sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++
2021. május 4.

Anyukámnak vettem, enyhén rosaceás, kipirosodásra hajlamos a bőre, gondoltam, jó lesz neki. Hát nem, elmondása szerint felkenés után égő érzést tapasztalt. Kipróbáltam én is, kipirosodás szempontjából enyhébb eset vagyok nála, inkább pattanások utáni foltjaim vannak. Sajnos nekem is bizsergett tőle az arcom, nem volt kellemes érzés. Kifejezetten fehér bőrű vagyok, nem is spóroltam az adaggal és látszott, hogy valami fehér cuccal kentem be az arcom. Zsíros érzetet legalább nem hagyott, így elképzelhető, hogy smink mellett jó lehet.

The Ordinary Amino Acids + B5

The Ordinary Amino Acids + B5
2020. szeptember 1.

Ha csak egy terméket kellene választanom a TO-tól ez lenne az. Nem azért, mert a többi ne lenne hatásos, de ezt minden nap, minden napszakban tudnám locsolni magamra, annyira könnyű és jól kombinálható más hatóanyagokkal is. Rendszeres használat mellett is megvan még a bizsergető érzés, de nem olyan, ami pirosságot okozna. Azon túl, hogy javítja a hidratáltságot, érezhetően tömörebb is a bőröm. Kb. háromszor vettem már újra.

Hylamide Booster Pore Flush

Hylamide Booster Pore Flush
2020. július 30.

Nyáron, különösen a melegebb napokon használom reggel, hogy nappal ne folyjon le az arcomról, amit rákenek. Van, hogy TO C-vitamin port is keverek bele, elvileg nincs ütköző összetevő. A célra nekem tökéletesen bevált, teljesíti azt, amiért tartom, már a második flakont fogyasztom belőle.
Az is igaz, hogy nem ettől az egy terméktől várom, hogy a bőröm ne zsírosodjon és a pórusaim is rendben legyenek - ezekre a problémákra egy jó rutin kell BHA-val, niacinamiddal, megfelelő hidratálással és fényvédelemmel. Nyári melegben szimplán ezt viseli jól az arcom, de nem mondanám, hogy önmagában csodaszer.

Fleur De Lin Arclemosó Mandulaolaj

Fleur De Lin Arclemosó Mandulaolaj
2020. július 1.

Magában (micellás víz helyett) zsíros bőrűként még nem mertem használni, ezért inkább a két lépéses arctisztítás első, olajos fázis lépéseként használom. Kevés is elég belőle, jól leszedi a sminket, viszont nem mindegy, hogy utána milyen lemosót használok. Hidratáló lemosóval (zöld Cerave) nem tudom maradéktalanul leszedni, csak kicsit komolyabb, gélesebb lemosóval (babafürdető). Csupán ezért az 1 csillag levonás.

Fabulon Naptej SPF30

Fabulon Naptej SPF30
2019. június 26.

Nem komoly vízparti vagy hétvégi kiruccanásokhoz vettem, csak ahhoz, hogy a nyári délutánokon hazafelé bringázásokkor védje a karjaimat a naptól. Valami olcsóbb drogériás kategóriát kerestem, ami alkoholmentes.
Az ára és az alkoholmentessége miatt kap tőlem két csillagot. Amúgy nem érzem, hogy megfelelően védene, hiába kenem be a karjaimat alaposan (közvetlen indulás előtt kizárt, hogy lekopjon és a karjaimra nem is izzadok), mégis látszik, hogy szeplőszerű napfoltok jelennek meg az alkaromon. Emellett még ragacsos is, muszáj utána alaposan kezet mosni, ráadásul a fekete nadrágjaimat is jól összekeni, ha tekerés után esetleg még leülök, teszek-veszek.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2018. május 20.

Az első üveg végére értem, egész jól kitartott, de nem is használtam minden este. Szerintem korrekt kis kence, a hatása is viszonylag jó, főleg, hogy ugye nem vényköteles (így nem is vártam olyan wow hatást, mint a Differintől). Sajnos a pórusaimat nem finomította, de a pattanások utáni foltjaimon mással koprodukcióban segített, a beszívódásával sem volt különösebben gond esténként, egyáltalán nem irritált. Mivel jön a nyár, egyelőre nem tervezem újravételét, de télre lehet, hogy ismét beszerzem.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. március 17.

Nem új dolog a niacinamide a rutinomban, ilyen nagy koncentrációban viszont még nem használtam. Alapvetően azért vettem, hogy a bőröm zsírosságát visszafogja, hát pont ebben rontott helyzeten. Csillagot emiatt vonok le. Viszont szeretem amiatt, hogy a használata mellett szinte nincsenek pattanásaim, halványodnak a foltok, alig jelentkezik pirosság az érzékenyebb részeimen és a bőröm is puhább. Ha nem használom, akkor viszont minden rosszaság visszajön és a bőröm is kevésbé zsíros. Egyelőre se veled, se nélküled viszonynak tűnik, a hatása bizonyos tekintetben elég tuti.

Missha Near Skin Total Ceramide Cream

Missha Near Skin Total Ceramide Cream
2017. december 28.

Bár a krém leírása alapján nem vagyok épp célcsoport a zsíros és pattanásokra hajlamos bőrömmel, viszont úgy gondoltam, hogy a regerációhoz kellene egy keramidos krém így télre. Az elvárásaimat abszolút hozza, úgy érzem, hogy segít a pirosság kezelésében, teljesen jól hidratál. Gyengéden hámlaszt is, ezért nem árt vigyázni a rétegezés során, Akneroxiddal pl. nem lettek jó barátok. Az alap bőrtípusom miatt éjszakára használom, ennek ellenére nincs zsírosbödön érzetem tőle reggelre sem.

Aritaum Bamboo Charcoal Peeling Gel

Aritaum Bamboo Charcoal Peeling Gel
2017. október 21.

Legtöbbször testradírként használtam, főleg a karomra a "libabőr" ellen, arcra csak néhányszor. Mivel nem fizikai radír, ezért nem éreztem semmi irritáló hatást, csak picit kellett dörzsizni a bőröm. Puhább lett tőle a bőr és a pötyiken is segített, szóval bevált, fogok még hasonlókat keresni.

Hermès Eau Des Merveilles Bleue EDT

Hermès Eau Des Merveilles Bleue EDT
2017. október 13.

Még tavasszal próbáltam ezt az illatot a megjelenés környékén, akkor még hideg volt és szürkeség, de egyből éreztem, hogy hűha, ez a nyár és a könnyed tengerpart, amire vágyom a melegebb évszakban. Semmi átlagos savanyúság vagy gyümölcsösség, hanem nem hivalkodóan elegáns, nagyon friss és légies parfüm. Akkor sajnos nem vettem meg, csak nemrég, ez volt a szülinapi ajándékom magamnak :)
Továbbra is imádom, de úgy érzem, hogy melegebb időben jobban fog esni. Habár most ősszel sem rossz, ilyenkor inkább az anyaillatot veszem elő.