shual

Regisztráció dátuma: 2019. március 14.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. március 14.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Innisfree Green Tea Sleeping Pack

Innisfree Green Tea Sleeping Pack
2019. szeptember 2.

Rétegzős rutin részeként használom. Nincs benne semmi olyan, ami irritálná a bőrömet. Üdébb, egyenletesebb lesz az arcom reggelre tőle. Ha fáradtság miatt idő előtt kidőlök, és kihagyom ezt a befejező lépést, akkor sincs tragédia, mert használok előtte tonert+szérumot, de érzem a sleeping pack hiányát. Rugalmasabb, hidratáltabb lesz az arcom a használata mellett. Nekem egyébként borzasztóan tetszik az illata is.

Alverde Lidschatten Basis Szemhéjpúder Alapozó

Alverde Lidschatten Basis Szemhéjpúder Alapozó
2019. szeptember 2.

Smink ügyekben teljesen kezdő padavanként e termék használatakor meg voltam győződve róla, hogy én csinálok valamit rosszul. De többszöri próbálkozás árán sem sikerült működésre bírnom. Ha csak nagyon apró adagot próbálok finoman felvinni, az is úgy (és pont olyan formában!) pereg le, mint amikor fél odalnyi ceruzával írt fogalmazást kellett kiradíroznom a füzetemből rotring radírral alsós koromban... És percekig porolja az ember a lapról a grafittól eszürkült kis gumi kukacokat - na ugyanilyen élmény ennek a 'szemhéj alapozónak' a használata.
(És különben is minek van még ebben is illatanyag? Nem ér el odáig az orrom... más meg nem fogja a szemhéjamat szagolgatni (?))

Kevyn Aucoin Eyelash Curler

Kevyn Aucoin Eyelash Curler
2019. augusztus 10.

Ugyan teljesen újonc vagyok sminkelés/szépítkezés témában, de szempilla göndörítőkhöz már volt szerencsém néhányhoz. Ez előtt egy rossmannosat használtam, és mikor ezt kipróbáltam, teljesen elhűltem, hogy mekkora a különbség a két eszköz között. Pedig csak kicsit más az ívük... Nyilván látom, hogy ennek a göndörítőnek precízebb, minőségibb a kialakítása, de nem gondoltam volna, hogy ennyivel jobb lesz használni. Mivel nem csak gyorsabban lehet vele dolgozni, de sokkal szebb is a végeredmény, szerintem nagyon megéri minőségit venni szempilla göndörítőből.

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Foaming Wash

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Foaming Wash
2019. augusztus 7.

Kényes a bőröm, és ez a lemosó ígéretéhez híven nem bántotta, nem pirultam ki tőle stb. Nagyon tisztának érzem a bőrömet a használata után, semmilyen szárító hatást nem érzek. Rétegzős rutin részeként használom.

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner
2019. augusztus 2.

Első beruházásom volt a rétegzős rutin elkezdésekor a foaming cleanser társával együtt. Szerencse, hogy ilyen jókat sikerült kifognom már az elején, mert a rétegzős rutin iránti lelkesedésem részben ezeknek a termékeknek köszönhetően megmaradt, és a túlérzékenység és vízhiány által erősen meggyötört bőröm rendbe is jött néhány hónap alatt.
Első tonerem, nagyon szeretem az állagát. Egészen enyhe illata van. A bőröm hamar felszívja, semmilyen irritációt nem csinált soha. Kellemesen hidratál, a szemkörnyékemnek is jól esik. Reggel-este használom, de a harmadánál tartok csak, úgyhogy nagyon sokáig elég egy ekkora adag.

Whamisa Bio Szemkörnyékápoló Esszencia

Whamisa Bio Szemkörnyékápoló Esszencia
2019. augusztus 2.

Egy mintát próbáltam ki ebből a krémből, és le kell szögeznem, hogy naívan nem néztem meg az összetételét... bizalmam volt felé, mert láttam, hogy bio, fermentált összetevők stb., ez mind jól hangzott. Óvatlanság volt részemről nem letesztelni a szemkörnyékre kenés előtt, mert kényes a bőröm, igaz, nem szuper érzékeny, de voltak atópiás dermatitisszel küzdős időszakaim régen. Rétegzős rutin részeként felkenve ez a krém tökre csípett. Nem mostam le, mert féltem, hogy az a dörzsölés is csak még jobban irritál majd, inkább nem csináltam vele semmit. Egy fél óra alatt el is múlt a csípős-pirulós érzés a bőrömről, és végül nem is lobbant be, szóval megúsztam ezt a kalandot, de jól megijedtem, az biztos. Akinek kicsit is kényes a bőre, annak szerintem nem való ez az esszencia. Egyébként elég masszív szaga is van.

Borza Organikus Levendulás Sheavajhab

Borza Organikus Levendulás Sheavajhab
2019. április 2.

Kényes és könnyen irritálódó bőrömre kerestem valami olyat, ami enyhít a szárazságán. Ez a krém be is jött. Nagyon pici is elég belőle, mert tiszta zsiradék, de ez a szuper száraz bőrnek áldás. Darabos kiszerelést ugyan nem próbáltam soha shea vajból, de tudtommal macerásabb, mint ez a forma (ami még pont komfortosan felvihető). Ha posztapokaliptikus körülményekre akarunk berendezkedni, érdemes ebből a sheavajhabból betárazni, mert úgy képzelem, hogy néhány tégelynyi adaggal évekig karban lehet tartani a száraz bőr problémát.

3W Clinic Fényvédő SPF50 / Pa+++

3W Clinic Fényvédő SPF50 / Pa+++
2019. április 2.

Nagyon korrekt fényvédő. Meglepődtem rajta, hogy mennyire gyorsan és nyomtalanul felszívódik a bőrömbe. Sokat használtam tavaly nyáron, mert sajnos pillanatok alatt le tudok égni. Tartottam tőle, hogy valami irritációt okoz majd, mert kényes is az arcom, de semmi ilyen hatása nem volt. Esetleg hidratálhatna jobban, de ilyen kellemes áron beérem azzal is ha 'csak' véd a leégéstől.

Dr. Konopka‘s Intenzív Ránctalanító Arckrém

Dr. Konopka‘s Intenzív Ránctalanító Arckrém
2019. március 17.

Teljesen korrekt hidratáló. Kellemesen beszívódik, nem marad semmi olajos réteg utána. Nappali krémnek használtam télen. Nagyon megható tulajdonsága, hogy nem irritálta benne semmi a bőrömet (pedig az szuper kényes), és nem keletkeztek pattanásaim sem, úgyhogy elégedett vagyok - ez nyilván köszönhető a full természetes összetevőknek. Engem a csomagolás és az illat nem érdekel különösebben, csak a krém & annak hatása a kis kényes arcomon. A ráncokkal (nem túl mély mimikai ráncokról van szó) viszont nem csinál semmit, úgyhogy nem tudom, miért 'age defying' a neve.