sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Catrice Big City Life The Shanghai Collection

Catrice Big City Life The Shanghai Collection
2012. december 1.

A békéscsabai - és gondolom a többi - Müllerben már kint vannak a limitált kollekciók, így le is csaptam erre a palettára. A színei jól kihasználhatóak és nem unalmasak (nekem pl. az aranyszerű nagyon tetszik), a pirosítók mattak és elég szépek. Egyelőre még nem voltak használatban, de ha a catrice mono szemhéjpúderek minőségét nézem, ennyi pénzért (kb. 2500) jó vétel volt.

Revlon Colorburst Lip Butter

Revlon Colorburst Lip Butter
2012. szeptember 29.

Nekem két árnyalat van meg, egy világos nude (créme brulee) és egy sötétebb bogyószín (raspberry pie). Az állaguk nagyon jó, tényleg nem szárít (pedig nekem elég hamar kiszárad bármilyen rúzstól), a tartósságuk viszont különböző, egyértelműen a két árnyalat közötti különbség miatt. A világosabb hamarabb kopik, de egy rétegben is egész jól fed. A sötétebb jóval tartósabb, már egy húzással is elég brutális színerősség érhető el vele. Amiért kár, az a mennyisége, finoman szólva nem túl sok.

Max Factor Xperience Ajakbalzsam

Max Factor Xperience Ajakbalzsam
2012. szeptember 15.

Tetszik nagyon a színe (piros), nem durva, de ad egy enyhe színt és fényt. Az ápolása nekem tökéletesen elég, de a tartósságával nem vett le a lábamról, kb. óránként kellene újrakenni.

Max Factor Max Colour Effect Trio Szemhéjpúder

Max Factor Max Colour Effect Trio Szemhéjpúder
2012. szeptember 15.

Nekem a halvány lilás árnyalatú van meg - a színe is ilyen halvány, de a pigmentáltsága miatt azt mondanám, hogy közel semmi. Érdekes módon pirosítónak jobban bevált, bár annak sem túl tartós.

Thefaceshop Mitesszer Eltávolító Lehúzható Arcmaszk

Thefaceshop Mitesszer Eltávolító Lehúzható Arcmaszk
2012. szeptember 13.

Különösebb hatása nincs, csak az icipici, alig látszó mitesszereket szedi ki (plusz a hozzájuk tartozó mini szőrszálakat). Érzetre simább a bőröm utána, de ennyi. A leszedése nekem speciel nem fáj annyira, de kevésbé macerás maszkot is el tudok képzelni.

Lush Bubblegum Ajakradír

Lush Bubblegum Ajakradír
2012. szeptember 13.

Átlagos radír, a hatása rövid távon jó, de a nap végére ugyanolyan a szám, mintha nem radíroztam volna, ajakápolózni ugyanúgy kell. A mennyisége eléggé kiadós (annyira finomnak azért nem találom, hogy megegyem...), mindennapos használattal sem kell attól tartani, hogy hamar elfogy. Összességében nem egy nagy durranás, szerintem otthoni összetevőkből is hasonlót össze lehet dobni, ha valami hasonlóra vágyik az ember.

Sunfleur Kénes Arcradír

Sunfleur Kénes Arcradír
2012. szeptember 2.

Ha kicsit eldurvul a helyzet az arcomon, csodát tud tenni, és napokig szinte semmi pattanással nem találkozom, és a bőrképem is sokat javul. Annak ellenére, hogy radírnak van feltüntetve, inkább maszkként használható.
Hátránya a szaga és, hogy ahhoz képest kevés van a flakonban, de simán újravásárolós termék.

Essie Körömlakk

Essie Körömlakk
2012. szeptember 1.

Ilyen fantasztikus lakkom még sosem volt! :) Egy rétegben is szép a fedése, de a tökéletességhez azért nem árt a két réteg, így pont olyan színt kap az ember, mint amilyet az üveg alapján várna. A legjobban mégis az ecsete nyűgözött le: nagyon vékony és ki tudom festeni a körmöm egész felületét anélkül, hogy lent, oldalt, akárhol kívül elmaszatolnám. A tartósságára sem lehet panasz.

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó
2012. augusztus 25.

Ahhoz képest, hogy gyógyszertári lemosó, nincs semmi hatása, nem is szed le minden koszt az arcról. Ennyit a jóval olcsóbb Garnier stb. fajtájúak is tudnak. Annak ellenére, hogy különösebben nem szárította a bőröm, előjöttek piros foltok (főleg az orrom melletti részen).

Alksebor Kenőcs

Alksebor Kenőcs
2012. augusztus 17.

Körülbelül egy hete használom, így hosszabb távú hatásairól még nem tudok beszámolni. Azért kezdtem el használni, mert az arcom egyik oldalán egy kisebb elfertőződéses terület alakult ki sok-sok mitesszerrel és pár pattanással. Erre kentem éjszakára és nappalra ezt a krémet és szépen elmúltak a pattanások 1-2 nap alatt különösebb nyom nélkül (a sebeket neogranormonnal gyógyítgattam). Azóta csak nyomkodás után kenem az arcomra (éjszakára), hogy a megbolygatott részen ne legyen újabb gyulladás - sikerrel. Nappali használatra viszont nem ajánlom - ha nincs vészhelyzet -, mert elég zsíros érzetet hagy maga után és a szaga nem túl kellemes.