Touche Éclat és egy igen gyengécske korrektornak lenne a szerelemgyereke. Kár érte, mert ez így kevés nekem. Összességében azért még próbálkozom, mert annyira azért nem rossz, sőt, akinek nem vészesek a karikái, annak szerintem simán csúcsszuper lehet, szóval ezt fogom használni egy darabig, és majd jön update, ha mégis megfejteném a titkát, bár kétlem.

@ Phyllis: 100, hogy marketingfogás volt! :)

UD: Azt hiszem nem fogom többet használni. Még mindig nem tudom rendesen szavakba önteni, hogy mit gondolok, ezért inkább csak a benyomásaimat és az érzéseimet osztom meg. Második napja nem vettem elő, csak az eredeti Touche Éclat-t, azt kell hogy mondjam, a fedése ugyanaz, annak ellenére, hogy az eredeti nem is korrektor. Ráadásul sokkal természetesebb a hatása, mivel mindig zavart valami a High Coverrel kapcsolatban, rájöttem, hogy nem is tudtam igazán magabiztosan kilépni az ajtón, nem volt meg vele az az elégedett érzés, hogy természetesen ragyogó sminkkel szépnek tudom érezni magam. Két napja ez az érzés visszajött, köszönhetően annak, hogy a polcon hagytam. Hiába könnyű blendelni, egyszerűen annyira sűrű állaga van annak ellenére, hogy - az ígért teljes fedés hiányában is - maszkhatásúnak kezdtem el érezni. Én meg merem kockáztatni (sőt, szinte biztos is vagyok benne), hogy sokkal gyorsabban kopik, mint az eredeti.

Be akartam mesélni magamnak, hogy igenis kell egy új rendes korrektor, de rájöttem, hogy felesleges, az eredeti egy tollban benne van minden. Mostanában kicsit szigor-Igort játszom, és bizony 1 csillagot adok az eddigi 3 helyett, mert most őszintén: közel 30 évük volt kitalálni egy megfelelő formulát az eredeti megjelenése óta. Szerintem hagyni kellene a Touche Éclat felturbózását, egyszerűen egy jó korrektort kellene alkotni, bár őszintén szólva az All Hours Concealert nem próbáltam, szóval, lehet, hogy az jó korrektor, és ezzel meg is kellene elégedniük vagy esetleg más név alatt elölről kezdeni a projektet. Az elmúlt időszakban ráálltam arra, hogy inkább kevesebb sminkem legyen, de a készlet felsőbb árkategóriás és minőségi termékekből álljon, így tényleg nem sajnálom a pénzt, ha az valóban megéri, de én most azt mondanám, hogy ez bizony egy aranyköntösbe bújtatott pénzlehúzás, és sajnálom ezt leírni, mert nagyon szeretem a márkát, de feleslegesen még YSL-re sem szeretek pénzt kidobni.. :)