Sig

Regisztráció dátuma: 2015. december 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. december 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Moyra Angel Körömlakk

Moyra Angel Körömlakk
2016. május 6.

Egy abszolút jól sikerült tavaszváró impulzus-vásárlás eredményeképp kötött ki nálam egy éppenhogy halványrózsaszín árnyalat a Sizouze. :-)
Gyönyörű halvány púder-rózsaszín az üvegben, felkenve nem is tűnik rózsaszínesnek, egy rétegben nem fed teljesen - viszont nagyon szép opálos fedéssel ápolt körmöket varázsol. Hosszú körmökön kifejezetten szép, légies, apró shimmer csillámokkal maga a megtestesült álom. *.*
Gyönyörűen terül, szépen lehet vele az ívet kialakítani, nem csíkoz, egy rétegben is egyenletes. Gyorsan szárad, de nem fényesre, talán a Silk Nude kollekcióhoz hasonlít a finish pici shimmerrel gazdagítva.
Két rétegben már tökéletesen fed - nekem személy szerint úgy talán kevésbé különleges. Nem volt szívem fedőlakkot tenni rá, pedig még a fényesre száradókra is rakok.
Úgy szép ahogy van. Tündéres. Angyalos. Nagyon tiszta. :-)
Promóképek alapján egyáltalán nem fogott meg, az állvány előtt viszont már annál inkább! Nem pártolom a nude, meg a hasonló számomra semmitmondó színeket, de... valamit megint nagyon jól eltalált a Moyra. :-)
A kollekcióban ő a második legvilágosabb, rajta kívül van fehér, pasztelles lilás, rózsaszínes, sárgás-aranyfényű és barackos árnyalat is.
Tartóssága: fedőlakk nélkül is szépen tartotta magát 3 napig, aztán megkívántam egy télvégi depi elleni határozottan vidám színt és lemostam :-D
UPDATE: Kipróbáltam az Orly Prisma Gloss Silver fedőlakkal együtt és valami fantasztikus...! A shimmer csillámos alapra még szebb ez a fedőlakk, mint a sima krém lakkokra. Szerintem a China Glaze Fairy Dust és az Essence shake me-féle fedőjével is ugyanezt a csodát tudja, próbáljátok ki! :-)

Avon Magic Effects Cosmic Körömlakk

Avon Magic Effects Cosmic Körömlakk
2016. május 5.

Az Eclipse-et szereztem be, mint hivatásos zöld-teal-bolond, meg hát ugye Saint George-féleség. Nem, nem dupe - de egy nagyon jó minőségű, gyönyörű fenyőzöld lakk. Teal-ebb mint Georgie, és talán egy pettyet kevéssé holo, de ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos.
Két vékony rétegben egy megtestesült álom! Napsütésben pedig konkrétan balesetveszélyes. Folyton csak nézegetném azt a "baljós" mélyzöldes-kékes holos színváltásait... :-D
És tartós, alap - félő hogy fog, sosem próbáltam alap nélkül, a zöldekkel különben is elővigyázatos vagyok - és fedőlakkal 4-5 napig elvan vidáman minimális kopással.
Most rálestem az Avon oldalára és készlet erejéig 800-ért szórják ki mindhárom színt - aki lemaradt róla annak javaslom a tanácsadónők "megszállását" mert igazán hiánypótló darab :-D

RdeL Young Holo Nails Körömlakk

RdeL Young Holo Nails Körömlakk
2016. február 24.

A cute candy (lila) árnyalatot szereztem be, gyönyörű tavaszi-nyári szín, szórt holo - szerintem sokkal szebb mint a Moyra "szemkiverős" holo lakkjai. Ennek végre van színe önmagában is és árnyékban sem csúnya/fakó. Két rétegben tökéletesen fed, csodásan terül, viszonylag hamar szárad.
Az ecsete és az állaga a legjobb - tökéletes ívet, precízen lehet vele lakkozni.

Eveline 8in1 alappal (ami körömerősítő ÉS a legjobb alap amivel találkoztam) Astor already dry fedővel 3 napig tuti szép, utána is inkább kopik mint pattog. Dicséretes :-)

Az egyetlen bánatom, hogy kevésbé über-barbis színekben nem kapható. Utálom a rózsaszínt, ez az unikornis-lila is komoly kompromisszum eredménye. :-D

Bow Conversion Körömlakk

Bow Conversion Körömlakk
2016. február 14.

Egy ideje nagyon érdekeltek a thermo lakkok, győzőtt a kíváncsiság, megrendeltem a Nailland-tól a Bow Conversion kollekció "Mutation" árnyalatát. Világos teal zöldből vált közép majd egészen sötét teal zöld színbe. Finish holografikusnak írják, nos valami pelyhecskés történet van benne, direkt lámpafényben látszik csak (napsütésben még nem volt alkalmam megnézni), szóval ne várjunk tőle extra holo csodát. Egyébként jópofa hogy vannak benne kis pelyhek, ezzel megbarátkoztam és kibékültem.
Mindenhol lelkendeznek, hogy az üvegen cuki masni van, meg milyen design... hű meg ha. Látványra tényleg kiakasztja a cukiságmérőt, de ennek a gyakorlati részére még visszatérnék egy gondolattal később :-)
Mivel utánaolvastam - kétségbeejtően kevés swatch és review volt róla, mert tényleg új - felkészültem rá, hogy nem egy rétegben fedő lakk lesz, de a gyakorlat igencsak letörte a lelkesedésem. Írták hogy gyorsan szárad, aminek örültem, egészen a lakkozás pillanatáig...

Ecset: vékony, nagyon enyhén lapított - lehet, hogy hibás darabot fogtam ki, de az a bizonyos lapítás a hülye téglatest kupak rövidebb oldalával esik egybe. Elképesztően rossz fogni, az átokverte kupaktól nem látok semmit - konkrétan az asztalra fektetve a kezem - nem tudom kifesteni a körmöm.
Szentségelés, képzeletben elhajítás, majd ötletelés, hogy akkor most hogyan tovább. Egy elmebeteg design még nem fogott ki rajtam, ez se fog...

Első réteg: alig látszik, szinte semmi, de azért csíkoz. Naná. Írták, hogy gyorsan szárad, de azt kevéssé említették, hogy két ecsetvonás a max amit "dermedés" nélkül tehet vele az ember lánya. Ismételt kupak elátkozás az 5. ujjam környékén. És ez még csak a bal kezem.

Második réteg: Már rutinosabban (vagyis fénysebességgel) viszem fel, bátrabban és vastagabb rétegben lévén, mivel az első kb a semmivel volt egyenlő.

Hmm. Kell egy harmadik, ugyanis még mindig foltos. Gyorsan szárad. Ez jó. Kár hogy, ha a harmadik réteg nem egyelíti ki ezt a művet, akkor kb ugyanilyen gyorsan fogom lemosni is.

Harmadik réteg: rendben, elviselhetően fed is, mert szintén nem vékony réteg kerül rá ismét. Megszárad gyorsan, matt. Vagy legalábbis nagyon nem fényes. Van akinek ez tetszik. Nekem pont nem, úgyhogy fedőlakk: Astor Quick Dry illetve China Glaze Fast Forward. Így már jobb.

Összeségében: váltja a színt szépen, nem kell hűtőbe dugni a kezet hozzá, nem kis szenvedéssel de el lehet érni egy elfogadható manikűrt, fedőlakkal korrigálható a matt finish és valószínűleg a tartósságának sem árt. Erről még nem tudok nyilatkozni, de nem hiszem hogy valaha magában fedőlakk nélkül tesztelném. Ha valahol nem volt egyenletes a fedés (és ez bizony előfordult a köröm széleinél pl) akkor ez a színváltásnál is fog látszani, ezt nem javítja a fedőlakk. Nagyon szép rá a nyomdázás, csak jól kell megválasztani a színt hozzá.

Eddig olthatatlan szerelemmel közelítettem minden egyes Dance Legend által kiadott lakkhoz. A régi üveg tökéletes, az ecset számomra nem idegesítő, mert szépen lakkozok a hagyományos vékonyabb ecsetekkel is, a formula mindig jó volt, szépen terült, nem nyűglődött, a legtöbb esetben 1 normál illetve 2 vékony réteges. Úgy tudom ez vontakozott a régi nem "Bow" ellenben ugyanúgy thermo lakkokra is, amit korábban kiadtak.

Ez az üveg viszont egy vicc. Pöttöm kis darab, utálatos lecsavarni, fogni, az ecset ennek következtében rövid és az én példányomnál még lehet hogy rossz irányba is lapított.
Csak annak ajánlom ezt a mókát aki gyakorlott lakkozó és/vagy nagyon türelmes, szeret szöszmögni a körmeivel és nem kap sírógörcsöt ha újra kell kezdenie az egészet. Tetszik a végeredmény, de nem biztos hogy mindezek tudatában is beszereztem volna.
Valahol szerelem, minden buktatója ellenére... egy nagyon-nagyon beteges vonzalom
. Afféle szeretlek-gyűlöllek kapcsolat lesz ez :-D

Moyra Suede Effect Körömlakk

Moyra Suede Effect Körömlakk
2016. február 14.

UPDATE: 3 nap, alap+fedőlakkal hosszabb vizezés nélkül is. Általában van olyan kis kedves, hogy csak estére adja meg magát és nem a nap közepén. :-D
Mindegy, mostanra tudom a határait, ennek fényében tervezek vele. Jóindulatú ez a 4* nagyon.

Egy hete a Moyra üzletében csellengtem az új nyomdázó és metal kollekciós darabok miatt, akkor szúrtam ki őket az akciós állványon. Komoly 100 Ft/darab áron :-D
Persze rögtön az egész kollekciót (6 db) beszereztem.
Először is leszögezném, hogy utálom a matt vagy arra hasonlító finisht és olvastam, hogy pocsék a tartóssága. :-)
Viszont Bia blogján anno láttam őket fedőlakkal és hihetetlenül szép mély színt kaptak a fedőlakktól és már tolerálható tartósságot.

Eddig a lila és a kékes-zöld teal színt teszteltem: Eveline 8in1 alap, két réteg szín és Astor Already Dry fedőlakkal. Gyorsan száradnak, de trükkösen. Picit érdemes többet várni az első réteg után - amikor már látszatra, érintésre száraz még 3-5 perc amikor már tuti nem szedi fel a második réteg az elsőt. De így is pikk-pakk megvan. A köröm élére is felkenve a szabadszélen sokkal lassabban kopik.

3 nap minimális kopással és egy tanulság aznap este: a sima fürdésnél hosszabb vizezést, pláne vegyszert tolerálja a legrosszabbul. Egy ujjamon megpattant és látszott, hogy kissé fel is ázott. A vizezés nélkül még tuti tartott volna plusz 1-2 napig hibátlanul. De nem haragszom rá, csak észben tartom a kesztyű használatát legközelebb.

Gyönyörűek fedőlakkal, igazi őszi-téli színek, kis trükközéssel elfogadható tartóssággal. Azt rebesgetik, hogy kevéssé sekély mintákat még nyomdázni is lehet velük. Persze baromi gyorsan, mert hamar dermed-szárad.
Ezt is ki fogom próbálni :-)
Felemelő érzés volt kibővíteni a téli színeimet anyagi csőd nélkül ^^

Avon Metallic Effects Metálfényű Körömlakk

Avon Metallic Effects Metálfényű Körömlakk
2016. február 14.

Blogokon olvastam, hogy szuper velük nyomdázni így egy szép arany (Gold leaf) árnyalatot szereztem be. Már fogyóban volt a Moyra metal aranya ennek helyettesítésére kerestem nyomdalakkot.
Színükben is van különbség, a Gold leaf kevéssé sárgás, inkább visszafogott rózsa-aranynak mondanám, gyönyörű a sötétzöldeken, lilán és a pirossal is ki fogom próbálni.
Nagyon jól fed, elbűvölt a nem annyira szokásos árnyalatával, a sekély mintákkal is tökéletesen működik!
Avon cuccokat sosem merek katalógusfotó alapján választani, most is tesztképek után döntöttem. :-)
A többi szín is befészkelte magát a fejembe, nem kizárt hogy beszerzem a többieket is. Majd figyelem itt a KM-n :-)

Moyra Clear Vision Nyomda

Moyra Clear Vision Nyomda
2016. február 8.

Nagyon kíváncsi voltam rá, ugyanis a középen szimmetrikus mintákkal még mindig nem boldogulok túl jól. :-)
A Moyra saját palettáival nagyon jól működik, bár ezzel is kell gyakorolni, hogy tényleg jó helyre kerüljenek a minták. Úgy vettem észre, hogy a "sekélyebb" vésetekhez, mintákhoz amúgy is keményebb nyomdafejek szuperálnak jobban, így ő is nagyon jól teljesít a BPS, Moyra lemezekkel. Természetesen a Moyouval is működik, Pet'la-hoz viszont túl kemény.
Fontos, hogy lemosóval nem szabad törölgetni, a rajta maradt minta-maradványokat szösztelenítő hengerrel érdemes eltávolítani, mert minden vegyszerre érzékeny ez az átlátszó fej. Gördítős fajta, vagyis nem annyira puha, hogy csak rányomjam a körmömre, ez nekem még kicsit furcsa, mert extrapuha szilikonos fejekkel nyomdázom általában - de nem ördöngősség, meg lehet szokni.

Az egyetlen ami nem annyira szívemcsücske, hogy kerek a fogója, jobb szeretem a Moyou szögeletesét, amivel a legkönnyebb igazítani a mintákat.
Egyelőre elégedett vagyok vele, de azért nem taszította le a trónról a Moyou stamper-t, de határozottan jó használni a Moyra palettáival, ahol mindig csak egy részletét használjuk a nagy mintáknak. :-)

eBay Brush Egg

eBay Brush Egg
2016. január 25.

Utálok ecseteket mosni, de szeretem ha tiszták :-D Ja, és az összes kéz és körömlakk-gyilkos vegyszeres pancsolásokért se rajongok, főleg ha még sokáig is tart a mutatvány.
Ez a nevetségesen olcsó kis cucc pedig megoldotta az összes ecsetmosós problémát. Nagyon hatékony, az eddigi rááldozott idő töredéke alatt jobb eredményt ér el, mint a korábbi szöszmötölésem - kis helyen elfér, minden ecsetekkel sminkelőnek ajánlom!
És a menta/almazöld szín gyönyörű, nem csak a képeken ^^

China Glaze Nail Lacquer

China Glaze Nail Lacquer
2016. január 22.

Nagyon furdalt a kíváncsiság ezeket a lakkokat illetően, főleg a blogos lelkendezések miatt, ezért gyanakodva minden fellelhető helyen utánaolvastam róla. Találtam mindent: istenítést, lehúzást, de főleg a figyelmeztetést, hogy MINDIG nézzek utána az adott színnek, fedés, csíkozás, tartósság szempontjából.
Megfogadtam, és 5 szépséges árnyalatot szereztem be, egytől egyig valamiféle akcióban a Naillandnál (2+1, 30-50%).

A mennyiség rengeteg, nem alapszínekből ember legyen a talpán aki csak magának elhasznál 14 ml-t! Az üveg alapvetően tetszik, az ecset vékonyka és egyenesre vágott, de mivel elég híg formula, szépen terül és nem okozott nagy kihívást a felkenése. Gyorsan szárad és könnyen rétegezhető. Ezek közül egyik sem csíkoz vagy nyűglődik.
De lássuk a színeket egyenként :-)

Pondering 1412: Duokróm lilás-zöldes olykor kékes sötét szépség, két rétegben gyönyörűen fed, ügyesebbeknél elég lehet az egy réteg is, nyomdázásra is alkalmas a pigmentáltsága miatt. Metál fényű finish, imádom - főleg ilyenkor télen. Alaplakkal próbáltam csak, szerintem hajlamos elszínezni a körmöket.

Rodeo Fanatic 666: hatalmas szerelem, a legszebb acélkékes zöld vagy mifene. Szóval főleg metál/gyöngyház sötétkék, de határozottan van benne valami teal, kékes-zöldes kis "csalás". A egyik legszebb kékem, télen fehérrel nyomdázva egy álom. 1-2 réteges, viszont kötelező alá az alaplakk mert nagyon fog :-D

Emerald Fitzgerald 940: az eddigi legszebb sötétzöldem, határozottan hideg alaptónussal, metál/gyöngyház finish. 1-2 réteges, ezt már alaplakkal nélkül nem is mertem felkenni :-)

Sexy in the City 553: régi vágyam volt egy olyan metálosan-gyöngyházasan sziporkázó türkizkékes-zöld lakk ami tökéletes nyárra, vagy tavaszra, vagy csak amikor rossz a kedvem :-D Fura egy szerzet, mert sehol senki nem említi hogy olyan mintha duokróm lenne, de valahol mégis, csak nem egymástól távoli színek között vált, hanem a türkizkék és türkizzöld között, A sima kép róla (nailland honlap) meg se közelíti a valóságot, swatch alapján szerettem bele. 2 réteges és lélegzetelállítóan szép.

Cords 731: a legkevéssé kedvelt darabom, mert ő egyedül bizony nem hozza azt a színt amit az üvegben látni. Világosabb annál két rétegben és nem is fed úgy mint sötétebb társai. Mondhatnám azt, hogy ő mellényúlás volt, de azóta megbarátkoztam vele. Afféle gyöngyházas tejeskávés nude színe van, ősszel biztosan többet fogom használni. Lehet, hogy 3 vagy több rétegben hozná az üvegben látott színt, de alap+fedőlakkal ennyi réteget nem szívesen kennék fel.

Összesítve: 2 rétegben már biztosan fednek, én mindegyik alá rakok Eveline 8in1 vagy China Glaze Strong Adhesion alaplakkot és Astor quick dry vagy China Glaze Fast Forward fedőlakkot. Nem szokásuk lepattogni, ellenben a kopásra már hajlamosabbak - csak magukban gyanítom max 2 nap a vállalhatóság sötét színeknél főleg - így viszont 4 napig nagyon jól muzsikálnak, van hogy 5 napig is szépen tartják magukat.
Hozzátenném, nem áztatom őket és nem kapnak sok vegyszert - kesztyűben művelem ezeket a kéz- és körömlakk-gyilkos dolgokat. Hajmosást még egy lakk sem vészelt át nálam sértetlenül, szóval ezért nem haragszom.

Mivel kb fél éve vannak meg így a szétválásos állagromlás engem nem érintett, de már előre félek tőle az itteni vélemények alapján... egyelőre főleg emiatt a mumus miatt nem tervezek több színt beszerezni belőle, max nyáron... vagy ha nagyon elkap a szerelem. :-)

MoYou Nyomdaszett

MoYou Nyomdaszett
2016. január 21.

Második nyomdázóm, az első a kerek FabUrNails - amit szeretek ugyan, de nehéz vele jó helyre igazítani a mintát. Ez a probléma ezzel megszűnt, mert vannak egyenes szélei, így sokkal könnyebb a mintákat elhelyezni.

Nagy előnye, hogy nem kerek a "fogó" része (sokan ennek kényelmetlenségére panaszkodnak) részemről megváltás, hogy ezzel végre nem csavarom/torzítom el észrevétlenül a mintákat.

Ragad, furcsa elsőre használni, de könnyű hozzászokni. A Moyou, BPS lemezekkel tökéletesen működik, viszont a Moyrákkal néha meggyűlik a baja. Azt vettem észre a vékonyvonalas "sekélyebb" mintákhoz keményebb nyomdázó jobban működik. Pl az új Moyra Clear Vision, ami több szempontból is zseniális.

Nem tanácsos sem mattítani, sem lemosóval tisztítani, a legjobban szöszleszedő hengerrel működik együtt. Az Ikeában filléres tétel és sokkal egyszerűbb mint cellux-al bénázni :-)

A mintákat nem görgetve hanem simán a körömre nyomva viszem fel, így nem torzulnak.
Nagy kedvencem lett ez a nyomda - a saját lehúzójával képtelen voltam dűlőre jutni, helyette egy nagyon hajlékony Moyra lehúzó-kártyát szeretek használni :-)