Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Smashbox Photo Finish Primerizer

Smashbox Photo Finish Primerizer
2019. február 1.

Megszünette az orrhegyem és az alapozóm közti ellenségeskedést. :) Tartja, nem leszek Rudolf a nap végére... Nagyon híg, így hihetetlenül kevéske elég belőle, hosszú hónapokra elegendő mennyiség az a 30 ml. Én érzem a hidratáló hatását is, mondjuk színezezett hidratálót is kenek rá a mindennapokban, így a kettő együtt friss hatást kelt az arcomon. Jár az 5*.

Estée Lauder Double Wear Zero-Smudge Lengthening Mascara

Estée Lauder Double Wear Zero-Smudge Lengthening Mascara
2019. február 1.

Egyetértek Panelli véleményével: pereg. De azt nagyon. Hatását tekintve egy mezei drogériás kenterbe veri. Alapból nagyon hosszú szempilláim vannak szerencsére, de rosszabbul néznek ki a pilláim ezzel a spirállal, mintha fel se kentem volna semmit. Egyenes pillákat csinál, egyáltalán nem dúsít. Pénzkidobás volt, én márkanév vagy csomagolás miatt nem adok plusz pontot, 0 csillagot adnék, ha lehetne. Elnézést de feldühít (ennél nagyobb problémám ne legyen az életben :) ), hogy lehet ilyen rossz ennyi pénzért..

Nina Ricci L’Air du Temps EDT

Nina Ricci L’Air du Temps EDT
2019. január 15.

Elnézést kérek minden rajongótól, de én ettől az illatól menekülök. Érettségi után nem sokkal kaptam egy üveggel, a felét el is fogyasztottam (kicsi voltam még, nem dolgoztam, így örültem a ténynek, hogy van parfümöm), de csak nagy kínnal-keservvel, a másik felét odaadtam anyukámnak, akinek szintén nem lett a kedvence, de közel se volt számára olyan visszataszító, mint nekem. Nemrég kíváncsiságból fújtam belőle egy kicsit a csuklómra, most milyennek gondolom, de alig vártam, hogy hazaérjek és ledörgöljem nagy nehezen a kezemről, de még elalvás előtt is zavart, de az mindenképp pozitívum, hogy tartós legalább. :) Számomra az üvege, pontosabban a "kupakja/teteje" sem tetszik, túl giccsesnek találom, nem kinifomultnak, de ez persze szőrszálhasogatás, mert sokadlagos szempont, ki/mi hogy néz ki, a tartalom a lényeg, de nem volt meg a kémia köztünk, nagyon nem, inkább ellenségek vagyunk. :) Parfümöket nem szeretek lepontozni, mert abszolút ízlés dolga, biztos, van akinek jól áll és jól érzi magát vele, de a saját tapasztalatok miatt muszáj csak 2*-ot adnom..

Tubusos Carmex Classic

Tubusos Carmex Classic
2018. december 18.

Amekkora áldás a vastag száj, annyira átok is tud lenni télen a kiszáradásakor, mert jó nagy felületen tud kialakulni a repedés, ráadásul idén télen rekordot döntöttem a barázdák mélységét illetően, így napokig kb. meg se tudtam szólalni, pedig próbálkoztam pár krémmel. Eddig még nem használtam, ez az első alkalom, és a csúnyán véresre repedt számat 2 nap alatt szinte tökéletesen rendbe hozta. Azt szerettem volna, hogy segítsen, hát segített és tette a dolgát, sokadlagos szempont, de nekem a csomagolása is eléggé bejön, illata nem zavar (amúgy a vietnámi kenőcsre emlékeztet, csak ezt nem közvetlenül az orrom alá kenem.. :)) ), miért ne járna az 5*?!

Robert Piguet Petit Fracas

Robert Piguet Petit Fracas
2018. december 5.

A két signature scent közül az egyik (másik az Amarige, kedvemtől függően váltogatom a kettőt). Imádom hordani. Nagyon tetszett Emli70 leírása (szeleburdi kislányból hölgy), ez nagyon találó, szerintem ezzel igazán megfogta ennek a parfümnek a lényegét, szerintem is fiatal nők illata ez, már nem a kislányoké, de nem is a dámáké. :) Édes, de dögös, játékos, de vigyázz, mert a tűzzel játszol, oda tud csípni, ha szükséges! :) (Mondjuk, amikor a barátom szó szerint azt mondta, hogy "finom, kicsit szappanos (?!), de kellemes, jó, kell a változatosság", kicsit vörös lett a fejem. :))).) Megbolondulok a tubarózsáért, de az anyuka Fracas-tól eltérően nem csak virágillatokat kapunk, szerintem jobban előjönnek nála a gyümölcsjegyek, és a végén én bizony érzem a kakaót. Azért itt is találkozom azzal a bittersweet tulajdonsággal, de nem olyan nagy mértékben, mint az elődjénél. Nekem jobban bejön, mint a nagy Fracas, lehet, hogy ahhoz még nem vagyok elég érett, na de azért ez sem egy cukormáz, félreértés ne essék, odavág rendesen. :)

Robert Piguet Fracas

Robert Piguet Fracas
2018. december 5.

Szeretem, ez nem is lehet másképp, hiszen nem elég, hogy - ahogy többen is írták már - nagy klasszikus, kölcsönös vonzóerő van köztem és a tubarózsa-illatok között. Ami meglepett az első használata során, hogy sokkal inkább a virágillatok érvényesülnek rajtam, egy fehér virágokból álló meghitt kis kert jut eszembe róla. Kedvesebb illat, mint gondoltam. Alapjában véve édes, mégis egy pici fanyarság társul hozzá, ami szerintem a virágos illatjegyeknek köszönhető. Luxusérzetet ad, érzem rajta a minőséget, a történetét és azt, hogy nagy hatást vált ki. Szofisztikáltan erőteljes, régies, de nem ódivatú, valóban a régi Hollywoodra emlékeztet, pedig fogalmam sincs igazából, milyen lehetett. :) Lehet, hogy egy kicsikét még fiatal vagyok hozzá, mert magamon kissé rideg illatnak érzem, ezért egyelőre a Petit jobban tetszik, inkább azt használom, de lehet, hogy 5-6 év múlva fordul a kocka, meglátjuk. :) Jelenleg a Top 3-as listám 3. helyezettje.

Yves Saint Laurent Radiance Perfect Universal HD Translucent Powder

Yves Saint Laurent Radiance Perfect Universal HD Translucent Powder
2018. december 4.

4 hónapja használom, és egy csoda. Annyira apró, finom szemcsékből tevődik össze, hogy szinte láthatatlan az arcbőrön, ugyanakkor szépen végzi a dolgát, a végeredmény pedig egy tökéletes, makulátlan, ígéretét betartva bársonyosan matt arc. Nálam ez lett a HG setting púder, T-zónában fixálom vele a sminket. Nem mondom, hogy nap végére nem fényesedik át, de nem is a mattosítás, hanem inkább a természetes hatás keltése a fő célja, tehát, hogy ne legyen cakey az arc. Hiába használom már ősz eleje óta, szinte alig fogyott belőle, sokáig kitart. Láthatatlan, a sminket tökéletessé tévő luxustermékként tudnám jellemezni. Főleg új korában volt egy kis rózsásziromra emlékeztető illata, de egyáltalán nem erős, most már csak akkor érezném, ha jó nagyot szippantanék a dobozba, de ez nem nagyon szokott előfordulni.. :) Szivacskáját egyszer használtam, picit össze is koszoltam, azokra az alkalmakra tartogatom touch up céljából, amikor olyan rendezvényen/eseményen vagyok, ahol tökéletesen szeretnék kinézni egész este, egyébként ecsettel viszem fel.

Flormar Deluxe Cashmere Stylo Rúzs

Flormar Deluxe Cashmere Stylo Rúzs
2018. december 4.

Ha rúzsról vagy szájfényről van szó, nálam a Flormar van az első helyen. Rendkívül alacsony áron, hihetetlenül jó minőséget kapunk, mindig kérdezik, milyen szájfényt/rúzst használok, hogy sosem kopik le étkezés után vagy mert mindig szép színe marad, ha már nem is frissen kentem fel. Ahogy a szájfényről írt kommentemben már említettem, tudni kell, miből érdemes az olcsót, miből a drágább terméket megvenni, és a Flormar szájkencék számomra überelik a high-end termékeket. Egyszerűen remek, strapabíró, csodaszép darab mind, habár a szájfény nálam icipicit tartósabb, amit nem is értek, hogy lehet. A C26-os Festive Burgundy ebből a kedvencem, de természetesen más árnyalatokban is gyönyörű. Kedvencem, nálam HG, nem is vennék mást.

Givenchy Ysatis EDT

Givenchy Ysatis EDT
2018. december 4.

Nagyon szeretem, gyönyörű klasszikus illat, de kizárólag kiforrott nőknek való. Nem gyakran használom, mert még egy kicsit fiatalnak érzem magam hozzá, bennem van még a zsongás, de úgy vagyok vele, hogy megvár. Ha már most is néha-néha utánanyúlok, akkor később biztosan többször emelem majd fel a polcról. Nagybetűs nőknek való arisztokratikusnak ható, különleges illat, ami nem fog egyhamar szembejönni veled az utcán. Kevés is elég belőle, Givenchy parfümökre jellemző módon erős az illat, nagy a hatósugara és nem mellesleg tartós is. Nem lesz szerintem signature scent, de mindig is jóban leszünk, csak kicsit később.. :)

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence
2018. december 4.

Egy szó számomra: jajj.. :). Azt hiszem értem én mi a pikantériája itt a dolognak, de az a kapor, az a fránya kapor too much. Szeretem Marc Jacobst és a kaprot is. De külön-külön, egyben nem szeretném többet. :)) Igaz, csillapodik utána, de akkorra már mindegy az orromnak, szenved mindentől.. Elajándékozásra került egy olyan lánynak, aki tudja értékelni. Ennek nagyon örülök, sajnálom, hogy nem működött köztünk a kémia, de van ilyen. Pár alkalom után se tudtam hovatenni. Az a barátnőm, aki megkapta, imádja, foyamatosan használja. Ezek szerint ez egy olyan parfüm, ami nem maradhat közömbös senki számára, Marc Jacobs ilyen, szóval ha ez volt a célja, akkor nyert! :) 3*, mert 50-50%, hogy bejön-e vagy sem, ízlés dolga /ez az eddigi értékelésekből is látszik/, és más ízlését semmiképpen sem szeretném kritizálni. :)