Sherka

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. december 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Tom Tailor Liquid Women

Tom Tailor Liquid Women
2018. december 4.

Nem rossz, kellemes kis, elugrottam moziba/piacra/könyvesboltba illat, vagy ha csak otthonra akar valamit magára az ember, hogy legyen rajta valami. Kicsi üvegben volt, nem is tudom, miért vettem meg, sorban álltam a kasszánál, le volt értékelve, és beraktam a kosárba. Igaz, elfogyott, mindenestre nem venném újra, nem tartom amolyan nagy számnak, nem is különösen tartós, viszont rossz illata sincs, sőt tényleg egész friss és kellemes(ke) illata van.
Mint említettem, nem is arra van, hogy elvarázsoljon mindenkit körülöttünk, de kedves kis üvegcse volt. :)

Avon Pirosítóecset

Avon Pirosítóecset
2018. december 4.

2,5 éve használom az ecsetet, most egy magasabb árkategóriájú pirosítóhoz, és meglepetésemre nagyon jól működnek együtt, pedig végig ott lebegett a szemem előtt, hogy az új extra pirosítóhoz egy drágább pirósító ecset kell. Húztam az időt a vásárlással, addig is ezt használtam, aztán rájöttem, hogy igazából nem is kell nekem drágább vagy jobb, tökéletes a végeredmény, rendkívül puha és még precíz is, nagyon gyorsan felviszi a kívánt mennyiséget, elég légies mozdulatokkal dolgoznom. Ennyi idő alatt egyetlen egy darab szálat sem láttam kihullani az ecsetből! Szeretem, jó a gumis fogása, nem csúszik ki a kezemből a nagy kapkodásban, bár már volt, hogy eldobtam véletlenül. :) Strapabíró kis darab, tényleg hihetetlen az ára, és nem szeretnék az Avonnál dolgozóknak tippeket adni, de ha 5x ennyibe kerülne, akkor is megvenném, annyira jó.

Rimmel Stay Matte Liquid Mousse Alapozó

Rimmel Stay Matte Liquid Mousse Alapozó
2018. december 4.

Most már csak mosolygok a tizenéves önmagamon, amikor keresgéltem és próbálgattam a különböző alapozókat. Ez volt a legnagyobb sminkcsalódása a gimnazista éveimnnek. Szóval - és elnézést, ha valakinek ez (volt) a HG, (mindenki más, van, hogy amit én nagyon szeretek, másnak nem jön be) - ez egy tragédia. Lehet, sőt biztos, hogy azóta változtattak a formuláján, de ez a negatív tapasztalat örökre megmaradt bennem. Először is nehéz volt szépen eldolgozni, uborka illatúnak éreztem, maszkhatást keltett, majd oxidálódott (úgy, hogy az alapszíne is túl sötét volt, pedig a legvilágosabb árnyalatokat használtam mindig is), 2 óra elteltével pedig szó szerint levált az arcomról, amikor hozzáértem a homlokomhoz, az ujjamon maradt az alapozó, a homlokomnak azon a részén pedig nem maradt semmi. :) Most már nevetek ezen, de akkor sírni tudtam volna a suli kellős közepén. :)) Mondjuk, lehet, hogy nem a legkevésbé sem tökéletes tinédzser arcbőrt kellene alapul vennem, na de hát.. Azóta sajnos megbélyegeztem az összes Rimmel terméket, sőt, továbbmegyek, azóta sem próbálkoztam más habállagú alapozóval, ami butaság, tudom jól, de ez jelzi, mennyire mély nyomot hagyott bennem..

Bellissima Imetec B5901

Bellissima Imetec B5901
2018. december 4.

Kicsivel több, mint 10 éve használom ugyanazt a készüléket, és olyan mint új korában, és ez egyáltalán nem túlzás, pedig nyúztam, utaztattam rendesen az évek alatt. A belső lapok sem koptak meg vagy karcolódtak, csupán éppen a leges-legszélein, ami azért van, mert a csempén arrébb szoktam lágyan rugdosni, ha útban van. :)) Van, hogy használom a barátnőim hajvasalóit, és mindig elégedetten konstatálom magamban, hogy óóó hát az én jó öreg barátom otthon mennyivel jobb. :) Egyáltalán nem roncsolja a hajamat (vagy csak olyan minimális mértékben, hogy észre se veszem). Valóban maximum (!) 30 mp, és már lehet is használni. Gyors, precíz, ha tönkremenne esetleg - amit kétlek -, ugyanezt venném újra, teljes mértékben hozzám nőtt, nem voltak hullámvölgyek a kapcsolatunkban, de már nem minden nap használom, csak kb. hetente 3x. Azt hozzá kell tenni, hogy hosszú, alapból hullámos, vékonyszálú hajam van, amit könnyű kivasalni, szóval, még szép, hogy jól működik nálam, ez a dolga, de így a vastagabb szálak/göndör tincsek esetében nem tudok nyilatkozni.

Catrice Blessing Browns Melting Lip Colour

Catrice Blessing Browns Melting Lip Colour
2018. december 4.

Én kifejezetten nem szeretem, mert (számomra) borzasztó illata van, és az a baj, hogy ez még csak nem is a legorsszabb tulajdonsága. Azonos árkategóriában is találni ezerszer jobbat. Más hasonló kategóriájú rúzsokkal ellentétben nem egységesen jön fel a szín, ráadásul a leggyorsabban kopó rúzsom ever! Pár napig próbálkoztam vele, de feladtam, minek szenvedjek és legyen rossz a közérzetem tőle, ha egyszer van jobb. Engem ilyenkor a csomagolás már hidegen hagy, valóban csinos meg minden, a polcon is hagytam, egyszer hátha kelleni fog, de igazából tudom, hogy sose fogok utána nyúlni. Persze ez csak az én véleményem/esetem, örülök, ha más örömét leli benne, csak mi nem vagyunk jóban.

Balzsam Labor Arctisztító Problémás Bőrre

Balzsam Labor Arctisztító Problémás Bőrre
2018. december 4.

Nemcsak, hogy tisztít (és még a makacs smink is lejön egy frissítő arcmosás során), de kifejezetten puhább is lesz tőle rögtön az arcbőr, pedig ez a hidratálókrémet megelőző lépés. Ezelőtt a Balzsam Labor tonikját használtam, amit szintén nagyon szerettem, de örülök, hogy nem tonizálok többet. Nem tudok egyszerűen negatívumot mondani. 5*** Az illata az illóolajoknak köszönhetően citrusos, de egyben valahogy édeskés is, lehet, hogy valakinek ez sok, én személy szerint ezt is szeretem benne.

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál
2018. december 3.

A képen látható termék egy régebbi változat. A régit és az újat is egyaránt ajánlom. Most volt 5 éve, hogy nem látott csipeszt a szemöldököm, de mivel a 2000-es évek kissé megviselték az alapból dús szemöldökömet, mostanra, hogy ennyi év után ismét "életre kelt", valahogy egy egész szépen ívelt, közepesen dús szemöldököt kaptam. Nem tudom, ez minek köszönhető, mindenestre örülök neki. Az elmúlt években mindenképpen egyszerűsíteni akartam a reggeli rutinomon, és megkedveltem a természetes hatást keltő kozmetikumokat. Imádom, ahogy ez a szemöldökspirál kitölti színnel a szálak közötti helyeket, az ívre is rá tudok segíteni, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ez is azt tudja, mint az ugyanebből a célból készített high-end társak, volt próbálkozás mással, visszatértem ehhez mindig, nem nyújt annyival kevesebbet, mint amennyivel olcsóbb, nekem tökéletesen megfelel. Van olyan termék, amiből nem engedek, viszont a szemöldökspirál az, aminél simán. Ráadásul nagyon bírom Larion Oscar sminkmestert, és mivel Ő ezt ajánlotta az egyik cikkében, és én hiszek neki, azt hiszem, maradok is ennél. Gyorsan és precízen lehet dolgozni vele (a reggeli smink leggyorsabb része), nekem nagyon bejön a végeredmény, az ára hihetetlenül kedvező, nekem nem is kell ennél több.

Lancôme Miracle

Lancôme Miracle
2018. december 3.

Régen imádtam, azt hittem tinikoromban, hogy ennél nagyszerűbb parfüm nincs. Ez az érzés már elmúlt. :) Még most is van egy 30 ml-es kiszerelés otthon, mert még sem tudok elszakadni tőle, viszont csak nyáron venném újra elő, pl. egy hosszabb utazáshoz, amikor nem szeretném az autóban/repülőn eldugítani az utastársaim orrát. :) Kellemes kis illat, de ennyi, azt hiszem egy illatot is ki lehet nőni, bármilyen furán is hangzik. Egyszerűen kinőttem, viszont megértem a nőiesebb, "felnőttesebb" illatokra. Egyedül mindig is a tartóssága zavart, kb. 3 óra elteltével nem érzem magamon, habár meg szokták dícsérni az illatomat, ha egy ismerőshöz közelebb hajolok, de ennyi. A tartóssága miatt muszáj levonnom csillagot. Összefoglalva, nosztalgikus illat számomra, kedves, édes, jól érzem magam attól, hogy megvan otthon, hébe-hóba előkapnám nyáron, de ennyi, elmúlt a szerelem.

Flormar Long Wearing Szájfény

Flormar Long Wearing Szájfény
2018. december 3.

A titkos fegyverem!!! :) Tudni kell, hogy miből kell a drágát venni, miből az olcsót. Ez az az eset, amikor az olcsó kenterbe veri a drága termékeket. Amikor még igen keveset kerestem az egyetem mellett, vásároltam magamnak egy nagyon drága "long lasting" szájfényt, hogy nagylánynak érezzem magam. Hát nem jött be, nem is nagyon tudtam volna már még egyszer annyi pénzt kiadni egy másik márkájú, azonos árkategóriájú szájfényre, így dühömben megálltam a Flormar standnál. És milyen jól tettem! Azóta már változtak az idők, sok szép drága rúzsom volt, de most már (egy kis költői túlzással), ha minden hónapban kapnék 1 millió forintot, hogy akármilyen szájfényt vehessek magamnak, akkor is ezt venném meg! :))) Hetente 2-3x megkérdezik tőlem, hogy milyen márkájú szájfényt használok, főleg étkezés után, mert bármit eszem, nem jön le. Ilyenkor annyira tudok örülni, és büszkén reklámozom a márkát! :) A színe gyönyörű, ha kopik, akkor is van, hogy a kopott színárnyalat is annyira tetszik, hogy nem is kenem újra. HG!

Astor Mattitude Anti Shine Alapozó SPF 22

Astor Mattitude Anti Shine Alapozó SPF 22
2018. december 3.

Még a sulis éveimben használtam, nagyon szerettem, mert egyáltalán nem keltett maszkhatást, nem szárított, sőt, kifejezetten természetesnek hatott rajtam mindig is, úgy is, ha nem kevertem össze hidratálókrémmel. Csak azért váltottam le, mert később más árkategóriában is elkezdtem nézelődni, valamint azért, mert megtanultam a bőrtípusomnak megfelelő alapozót kiválasztani (jobb később, mint soha alapon), és hogy a bőröm nem elsősorban a mattosítást igényli. De az én ex-járatlanságom nem a termék hibája, csak dícsérni tudom. Ami miatt mégis 4 *-ot adok az az, hogy nap végére átfényesedett a bőröm ugyanúgy, mint most, amikor nem is kifejezetten mattosító alapozót használok, pedig túlontúl is szerettem fixálni sajnos.