Shiron212

Regisztráció dátuma: 2020. május 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2020. május 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

New Brand The Royal Men EDT

New Brand The Royal Men EDT
2021. július 23.

Egy ideje szemezgetek ezzel az illattal, ma pedig magamra fújtam egy kínai üzletben.
Royal Mayfair utánzatként hirdetik, de megoszlanak a vélemények, ugyanis néhányan inkább a Royal Water-hez hasonlítják - sajnos nem tudom alátámasztani, minek a klónja pontosan, mert még nem volt tapasztalatom egyik Creed-del sem.
Az eredetiek illatjegyei alapján mindkettőre lehet asszociálni, de személy szerint én a Royal Mayfair felé húzok - friss, virágos, kicsit fűszeres és kámforos kreáció, leszáradáskor pedig fásság járja át.
Mondhatni uniszex, akárcsak az eredetiek, de a virágosság (ami gondolom rózsa) nagyon dominál, emiatt még talán nőiesebb hatása is van.
Hozzá kell tennem, hogy nincs olcsó "szaga" vagy nagyon szintetikus beütése, simán azt hinné az ember, hogy egy minimum 10.000 forintos parfüm csiklandozza az orrát.
Az összehasonlításokat félretéve, szerintem önmagában ez egy érdekes illat, egyértelműen picit régies/klasszikus beütése van és mindenkin finom lehet.
Tartósságát tekintve egészen biztosan nem világbajnok, maximum 5-6 óra, és csíkot is talán az első fél órában - 45 percben húz.
(kétlem, hogy a Creed friss illatai jobban muzsikálnának a természetes összetevők és a kevés szintetikum miatt)
Az üvege vastag bázisú, megfelelően kézreáll, a fúvóka tetejére NB logó van gravírozva és a kupakja bár műanyag, többet nyom, mint az ember ránézésre hinné.
Vétel előtt ajánlott kipróbálni, hisz valószínűleg nem mindenkinek lesz a kedvence, de ennyi pénzért akár vakon is nyugodtan meg lehet rendelni.

Tonino Lamborghini Invincibile EDT

Tonino Lamborghini Invincibile EDT
2021. május 22.

Elég csak ránézni az illatjegyekre és egyből feltűnik, hogy ez egy Creed Aventus kópia.
Az árához képest az illat meglepően jó minőségű és elég jól össze van rakva.
Füstös, fás, citrusos, de üdítően frissítő.
A benne lévő gyümölcsös jegyek egyáltalán nem édesek, hanem inkább savanykásak, kesernyések.
Végső fázisában a vanília és a pézsma kerülnek előtérbe, ezzel megédesítve egy kicsit a kompozíciót.
Hozzá kell tennem, hogy az eredetit nem illatoltam még, de a többi klónhoz képest valahogy mégis más.
Kicsit egyszerűbbnek/letisztultabbnak hat, az ananászos jelleg helyett inkább egyfajta citromosság dominál, valamint a nyírfa füstje sem olyan "cigarettafüst" hatású.
Leszáradáskori fázisában talán jobban hasonlít a többi klónra és arra a vonalra, ami számomra ismerős.
Én úgy érzem, hogy jellegében kicsit közelebb áll a Terre d'Hermès-hez, mint az Aventushoz.
Parfümolaj sajnos nem sok lehet benne, mert kifújáskor folyik, ajánlott vele vigyázni.
A tartóssága átlagos, 5-6, jobb esetben 6-7 órával lehet számolni, sosem húz maga után túl nagy csíkot, elég bőrközeli.
Ilyen árkategóriában vannak erősebb illatok is, én is kicsit többet vártam volna tőle, de ennyi pénzért tökéletesen megteszi.

Dunhill Century EDP

Dunhill Century EDP
2021. május 11.

Nem az én világom sajnos, teljesen másra számítottam :(
Az üvege nagyon csalogató, kitűnő minőségű, ráadásul mágneses tetővel.
De az illata olyan, mintha égett gumit mártottak volna kékszőlő üdítőbe, emellett még kicsit füstös és savanykás is.
Igazából nem lenne rossz az elképzelés, de a cypriol olaj teljesen elrontja az összképet.
Sosem gondoltam volna, hogy a szantál ilyen száraz is lehet.
Ha a Santal 33 is valami ehhez hasonló, akkor inkább nem kérek belőle. (legalábbis egy teljes üveggel biztosan nem :D)
Tartóssága jó, hiszen egy eau de parfum-ról van szó, a hatósugara pedig nem túl nagy.
Tavasszal és ősszel, idősebb embereken tudom leginkább elképzelni.
Mindenkinek ajánlom, hogy vétel előtt kérjen belőle fújóst!!!
Kár volt vakon megvásárolni, de legalább nem volt drága + kicsit "csiszoltam" vele az orrom.

Davidoff Silver Shadow Altitude

Davidoff Silver Shadow Altitude
2021. február 15.

Itthon találtam belőle mintát, azt hittem, csalódni fogok, de kellemes meglepetés ért.
Ez az illat egyszerűen gyönyörű!
Nagyon friss, vizes és kerek, a boróka és a zeller teljesen kiérezhető, amik egy kicsit zöldebbé teszik.
Leszáradásakor a kasmír körbefonja és puhává változik.
Teljesen maszkulin, tiszta és magabiztosságot sugall.
Nagyon kár, hogy kivonták a forgalomból, hamarabb fel kellett volna fedeznem :/

Police To Be Bad Guy EDT

Police To Be Bad Guy EDT

Az első reakcióm:
Wow, ez mennyei!

Amikor felröppent a hír erről az új flankerről, azt hittem, ez is csak valami tucatillat lesz, de kellemeset csalódtam.

Frissen nyit mentával és zöldalma szorbéval, pár perc és átcsap vérnarancsos, karamellás gourmand illatba.
Tartósságáról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert a DM-ben próbáltam ki egy papírcsíkon, de nem hinném, hogy gyenge lenne.
Hideg időre ajánlott különösebben, de ha finoman bánik vele az ember, akár talán egész évben is hordható.

Police To Be Tattooart For Men

Police To Be Tattooart For Men

Nagyon jó illatú!
Fás, virágos, friss, gyümölcsös.
Egész évben simán hordható (kivéve télen).
Sokkal másabb a többi átlagos drogériás illatnál.
Akár uniszex is lehetne, de kicsit inkább férfiasabb.
Az én bőrömön a citromverbéna és a levendula érződött nagyon intenzíven, a többi jegy csak kiegészítette az összképet.
A verbéna miatt talán egy cseppet hasonlít a Montblanc Legend-re, de nem mondanám utánzatnak.
Ahhoz képest, hogy nem egy nehéz kompozíció, elég tartósnak mondható, még 10 óra után is éreztem magamon + a pulóveremen még később is bőven érezhető volt :)
Projekcióját tekintve mérsékelt, nem arconvágó, nagyon kellemes.
Online 4-6 ezer forint között lehet megvenni 75, illetve 125 ml kiszerelésben, ennyi pénzért szinte ajándék.
Sok mindenki leírja ezt a márkát és a koponyás dizájnt, ezt szerintem nem érdemli meg.

Cuba Paris Wild Heart

Cuba Paris Wild Heart
2020. november 4.

Kellemes, friss, citrusos illat, talán egy kicsit "szappanos" is.
Tavasszal és nyáron ajánlott a leginkább, de még talán ősszel is elmegy.
Nem olyan tartós, 4-5 órát bír maximum, de olcsó, ezért bőven lehet fújkálni.
Mindennapi, ide-oda szaladgálós illatnak teljesen megfelel.

La Rive Extreme Story EDT

La Rive Extreme Story EDT
2020. július 12.

Egyáltalán nem hasonlít a Sauvage-ra, viszont egy finom, elegáns, fűszeres illat.
Egy alkalommal próbáltam ki, az én bőrömön 10 óráig tartott.
Nem emlékszem, hogy szintetikus vagy olcsó illata lett volna.
Fel szeretném hívni rá a figyelmet, hogy ez az illat tényleg nagyon fűszeres-keleties, szóval akinek nem jön be az illatcsalád, az inkább először próbálja ki.
A kedvező ára miatt felkerült a listámra.

Joop! Jump! EDT

Joop! Jump! EDT
2020. július 1.

Mestermű!
Nagyon friss, lezser, naptejszerű illat.
Talán az Azzaro Chrome-hoz tudnám hasonlítani leginkább.
Leszáradáskor valamiért hasonlít a Cuba Gold-ra, talán a vetiver miatt.
A bőrömön nagyon tartós, 12 óráig simán megmarad, még egy zuhany után is érződik.
Ruhákon olyan 2-3 napig tart, viszont elillan, mire mosásra kerül a sor.
Projekcióját és szilázsát tekintve kitűnő, több óra után is intenzív.
Tinédzsereknek és egyetemistáknak remek választás.

Montblanc Emblem EDT

Montblanc Emblem EDT
2020. július 1.

Messze a legérdekesebb parfümöm.
A fejillatot nem igazán tudom betájolni, könnyű, légies, picit virágos, ha a kupakból illatozod meg, akkor kb. semmihez sem lehet hasonlítani.
1 perc után megjelenik a fahéj és elvegyül a többi jeggyel, ez a fázis még kb. 10 percig tart.
Leszáradáskor pedig szinte megegyezik az illata az Invictus Aqua-val, talán attól kicsit férfiasabb, mivel a fahéj ad neki vázat.
Elég tartós, 8-10 órát simán kibír, projekcióját tekintve nem túl erős, inkább bőr közeli illat.
Egész évben hordható, de szerintem tavasszal és nyáron lehet a legjobb választás.
Munkahelyre, iskolába tökéletes.
Csak annak ajánlom, akinek még nincs meg az Invictus Aqua és nem bánja, ha diszkrét egy illat.