sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Cosrx Master Patch Original Fit Pattanás Elleni Tapasz

Cosrx Master Patch Original Fit Pattanás Elleni Tapasz
2016. augusztus 29.

Eddig kb. 5 db-ot használtam el, általában a bumszli hormonpattikra teszem, hátha segít, ha más egyébként nem szokott. Nem mondom, hogy másnapra maradéktalanul eltűnnek az ilyen rondaságok, de legalább másnap nem kell látványos dudorral az emberek közé menni, mert egy éjszaka alatt is elég jól csökkenti problémát. Ilyen szempontból a kisméretűeknek nem sok hasznát veszem, de valószínűleg - sajnos - majd nekik is találok hasznos helyet.

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Sampon

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Sampon
2016. augusztus 29.

Szintén célcsoport lennék, de nagyon nem vált, ennél még a "semmi extra" babasamponok is jobbak, mert azoktól legalább nem viszket a fejbőröm és jobban is áll a hajam. A zsírosodáson pedig cseppet sem segít más samponokhoz képest. Egyetlen pozitívuma, hogy különösebben, igaz balzsammal használva, nem szárítja a hajvégeimet. Lehet, hogy más samponnal együtt "tisztító" samponnak elhasználom, vagy nálam is ecsetmosó lesz, de ez elég csalódás...

Soft & Gentle Alumíniummentes Izzadásgátló Spray Ápoló

Soft & Gentle Alumíniummentes Izzadásgátló Spray Ápoló
2016. július 31.

Reméltem, hogy ennyi pénzért valamivel többet tud, mint az 500 Ft-ba kerülő deók, hát nem. Ugyanúgy izzadok és simán bebüdösödök ha ezt használom, ha az olcsóbbakat, semmi különbség.
De az illata legalább tetszett, és tényleg nem irritálta a hónaljam

Missha All Around Safe Block Mild Sun SPF30 Pa++ - Line Friends Edition

Missha All Around Safe Block Mild Sun SPF30 Pa++ - Line Friends Edition
2016. július 9.

Irtó cuki a csomagolása, és nagyon minőségi is - nem csak a külseje, de a tartalom is. Valóban könnyű és könnyen eldolgozható fényvédő, nem marad utána fehér réteg és nehéz érzés sem, a száraz részeket (nálam pl. pici helyi hámlások, sebek) sem emeli ki. Illatot én egyáltalán nem érzek rajta, az összetevők miatt sincs plusz "szag". Mattnak sem mondanám, inkább bőrfénye van. Nekem nyárra nem ez a tökéletes fényvédő, mert könnyen kifényesedek, de normális, picit hidegebb időben ezt fogom használni.

Innisfree Air Skin Fit BB Cream SPF35 / PA++

Innisfree Air Skin Fit BB Cream SPF35 / PA++
2016. július 9.

A legvilágosabb Pink Beige árnyalat van nekem, világos, picit rózsaszínesebb bőrömre tökéletes árnyalat. Ígérete szerint könnyű, és ezt be is tartja, a koreai bb-k közül csak nehezebbekkel találkoztam. Van egy enyhe-közepes fedése, bőrhibákra azért kell a korrektor. A finishe inkább a koreaiak által kedvelt egészséges bőrfényű, szóval az eredmény olyan, mint a bőröm, csak jobb. Sajnos nekem elég könnyen kifényesedik a bőröm, szóval kell hozzá a mattítás, ezért vonok le csillagot. Emiatt leginkább normál bőrre ajánlom.

Yamuna Ásványi Alapozó

Yamuna Ásványi Alapozó
2016. július 2.

Még soha nem használtam púderalapozót ez előtt, gondoltam, kipróbálni jó lesz ez, árban nem bukok sokat vele. Reménykedtem, hogy a nyári melegre jobb lesz, mint a folyékony alapozók, amik tényleg szinte lefolynak rólam. Leginkább bőrtónus korrigálásra kell, de azért vannak pattanásaim, bőrhibáim is.
Árnyalatra leginkább a Krém szín passzolt a kicsit rózsaszínes világos bőrömhöz, mivel nyáron sem nagyon barnulok. Eleinte nem volt túl sok bizalmam benne - nem is értem -, és rétegezésként más alapozók fölé használtam pluszként. Így közepesen vált be, sokat nem tartósított. Aztán kipróbáltam magában fényvédő fölé (Innisfree No Sebum), és wow, így is elég volt a fedése. Természetesebbnek tűnik, mint egy folyékony, valahogy jobban bele is olvad a bőrömbe. De ami a legjobb, hogy most nyáron tényleg tartósabb. Igazítani azért pár óra után így is kell, de extra zsíros a bőröm, szóval már az jó, hogy délig kibírja.
Szóval abszolút bevált, nem csak nyáron fogok mostmár púderalapozót használni. Valamikor biztos újraveszem majd ezt is (elég kiadósnak tűnik egyébként), de kíváncsi is vagyok, hogy a drágábbak mivel tudhatnak többet.

Yamuna Szőlőmagolajos Testvaj

Yamuna Szőlőmagolajos Testvaj
2016. július 2.

A yamunás testvajak közül ez az első amit kipróbáltam, kicsi kiszerelésben. Az illata a kékszőlős üdítőkre emlékeztet, nekem bejön :) Az állaga is tetszik, nem nehéz, hanem pont elég, egész gyorsan, ragacsosság nélkül beszívódik. Szóval az tuti, hogy a hype-olt TBS testvajak helyett inkább ilyeneket fogok venni a jövőben.

Borotalco Original Stift

Borotalco Original Stift
2016. május 5.

Foltot hagy a ruhán (még műszálas fehér ingen is, parázok, hogy kijöjjön...) és ugyanúgy izzadok tőle, mint egy kb. 500 Ft-os egyszerű izzadásgátlótól, szóval nem ér semmit már 23-25 fokban sem. Egyetlen dolog, amiért 2 csillagot kap, hogy tetszik az illata. Lehet a golyóssal teszek majd egy próbát, de ez eddig ennyi pénzért az év csalódása nálam.
Update máj. 5.: nem, nagyon nem... ki is dobtam.

Paula's Choice Clear Extra Strength Anti-Redness Exfoliating Solution With 2% BHA

2016. április 15.

Szintén azok közé tartozom, akiknek ez hozta a megváltást. A gyógyszeres kúrákat nem lehet a végtelenségig folytatni, úgyhogy pár hónappal utánuk vissza is jöttek a pattanások. Tény, hogy öregszem, és ez a probléma sem olyan súlyos már, mint tinikoromban, de a BHA és AHA hámlasztók nélkül nem lenne elég átlalában az enyhe smink. Nem mondom, hogy teljesen pattanás- és mitesszermentes lett az arcom, sajnos akármit csinálok, havi pár napban előbújik pár bumszli, de szerencsére hamar elmúlnak. Ennek a hámlasztónak lassan a végén járok, bő egy évig elég volt heti 3-4-szeri (nyáron 2-szeri) használattal. Elsőre nem hoz csodát, ahhoz rendszeresen kell használni, és szép eredményeket lehet elérni - de kell hozzá egy több elemben megfelelő rutin is! Szóval mióta van ez a BHA, és rendszeresen használom, szebb a bőröm (bőrgyógyász szerint sincs különösebb gond!), és nem is kell gyógyszert szednem a nagyjából normális bőrképhez. Szerintem nem is szorul magyarázatra, hogy ez önbizalom szintjén is mennyit tud jelenteni egy tinikora óta zsíros-pattanásos bőrrel küzdő lánynak.

Thefaceshop Air Cotton Make Up Base SPF30 / PA++

Thefaceshop Air Cotton Make Up Base SPF30 / PA++
2016. április 14.

Soha nem volt még színkorrekciós primerem, gondoltam, teszek a zölddel egy próbát. Én egyszerűen primernek használom, semmiképp sem fényvédőnek, ahhoz szerintem sokat kellene használnom ebből. Kis mennyiségben - sajnos csak - enyhén korrigál, nem nézek ki tőle zöldesen sápadtnak, a sminket is valamivel tartósabbá teszi. Sajnos nem mattít, szóval inkább normál bőrre ajánlanám. Emiatt viszont nem váltja be a hozzá fűzött reményeimet: szerettem volna nyárra egy korrigáló primert, amihez elég csak egy púder, esetleg korrektor, és már indulhatok is; és ami nem nehéz, alig látszik, nem folyik le a melegben. Emiatt sajnos kissé csalódás, de próbálkozom még vele.