Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Lancôme Teint Miracle Alapozó

Lancôme Teint Miracle Alapozó
2019. május 24.

Biztosan nem leszek népszerű a szigorú véleményemmel, de én még ilyen rossz high end termékkel nem találkoztam. Vagyis de, szintén egy Lancome termékkel, a Camouflage korrektorral, de azt is sikerült alulmúlni. Felkenés előtt intenzíven hidratáltam, majd kézzel kezdtem el felvinni, de nem igazán tudtam egyenletesen eloszlatni, így a blendert hívtam segítségül (ha egy alapozó hidratáló, könnyed textúrát ígér, mégha nem is a legszebb módja az ujjal történő felvitel, azért itt megszólalt a vészcsengő, amiért egyáltalán nem lehet bőrön felmelegítve felvinni). Kicsit úgy éreztem, hogy fuldoklik alatta a bőröm, de gyorsan elhessegettem ezt a gondolatot, mert tudtam, hogy amúgyis handycappel indul nálam szegény, direkt visszafogtam magam, hogy ne legyek túl kritikus. A döbbenet akkor volt, amikor közelebbről megnéztem az arcomat; csak egy szó: cakey. Úgy néztem ki, mint tizenéve gimis koromban, amikor az ár megelőzte a minőséget és úgy gondoltam, hogy minél több a réteg, annál csinosabb vagyok.. Ahogy Whosthatfitgirl is írta, olyan érzésem volt, mintha hihetetlenül csúnya, egyenletlen lenne az arcbőröm. Azért magamon hagytam egy időre, mondván "érjen össze" minden az arcomon. Kicsit megtapogattam az arcomat, és éreztem, hogy ragadok. Ugyan a kezemen nem nagyon hagyott foltot, de odarohantam a tükörhöz és egyszerűen levált (!) az arcomról az alapozó, szinte világított azon a részen az arcbőröm, ami sokkal szebb volt természetesen, mint alapozóval, ami azért nem túl meggyőző.. + Rendkívül oxidálódik, narancssárgás tónust vett fel az arcom. Egyszerűen tragédia, bármelyik MaxFactor kenterbe veri harmadáron, ennyi pénzért meg hát ugye szinte akármilyen high end terméket be lehet szerezni. Azt hiszem én jegelem a Lancome-kérdést, parfümjeik közt vannak jó termékek, illetve a rúzsaikat többen dicsérik, majd meglátom, de igazából nem sok kedvem van a továbbiakban vásárolni a márkától, de nem is baj, sok "kipróbálnivaló" van még, legalább nem fáj még a Lancome-ra is a fogam. :)

Yves Saint Laurent Top Secrets Instant Moisture Glow

Yves Saint Laurent Top Secrets Instant Moisture Glow
2019. május 4.

Nagyon nagy rajongója vagyok a márkának, de ez az első termék, ami csalódást okozott. Nem éreztem elegendőnek a hidratáló hatását (tehát hidratáló krémet szükséges alátenni, így ugyanott vagyunk, ahol a part szakad), emellett szinte taszította az orrom az alapozót, tehát a 2 elvárható funkciójából igazán egyiket se hozta. Még adok neki esélyt, mert nem akarom elfogadni, hogy nem működik köztünk a kémia, főleg, hogy külföldi oldalakon mennyien dicsérik, de úgy érzem, hogy a nála 4-5 ezerrel olcsóbb társak is hasonlóan, ha nem jobban teljesítenek. Nem is baj, hogy nem szeretem, megerősít abban, hogy nincs szükségem szilikon alapú bázisra.

UD: igazságtalan voltam vele és egy kicsit hülye is őszintén szólva. Ez mattosít ezerrel, ami nem kimondottan egy vízhiányos száraz bőrnek való, viszont tökéletes lehet egy zsíros/kombinált arcnak, na meg be kellene tartani a szilikonra szilikon, vízre víz szabályt, és akkor talán nem lenne probléma. Igen, igen.. Szóval új megvilágításba helyezve: tartja a sminket szépen és szerintem jól is hidratál, bár ugye ez nekem értelemszerűen kevés. Most, hogy tudom, hogy ez igazából egy nagyon is jó krém, csak nekem nem való, így már viszont szívesen kipróbálnám az Ultra Moisture Glow-t. Azért 4*, mert felfedeztem a benefit oldalát (mégiscsak egy minőségi termékről van szó), de érdemben annyira mégsem tudok nyilatkozni.

Yves Rocher Arany Tea Kézkrém

Yves Rocher Arany Tea Kézkrém
2019. március 19.

Ahogy többen is írták már, nagyon gyorsan, szinte pillanatok alatt felszívódik. Az illatáért egyenesen odavagyok, számomra nagyon különleges, mégsem hivalkodó. A szárazabb részeken valóban nem túl hatásos, hacsak nem küldjük meg rendesen az adagot (ha tényleg probléma van, erősebb krém lenne szükséges), viszont ha nincsenek durván száraz részek, nagyon finom puhává varázsolja az amúgy kevésbé száraz/egészséges bőrfelszínt.

Yves Saint Laurent Touche Éclat All-in-One Glow Tinted Moisturizer

Yves Saint Laurent Touche Éclat All-in-One Glow Tinted Moisturizer
2019. március 14.

Mindig is a "matt oldalon" álltam, mániám volt, hogy egy csillogó felület se legyen az arcomon. Alkalmanként hajlamos vagyok izzadni T-zónában (állandó késések, örökös rohanások..). Ez a krém teljesen a feje tetejére állította a sminkszokásaimat. Nagyon könnyű textúrájú, nagyon minimális mennyiség viszonylag nagy felületre elegendő, kézzel viszem fel az arcomra hidratáló krém után, kvázi második hidratálókrémként. Nehezen szoktam ébredni, de ha arra gondolok, hogy ezt használhatom, könnyebben/gyorsabban megy a felkelés. :))) Az egész sminkes téma alles zusammen 15 percet vesz igénybe, köszönhetően annak is, hogy szépen elterül, nem kell igazgatni vagy odafigyelni miközben felviszem + fontos, hogy ecset, blender felejtő!!! Nagyobb bőrhibákat természetesen nem fed el, viszont az apróbbakat igen, gyönyörűen egységesíti a bőrfelszínt. Eljutottam oda, hogy a setting púdert (YSL transculent HD) csak a T-zónába viszem fel, ami nálam eddig elképzelhetetlen volt. A nevével ellentétben nem kell tartani attól, hogy diszkógömb feje lenne az ember lányának, pont olyan, mint amire rámondod, hogy ok ez asszem dewy, fiatalos, egészséges, üde, sugárzónak érzed magad tőle. Kiegyensúlyozottabbá tesz a gondoloat, hogy egy vakolat nélkül is szépnek érzem magam. Lehet, hogy húzós az ára (15.500 M.-ben és D.-ban, Notinónál 13 körül van), viszont 2 hónapja minden nap használom, és alig fogyott belőle, szerintem 4-5 hónapot simán kibír, holott azért meg szokott szaladni a kezem a régi vakolatos múlt miatt. :) Zsíros bőrűeknek azért nem ajánlanám, viszont kombináltaknál működhet setting/finishing púder segítségével, száraz bőrűeknek pedig maga lehet az álom! :) Nap végére picit már lehet h jobban csillog, de valahogy ez engem már nem zavar, kis púder megoldja, szerintem belefér egy tinted moisturizernél. Egy pici negatívuma van, hogy az orrom hegyén csak azért se akar megmaradni, bár valószínűleg nem az Ő hibája, mert ez nálam általános, korrektorral szoktam "csalni". :)

UD: második flakon fogyasztásánál jöttem rá (jobb későn, mint soha), hogy bizony a mennyiségen múlik minden. Diszkógömb hatás tud keletkezni, ha túl sokat viszünk fel, így a kevesebb néha több elv érvényesül, másfél pumpa bőven elég, ez az ideális mennyiség. A termék maga még mindig zseniális, amíg forgalomban van biztos, hogy nem cserélem le, ugyanazt gondolom mint eddig, csak jól kell tudni használni: enyhén masszírozgatni a bőrbe, csakúgy mint egy hidratálókrémet, ez a legjobb módja (ecsettel próbálva: ki lehet próbálni, de az egész elveszti a lényegét, blender pedig túl sokat szív be).

Max Factor Facefinity Alapozó SPF15

Max Factor Facefinity Alapozó SPF15
2019. március 13.

Én komolyan mondom, hogy nem is értem ezt a púdert, mármint jó értelemben. Egyszerűen nem tudom, hogy egy ilyen kedvező árú, egyszerűnek látszó műanyag dobozka milyen jó kis terméket rejt magában. Amikor kitaláltam, hogy én most soha többet nem használok alapozót (kb. 8 hónapig tartott), és amit kinéztem a neten, éppen "out of stock" volt, hirtelen felindulásból, valamint egy barátnőm tanácsára megvettem. Ahhoz, hogy szépen mutasson alá kell hidratálni és primert szükséges használni. Természetes, no make up make up, ezért hiába púder alapozó, nem is szabad szerintem hatalmas fedést várni, arra megvannak az egyéb termékek, bár nálam a közepes/magasabb fedést is tudta hozni, soha nem volt panaszom ezzel kapcsolatban. 4 *-ra értékelem, mert bizony egy-két helyen kissé "flat"-nek tűnt az arcom, ugyanakkor ellentmondásosan eléggé átfényesedik nap végére a homlokom, mondjuk ez másnál is így van. Alapozó fixálására viszont nem próbáltam, erre a célra a transculenteket szeretem használni. Amit ígér, viszont hozza, ár-érték arányban teljesen megéri. Drogériás termékként kiváló, tényleg, ráadásul nagyon sokáig elég, a 10 g 10-11 hónapot kibír, szóval évenként ha egyszer kell újat venni, az teljesen rendben van, sőt. Azóta mást használok már, de van belőle otthon. Száraztól a kombinált bőrűeknek ajánlanám inkább, a zsírosabb bőrűeknek, lehet, hogy valóban ez nem elég, inkább kifejezetten mattosító púderalapozó lenne alkalmasabb. Az új verzióját még nem próbáltam, de csak nem lehet akkora különbség a 2 között, ha tévedek, valaki javítson ki, amúgy is érdekelne csak úgy alapon. :)

UD: tegnap szelektáltam a fürdőszobában, és a kezembe akadt. Nem is értem miért nem adtam 5*-ot?! Rendben van, hogy nagyon régóta nem használom (mert teljesen megváltoztattam a rutinomat) és nem high end, de semmi kifogásolhatót nem tudok felhozni, amiért ne mehetne a maximális értékelés! Nagyon kis szuper termék (volt) ez, hirtelen nem is tudnék olyan jobb púderalapozót mondani, amit személy szerint már próbáltam.

L.O.V LIPAffair Rúzs

L.O.V LIPAffair Rúzs
2019. március 13.

Nagyon meg vagyok elégedve ár-érték arányban ezzel a rúzzsal, tervezem, hogy veszek még belőle sápadt rózsaszín-nude-mauve színekben. Akkor vettem meg, amikor fogalmam sem volt a márkáról, talán életemben az egyetlen olyan "smink-impulzusvásárlás" volt, amikor azt mondom, igazán nagy szerencsém volt, hogy random bedobtam a kosaramba csupán a szín alapján swatch/tesztelés nélkül. 611 Janine's Resolve árnyalatban vettem meg. Először is semmi illata nincs, de ami igazán fontos - és kifejezetten nagyon szeretem benne -, hogy kissé keményebb textúrája van, ezért nagyon lassan fogy (persze ritkán is használom, mert főleg a vad színeket szeretem, azokat használom minden nap), ugyanakkor képes szépen krémesen elterülni. Nagyon érdekesen csempészte magát a a "kiemelt" fürdőszobai polcra úgy, hogy igazából észre se vettem. A tokja szerintem csúcsszuper: semmi extra, mégis elegáns, kézre áll, na meg az egyik legjobban záródó rúzsom. Tudom, hogy szín és/vagy finish alapján eltérő lehet a minőség, így a többi árnyalatról nem tudok nyilatkozni, viszont azt biztosra állíthatom, hogy ahhoz képest, hogy shiny, szépen megmarad nemcsak a színe, de még a fénye is, ivást nagyon jól bírja, evés után főként a fényességéből veszít, de a színe is teljesen rendben van még kopás után is (másnak nem annyira tűnik fel, max. engem zavar). Remek kis termék az olcsóbb-közép kategóriából, szívből ajánlom azoknak, akik hozzám hasonlóan nem akarnak egy ritkábban használt színből high end terméket venni + nálam a buorjois-t lekörözte.

Givenchy Amarige

Givenchy Amarige
2019. március 13.

Signature scent (1-2 másik mellett)! A menő nagymamám használta mióta az eszemet tudom, ez az illat mindig rá emlékeztet. Egyszer régen magamra is fújtam, de hát nevetségesnek hathatott nagyon fiatalon. Évekig elérzékenyültem, amikor megéreztem, mostanra viszont eltelt pár év, és úgy érzem megértem erre az illatra. Most már nem menekülök az emlékektől, hanem egyszerűen vonz az illat, akarom. A legkarakteresebb női illat: egyszerre figyelemfelkeltő, tekintélyt parancsoló, elbűvöli az embereket magunk körül, ugyanakkor pajkosan játékos a huncut édességével, amit azért pont csalafinta módon a "dög" lénye alá rejt, ha ennek van így értelme. Kedvencemként emlegetem, pedig a Petit Fracas-t viselem most. Nagyon szeretem a tubarózsát, így nálam csak Amarige vagy Fracas, nem létezik más! :) A Petit vagy az alapdarab Fracas közel sem visszafogott illatok, de olyan, mintha az Amarige még inkább hivalkodóan viselkedne, mintha azt mondaná, hogy "nézzetek ide és ájuljatok el"! :)) Tartósság és hatósugár hihetetlen!

UD: egyszerűen nem vagyok hajlandó mást használni hónapok óta minden egyes nap (mit nekem a Petit Fracas is), nem unom meg, sőt ha mást fújok magamra, hiányzik és kell az az egzotikum, ami ebben az üvegben van, ez az illat én vagyok, mindenki észrevesz, mindenki tudni akarja, mi ez! Szerelem a köbön és még egyidősek is vagyunk! :) A Douglasban egy nagyon készséges és rendkívül kedves eladó fiú mondta, hogy szerinte kicsit "öreg" illat, de én anyatigrisként megvédtem, mondván, hogy ez az illat egy nagybetűs díva.

Yves Saint Laurent Gloss Volupté Szájfény

Yves Saint Laurent Gloss Volupté Szájfény
2019. március 7.

A legkevésbé fontos részével kezdem: nekem sárgadinnye! :)
A lényeg: szájfény létéhez képest meglepő tartóssággal bír, ráadásul gyönyörű a színe és az apró csillámok benne, nem is túl ragacsos, ahogy minden mezei szájfény. Én egyszerűen nem értem (és lehet, hogy nincs igazam) de felkenéskor olyan érzésem van, mintha hidratáló és főleg dúsító hatása lenne, és ezt nem a kinézetére mondom elsősorban, hanem arra a fura bizsergető érzésre, amikor rajtam van, ugyanakkor valóban dúsabbnak látom az ajkaimat.
Önmagában nekem egy kicsit "fehéres-semmilyenke" - bár ettől függetlenül nagyon tetszik, csak én a vadabb színeket szeretem -, viszont minden rúzsomat képes feldobni, így van, hogy a rúzst nem is kenem újra, csak a tetejére kenek ebből a szájfényből egy réteget, és már megint kaptam egy klassz kis új árnyalatot.
Ezekkel az innovatív applikátorokkal a ysl mindig meg tud lepni: megint csak volt egy "a-ha, oké, de most ezt így hogyan?!" döbbenet az elején, majd a világ leglégiesebb és egyben leggyorsabb mozdulataival már tökéletesen fent is van a számon.
Kedvenc szájfényem, sajnos kivonták a forgalomból, de már megvan a testvére, amelyikre váltani fogok, ha egyszer elfogyna.

Yves Saint Laurent Tatouage Couture Liquid Matte Lip Stain

Yves Saint Laurent Tatouage Couture Liquid Matte Lip Stain
2019. március 6.

Miután Magyarországon kivonták a forgalomból a HG folyékony rúzsomat (igaz olcsóbb árkategóriás volt, de verte a high endeket számomra), nagy gondban voltam. Igaz, hogy más jellemzőkért lehet szeretni, mindenestre megtaláltam a méltó helyettest. Barátnőm tanácsára "carmexezem" előtte esténként, így egyáltalán nincs szárító hatása, sőt, kifejezetten kellemes érzés viselni, mintha nem lenne semmi a számon. Azt nem mondanám, hogy teljes mértékben transfer-proof, de eddig ez teljesít legjobban, a barátom erre panaszkodik a legkevésbé, néha még Ő is meglepődik. Inkább a fényesebb rúzsokat szeretem, de hát azok kevésbé tartósak, mindenestre ez a matt nem a sivatagra emlékzetető mattságot nyújtja, van egy egészséges "ragyogása", ha lehet ilyet mondani. Evést-ivást, mi több a fogmosást (!!!) is bírja, amihez csak annyit fűznék, hogy wooow, főleg, hogy nem is érzem, hogy lenne valami a számon. Mégis, amit a legjobban szeretek benne az a szín. Burgundy mániám a csúcsra pörgött, és ezzel a rúzzsal megtaláltam a tökéletesebbnél tökéletesebb árnyalatot (8-as árnyalat Black Red Code). Az applikátor szélével kontúrozni, belső részével színezni maga az álom, soha nem volt még ilyen könnyű dolgom, szájceruza szükségét se érzem. No. 1 kedvenc és az is marad, luxus a köbön, feldobja a szürke hétköznapokat. Ez az, ami tényleg megéri az árát!

Estée Lauder Nightwear Plus 3-Minute Detox Mask

Estée Lauder Nightwear Plus 3-Minute Detox Mask
2019. február 5.

Nagyon híg állaga van felkenés során, majd szinte másodpercek alatt megköt az arcon. Amint megszárad, elkezdi húzni az arcbőrt. Én őszintén szólva szeretem érezni, ha dolgozik egy krém, de a benefit oldalát nem annyira tapasztaltam, mint amilyen mértékben húzta a bőröm. Nem lett különösebben puhább vagy "tisztább" az arcom tőle. Nem szeretek túl sok féle krémet használni, 3-4-et elegendőnek tartok a napi/heti rutinomban. Inkább kémiai hámlasztót használok, ha a kívánt hatást el szeretném érni. Én nem mondom, hogy nem használ kicsit se, de összességében felesleges terméknek tartom, ennyi pénzért meg főleg.